|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta slave katolici?
24.12.2009 19:47:55   
Lilly*
Srećno Badnje veče svima koji slave user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Šta slave katolici?
25.12.2009 0:13:51   
Lu
Hvala,i ja se pridružujem čestitkamauser posted image
Neka vam je ugodno ovo Badnje veče...
Svi koji sutra slavite Božić neka vam je sretan,ali sjetite se i onih kojima nije baš sretan,bolesni,siromašni,dječica bez roditelja,sigurna sam da poznajete takve...učinite nešto za njih i osjećat ćete se bolje!

user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Šta slave katolici?
25.12.2009 7:15:40   
eugenija
SRETAN I ČESTIT BOŽIĆ SVIMA KOJI DANAS SLAVE!

user posted image

< Poruku je uredio eugenija -- 25.12.2009 7:16:13 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 53
   [Obrisana poruka]
25.12.2009 7:39:16   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Šta slave katolici?
25.12.2009 9:06:53   
mamanp
SRECAN BOZIC SVIMA KOJI GA SLAVE.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Šta slave katolici?
25.12.2009 9:08:15   
Modessty
Srećan Božić cure!!user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Šta slave katolici?
25.12.2009 9:12:09   
Ana RR
Srećan Božić!

user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Šta slave katolici?
25.12.2009 9:55:32   
buhla
Svaka minuta sretna vam bila, svaka vam se želja ispunila. Za blagdane nek vas sreća prati, lepše želje ne mogu vam dati.
Sve najlepše od srca... Sretan Božić


user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Šta slave katolici?
25.12.2009 10:01:10   
Anoniman
Srecan Bozic user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Šta slave katolici?
25.12.2009 10:12:41   
Anoniman
user posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Šta slave katolici?
25.12.2009 10:21:50   
*Alexx*
Srećan Božić, da ga provedete u zdravlju i veselju!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Šta slave katolici?
25.12.2009 10:49:33   
Ellenica
Srećan Božić
user posted image    user posted image   user posted image   user posted image user posted image   user posted image
user posted image


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Šta slave katolici?
25.12.2009 10:56:58   
Lilly*
Srećan Božić!

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Šta slave katolici?
25.12.2009 11:04:24   
Magi
Srecan Bozic svim curama koje ga danas slave;
da ga provedete u ljubavi,dobrom zdravlju,okruzeni ljudima koje volite.user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Šta slave katolici?
28.12.2009 11:33:22   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Hvala,i ja se pridružujem čestitkamauser posted image
Neka vam je ugodno ovo Badnje veče...
Svi koji sutra slavite Božić neka vam je sretan,ali sjetite se i onih kojima nije baš sretan,bolesni,siromašni,dječica bez roditelja,sigurna sam da poznajete takve...učinite nešto za njih i osjećat ćete se bolje!

user posted image




ja i mm smo posli kod mog ujaka jer nema djece, i isto i kod njegovog strica jer nemaju djecu

bas su bili presrecni kad su nas vidjeli user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Šta slave katolici?
7.1.2010 14:21:45   
Bebys
pozdravljam vas sve...svremena na vrijeme navratim ovdje na rr rs ali nisam davala postove do sadahtjedoh pomocividim da niste nigdje napisali MARIJINE blagdaneMAJKE BOZJE...ima ih puno kod nas katolika15.8. je velika gospa ili GOSPOJINA kako se u narodu kaze to je i drzavi svetac i praznika kad malo sjednim napisat cu vam sve po redu..ako mozepozdrav svimahvala na cestitkama

_____________________________

jedna curica 2009.

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Šta slave katolici?
7.1.2010 14:35:26   
Lu
IZVORNA PORUKA: Anoniman

velika Gospa 15.08. i sv Roko 16.08.


Nismo mi zaboravili Veliku Gospuuser posted image
Dobrodošla Bebysuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Šta slave katolici?
7.1.2010 16:47:31   
Bebys
evo ovako sad cu sve otprilike po redu ako izostavim neki blagdan ili svetac ili nesto....to je onda jer sam promasila...sory..  01.01. nova godina Marija Bogorodica (drzavni i crkveni blagdan)06.01. sv. tri Kralja melkior, gaspar i baltazar ili kazu jos MUDRACI (drzavni i crkveni blagdan)  - nosili su zlato poklon za Isusa kao kralja, smirnu poklon za Isusa kao mucenika, i tamijan poklon za Isusa kao Boga02.02. Svijecnica ili Isusovo prikazanje u hramu (samo crkveni blagdan)19.3. sv.Josip zastitnik crkve i svih vijernika (samo crkveni blagdan)  - iza ili oko sv. Josipa obicno pada KORIZMA 40 dana prije USKRSA i pred sami uskrsdolazi Nedjelja CVIJETNICA kad je Isus ulazio s palmama u Jeruzalem, i to je VELIKI TJEDAN TADA blagdanski i vrlo posni cetvrtak MISA VECERE GOSPODINOVE kada je ustanovio sv. misu i VELIKI PETAK (crkveni blagdan) kada je Isus umro na krizu25.3. Blagovijest ili Navijestenje, Isusovo zacece (samo crkveni blagdan)Uskrs i Uskrsni ponedjeljak  obicno pada krajem 3 i poc. 4 mj. (drzavni i crkveni blagdan)Uzasasce Gospodinovo ili Spasovo  to je 40 dana iza uskrsa , ovo bude obicno cetvrtkom (samo crkveni blagdan)Duhovi i Duhovski ponedjeljak  50 dana iza uskrsa, nedijelja i ponedijeljak (drzavni i crkveni blagdan)Presveto Trojstvo , prva nedijelja iza DuhovaTijelovo ili Brasancevo, tijelo i krv Kristova uvijek ide Cetvrtkom jer je Isus uspostavio posljednju veceru cetvrtkom obicno pada u 6.mj. (drzavni i crkveni blagdan)srce Isusovo, petak u 6.mj. obicno pada (samo crkveni blagdan)srce Marijino subota iza odmah srca Isusova (samo crkveni blagdan)15.08. Velika Gospa ili Uznesenje Marijino na nebo dusom i tijelom (drzavni i crkveni blagdan)08.09. Mala Gospa ili Marijino rodjenje (samo crkveni blagdan)12.09. ime Marijino (samo crkveni blagdan)14.9. uzvisenje sv. Kriza (samo crkveni blagdan)15.09. zalosna Gospa (samo crkveni blagdan)07.10. kraljica sv. Krunice (samo crkveni blagdan)01.11 SVI SVETI (drzavni i crkveni blagdan)02.11. DUSNI DAN (samo crkveni blagdan)KRIST KRALJ pada obicno na kraj 11.mj. i to je zadnja crkveni dan kroz godinu i to je uvijek Nedjelja06.12. sv. Nikola biskup (samo svetac koji se jako slavi radi dijece)08.12. bezgresno zacece Blazene Dijevice Marije (samo crkveni blagdan)1.2.3.4. Nedjelje DOSASCA ili adventa pred bozic24.12. badnjak Adam i Eva (samo crkveni blagdan)25.12. BOZIC Isusovo porodjenje (drzavni i crkveni blagdan)26.12. sv. Stjepan prvo mucenik, drugi dan bozica, (drzavni i crkveni blagdan)27.12. sv. Ivan, apostol, treci dan bozica, (samo crkveni blagdan)sv. Obitelj, prva nedjelja iza bozica    otprilike to je to...nadam se da nisam nista izostavila to je ono najbitnije....a ostalo ima jako puno svetaca koji se slave...a to je ponaosob kako tko zeli...    

_____________________________

jedna curica 2009.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Šta slave katolici?
7.1.2010 17:07:35   
Bebys
jos bi dodala kao drzavne praznike   - 22.06. Dan antifasisticke borbe  - 25.06. Dan Hrvatske Drzavnosti  prije je bio 30.05. nemam pojma zasto je to promijenjeno,jer je 30.5. trebao ostati jer je to bilo prvo zasjedanje sabora i uspostava Hrvatske drzave tada  - 05.08.  Dan Domovinske zahvalnosti  i znam da ima jos jedan u 11. mj. ali neznam koji moram provijeriti pa cu napisati ako ima jos ista...   

_____________________________

jedna curica 2009.

(odgovor članu Bebys)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Šta slave katolici?
7.1.2010 17:57:35   
Bebys
zaboravila sam dodati MLADI USKRS ILI NEDJELJA BOZANSKOG MILOSRDJA ili BIJELA NEDJELJA...to je sve isto to je prva nedjelja iza Uskrsa uvijek zatim PEPELNICU ILI cistu SRIJEDU sam zaboravila istoto je pocetak i prvi dan korizme kada se pepelom na misi u znaku kriza na celu sjeti se da si prah i da ces se u prah povratiti i Krstenje Kristovo istoto ide  jos u vrijeme bozica iza sv. tri kralja tocnije bas sad u nedjelju pada 10.01. i zaboravila sam napomenuti da za SVIJECNICU 2.2.svijecama se grlica na misi za zdravlje grla i bolesti svih grla... 

_____________________________

jedna curica 2009.

(odgovor članu Bebys)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Šta slave katolici?
7.1.2010 18:01:45   
Bebys
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Evo da kažem što bi svaki katolik trebao da obavi od rođenja do smrti,što se tiče religije;

1. Krštenje

2. Ispovijed

3. Sveta pričest

4. Potvrda(Krizma)

5. Bolesničko pomazanje

6. Svećenički red-jedino ovo se tiče samo onih koji to izaberu

7. Sveta ženidba

svecenicki red ili zenidba NE MOZE SE JEDNO I DRUGO ostalo sve moze....moze se utoliko ako je prvo zenidba pa suprug ili supruga umru onda svecenicki red inace ako je prvo svecenicki red to su i redovnici i casne sestrenemoze se NIKADA VISE VIJENCATI...crkveno mislim naravnoostalo ide sve po jedan puta se primaju sakramenti osimispovijed to sto vise u zivotu to boljei bolesnicko pomazanje isto moze jako puno puta...

_____________________________

jedna curica 2009.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Šta slave katolici?
7.1.2010 18:03:51   
Bebys
a hrana a jjjjjjjjoooooooooooooojjjjjjjjjjjto cu staviti drugi puta...toga ima jako puno svega....uglavnom vidim ovdje ima svegajedan obicaj ste zaboravileUNOSENJE SLAME NA BADNJAK i do sv. Ivana treci dan bozica ide van iz sobe to je predivno jer se Isus rodio u stalici ...mi kao djeca na slami volili spavati...

_____________________________

jedna curica 2009.

(odgovor članu Bebys)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Šta slave katolici?
8.1.2010 8:55:47   
Bebys
IZVORNA PORUKA: Bebys

jos bi dodala kao drzavne praznike   - 22.06. Dan antifasisticke borbe  - 25.06. Dan Hrvatske Drzavnosti  prije je bio 30.05. nemam pojma zasto je to promijenjeno,jer je 30.5. trebao ostati jer je to bilo prvo zasjedanje sabora i uspostava Hrvatske drzave tada  - 05.08.  Dan Domovinske zahvalnosti  i znam da ima jos jedan u 11. mj. ali neznam koji moram provijeriti pa cu napisati ako ima jos ista...   
nije u jedanaestom nego u desetom jos jedan praznik drzavni  8.10. Dan Neovisnosti R.H

_____________________________

jedna curica 2009.

(odgovor članu Bebys)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Šta slave katolici?
8.1.2010 8:57:31   
Bebys
a sto se tice obicaja ima ih jako puno...recimo post strogi prije uskrsa pogotovo na petak i crkvena zvona se vezu i ne zvone na veliki tjedan skroz do uskrsne misea za bozic je badnja vecer isto POSNA jako uz neku ribu mozda i koju koricu kruha....itd..ima toga puno...user posted image s time da je ponocka misa na badnjak nesto fantasticnoi iza te mise kad se dodje doma jede se LADNETINE ili pace ili sulc kako tko kaze to se posebno kuha....ako tko zeli jesti naravno jer je kasno vec...a misa za uskrs je isto posebna u crkvi se ugase sva svijetla samo malo svijetlo kod svetohranilista gori di je isus   izadje se van iz crkve lozi se velika vatra vani i to svecenik blagoslovi i to uskrsno svijetlo mi palimo svako svoju svijecu...i unosimo u crkvu..gdje svecenik upali veliku svijecu i na toj svijeci se pali svijetlo kad se KRSTE DJECA...citave godine...ima toga dosta ...

< Poruku je uredio Bebys -- 8.1.2010 9:00:05 >


_____________________________

jedna curica 2009.

(odgovor članu Bebys)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Šta slave katolici?
8.1.2010 15:02:14   
Lu
Bebys,pohvalno je to što znaš sve o katoličkim običajima i neka si napisala kako ti to slaviš,jer se od mjesta do mjesta načini slavlja razlikuju,što i jeste poenta ove teme da mi sve napišemo šta i kako slavimo a ne da smo npr. u prvom postu iskucale sve svece i običaje kod katolika(to bi vrlo malo članova pročitalo i niko ne bi komentirao).

Uglavnom,pišemo šta slave katolici,a državni praznici su nešto drugo.
Želim ti još jednom lijepo druženje sa nama i pridruži nam se i u drugim temamauser posted image

(odgovor članu Bebys)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here