|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Mirena" - spirala
31.7.2009 14:42:40   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

od viška glava ne boli user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: "Mirena" - spirala
31.7.2009 14:42:42   
Lu
Jao Rivana i Tasha...user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: "Mirena" - spirala
31.7.2009 14:43:14   
Rivana

IZVORNA PORUKA: lu

Jao Rivana i Tasha...user posted image

user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Mirena (hormonska) spirala
31.7.2009 15:33:28   
guppy RR
U ovoj temi ćemo pisati samo o Mirena i drugim hormonskim spiralama.


(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Mirena (hormonska) spirala
29.8.2009 22:43:39   
guppy RR
Čitam o Mireni... i ovo sam pokupila sa sajta kojeg je dala Vučko:

IUS (intrauterini sistem) naročito je pogodna metoda kontracepcije za dvije skupine žena:
  • žene koje imaju preobilne i bolne menstruacije
  • žene koje su rađale (moguće je postavljanje i kod žena koje nisu rađale, ali umetanje je nešto malo teže)
  • žene koje doje
  • žene umorne od primjene kontraceptivnih tableta, kondoma i ostalih oblika kontracepcije
  • žene u četrdesetim godinama (kod kojih neželjene trudnoće često završavaju pobačajem )
  • sve žene koje uz kontracepciju žele bolju kvalitetu života (kraće i manje obilne menstruacije, opušteni seksualni život)


< Poruku je uredio guppy RR -- 29.8.2009 22:44:29 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Mirena (hormonska) spirala
29.8.2009 23:28:06   
anitamo
sad na pregledu dr.mi je preporučila ovu spiralu.ali zato što imam miom pa da ga uklonimo tako.ali mi je prvo rekla da bih trebala da rodim još jedno ako imam namjeru.pa onda da nju stavimo.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Mirena (hormonska) spirala
22.3.2010 0:59:00   
guppy RR
anitamo, da li si posle stavila tu spiralu?

(odgovor članu anitamo)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Mirena (hormonska) spirala
2.4.2010 23:23:27   
guppy RR
Danas su mi stavili Mirenu. Prilično bolno iskustvo, ali preživiš. Traje možda minut da je stave.

Prvo mi je rađena endometrijalna biopsija radi nekih ispitivanja, a onda stavljena Mirena. Zbog oba zahvata dobila sam antibiotik + lekove protiv bola. Odmah nakon zahvata uhvatila me vrtoglavica i mučnina tako da sam baš dugo ležala i spavala kod kuće. A sada je bolje, izgleda je tableta fino počela da radi :)

Javljam se za nekih 6 meseci i napisaću da li sam zadovoljna ili ne.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Mirena (hormonska) spirala
2.4.2010 23:29:31   
Anoniman
Ja se ne razumem u te spirale ali moja mama je davno imala neku i prokrvarila je i primala 40 injekcije zbog nje!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Mirena (hormonska) spirala
2.4.2010 23:34:14   
guppy RR
Ima svakakvih vrsta spirala... od nehormonskih (npr. bakarna) do hormonskih (kao npr. ova mirena).

Meni više nema druge pomoći nego da probam tu spiralu, nezbog kontracepcije, nego zbog problema.
Pa šta bog da... :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Mirena (hormonska) spirala
2.4.2010 23:35:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Ima svakakvih vrsta spirala... od nehormonskih (npr. bakarna) do hormonskih (kao npr. ova mirena).

Bas cu da je pitam!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: "Mirena" - spirala
30.5.2010 21:09:44   
Dora
recite mi ljudi, kako se stavlja spirala? jel pod anestezijom?user posted image ako ne, jel boli?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: "Mirena" - spirala
30.5.2010 21:16:41   
Anoniman
Stavlja se zadnji dan menstruacije, bez anestezije. Iskustva su različita, neki kažu da ne osete, a neki da užasno boli (mene je užasno bolelo, al ja sam je stavila 3 meseca posle porođaja, malo sam poranila). Sve ukupno traje možda 5 minuta.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: "Mirena" - spirala
30.5.2010 21:46:50   
Lu
IZVORNA PORUKA: Dora

recite mi ljudi, kako se stavlja spirala? jel pod anestezijom?user posted image ako ne, jel boli?

Moja tolerancija na bol je NULA, a stavljanje spirale je kao kad radiš papa nalaz, znači raširi onom spravom i umetne spiralu, rekla mi je da ću osjetiti kao kratki ubod iglice ali ja nisamuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: "Mirena" - spirala
10.6.2010 13:33:23   
Rivana
Sad sam pocela da razmisljam o ovoj spirali smorile me pilule, ne znam kako bi se na nju navikla user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: "Mirena" - spirala
10.6.2010 13:35:12   
Rivana
koliko kosta?

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: "Mirena" - spirala
10.6.2010 13:36:16   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Nedja

Stavlja se zadnji dan menstruacije, bez anestezije. Iskustva su različita, neki kažu da ne osete, a neki da užasno boli (mene je užasno bolelo, al ja sam je stavila 3 meseca posle porođaja, malo sam poranila). Sve ukupno traje možda 5 minuta.

kad ja onda da je stavim,ja sam isto sad negde planirala...inace me ovaj moj zaskace kaouser posted image moram pozuriti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: "Mirena" - spirala
10.6.2010 13:37:15   
Anoniman
i ja planiram spiralu da stavim.

kad sam pitala drugaricu da li boli rekla mi je:
"Zeno ti si se poradjala!!! Zar mislis da spirala moze da boli onda???"
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: "Mirena" - spirala
10.6.2010 13:38:33   
lanajelena
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: "Mirena" - spirala
10.6.2010 13:39:21   
Rivana
Ma ne plasim se ja bola pretrpela sam ja mnogo vece bolove posle porodjaja, nego me brine da li ce mi organizam prihvatiti plasim se krvarenja jer sa pilulama imam problema.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: "Mirena" - spirala
10.6.2010 13:48:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lanajelena

IZVORNA PORUKA: Nedja

Stavlja se zadnji dan menstruacije, bez anestezije. Iskustva su različita, neki kažu da ne osete, a neki da užasno boli (mene je užasno bolelo, al ja sam je stavila 3 meseca posle porođaja, malo sam poranila). Sve ukupno traje možda 5 minuta.

kad ja onda da je stavim,ja sam isto sad negde planirala...inace me ovaj moj zaskace kaouser posted image moram pozuriti user posted image


Mislim da ne postoji neko univerzalno pravilo, već lekar proceni kad je materica spremna. Mislim da je tebi još rano, i meni je bilo rano kad sam je stavila, al sam se više plašila neželjene trudnoće nego nekih komplikacija od spiraleuser posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: "Mirena" - spirala
14.6.2010 14:03:35   
caca81
Drage moje, ja sam prvi put spiralu stavila posle 6 meseci od 1. porođaja. Bila je to bakrena spirala. Sama insercija me nije bolela. Posle 6 meseci od 2. porođaja sam stavila spiralu MIRENA (po preporuci doktorke) i insercija me malo bolela, jer nije stavljana u toku menstrualnog ciklusa. 2 dana po stavljanju me počeo boleti stomak, pa je 3. dan( redovno) krenula menstruacija, koja je neočekavano trajala 7 dana, a onda još 10 dana smeđkasti sekret. Bila sam na ivici živaca zbog toga, ali naredne menstruacije su bile oskudne, bez bolova. Na današnji dan je prošlo 1,5 godina i ja više i ne znam šta je to menstruacija, jer "traje" 1-2 dana, bez ikakvih bolova. Prisutnost spirale se ne oseća i po meni to je najbolji vid kontracepcije za žene koje su u stabilnom braku, a ne žele više decu. Možeš kad hoćeš i gde hoćeš, bez bojazni od neželjene trudnoće. Što se tiče pregleda pre stavljanja Mirene, urađen mi je PAPA test, koji je bio u redu. Po stavljanju, urađen je UZ, gde je doktorka videla da spirala stoji na pravom mestu. Naredna kontrola je bila za 3 meseca, gde je rađen PAPA, vaginalni i ultrazvučni pregled i sve bilo ok. Posle toga, kontrola jednom godišnje.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: "Mirena" - spirala
17.6.2010 11:46:04   
Rivana
Koja je cena ove spirale, cula sam da je skupa user posted image

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: "Mirena" - spirala
17.6.2010 11:56:40   
caca81
Rivana, cena spirale je 12000din. Rok trajanja je 5 godina...

< Poruku je uredio caca81 -- 17.6.2010 11:58:52 >

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: "Mirena" - spirala
17.6.2010 11:58:15   
Rivana

IZVORNA PORUKA: caca81

Rivana, cena spirale je 12000din.

Hvala tako sam i ja cula pa dosta je, ali ako je dobra kao sto sam citala onda nije skupa.

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here