|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mirena (hormonska) spirala
28.5.2013 22:14:26   
Bebilina
Anajid i mene je doktorica upozorila na spotting izmedju ciklusa i rekla da ih ne ukida skroz svim zenama vec je to mozda 60:40% iz njenog iskustva.
Inace kaze da bakarnu nije godinama ugradila, sama ima troje dece (zena u tridesetim) i Mirenu je imala izmedju porodjaja I sad nakon poslednjeg.
Sto se mene tice bila sam zadovoljna bakarnom, nije mi tesko da ovu zamenim ako vidim da mi smeta. Ali za sad nemam kontraindikacija, ta mala doza hormona me nije odlakavila ili sta vec user posted image niti mi utice na libido (sta vise mozda utice u pozitivnom smislu user posted image ).

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Mirena (hormonska) spirala
11.7.2013 1:41:21   
inna
IZVORNA PORUKA: Anoniman

I za one koji pitaju kako Mirena deluje i da li "ubija" oplođene jajne ćelije, odgovor je NE.



Mirena može djelovati abortivno jednako kao i obična spirala. Jedan od principa djelovanja je u tome da stanjuje sluznicu maternice tako da se začeti zametak ne može implantirati. Naravno, pod uvjetom da do začeća dođe...



< Poruku je uredio inna -- 11.7.2013 1:42:51 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Mirena (hormonska) spirala
30.7.2014 14:07:32   
soni
Da li se nakon vadjenja MIrene moze odmah planirati trudnoca ili se mora cekati odredjeno vreme??

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu inna)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Mirena (hormonska) spirala
30.7.2014 14:12:02   
Torbica
Ne mora se cekati, odmah se moze zatrudneti!
Taj progesteron koji je u njoj deluje lokalno na endometrijum, nema sistemsko dejstvo, nema estrogena, smatra se kao mehanicko sredstvo.

< Poruku je uredio Torbica -- 30.7.2014 14:13:12 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Mirena (hormonska) spirala
30.7.2014 14:13:09   
soni

IZVORNA PORUKA: anajid

Zene koje imaju Mirenu,molim za iskustva.



Imam mirenu vec 2 godine...Menstruaciju prvih meseci nisam imala uopste, sad je pocelo nesto brljavo , koristim 2-3 dana mali ulozak..Pricala sam sa lekarom i to je sve normalno...Isto sam bila u nedoumici da li je zdravo nemati menstruacije, ali su mi rekli da nema negativnih posledica i to sam tako prihvatila..Nisu valjda ludi...
Stavljanje sprirale je kao kratkotrajan (1-2min ) menstrualni bol..nista strasno niti nepodnosljivo..ne treba nikakva anestezija ili slicne stvari..


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Mirena (hormonska) spirala
30.7.2014 14:13:47   
soni
user posted image user posted image user posted image hvala

IZVORNA PORUKA: Torbica

Ne mora se cekati, odmah se moze zatrudneti!
Taj progesteron koji je u njoj deluje lokalno na endometrijum, nema sistemsko dejstvo, nema estrogena, smatra se kao mehanicko sredstvo.



_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Mirena (hormonska) spirala
30.7.2014 14:24:23   
Torbica
user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Mirena (hormonska) spirala
19.8.2014 16:30:56   
soni
Kako da znam kada su mi plodni dani ili kada mi normalan ciklus pocinje nakon vadjenja spirale..Curka mi malo, ne znma da li je to zbog spirale ili menstruacija user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Mirena (hormonska) spirala
3.9.2014 21:16:54   
vikiarm
ydravo svima.nova sam na forumu.juce sam bila kod ginekologa i preporucila mi hormonsku spiralu.ovde sam dobila mnogo odgovora.mada rekla mi doktorka da to kosta 14 000 plus stavljenje.rekla da vise to se ne radi u poliklinici nego u bolnici ili privatno.jos nisam pitala.pa videcu.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Mirena (hormonska) spirala
3.9.2014 21:49:05   
Torbica
Kad kazemo hormonska, treba naglasiti - sa lokalnim dejstvom, bez estrogena, bez sistemskog dejstva.
Hormon - progesteron se ispusta na sluzokozu materice sa jedne strane, a sa druge strane zgusnjava cervikalnu sluz. Nezeljena dejstva su minimalna, rok trajanja 5 god.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiarm)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Mirena (hormonska) spirala
4.9.2014 12:26:41   
vikiarm
tokom trudnoci ja sam primila progesteron jednom nedeljno do 4 meseca.pa nista.tako da racunam da MIRENA nece da mi pravi stetu.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Mirena (hormonska) spirala
4.9.2014 13:13:11   
Torbica
Stetu? Progesteron? Naravno da ne....
Konsultujte svog ginekologa u svakom slucaju..

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiarm)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Mirena (hormonska) spirala
6.9.2014 13:25:12   
soni
zna li neko odgovor :D.....????? Evo posle 15 tak dana opet danas nesto brljavo...grudi ubise ???


IZVORNA PORUKA: soni

Kako da znam kada su mi plodni dani ili kada mi normalan ciklus pocinje nakon vadjenja spirale..Curka mi malo, ne znma da li je to zbog spirale ili menstruacija user posted image



_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Mirena (hormonska) spirala
7.9.2014 23:24:35   
Torbica
Ono odmah nakon vadjenja spirale nije ciklus, e sad koliko treba da se endometrijum pokrene, nisam izucavala ali mislim da nakon dva meseca vec mozes predvideti ciklus. Ono u startu je posledica mehanicke minimalne povrede, nakon vadjenja iste, normalno.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Mirena (hormonska) spirala
23.11.2014 12:17:41   
soni
Moram da se javim posto sam u 4. mesecu trudnoce...Vode mi trudnocu od prvog dana vadjenja spirale...Zatrudnela sam bas odmah...user posted image ...Eto jos jedno veliko ZA mirenu

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Mirena (hormonska) spirala
17.3.2015 7:18:25   
Trcosava
Evo i mene sa pitanjem.
Juče bila na pregledu i pita me dr jesam završila sa rađanjem, da liplaniram još - kažem NE! user posted image Ja sam završila. I pokrene se pitanje kontracepcije, tj ona odmah. Rekla da mogu mirenu i dok dojim. Da je sad isto idealno vreme dok je vrat još raširen, ako ne odmah onda čekamo menstruaciju (tj onda kada odlučim). Reče da mogu valjda i tablete progesterona (jel taj hormon ima u siprali beše?) isto dok dojim. Svaki vid tableta sam odbila.
Ono što me je odbilo (a nije se ranije pominjalo) je to da nakon postavljanja mi reče da očekujem pola godine svaki dan braon iscedakuser posted image to nije ni jedna ovde pisala čini mi se.

Iskustva neka?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Mirena (hormonska) spirala
17.3.2015 8:00:53   
Modessty
Trco i mene zanimaju odgovri user posted image Ja nikako da se odlučim na spiralu.
A tablete progesterona nemoj molim te da piješ! ja sam morala da ih pijem u onoj prvoj trudnoći još 2005 i nemogu da se očitavim od konjske doze progesterona koju su mi tada davali. Nije uopšte za zezanje bilo koji hormon da treba da unosiš. NEmoj da sebi napraviš više štete nego koristi.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Mirena (hormonska) spirala
17.3.2015 8:05:31   
Trcosava
Mod odbila sam tablete.

Sad sam čitala i onu knjigicu i da - od 3 do 6 meseci je vrlo moguće da će biti braon iscedak. Brate još 6 meseci sa ulošcimauser posted image pa nek su i dnevni.

Kapiram da je to krvarenje (da ga tako nazovemo) zavisno od žene do žene, ali bi svejedno htela da čujem mišljenja po tom pitanju.
Menstruacija mi je jadna i bedna još od prethodnog pobačaja, tako da meni to nije toliki problem.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Mirena (hormonska) spirala
17.3.2015 10:24:06   
vonavoj
khm..sto bre braon iscedak!
i ja razmisljam o spirali kad dobijem.. inace imam obilne user posted image , taman da se i to sredi..
koliko kosta kod nas,bar 100e

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Mirena (hormonska) spirala
19.3.2015 10:07:31   
soni
Kakv iscedak svaki dan ???...Ja sma imala spiralu imala sam braonkasti iscedak ili malo krvi kada treba d dobijem..ili mi je izostajala...ostalo sve normalno...

najbolje sada da stavis ali ni posle nije kasno...ja cim se porodim idem da mi stavi opet

< Poruku je uredio soni -- 19.3.2015 10:08:42 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Mirena (hormonska) spirala
19.3.2015 10:09:52   
vonavoj
user posted image user posted image znaci i ciklus je manje obilan i tacan?

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Mirena (hormonska) spirala
13.4.2015 22:21:15   
soni
Von bas tako..a moze i da izostane

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Mirena (hormonska) spirala
20.10.2015 13:07:12   
vonavoj
Evo mene opet u temi,definitivno sam prestala dojenje i sad cekam ciklus i stavljam spiralu. I opet pitanje,bakarna ili mirena...nekako sam pre za mirenu,bas zbog toga da mi se smanji obilnost krvarenja,i obavezno imam glavobolje tokom ciklusa...

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Mirena (hormonska) spirala
20.10.2015 13:40:12   
vonavoj
Bakarna je 2500din,a mirena je 14900..user posted image jeuser posted image pare!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.3.2016 14:12:12   
vonavoj
Bila sam juce kod dr,da se posavetujem koju spiralu da stavim,i rekla mi je ako finansije nisu problem,onda obavezno mirenu...kaze mogu i dojilje da je stave!user posted image
sad je 13.000din!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here