|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.3.2016 14:15:07   
Anarunika
Vonavoj gde je 13000,00 ? Cene se razlikuju od apoteke do apoteke. Meni je moja dr isto preporucila tu i rekla da moze da se stavi kad hoces. Ne mora se cekati menstruacija ,nema veze sa dojenjem i kao super je! Jos samo da mi dodje na red sa lovom a nikako da izdvojim za nju. Moracu u najskorije vreme.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.3.2016 14:26:05   
vonavoj
anarunika,sad je pojeftinila..i moja apoteka fabeg,daje na 6 ratauser posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Mirena (hormonska) spirala
1.3.2016 14:28:41   
MakiJ
Ja bi posle porodjaja da stavim, sad nisam sigurna koliko posle porodjaja moze.
Videcu sa dr kad isla na kontrolu

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Mirena (hormonska) spirala
14.3.2016 9:52:50   
vonavoj
Da se oglasim i ovde,dr je rekla da mirena moze da se postavi i dok se doji,da nije stetna,i da radi pposao!
Ja je stavljam ove nedelje, i nadam se da ce mi pomoci oko pmsa,glavobolja kad dobijem.user posted image

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Mirena (hormonska) spirala
14.3.2016 10:13:35   
Sanjalicaaa
Ja ne znam ni koje sve spirale postoje.
Von, a na koliko se menja ta spirala?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Mirena (hormonska) spirala
14.3.2016 10:36:30   
vonavoj
Na 5 godina!
Od ove mirene bi trebalo da se smanje ciklusi,od bakarne budu obilniji!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Mirena (hormonska) spirala
14.3.2016 10:55:59   
vonavoj
I dobila sam,malko ranije,iako je februar kraci dan,imala sam 13.2..onda stavljam spiralu cetvrti dan..u cetvrtak!user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Mirena (hormonska) spirala
14.3.2016 12:31:33   
IvanaSK RR
Super. Javi utiske .

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Mirena (hormonska) spirala
18.3.2016 10:55:20   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Na 5 godina!
Od ove mirene bi trebalo da se smanje ciklusi,od bakarne budu obilniji!

Velika je verovatnoća da će ciklusi totalno da izostanu. Čisto da znaš i da se ne uplašiš. To je jedan od razloga zašto je ja još nisam stavila. Jer ona mi treba samo kao kontracepcija, nemam ni obilne ni bolne cikluse. Niti neki izražem pms. A ja kakav sam baksuz nešto bi mi se iskomplikovalo user posted image najradije bi pila tablete, ali njih ne smem.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Mirena (hormonska) spirala
18.3.2016 12:22:24   
vonavoj
Stavila sam spiralu u sredu,malo je bolelo,bilo neprijatno,i tu noc me je boleo stomak,ali sad je sve ok!
VIdecemo kako ce sad biti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Mirena (hormonska) spirala
18.3.2016 12:48:32   
mila83
Javi nam vonavoj utiske.i mene to ceka..

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Mirena (hormonska) spirala
22.3.2016 13:41:28   
vonavoj
Evo mene sa prvim utiscima...dr me upozorila na tackasto krvarenje...i evo ga,to je sve samo tackasto nije...svaki dan se muljam..ima i braon,i krvi..kaze dr bice 6 meseci tako..sreca da je zima..sestra je tako 2 meseca i proslo..

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Mirena (hormonska) spirala
22.3.2016 13:57:22   
IvanaSK RR
Vonavoj, meni je dr rekla da ce mi tako biti sest meseci kad sam pilule pocela piti. A trajalo je samo prvi mesec.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Mirena (hormonska) spirala
22.3.2016 14:41:18   
vonavoj
user posted image user posted image bem ti zensko!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.4.2016 19:29:28   
Jasna333
Evo da podijelim svoje dosadasnje iskustvo sa mirenom, stavila sam je 14.03. i petnaet dana je bilo neko smedje, braon il malo roza tackasto svaki dan , zatim sam dobila pravu mengu i traje vec 10 dana. Cini mi se da nema namjeru ni prestati, zvala sam doktora i u srijedu tj. za 3 dana idem na pregled jer mi kaze da to ne bi smjelo toliko trajati. Sama ugradnja nista nije bolila , kao obican pregled, tako da vas to ne treba uopste plasiti.

Pitanje za IvanaSK koje tablete su ti preporucene jer sam razumila da su ti pomogle, Hvala

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.4.2016 20:28:47   
vonavoj
Au..javi sta kaze dr..ja vec nedelju dana nemam tackasto krvarenje..sad cekam prvu menst.spiralu sam stavila 16.3..

(odgovor članu Jasna333)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.4.2016 20:37:43   
IvanaSK RR
Jasna, pila sam Logest. Ja sam uradila krvnu sliku i bitno je da je jetra u redu (kaze dr da ne preporučuje pilule u slučaju lose jetre).
Logest imaju najnizu dozu hormona, bar su imale pre par godina, mozda su neke nove izašle u medjuvremenu...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Mirena (hormonska) spirala
21.4.2016 19:37:30   
Jasna333
Kontrola prosla i sve ok, dobila sam kapi ergotyl sol i nakon 2 dana sve je stalo , koristila sam ih samo 4 dana , od tada je sve cisto i super se osjecam, sad cekam sledecu mengu , doktor mi rece da ce biti samo naznaka 2-3 dana da sam dobila. Ja sam prezadovoljna, pozdrav


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Mirena (hormonska) spirala
10.6.2016 13:13:55   
Khaleesi
Joj drage mame, citam i citam i citam... svaka cast koja je smela da ode kod dr da joj ugrade spiralu, i posle a krvarenja i bolovi... Muke zena ima i pre i posle i stalno... Ja se bojim nezeljene trudnoce i dr mi je pominjala da malo istrazim mogucnost spirale, i bas me je strah...

(odgovor članu Jasna333)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Mirena (hormonska) spirala
10.6.2016 13:18:00   
serpica

IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Joj drage mame, citam i citam i citam... svaka cast koja je smela da ode kod dr da joj ugrade spiralu, i posle a krvarenja i bolovi... Muke zena ima i pre i posle i stalno... Ja se bojim nezeljene trudnoce i dr mi je pominjala da malo istrazim mogucnost spirale, i bas me je strah...




Nema razloga za strah meni je dr sve objasnio,intervencija traje dva minuta ide se oko 3,4 dana ciklusa,malo je neprijatno da ali nisu to bolovi da se ne mogu izdrzati bar je meni tako dr rekao. I postoji mogucnost ali vrlo mala da telo odbaci spiralu i dodje do infekcije i krvarenja ali kazem vrlo retko. Mene ceka to samo da uhvatim vreme pa cu onda da vam pisem iskustva.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Mirena (hormonska) spirala
10.6.2016 13:26:23   
mila83
Serpice,bas si lepo objasnila.I mene ceka to,vec sam se malo raspitivala kod mama sa tim iskustvom,ali nikako da odem...planiram ove godine svakako.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Mirena (hormonska) spirala
10.6.2016 13:41:51   
Khaleesi
Jel tu ide neka anestezija?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Mirena (hormonska) spirala
10.6.2016 13:48:01   
serpica

IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Jel tu ide neka anestezija?




Ne,pitala sam i to,kazem ti intervenicja traje dva minuta nema potrebe za anestezijom...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Mirena (hormonska) spirala
10.6.2016 14:09:50   
vonavoj
Evo mene sa iskustvom,imam je vec 3 meseca,nervira me sto je organizam jos nije prihvatio,imala sam dva puta user posted image i trajala je 7 dana,plus jos 7 dana krvarenja,ali nisu to bas tackasta,ili braon,nego bas krv..juce sam bila na uz i pregledu,sve je ok,lepo stoji..i to je normalno..
Sve u svemu,od mesec dana,20 dana se muljam,i to me izludi..prvo 3 dana pre nego sto je krenula.. JEdina dobra stvar sto nisam imala glavobolje tokom menstruacije, sto se tice obilnosti,jeste se za nijansu smanjila,ali izludi od stalnog krvaruckanja i nosanja uloska! Nadam se da ce ovaj mesec biti bolji!

I ne boli kad se stavlja!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Mirena (hormonska) spirala
10.6.2016 23:11:13   
Anarunika
Menja se na pet godina ,ali neke žene je ostave i deset user posted image Zaborave.
Meni još nije došla na red ali trebalo bi uskoro.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here