|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
13.1.2011 11:46:31   
gagana83
Ja imam jonizator u dnevnoj sobi,ali Una dosta vremena provodi kod mog svekra i svekrve,bar 2 sata dnevno.
A cini mi se,sad kad je bolesna da kija mnogo manje,skoro uopste ne kija
user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
10.5.2011 14:58:09   
gagana83
IZVORNA PORUKA: gagana83

Jedva nadjoh temu...
Elem,moje dete stalno kija.Od rodjenja.Svakog dana po nekoliko puta,i leti i zimi.
U pocetku nisam pridavala paznju tome posto bebe inace kijaju i kad su zdrave,ali sad je ona vec velika a kijanje ne prestaje.
Drzimo papagaja u kuci,ali ga imamo tek par meseci a ona je kijala i pre toga.Pas nam stoji u dvoristu.
Pada mi na pamet jedino da je alergicna na grinje,ne znam sta bi drugo moglo da bude.



Danas sam razgovarala sa doktorkom u vezi ovoga. Kaze da nije alergija i da se kod dece do 2 godine alergija ne manifestuje kijanjemuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
16.5.2011 22:16:20   
Irena79
mi smo u cetvrtak zavrsili u bolnici:( posto mi je malecka imala temperaturu, kasalj i proliv odvela sam je kod lekara i dobila je celzif da pije. posle sat vremena dala sam joj kasu milupinu od pirinca i kukuruza za rucak ali sam po prvi put dala onu koja u sebi ima adaptirano mleko ( greskom kupljena a ni sanjala nisam sta moze da izazove...) i nakon 10 min dete mi je bilo komplet prekriveno plikovima i crvenilom. odjurila sam u dz i dobila je 10mg urbazona i odmah smo otisle u tirsovu i tamo je popila i presing 2,5 ml ali se alergija vratila te su joj dali jos jednu injekciju od 5ml urbazona tek onda je dosla sebi. nista strasnije nisam dozivela i sva sreca da nije otislo na disajne organe nego na kozu. sad pije sirup za alergiju i kad prestane posle 7 dana je vodim na alergo test. najverovatnije je u pitanju mleko ali sam za svaki slucaj iskljucila i celzif pa sad pije sinacilin zbog kaslja i temperature. ne daj Boze nikome da to dozivi nisam bila ni ziva ni mrtva!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
6.3.2012 12:14:14   
madre
bogdan se vec 2 nedelje mnogo cese po glavi, sad se to pretvorilo u kraste koje raskrvari kada ih cese. prosirilo se blago na obraze i ispod brade, ima crvenilo i u pelenama (sto mi bas lici na ekcem)! ali glava ga najvise muci...
bili smo kod lekara, ona kaze upaljeni folikuli dlake (ali nije sigurna) a ovo po obrazima i u pelenama ekcemuser posted image kaze da ni sama nije sigurna, tako da ne znam sta da radim. dala nam je neke masti da mazemo da se to ne inficira, koje u sebi nemaju antiseptik tako a ga to i dalje strasno svrbi!
juce se i prehladio, celu noc nismo spavali, cese se i place jer mu je zapusen nos. sve ga to muci.
sad sam nekako uspela da ga uspavam, pa kad ustane vodicu ga kod drugog pedijatra.
sta bi moglo da bude u pitanju???
nista nisam menjala, niti novo od hrane uvodila... juce sam kupila mustelu kupku, ali ne znam sta daljeuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
30.7.2012 0:29:56   
*Masa*
Moja beba je pre par dana imala reakciju na Humana pirincane i kukurzne pahuljice! Ispovracao se nakon trecine porcije i poceo da cese nos! Osip se prvo pojavio oko usta i na ruci na kojoj se ispovracao! Odmah smo krenuli kod lekara i za 15min.imao je osip tacka do tacke po celom stomaku a ruka na koju je povratio bila je bordo a ne crvena! Primio je urbazon i pio presing 4 dana!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
30.7.2012 0:31:41   
*Masa*
Moja beba je pre par dana imala reakciju na Humana pirincane i kukurzne pahuljice! Ispovracao se nakon trecine porcije i poceo da cese nos! Osip se prvo pojavio oko usta i na ruci na kojoj se ispovracao! Odmah smo krenuli kod lekara i za 15min.imao je osip tacka do tacke po celom stomaku a ruka na koju je povratio bila je bordo a ne crvena! Primio je urbazon i pio presing 4 dana!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
30.7.2012 8:32:26   
Anoniman
Pošto je moje dete alergično na kazein (protein kravljeg mleka), ja ne dajem te gotove cerealije, te se slabo razumem u njih. Jel sadrže ad mleko? Ako da, mnogo je veća šansa da je beba reagovala na to, nego na pirinač ili kukuruz. Šta su vam rekli u bolnici? Jel dojiš?

(odgovor članu *Masa*)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
30.7.2012 8:35:19   
Anoniman
Ova tema bi ti mogla biti zanimljiva: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama i Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama II deo

Po pravilima foruma, prva tema je zaključana kada je popunjeno 100 strana, te je prepiska nastavljena u drugom delu teme.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
30.7.2012 9:43:16   
Yula
IZVORNA PORUKA: *Masa*

Moja beba je pre par dana imala reakciju na Humana pirincane i kukurzne pahuljice! Ispovracao se nakon trecine porcije i poceo da cese nos! Osip se prvo pojavio oko usta i na ruci na kojoj se ispovracao! Odmah smo krenuli kod lekara i za 15min.imao je osip tacka do tacke po celom stomaku a ruka na koju je povratio bila je bordo a ne crvena! Primio je urbazon i pio presing 4 dana!


Uh, ovo je bas jaka reakcija. Budite oprezni ubuduce. Koliko je stara beba?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu *Masa*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
19.10.2012 15:38:07   
Zemunka85
Da li je mleko u ishrani dojilje nepozeljno samo kao potencijalni alergen, ili ga inace treba izbegavati? Nissm to razumela...

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
19.10.2012 15:48:42   
Snelle
On jeste potencijalan alergen, ali pojedini misle da je ono i jedan od uzroka grčeva kod beba.

< Poruku je uredio Snelle -- 19.10.2012 15:49:02 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
20.10.2012 16:20:07   
Yula
Proteini mleka su dosta krupni, bebina creva nisu u potpunosti razvijena i ti proteini bukvalno kidaju creva i prolaze kroz njih, tako skidaju sluz koja stiti creva i tako dolazi do mikro krvarenja creva, koja ako se pravovremeno ne obrati paznja, prelaze u pravo krvarenje creva, pa se u bebinoj kaki nalaze tragovi krvi. Normalno da bebama sve to ne prija, verovatno ih i boli jer vecina beba koje su imale tih problema su bile placljive u tom nekom ranom uzrastu, znaci prva 3-4 meseca.

Ako ti beba ne place puno, ako lepo spava, ako ne primecujes da kada pijes mleko sutradan beba place vise nego obicno, vidis da je nesto muci, ako u porodici nema istorije alergija, nemas razloga za brigu i slobodno konzumiraj mlecno, mada bih ja i u tom slucaju ipak mleko izbegavala bar prvih 6 meseci, ali jogurte, pavlake i sireve ne bih. Ako pak u bebinoj kaki primetis crvene niti, kao malene koncice, obrati paznju, vrlo lako moze da se desi da bebina creva iritira nesto sto ti jedes. I nemoj da se preterano sekiras, cak i da bebi nesto smeta, uopste ne mora da znaci da ce joj kroz 3-4 meseca smetati, obicno to sve prodje kada bebina creva sazru, a to najcesce bude oko 10. meseca.

Ako imas nekih sumnji, iscitaj temu alergija na proteine kravljeg mleka, mislim da se tako zove, i videces iskustva drugih mama sa tim problemom, i Snelle i ja smo pisale svojevremeno tamo.



< Poruku je uredio Yula -- 20.10.2012 16:23:00 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
24.6.2013 4:33:32   
Zemunka85
Moje dete je alergicno na ujede insekata, na mene. Ali na njenom malom telu to izgleda jezivo. Mucno. Tvrdo. Oteceno. Pulsira. Od komarca. KOMARCA! Uopste ne znam sta da radim ...

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
24.6.2013 7:54:00   
adulence
I mojoj ivi uzasno izgleda kada je izujedaju komarci...otekne kao da ju je pauk ujeo a onda pred prolazenje u zavrsnoj fazi bude kao neka bubuljica...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
24.6.2013 11:19:19   
Snelle
Zemunka, maži joj posle ujeda Hiperhama gel, on smiruje otok. Neko mi reče da se više ne proizvodi, pa pitaj u apotekama.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
25.6.2013 14:32:52   
Yula

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Moje dete je alergicno na ujede insekata, na mene. Ali na njenom malom telu to izgleda jezivo. Mucno. Tvrdo. Oteceno. Pulsira. Od komarca. KOMARCA! Uopste ne znam sta da radim ...


Jednom prilikom bili kod komsinice a moj L. bio u takvim pecatima od komaraca i ona uzme propolis i namaze mu i kaze mi da mu mazem i ja, jer je njoj to pomoglo pri ujedu pauka. Ja mislila zena lupa, ali vidim kada smo dosli kuci da se otok dosta smanjio, pa namazem i ja jednom pred spavanje. Ujutru sve splasnulo, samo ostala mala crvena tackica. Od tada redovno mazem i njemu i sebi propolis na ujede od komaraca i vise se ti otoci ne prave.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
4.3.2014 10:13:57   
felika
Posto vec 9 godina radim na Mora aparatu sa pulmologom ,pomagali smo dosta da deca i odrasli prevazidju alergije.Deca fantasticno reaguju na ovaj aparat koji radi na principu biorezonance a terapije su elektronske homeopatske. Pristup je holisticki a lecenje nije simptomatsko vec sustinsko.

Felika ukoliko zelite da se reklamirate na nasem portalu obratite se Dunji RR.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 4.3.2014 10:19:51 >

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
8.3.2014 13:59:20   
jesen82
Da li može neko da mi pomogne, radila sam ćerkici eozinofile iz nosnog sekreta, i na rezultatu piše "U VIDNOM POLJU VIĐENO 18-20 EOZINOFILA", pa me interesuje koja je normalna vrednost, jer nigde nepiše koja je, a ja nemogu da dočekam da odem kod ORL, a ona sumnja na alergiju.

(odgovor članu felika)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.4.2016 21:48:29   
Anck Su Nmaun
Razmisljam kako da provalim da li mi je dete alergicno na Jagode user posted image
U poslednjih desetak dana stalno cacka nos, ajd to i manje ali se brise preko usta kaze svrbi je. Gornja usna joj je skroz ispucala i obraz i blago se crvene, onaj deo do ustai.
Ja je mackam kokosovim uljem , kremom, pocela sam i Gentokulin kapi u nos ako je do nosa.
Do sad nije bila alergicna ali neznam sta je sad to user posted image pa sam pomislila da nisu jagode user posted image

(odgovor članu jesen82)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.4.2016 23:35:15   
nikiteki
Moje dete je sad radilo alergo test i saznali smo da je alergična na travu.,polen, grinju, pernate zivotinje, prašinu, drvo kad saberes na sve

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.4.2016 23:49:22   
choopa choops
Anck a jesi li joj davala jagode skoro? Ne razumijem se u tematiku, nadam se da nije ništa.

I je juče jela paradajz (muž joj je dao, kaže dao joj je već jednom prije par dana) i odjednom su joj buknuli obrazi. pošizila sam. Em je paradajz alergen, em šta joj koji moj ima davat vidi se iz aviona da je tretiran hemikalijama kojekakvim. Baš sam bila ljuta na njega što ne razmišlja...

A kad smo već kod teme, maloprije naletjeh na tekst Alergija kao kriza identiteta

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
23.4.2016 0:27:16   
milicicak
Anck, ako sumnjas na jagode izbaci joj ih iz ishrane sledecih 10-ak dana. Ako se simptomi povuku onda je od njih.
Mada bih ja pre rekla da je polen u pitanju...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
23.4.2016 8:40:20   
Anck Su Nmaun
Pa bas nisam pametna sta je, sumnjam na jagode jer je jedino to nesto sto jedemo u skorije vreme, ali ona ih jede od kad se rodila, mada je sad sve GMO pa se ne bih zacudila. Nije jela jagode 2-3 dana pa cemo izbegavati jos par dxana da vidim...

MM nije alergican ni na sta i jednu noc on jeo neke sargarepei krastavce neznam ni ja sta , imao je tako groznu reakciju grlo mu se zatvorilo... pola sata se mucio , neka reakcija na sve to user posted image kad nemamo pojma sta jedemo i kupujemo nazalost user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
23.4.2016 12:37:37   
choopa choops
Ma ja se tripujem najstrašnije u posljdnje vrijeme, postaću gora od ovih Velkovaca.
KLIK
Ja sam zimus odlučila da ću od voća da im dajem samo ono čemu je sezona, i trudiću se da im nabavljam domaće koliko mogu. Ne sad pretjerano, ali tražiću. Srećom imamo dosta toga u bašti. Idu smokve, trešnje...kasnije jabuke, kiwi, mandarine, narandže..
Jer I jje izgleda malo osjetljivija na hranu, već par puta je imala neke blaže reakcije na hranu, pa me je zbog toga strah tih previše prskanih stvari.

< Poruku je uredio choopa choops -- 23.4.2016 12:38:55 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
9.10.2016 21:19:06   
Sanjalicaaa
Sinoć okupam Iku i primetim neke tačkice na nogicama. Reko možda su komarci, kod baš ih još ima. Jutros kad se probudio bio je crven skroz. Maltene celo telo. Crvene fleke i ponegde tačkice. Brzo kod lekara. Tamo su mu dali inekciju i Erius kao terapiju. Posle sat vremena se povuklo, do kraja dana maltene sve. Ostalo mu je dosta na nogicama i malo na stomaku. Sutra idemo da vidimo da li mu treba još jedna inekcija.
Kaže dr dobro je da je izašlo spolja, da nije krenuo da se guši. Kažu alergija na hranu verovatno. Jedino što sam mu novo dala je čokolino i pojeo je taj dan par keksica petit ber.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here