|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 9:47:10   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: eni26

da,posebno papir i plasticne i kartonske flase,posebno staklo i posebno "ostalo"user posted image i to sve u 100% biorazgradive kese.


Ti bese zivis u inostranstvu?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 9:56:06   
Anoniman
Ja ne recikliram ali volela bih. Imamo samo obicne kontejnere ispred zgrade. Ne bi mi bilo tesko nista da razdvajam.

Jedino sto koristim taj papir sa obe strane na poslu i kod nas se iznosi u velikim kesama, pa pretpostavljam da ga odnesu oni skupljaci.

Ja nazalost vise verujem da djubretari sve to strpaju na istu gomulu i da se taj otpad kasnije ne preradjuje kako treba. Volela bih da je drugacije.

(odgovor članu eni26)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 10:01:46   
eni26
Da,i u svakoj prodavnici,marketu,hipermarketu ima kutija u kojoj se odlazu stare baterije. A sa lekovima kojima je prosao rok je dobro. Isto reciklaza i vracas ih u apoteku.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 10:10:29   
LillyT
Manje više za reciklažu lekova, ja ne bih smela da bacim stare u đubre, čoveče, još da ih neko uzme i popije user posted image
Čitala sam jednom da penzosi često znaju da menjaju lekove, donesu ono što im ne treba pa ih đoraju sa drugarima... tuga
Mislim da se posebno prazne svi ti kontejneri za određenu vrstu ambalaže, da ih đubretari ne ubacuju zajedno u kamion, jer ako je tako, u čemu je onda svrha odvajanja user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 10:19:26   
Ana RR
Pa skoro je bilo na tv-u, apeluju da se lekovi ne bacaju u kontejner jer ovi cigani što preturaju po istim pokupe te lekove pa ih prodaju na buvljaku. Ja sam se šokirala kad su rekli da ima ljudi koji te lekove kupuju user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 10:21:37   
Olga75
da , kupuju ljudi lekove na pijaci user posted image
ja sam jednom videla pola bocice sinacilina i kostala je 30 din user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 10:24:29   
eni26

IZVORNA PORUKA: LillyT

Manje više za reciklažu lekova, ja ne bih smela da bacim stare u đubre, čoveče, još da ih neko uzme i popije user posted image


Zato se vracaju u apoteku user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 10:26:15   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Dulic jos u februaru rece da ce stare lekove primati apoteke i one ih slati na unistavanje

sad cu da se raspitam da li je to pocelo da funkcionise i kod nas

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 10:29:05   
*Alexx*
Iskrena da budem, ja nisam imala pojma da se lekovi vracaju u apoteku. To je stvarno tako? Funkcioniše u Beogradu?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 10:29:45   
Olga75
ne znam , nisam jos pitala u apoteci user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 6.5.2011 10:30:03 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 10:30:24   
viking
Nisam ni ja, ali mi sve naše lekove popijemo, ne sećam se da nam je nekad istekao rok user posted image



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 12:31:29   
Verus
user posted image ne odustaj, nikada, bez obzira na druge..
IZVORNA PORUKA: viking RR

Ana, istina user posted image  Ali to ne znači da "mi kulturni" treba da odustanemo user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 12:32:28   
Verus
dobro, bilo bi smesno da nije tuzno, ALI Lilly ubijas me od smeha, pa skoro svaki danuser posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: LillyT

Manje više za reciklažu lekova, ja ne bih smela da bacim stare u đubre, čoveče, još da ih neko uzme i popije user posted image
Čitala sam jednom da penzosi često znaju da menjaju lekove, donesu ono što im ne treba pa ih đoraju sa drugarima... tuga
Mislim da se posebno prazne svi ti kontejneri za određenu vrstu ambalaže, da ih đubretari ne ubacuju zajedno u kamion, jer ako je tako, u čemu je onda svrha odvajanja user posted image


(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 12:32:30   
Ana RR
Slažem se user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 12:35:49   
LillyT
user posted image udarili mi lekovi u glavu user posted image

Mogu i da vas rastužim, ali se klonim te teme.

I da, gde bacate dezodoranse i boce pod pritiskom?


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 12:45:14   
viking
Boce pod pritiskom u obično đubre, jer prosto ne znam šta bih s njima. Nisam čula da postoji neko posebno mesto za to.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 13:42:47   
LillyT
Po nekim pravilima (čitala sam još ranije), i boce pod pritiskom se odvajaju od ostalog đubreta. Ja nisam znala da ima kontejner za baterije, evo već ih godinama gomilam po stanu, pa zato i pitam da li negde ima kanta i za boce pod pritiskom (kao i za šampone, sapšune i ostalu hemiju).


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 13:44:22   
viking
Ja nisam čula da postoji takav kontejner, evo ako neko zna neka kaže (mada sumnjam, inače nas pet učestvuje u razgovoru user posted image )

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 13:47:14   
Ana RR
Kod mene u kraju jedva da ima i običnih kontejnera user posted image redovno viđam ljude kako autom stanu pored kontejnera pa iznose gomilu kesa. A kad bi stavili te kontejnere za reciklažu ovi seljaci ne bi ni znali šta je to, a moja komšinica bi ga prva zapalila (baca pepeo iz šporeta).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 13:51:06   
LillyT
Čoveče, mi ovde raspredamo o baterijama, dezodoransima, papiru, a ljudi i dalje pale smeće u kontejneru user posted image
I da, čini mi se da sam videla na Adi huji da postoje specijalni kontejneri, ali iskreno, nemam vremena da odvajam posebno đubre, palim auto i nosim tamo da bacim. Ne kontam poentu, što su uopšte tamo stavili takve kontejnere, tamo ljudi i ovako retko imaju šta od stakla, sve je uglavnom PET i papir (karton)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 20:10:50   
eni26

IZVORNA PORUKA: LillyT

user posted image udarili mi lekovi u glavu user posted image

Mogu i da vas rastužim, ali se klonim te teme.

I da, gde bacate dezodoranse i boce pod pritiskom?


u logorsku vatru,cuvam ih cele godineuser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Reciklaža / Recikliranje
6.5.2011 21:12:09   
minna
Velo rado bih reciklirala, ali nemamo blizu odgovarajuce kontejnere. Baterije odvajam.
Posto nam je drzava takva kakva je ko zna koliko bi nam trebalo da sve to zazivi kako treba.

A sad se setih - moj brat od ujaka, koji je 10god. mladi od mene, tada je imao 4 godine, a ja sam dakle isto bila mala i imala 14, ali je on ziveo u inostranstvu. Kada je dosao u Bg jednom prilikom poslali nas dvoje da odnesemo prazne staklene flase u prodavnicu i kupimo nove. Idemo mi, a on mene pita: 'Hoce li taj cika sad to da reciklira?"user posted image

Htela sam samo da kazem da je ziveo u zemlji u kojoj postoji svest o tome, roditelji su odvajali sve, ucili su ih u skolici i on je vec sa 4 godine znao sta treba sa tim  da se radi i verovatno i on sam obracao paznju na to i pazio gde sta baca. A kod nas...eeeeuser posted image


(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Reciklaža / Recikliranje
15.8.2011 21:39:36   
viking
IZVORNA PORUKA: viking RR

Pa zato i treba biti prvi user posted image Mi ćemo sporo doći do toga zato što nas mrzi, samo zato.

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Hm, pa u svetu da...a dok mi dodjemo do toga...trebace ja mislim jos dosta vremena, eto, uzmimo samo biodizel u obzir, i katalizatore na kolima, koliko samo tih matorih kola ima sto prde i smrde....
IZVORNA PORUKA: viking RR

Ne znam konkretno, ali svakako u proizvodnju, ne u usluge i prodaju. Još ako može nešto što je orjentisano ka izvozu, super. Po meni, poslovi budućnosti su reciklaža, biološki otpad, obnovljivi izvori energije... tako nešto.

IZVORNA PORUKA: Snelle

A šta mislite, u koji privatni biznis treba danas uložiti?






IZVORNA PORUKA: Verus RR

A i kontam da je tesko, recimo, misliti na reciklazu ili zivotnu sredinu kad tesko zivis...zato su sve zemlje sa dobrim standardnom i napredne u tome...otkud znam...




IZVORNA PORUKA: viking RR

I da i ne. Koliko god da imaš ili nemaš para, možeš da baciš plastičnu flašu tamo gde joj je mesto a ne kroz prozor.
Odosmo s teme user posted image

IZVORNA PORUKA: Verus RR

A i kontam da je tesko, recimo, misliti na reciklazu ili zivotnu sredinu kad tesko zivis...zato su sve zemlje sa dobrim standardnom i napredne u tome...otkud znam...




IZVORNA PORUKA: *Alexx*

I''m all for reciklaža user posted image Ali po nekim istraživanjima (davno sam ih čitala, ne bih mogla da dam linkove), svest o ekologiji dolazi tek posle rešavanja elementarnih problema.
Privatan biznis? Dobro je uložiti i u social media. Danas sve više ima firmi koje se ulažu u reklamiranje, tj. izgradnju brenda na FB, Twitteru, Google+, a sve to outsource-uju. (al sam se isfrljala engleskim i srpskim user posted image ). Možda ni poljoprivreda nije loša. Baviti se organskim uzgojem, i to postaje moderno (jbg, niko neće kupiti maline, ali će ove fensi ribe kupiti organske maline, a eto vam i besplatne reklame, ceo Grand će kupovati kod vas user posted image )





IZVORNA PORUKA: *Alexx*

IZVORNA PORUKA: viking RR

I da i ne. Koliko god da imaš ili nemaš para, možeš da baciš plastičnu flašu tamo gde joj je mesto a ne kroz prozor.
Odosmo s teme user posted image


Ovo već spada pod kućno vaspitanje (uzgred budi rečeno, mm je pre neki dan video kako leti kesa sa đubretom kroz prozor, a mi živimo u zgradi od 4 ulaza i 8 spratova).





IZVORNA PORUKA: viking RR

Spada, ali htela sam da kažem da ako se te flaše (na primer flaše, mogu limenke ili bilo šta drugo) odlažu tamo gde im je mesto, biće posla za ljude koji se bave njihovom preradom. I eto ti biznisa.
A mom bivšem kolegi je komšinica iznad bacala vrelo ulje iz tiganja kroz prozor sa 9. sprata.

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

IZVORNA PORUKA: viking RR

I da i ne. Koliko god da imaš ili nemaš para, možeš da baciš plastičnu flašu tamo gde joj je mesto a ne kroz prozor.
Odosmo s teme user posted image


Ovo već spada pod kućno vaspitanje (uzgred budi rečeno, mm je pre neki dan video kako leti kesa sa đubretom kroz prozor, a mi živimo u zgradi od 4 ulaza i 8 spratova).





IZVORNA PORUKA: Verus RR

da, to sam bas mislila kad sam ovo gore pisala...boli nekog uvo za ekologiju kad mu dete nema sta jesti...
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

I''m all for reciklaža user posted image Ali po nekim istraživanjima (davno sam ih čitala, ne bih mogla da dam linkove), svest o ekologiji dolazi tek posle rešavanja elementarnih problema.
Privatan biznis? Dobro je uložiti i u social media. Danas sve više ima firmi koje se ulažu u reklamiranje, tj. izgradnju brenda na FB, Twitteru, Google+, a sve to outsource-uju. (al sam se isfrljala engleskim i srpskim user posted image ). Možda ni poljoprivreda nije loša. Baviti se organskim uzgojem, i to postaje moderno (jbg, niko neće kupiti maline, ali će ove fensi ribe kupiti organske maline, a eto vam i besplatne reklame, ceo Grand će kupovati kod vas user posted image )








< Poruku je uredio viking RR -- 15.8.2011 21:40:35 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Reciklaža / Recikliranje
16.5.2012 18:01:25   
Anoniman
Jeste li dobili obaveztenje preko infostana da konacno mozemo kao ljudi da recikliramo deo smeca koje pravimo user posted image Ja do sada nisam, ali sa zadovoljstvom cu otici posle 21.5. da se prijavim.

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Reciklaža / Recikliranje
16.5.2012 18:08:21   
liliana
Kod nas se reciklira već negde oko 6-7 god. Sve je počelo u sklopu nekog norveškog projekta i onda su građani prihvatili i tako je do dana današnjeg. Imamo zelene kante za smeće, a papir i PET ambalažu odvajamo u plastične zute i plave kese (jednog utorka odvoze papir, drugog odvoze PET ambalažu. Tako je u privatnim kučama. Stambene zgrade imaju kontejnere: Zelene za smeće, a sa plavim i zutim poklopcima za papir i PET ambalažu.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here