|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Reciklaža / Recikliranje
16.5.2012 19:09:56   
Bebilina
Sve recikliramo- nema sta ne odvajamo od metala, stakla, plastike, papira, tkanina, obuce, baterija (mada pre koristimo punjive), hrane za djubrivo itd. Ne ide sve u te dve kante koje kupe, vec smo mi kupili jos dve svoje, pa njih kad se napune nosimo do kontrjnera za to. Nije nam tesko, mirna nam je savest i detetu smo uzor jer podrzavamo parolu: "Reduce, reuse, recycle!" I ona odavno zna sta gde ide i uvek pomaze kad je iznosenje-unosenje kanti. user posted image


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Reciklaža / Recikliranje
17.5.2012 9:18:02   
minna
Kod nas su nedavno postavili podzemni kontejner, ali sve ide u taj jedan... Nismo jos dobili nikakvo obavestenje od infostana, a bas me zanima sta ce da bude.
MM sta si cula o tome, gde se prijavljujes?

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Reciklaža / Recikliranje
17.5.2012 11:06:23   
Anoniman
Prijva pocinje od 21.5. u najblizoj posti uz poslednji racun infostana. Dobijes 4 velike eko kese i 4 bar koda koja se lepe na njih. Kesa je od 120l i u nju se stavlja papip, pet i met ambalaza. Iznosi se jednom nedeljno od 20-22 i to za svaku opstinu pise kojim danom. Iznosi se ispred zgrade i oni je tad kupe. Ti zaleps na svoju kesu bar kod i onda znaju da si ti i za to ti daju ti 20% popust na iznosenje smeca (simbolicno to je mala stavka). Inace i te kese su eko i kao takve sa sadrzajem ih odma ubbacuju na recikliranj,koliko sam razumela ni ne otvaraju oh. A svaki mesec dobijes 4 postom.

Ne znam na kojoj si opstini, ali za sada se radi na NBgd, Zemun, Cukarica, Savski Venac i Rakovica, Vracar i Zvezdara, Stari Grad i PAlilula, Vozdovac

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Reciklaža / Recikliranje
17.5.2012 11:14:24   
viking
E, ovo mi je muž rekao, prijavićemo se sigurno, jer već godinama imamo kesu za normalno đubre, za pet ambalažu i za papir koji ostavljam pored kontejnera skupljačima papira. A imam i kesicu za baterije, pa kad se nakupi bacim ih u kutiju za to, ima u Merkatoru, Super Maxiju i sl.
čak i kad a poslu popijem jogurt ili sok iz PET amalaže, ja je praznu ponesem kući i ubacim u kesu za to.

< Poruku je uredio viking RR -- 17.5.2012 12:06:03 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Reciklaža / Recikliranje
17.5.2012 12:03:54   
minna
Super! Na s. vencu smo, prijavicemo se

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Reciklaža / Recikliranje
17.5.2012 12:19:45   
tanjica85
jako lepo i savesno. prijavicemo se i mi

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.11.2012 13:26:12   
Olga75
pa do malopre sa mreciklirala ali sad neeee
zasto ?
e zato sto ja mesecima skupljam pet ambalazu , stari papir , i sve sto moze da se reciklira i odlazem u supu i posle visemesecnog ganjanja lika koji to odnese i platio mi nesto tipa 200 - 300 dindzi za pum kombi plastike , koji se i dalje ne javlja nazovem gradsku cistocu i oni mi kazu da oni za tako malo ne izlaza ( ja sam ok ako mi ne plate , bitno mi je da ga odnesu na reciklazu ) nego da ja pokupim to djubre i odvucem ga do prvog zicanog kontejnera
e , znate sta , boli mene strznjica za prvi zicani kontejer kao sto vas boli straznjica za to da se kad dolazis vozom od NS od deponije vise ne vidi bolnica i da je stigla skroz do Sandora
i ako me ne prodje jed odvucicu svo to djubre na svecani ulaz Gradske kuce pa nek me lepo hapse
sve je otislo u pm i to kako nam je jako je dobro , treba da nam bude jos gore kad smo stoka bozija

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.11.2012 13:35:33   
boba 11
Nama su postavili te zicane kontejnere za pet a posto mi je bas blizu obicno skupljam po pet sest flasa pa iznesem.Svi smo se cudili sto ih redovno prazne.A sve ostalo na sirisku deponiju nose jednom nedeljno.Poceli deliti kante posto smo u selu nemamo kontejnere i red je bio naravno pola km pa nismo ni isli da pokupimo a moju su polomili tj odvalili poklopac kad su mlogo nezni pri utovaru

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Reciklaža / Recikliranje
5.11.2012 14:22:48   
Anoniman
Muka mi je od idiota koji em što ne haju za recikliranje, nego još bacaju gde stignu i kako stignu. Kontejnere posade gde hoće! I trudim se, trudim zaista, ali protiv sirovinčina koje rade ovakve stvari ja ne mogu! Daleko smo mi od civilzacije, kad kontejner za smeće postavljamo na sred DEČIJEG IGRALIŠTA!

Dakle, igrajte se, deco...

user posted image

user posted image

(odgovor članu boba 11)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Reciklaža / Recikliranje
30.12.2012 0:13:09   
Didy
Bili smo u aprilu kod sestre mm (moje zaove) u Švajcarskoj i oboje smo se oduševili kako oni razdvajaju otpad. Kad smo došli kući (bili smo nedelju dana tamo), kad treba nešto da bacimo, sve se kao zamislimo. Kod nas u kraju jedino imaju te žičane kontejnere za PET,ostalo sve ide u redovne kante. Plastične flaše ostavljamo na terasi, pa kad krenemo u šetnju, ponesemo ih do tih kontejnera. Moj sin obožava to da radi, već smo uigrani tandem.user posted image
Žao mi je što je u Srbiji svest o recikliranju na tako niskom nivou. meni stvarno ne bi bio problem da odvajam smeće, to je prosto stvar navike. I odgovornosti prema planeti i tvojoj deci, na kraju krajeva, jer oni će živeti u našem smeću.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Reciklaža / Recikliranje
14.3.2013 23:22:59   
viking
Možda baš nije tema, ali je najbliža - ovih dana startuje prvi dečiji časopis posvećen ekologiji i recikliranju, što je super, te navike se stiču od malih nogu. Da znate, zvaće se Eko zabavnik.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Reciklaža / Recikliranje
15.3.2013 2:15:21   
liliana
Divno.
Tina već sad zna da mi odvajamo PET ambalazu, i, čim ima neka prazna plastična flaša, ona je zagrli sa obe rukice i nosi u ostavu da ubaci u zuti dzak.
Mnogo je smešna!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Reciklaža / Recikliranje
15.3.2013 5:27:02   
Olga75
e , samo da kazem i dalje recikliramo user posted image
sad nosimo kod zvercice u vrtic pa onda oni to regulisu a za sta skupljaju parice ne znam user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Reciklaža / Recikliranje
15.3.2013 9:39:12   
viking
U BG postoji pozorište za decu gde je ulaznica tri ili više praznih limenki

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Reciklaža / Recikliranje
15.3.2013 9:52:42   
Olga75
e to je super user posted image
znaci kad odemo za BG da ponesem limenke i mirna sam sat i po user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Reciklaža / Recikliranje
15.3.2013 10:13:39   
viking
Hahaha, tako nekako :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Reciklaža / Recikliranje
11.9.2013 13:34:59   
Olga75
malo da se pohvalim
napravila sam kompostarijum tako da od mene djubretari nose izuzetno malo djubreta , nedeljno imam jednu vrecu - znaci za mesec dana ni se nije nakupio ceo dzak od 70 l
znaci : papir , pet ambalaza , limenke , plastika , baterije - idu u vrtic a organsko djubre u kompost user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Reciklaža / Recikliranje
11.9.2013 15:07:01   
Didy
Olga, svaka čast!user posted image To je baš za pohvalu.
Mi i dalje samo plastične flaše ubacujemo u posebne kontejnere, ostalo ne jer ih nema nigde u gradu, što je baš tužno. A mm je hteo u dnu dvorišta da napravi kompost, ali se plaši da smrdi jer je naše dvorište baš maleno.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Reciklaža / Recikliranje
11.9.2013 15:13:28   
Olga75
Didy , imam poklopac a matori mesa to user posted image
neverovatno koliko se smanjilo ono sto nose djubreri

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Reciklaža / Recikliranje
11.9.2013 15:21:45   
Didy
Pa i mm bi se bavio time, ionako je njegova ideja, koju podržavam, ali ne pokazujem pred njim oduševljenje.user posted image
Znači ne oseti se? Šta posle radiš s njim? Koristiš za baštu i za cveće? Ja nemam ni jedno ni drugo. Mada, mogla bih odneti nekome ko ima, to nije problem.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Reciklaža / Recikliranje
11.9.2013 15:31:52   
Olga75
pa svez mi je kompostarijum , svega dva meseca user posted image
a ja imam bastu a moze to i u saksijsko cvece , na travnjak , oko drva


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Reciklaža / Recikliranje
11.9.2013 15:35:28   
Didy
Mi imamo samo travnjak i jednu jelku (novogodišnju, koja je završila ispred kuće). I, da, imam jednu ljubičicu u saksiji koju sam se sad setila da nisam zalila dugo.user posted image Ostalo saksijsko cveće koje su mi ljudi donosili na poklon mi je mama odnosila kako je koje počinjalo da se suši i da vene da pokuša da ga oživi.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Reciklaža / Recikliranje
11.9.2013 21:38:13   
nata11
Divna tema. Ja na poslu stampam na papiru sa obe strane. Vise puta sam skupila sa kolegama vece kolicine i na kraju smo morali sa bacimo jer nismo nasli nikoga ko bi to preuzeo. Zavlacili bi nas po 2 meseca i na kraju bi bio odgovor tipa ne isplati nam se da dolazimo :-( tuga sta reci.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Reciklaža / Recikliranje
11.9.2013 21:46:48   
Bebilina
Kod nas su svi ukljuceni u reciklazu: nas troje punimo, a sin prazni user posted image
Kako me vidi da stavim on trci i vadi. A posebno vreba tatine pivske flase. Njih nadize da isprazni poslednju kap, pa moram u sudoperu da ih izvrcem da se ocede user posted image Eto kako se zabavljamo.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Reciklaža / Recikliranje
27.9.2013 15:43:23   
Misha i Ljisha
mi odvajamo metal, plastiku, i organsko bacamo u kompost ili djubar kako ko kaze, papir koristimo za potpalu, dok ostalo bacam uglavnom sve zajedno. Odecu odvojim i stavim u zasebnu kesu i onda ostavim pored kontejnera u gradu jer ce mozda eto nekom zatrebati (ionako sam bacal skoro nove stvari koje sam malo nosila jer sam se usvinjila). Mislim da u Srbiji nazalost recikliranje nema svrhu, nedavno je pisalo u novinama dzaba i ti pet zicani kontejneri kad dodje kamion i isprazni sve zajedno. Znaci nema svrhe.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here