|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:14:46   
Anoniman
EEeee, za krvnu grupu - iza tog nalaza UVEK mora da stoji neko od "legitimnih" ustanova. Svaki privatnik to može da izvadi ali samo zvanične ustanove mogu da se bakću time, mislim, i da "overe" svojim pečatom ... Jer , ipak, ako ti pobrkaju nalaz urina kod privatnika, tja, nije toliko zaebato, ali ako ti pobrkaju krvnu grupu, puj, puj ... user posted image

(odgovor članu Pretty78)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:17:20   
choopa choops
Pretty maj darling user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:26:25   
Olga75
Choopa , bice sve ok , gledaj samo da se ne pretovaris ipak cete biti samo dva - tri dana u bolnici user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:30:57   
JMPM
Choop mislim na vas user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:30:56   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Choopa , bice sve ok , gledaj samo da se ne pretovaris ipak cete biti samo dva - tri dana u bolnici user posted image


Uzecu kofer sa tockovima user posted image

Salim se,  ja cu da ponesem osnovno, a ostalo cu da pripremim MMu pa nek donosi ako zatreba. Racunam da bi u ponedeljak trebali da izadjemo Boze zdravlja user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:39:38   
IVA 11
Choopa, dobi li poruku na fb od mene? 

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pripreme za operaciju
6.6.2011 23:40:37   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: IVA 11

Choopa, dobi li poruku na fb od mene? 


Ne, standardno user posted image

A jessssssssssssteeeeeeeee!!! Sad cu da vidim...


< Poruku je uredio choopa choops -- 6.6.2011 23:41:25 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pripreme za operaciju
7.6.2011 9:40:44   
MarijaBg
Samo da vam pozelim sto kraci i bezbolniji boravak u bolnici...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pripreme za operaciju
7.6.2011 19:49:33   
choopa choops
Hvala user posted image

Evo samo da kazem da smo obavili pregled kod pulmologa. Kaze da mora da popije po 10 mg Pronizona sutra i prekosutra, a u petak na dan operacije ce da dobije nesto kao (necitko je): 'Nizypam 20mg (1:10) 5ml IV (10mg) x 1, a 30minuta prije operacije da ga inhaliramo sa Aloprolom 0.3ml 0.9%

Uglavnom bili smo i do hirurgijr da pitamo kako sta ide. Znaci trebamo gore biti oko 13h, pregledi i prijem ce trajati do 14.30h. A onda ce nas mooooooozda pustiti da se setamo po PG do uvece. Operacija u petak, ne zna se u koliko sati.

Ovo sam sad napisala jer ne znam hocu li smoc snage nocas da dodjem, koma sam. Budna od 5.30h user posted image , a imam jos sto stvari da pripremim.

Sutra cemo da odradimo nalaz krvi i urin, a ako uspijem vodicu ga sutra kod pedijatra, da ga ne bi morala budit u cetvrtak u 6h samo da bi ga ona pogledala??? Nadam se da ce me primit.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pripreme za operaciju
7.6.2011 21:56:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Kaze da mora da popije po 10 mg Pronizona sutra i prekosutra, a u petak na dan operacije ce da dobije nesto kao (necitko je): 'Nizypam 20mg (1:10) 5ml IV (10mg) x 1, a 30minuta prije operacije da ga inhaliramo sa Aloprolom 0.3ml 0.9%




To je priprema, daje se za svaki slučaj, da ne bi slučajno bilo problema. Takvu sličnu pripremu sam dobila i ja pred svaku totalnu (pa i spinalnu) anesteziju (zbog astme), samo naravno druga količina. Ne brini zbog toga, to je zato da ne misle, i da bi sve bilo ok. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 15:46:54   
choopa choops
Ljudi ja sam koma user posted image Dosla sam samo da se izjadam. /jutros sam plakala, ne pamtim da sam ikad tako kmezila user posted image
M je danas trebao da vadi krv i urin, jer nismo mogli juce i prekjuce zato jer su nas slali za PG. Uglavnom od 7h jutros smo pokusavali da mu uhvatimo urin i nista. Svekar zvao lab, kazu mozemo da dodjemo do 9h. Opet nista. Na kraju sam ga vodila golog sa kesicom na pisi, da mu izvade barem krv, da bi mu mogla dati da jede. Vadili su mu iz obje ruke, debeeeeeeeelim iglama user posted image (pretpostavljam da se ne bi slomile), nas tri smo ga drzale jedva. MM srecom nije bio tu, inace bi se onesvjestio. Krv mu je kapala svukuda. Jer im trebaju 4 epruvete. Ajde to je nekako prezivio, ali opet nista od piskenja, pa su nam reli da mozemo slobodno da donesemo i kasnije. Cijelo jutro ga drzim na rukama, one se tek u 12h popiskio. Nalazi su gotovi, ne znam da ih rastumacim, jer su drugaciji od svih koje smo do sada radili (privatno). Vidim samo da je kreatinin nizak. U urinu ima nesto bakterijauser posted image U autu su mi sad pa da ne lupetam user posted image

Uglavnom sutra idemo kod pedijatra u 7h????, pa za PG u 10h. Koma sam. Valjda mi se skupilo sve sa tim sto su svi nalazi u zadnji momenat user posted image Jos me strah da mi se ne vrati secer (sto sam imala u trudnoci) od nervoze?!user posted image

Tash hvala user posted image googlala ja malo, kazu OK je to i svi primaju, ali bolje da ne pisem sta sam procitala da su kontraindikacije. Samo sam se smorila jos vise. Sto put sam rekla da necu citati i ja opet user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 16:00:20   
Olga75
Choopa , bice sve ok , za nedelju dana ta koma ce biti davan proslost user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 16:03:21   
NadaR
Choops user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 16:07:32   
lanajelena
Choopo drzi se,proci ce i to user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 16:10:15   
Ana RR
Choopa, šaljem ti zagrljaj user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 16:12:37   
Anoniman
Čupa, bajam ti srećnim travkama, da se ne sekiraš i da sve brzo i što lakše prođe. Ljub! user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 16:30:39   
madre
choopa, drzi seuser posted image uskoro ce sve to zvati laneuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 18:52:08   
Anoniman
joj dusice. Ljub ljub ljub

Inace, u bolnici se urin uzima tako sto se pisa prebrise gazom sa alkoholom valjda, i na kontakt sa hladnim beba piski, ne hvata se prvi mlaz, vec u letu podmetnes sterilnu posudicu pod mlaz ne dodirujuci pisu. Kud ti to nisam ranije rekla? :( mozda su bakterije ustvari sa pise a ne sa urina.

Drzim fige da sve prodje sto bezbolnije za oboje. Kiss

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 19:13:26   
Anoniman
Čupa, misliću na vas, i držim fige da sve prođe u najboljem redu, i da sve zaboravite vrlo brzouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 20:03:27   
Verus
choopo moja....mislim na vasuser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 21:06:22   
Snelle
Choopo, držim fige i znam da će sve biti u redu user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 21:25:27   
choopa choops
Hvala vam svima stvarno user posted image Svaka utjesna rijec je kao melem user posted image


user posted image Sad nesto mislim sta ako pedijatrica sutra ne 'odobri' zbog tih bakterija? user posted image Ili bude trazila UK, a za nju nema vremena. Jbt popiiiiiiiiiiiiip cu od neizvjesnosti user posted image

Tash meni rekla jedna prijateljica da kapnem par kapi hladne vode ispod pupka da bise prije popiskio. Prosli pt mi je upalilo, ali sad ne. Mokraca je bila jako mutna user posted image i mislim da kesica nije bas bila najcicstija, tj. da je upalo nesto sa pisa od silnog mrdanja user posted image Iako je to bila treca kesica koju smo mu stavili. Nisam ga cistila alkoholom, vec samo maramicama i vodom. Ma sve sam zeznula od starta, trebala sam da poslusam svoj instinkt, a ne dr i da ga povedem ranije, pa ako zatreba i da ponovim user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pripreme za operaciju
8.6.2011 21:29:08   
Olga75
nemoj da se nerviras unapred , ako je kesica za urin duze stajala , verovatno ce biti bakterija , mozda se dekontaminiralo i kad su presipali pispis u casu , lagano samo .



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 48
   [Obrisana poruka]
8.6.2011 21:39:04   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   [Obrisana poruka]
8.6.2011 21:47:51   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here