|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 21:17:50   
dunja RR
user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 21:20:44   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Tash

Mani se dunja razmisljanja o glupostima. Jesu ti sekli nekada do sada stomak? Veruj mi da posle anestezije vise neces misliti o wc solji. :*


ma neeee, ovo je onaj deo pre anestezije:)

nisu mi radili ovakav rez, samo ona tri mala - laparo, ta imam 4 reza na stomaku i u pupku dva puta; uhvatila me frka.

Kada si već spomenula, neki mi rekoše da me neće pustiti iz bolnice dok ne kakim posle operacije U bolnici, jel to istina? posle laparaskopije nije tako, kakila sam uvek kući (super:)

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.9.2011 21:23:25 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 21:23:10   
Jeca*
nadaj se user posted image

šalu na stranu, istina je, jer je to dokaz da ti rade creva...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 21:24:31   
dunja RR

jel stvarno svima tako bilo?

pa ja nikada ništa ne jedem koliko mi je tada loše, šta da kakim??? joooj

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 21:26:46   
Jeca*
dunja, ja mislim da i ne smes da jedes...ja sam operisana carskim u petak ujutru, prvi keksic i gutljaj caja su mi dali u ponedeljak popodne...user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 21:28:25   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Jeca*

dunja, ja mislim da i ne smes da jedes...ja sam operisana carskim u petak ujutru, prvi keksic i gutljaj caja su mi dali u ponedeljak popodne...user posted image


a meni kažu da posle 3 dana izlazim; kada onda da stignem i da jedem i da kakim, eto, jooooj user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 21:29:25   
Jeca*
nicam tu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 21:29:50   
dunja RR
user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 21:41:12   
isidora88
ja sam sve detaljno prebrisala,poprskala asepsolom,stavila tonu toalet papira i selauser posted image sreca pa sam bila prva i wc je bio cist.
a kad sam sela sam se dopisivala sa svima zivima i prekratila vremeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 21:43:34   
isidora88
e da a kako oni proveravaju da li ste kakili,nije valjda da vas nadgledaju ili im pokazujete uzorakuser posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 21:48:41   
minavb
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Kada si već spomenula, neki mi rekoše da me neće pustiti iz bolnice dok ne kakim posle operacije U bolnici, jel to istina? posle laparaskopije nije tako, kakila sam uvek kući (super:)
Pustice te i ak one kakis tamo, ali ce ti slusati creva slusalicama, pa ako nema tonova mrstice se i terace te da vis eustajes i setas. Ako opet nema tonova, nece te pustit kuci i kuku tebi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 22:09:40   
Sanjica26 RR
Dunjice, kad budes mogla da jedes uzmi suve sljive.user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 22:12:49   
minavb
Posle operacije ne sme da jede suve sljive. user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 22:14:42   
Sanjica26 RR
Aha. Nisam znala.user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 22:17:52   
Brana
Dunjice i meni su tako rekli kada sam operisala slepo crevo,dok ne kakim,nema izlaska kuci,jer moraju biti sigurni da creva normalno funkcionisu posle operacije,i ja sam tako mislila kao ti,jaoj sta ako ne budem mogla itd...i od silnog straha da me ne puste kuci sam se odmah dan posle operacije iskakilauser posted image ,veruj mi to je sve na psihickoj bazi,nemoj da se plasis,sve ce biti ok! user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 22:18:26   
minavb
Prvi obrok u postoperativnom toku je 48h nakon operacije (tako bi bar trebalo biti). Za to vreme bar tri puta dodju da slusaju creva i teraju te da set_as. Prvi obrok je caj i keks. Celulozu smes tek kasnije da jedes.
Ja u bolnici nisam imala stolicu. Dali su mi cepic i poslali me kuci. ''''Ako i dalje imate zatvor, javite se lekaru''''


< Poruku je uredio minavb -- 19.9.2011 22:19:35 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 22:22:01   
Vika
Možeš da kupiš one podmetače za jednokratnu upotrebu koji se stavljaju na WC šolju, a ponesi i neke novine da se opustiš! To je meni pomagalo user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 22:29:06   
isidora88

IZVORNA PORUKA: isidora88

e da a kako oni proveravaju da li ste kakili,nije valjda da vas nadgledaju ili im pokazujete uzorakuser posted image user posted image



_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 22:32:18   
Vika
Pitaju sestro, a nije ti u interesu da ih lažeš!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 22:33:24   
Olga75
 pitaju sestre u svakoj smeni i dr na viziti: da li ste kakili , ahaaa a da li ste imali vetrove , ahaaa , doobro
i tako odosmo mi u temu posle operacije user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 22:54:21   
gagana83
Ne znam da li je svuda tako, ali kod nas u porodilistu ni posle prirodnog porodjaja ne pustaju kuci ako ne vrsis nuzdu. Ja sam pametna slagala i rekla da jesam kakila a u stvari nisam. Kada sam otisla na pregled doktorka nije mogla da me pregleda lepo jer su mi creva bila puna user posted image Brze bolje sam zvala muza da mi donese mini klizmu i tek kad sam kakila doktorka je mogla normalno da me pregleda.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 23:09:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja RR


jel stvarno svima tako bilo?




Ja ni jednom nisam kakila.
Prvi put me pitali, ja nisam znala pa naivno rekla NE, (da sam znala lagala bih), ali su oni slagali umesto mene, i u otpusnoj napisali da jesam.
Drugi put nisu ni pitali, i napisali da jesam.


IZVORNA PORUKA: minavb

Posle operacije ne sme da jede suve sljive. 


Samo kuvane, jel?

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Pripreme za operaciju
19.9.2011 23:14:23   
nala
Dunja bejbe, user posted image user posted image user posted image i ne razmisljaj o neredu za sobom. A usput, u DM-u imas i one navlake za WC solje i obicno stoje pored onih vlaznih maramica za brisanje iste.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Pripreme za operaciju
20.9.2011 1:26:22   
vukosava
Meni nisu radili klistir pred porodjaj. Smela sam i da jedem niko mi nista nije pominjao. Samo sto me je sve bolelo dva dana pa nisam jela jer nisam mogla da mislim o jelu. A veliku nuzdu sam imala tek kuci, pet dana nakon operacije.

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Pripreme za operaciju
20.9.2011 8:37:37   
minavb


IZVORNA PORUKA: minavb

Posle operacije ne sme da jede suve sljive. 


Samo kuvane, jel?

Jedno vreme nikakve.

Vuko, pa ti ne znas sta si propustila. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here