|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 21:46:03   
mejvis
Ja sam našla baš super dadilju- kućnu pomoćnicu! 2 u 1! Odmah na početku sam joj rekla da je dete na prvoom mestu a pored njega kad i koliko stigne dok on spava. Nikada joj nisam rekla šta treba da se uradi ali ona svaki dan uradi po nešto. Dete je vidim voli, lepo se ubucio (hranu sprema samo za njega). Jako je vredna, od kada ga ona čuva sve je čisto i ispeglano! Ja vikendom kad stignem nešto pospremim...šta da kažem, milina.
Plaćam je 15000din, radi od 8h do 16.30h, samo radnom danima, i to je ovde za Pančevo maksimalna cena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 21:51:32   
isidora88
mejvis to je super user posted image
i ja bih volela da nadjem takvu zenu,ali u ns je to nemoguce za te pare,ovde treba bar duplo vise user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 21:54:22   
oxy7
Za taj novac bih ja odmah angažovala nekoga. Za osmočasovno radno vrijeme koje uključuje i brigu o djetetu i kućne poslove ispod 300 eura i troškova prevoza ne bih mogla ni da pomislim da nađem nekoga.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 21:59:37   
Anoniman
U mom slučaju - potreba, ali nemogućnost user posted image Sama sam posvećena i domaćinstvu i detetu i uglavnom mi je malo 24h da sve postignem... Uvek nešto mora ostati za neki drugi dan... Čak sam jednom i računala da i da ne spavam, opet ne bih stigla sve za jedan dan. Mm mnogo radi (i hvala Bogu što je tako u današnje vreme), i ja imam 8 sati radno vreme, već 100 Eura odvajam na dadilju, plate su smešne kod privatnika iako imam fakultet, a da radim još nešto sa strane-jednostavno nemam vremena!!! Kod nas je cena za pomoćnice jaaakkkooo različita: znam neke da glancaju kuću za 2500 dva puta nedeljno, dok neke samo sat peglanja naplaćuju 200 rsd user posted image (nedeljno kod mene uvek bar 4 sata posla, a gde su ostali poslovi)... Jednu ženu koju sam kontaktirala (bez peglanja) traži 800 po danu, pa koliko tu treba... I sad ako računam da mi dođe bar pet puta u toku meseca-eto da mi pomogne da operem prozore, podove, kupatilo, kuhinju, obriše prašinu i usisa-to je 4000 mesečno, što su mi maltene tri paketa pelena, tako da mi se ni ovakva računica ne isplati...user posted image Nažalost!

(odgovor članu mejvis)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 22:30:33   
marija32
Moja zena za ciscenje uzima 250 din po satu, ostane 10 sati, ali mi sve sredi cakum pakum.Angazzujem je povremeno. Potreba je svakako, prestiz nikakouser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 22:47:14   
Anoniman
Moja je 350 din sat, placam po satu koliko ostane, radi sve i pegla. Ostaje oko 5 sati. Sve stigne da zavrsi. jedne nedelje prozori, sledece vadi sve iz kuhinje, tece nesto drugo, pa u krug.

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 22:59:27   
mejvis
Baš je skupo u Beogradu, 350 din po satu...ufff
ja sam pre nego što sam se porodila imala jednu za 200 din/h ali je bila kao puž....user posted image Muka mi je dok je gledam kako odugovlači....

Ova 2 in 1 mi je sada super!
Ali ne znam šta bih da sam u BG i da trebam da dam 300e minimum za čuvanje deteta i spremanje kuće....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:00:41   
Anoniman
Žene, ja imam pitanje: čak i kada bi se organizovala finansijki za povremenu pomoć tipa unajmiti ženu, ja imam problem da "pokažem" nekom svoj "prljavi" stan, tj nekako me sramota da neko čisti moje prljave prozore ili da mi riba wc šolju. Razmete šta hoću da kažem? Ja sam ubeđena da bih sigurno malo prebrisala i oribala pre nego što ona dođe, čisto da ne padne s nogu i da ne budem štroka u njenim očima. user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:04:51   
Anoniman
Jako je nezahvalno imati ženu koja pegla na sat. Onda košulju peglaju pola sata. user posted image
Moja mama je otišla u hem. čistionu i pokupila cene peglanja za majce, za košulje, za pantalone itd. Rekla je ženi da će da joj plaća pola cene za svaku stvar, jer ipak se troši mamina struja i mamina pegla.
Ova je prihvatila.
Pa brate, sad drljaj košulju i sat ako hoćeš, jednako košta i ako je peglaš sat i ako je peglaš 10min. user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:04:51   
choopa choops
Kucna pomocnica-potreba.

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene, ja imam pitanje: čak i kada bi se organizovala finansijki za povremenu pomoć tipa unajmiti ženu, ja imam problem da "pokažem" nekom svoj "prljavi" stan, tj nekako me sramota da neko čisti moje prljave prozore ili da mi riba wc šolju. Razmete šta hoću da kažem? Ja sam ubeđena da bih sigurno malo prebrisala i oribala pre nego što ona dođe, čisto da ne padne s nogu i da ne budem štroka u njenim očima. user posted image


Isto. Ne sto bih ja briskala poslije, nego bi stalno mislila o tome je li prljavo, jao sramote user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:05:59   
MarijaBg
mejvis, cuvaj je kao oci u glavi user posted image
Pa u Bg za te pare bi ti cuvala dete 4 sata dnevno neka studentkinja, a ti imas 2 u 1 puno radno vreme user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:06:00   
Anoniman
Vi ste lude! user posted image  user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:07:51   
mikica sa

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene, ja imam pitanje: čak i kada bi se organizovala finansijki za povremenu pomoć tipa unajmiti ženu, ja imam problem da "pokažem" nekom svoj "prljavi" stan, tj nekako me sramota da neko čisti moje prljave prozore ili da mi riba wc šolju. Razmete šta hoću da kažem? Ja sam ubeđena da bih sigurno malo prebrisala i oribala pre nego što ona dođe, čisto da ne padne s nogu i da ne budem štroka u njenim očima. user posted image


o tome sam bas i pisala user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:08:54   
Anoniman
Štrokava, ne palamudiuser posted image
Kao prvo, te žene su se svega nagledale, verujte mi.
Drugo, potrudiš se da skloniš nered, dakle, da joj napraviš samo uslove za rad, skloniš sudove, igračke i garderobu. Sve ostalo...da ti ne treba pomoć, ona ne bi imala posao. Da ti je stan perfektno čist, ona bi bila suvišna.
I ja nisam u fazonu plaćanja na sat.
Dogovorimo cenu: kaži koliko tražiš da mi spremiš stan, kako treba, pa ćemo se dogovoriti. Ovako, na sat...može da odugovlači, ili da nešto preskoči...ovo mi se više dopada.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:11:36   
Anoniman
Moja pegla brze od mene i stvarno je korektna. Kao i prethodna koja je nasla stalan posao pa je prekinula to da radi. Stvarno nikad nisam imala problem sa tim.

A vi sto biste da briskate pre spremacice ste lude. Pa nisu vam stavovi stvarno prljavi. Te zene samo odrzavaju ili pomazu pri vecim ciscenjima. Uostalom to im je posao. Ne brinite, nece ni one da rade tamo gde je stavrno pljavo

(odgovor članu mikica sa)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:12:49   
Mishica 77
Ne mislim ni da je potreba ni prestiž već stvar izbora.
Puno radim i to odgovoran posao.... i vikendima. MM isto sem što je vikendom kod kuće ali često i kod kuće radi "privatno".
Kad ko stigne, uradi šta stigne. Stan mi ne blista ali je čist.
Moja mama čuva Isidoru pa i ona uradi po nešto kada ima vremena.
Znači svi po malo ali niko previše. user posted image
NIKADA mi nije palo na pamet da angažujem nekoga da mi pospremi... ni povremeno ni stalno. Rekoh, uradim koliko stignem i to mi je dovoljno.
Ne mogu da zamislim da mi neko pipka po stanu osim mene, mm-a i moje mame. Ma ni WC šolju, a kamoli da mi pegla veš..... Zgrozim se od same pomisli na to.
Znam ja da bih našla ženu koja je besprekorna ali ipak... ljaks.
Eto, takva sam.
Ne znam čime bih trebala da se bavim pa da toliko nemam vremena da mi padne na pamet ideja da imam kućnu pomoćnicu...


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:13:05   
Anoniman
Ja ne sklonim ni igračke ni sudove. Često ni garderobu. user posted image Ona podigne, spremi ispod, i vrati. I zabole me šta misli o meni. user posted image

Ja moju plaćam KAO na sat, ali uvek ostaje 3 sata, i to me košta 600din. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:15:10   
Anoniman
Taške, moja ne bi tako stigla ništa da uradi, da joj ostavim redovan, kreativni haos, i ovako ostane 6-7 sati svakih 14 danauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:15:22   
Anoniman
Pa ...nije kod mene prljavo, leba mi user posted image Nego me nešto sramota, ko kod ginekologa. Nema potreba za sramotom, svega se nagledao, ali ipak ... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:19:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Taške, moja ne bi tako stigla ništa da uradi, da joj ostavim redovan, kreativni haos, i ovako ostane 6-7 sati svakih 14 danauser posted image


Moja dolazi svake nedelje, i uvek po jednu prostoriju radi detaljnije (od plafona do poda), a ostale redovno... pa sledeći put drugu prostoriju od plafona do poda, pa ostale redovno...
Jedino prozore ne dam da pere, jer joj na svaki prozor ode po sat vremena, jer ona ne voli sredstva za pranje prozora, već drlja vodom. Možeš misliti. Ja sve prozore u kući obrišem za 20min.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:20:56   
Anoniman
Jeste li gledali "Odred za čistoću" na RTL? Verujte mi, takvi glibavci postoje!!! Moja bivša koleginica dođe jedan dan na posao i priča kako je to jutro prevrnula lak za nokte na pod i kako je tu mrlju prekrila parčetom papira da ne ugaze, a čistačica svakako dolazi u četvrtak (da napomenem da je to bio ponedeljak ujutro!!!) user posted image I jedan dan mi otišli da joj odnesemo neke fotke kući,ušli unutra (majko Božja!) suđa po celoj kuhinji-pita da nas ponudi vodom, ali kaže "pošto nemam čistih čaša, može iz vaze hehe" Šta je tu HEHE??? Ipak, dolazi čistačica u četvrtak dotle direkt sa pipe piješ vodu user posted image

Ja sam po prirodi dosta pedantna (znam i veće picajzle) ali jednostavno ne stižem da pospremim onako kako bih ja to želela, zato bih volela pomoć. A kod mene bi bilo posla možda za 2 do 4 sata maksimalno i to tako pet puta mesečno, samo što je ta njihova satnica i kampovanje za daskom bezobrazluk!!! A to je meni dragoceno vreme koje bih posvetila svom detetu i prijateljima i porodici, a ne četki i metli

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
5.7.2011 23:25:48   
Brana
Ja sam gledala neku emisiju mislim da je bila na kanalu Travel and living, o ljudima koji imaju bolest kupovine,tipa sto vise da unose u kucu,stvari,hrane,....to u zivotu nisam videla,kada su dosli ljudi to da ociste oni su gazili po stvarima,a neke prostorije u kucu su bile zatrpane stvarima i nije moglo da se prodje u sobe...
Ono kada sam odgledala,shvatila sam da mi je kuca ipak uredna i prohodna,i da bi kucna pomocnica imala malo posla oko ciscenja...user posted image
A za kucnu pomocnicu mislim da je potreba...

< Poruku je uredio Brana -- 5.7.2011 23:29:37 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
6.7.2011 1:12:45   
vukosava
Ja sam sam svoj majstor... Tj, ja i muz. Ne znam nesto, mislim da bi mi bilo neprijatno... Jos uvek sam na plasticnim casama i escajgu... Imamo susac, ne peglamo

< Poruku je uredio vukosava -- 6.7.2011 1:16:09 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
6.7.2011 12:26:24   
Verus
mikice za par sati, i to je oko 100 ili 150 dolara AKO nadjes nekog povoljnog.  Ja kad bih unajmila nekog svake nedelje, 1x nedeljno to bi bilo paaa 600 dolara mesecno, sto je puno.  Rata za kola mi je 420 jbg=pre bih onda kupila jos jedan auto, ili  2 jeftinijauser posted image

Ne znam: ja nikoga ne znam ovde ko ima zenu koja mu dolazi svaki dan kao sto je to Srbiji. Tad bi ta zena, mogla celu svoju dobru platu da da pomocnici: Pa onda cu ostati kuci i sama cu cistiti!

Ne bi mi smetalo da mi neko usisa i brise prasinu, ali da, smetalo bi da mi neko pegla stvari: ja peglam samo ove lepse, ostalo vadim i susare i odmah slazem, tako da peglanje nije problem. 

Videcu kako ce se sve odvijati, pa cu uzeti ovu zenicu kad mi zatreba, sta da radim...
IZVORNA PORUKA: mikica sa

Verus, je li to po satu ili za par sati?
Znas sta je meni problem? Osjecam se kao da nekoga iskoristavam pa uprem i ja da radim. To je problem. Mislim da ce mi najbolje biti da ona dodje raditi kad sam na poslu. Ali znam da cu se bolje osjecati (ako se pokaze ok ona) kad dodju neki praznici pa joj imam razlog napraviti neku paznju user posted image jbg, takva sam, kao i moja mama.


< Poruku je uredio Verus RR -- 6.7.2011 12:33:01 >

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
18.8.2011 21:09:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Baš nešto razmišljam, svi nešto kukamo da nemamo, a dosta žena ima bebisiterke, dadilje, kućne pomoćnice čak i ako nisu zaposlene (znači kod kuće su sa detetom zbog porodiljnog ili slično).

Da li je dadilja, kućna pomoćnica zaista neophodna i kad je mama nezaposlena? Ovim pitanjem ne napadam nego me zanima situacija žena koje su kod kuće a moraju zbog nečeg da svakodnevno imaju ženu koja ima pomaže. Zbog čega i kada dadilja-pomoćnica kod mama koja nema obavezu odlaska na posao? Ja bih možda bila primorana da unajmim nekog kada počnem da radim da mi na par sati pričuva Ninu (preuzme je iz vrtića) jer ni mm ni ja ne stižemo u vreme preuzimanja, ali mi je nekako apsurd da imam non stop pomoćnicu a kod kuće sam. Grešim li?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here