|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 11:53:51   
Anoniman
Eto Mišu-devojčice na početku puberteta čitaju o propalim manekenkama, njihovom svetu anoreksije i droge i to je zanimljivo (ne kažem da to ne treba porčitati, mada bih ja to dala nešto starijim devojčicama, nije ni čudo što su tako male toliko promiskuitetne user posted image ) a doživljaji Toma Sojera sr**e user posted image U stvari user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 11:56:23   
Olga75
sad cu ja da vam dam odlomak  " Zenski razgovori " D. Radovic
"... intelektualne razlike , znaci tu me gadjas ? Ja mogu pred svima da kazem da sve sto si procitao u zivotu procitao si u WC - u ,ne kazem da je to malo ali za drugo tvoje citanje ne znam , nisam primetila ... "

ja sam citala i citam user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 11:57:34   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 11:58:37   
minavb
Moj deda je ustajao rano i u penziji, obuce kosulju, prsluk, stavi kravatu, pantalone na liniju peglane, sedne na biciklu pa prava cu selo, sa sve kravatom da prcka po basti. Mnogo mi nedostaje, divno su mi detinjstvo priredili.
Nego, moj rodjeni stric, sa mojim tatom rastao, pored svih tih knjiga i ploca, u svojoj kuci ni jednu knjigu nema. Nigde nije putovao, nista nije video, nista ga nije zanimalo, nije studirao. I njegov sin je takav. Tvrdim da se moj stric bar malo zanimao za njige koje je pradeda kupovao, drugaciji bi bili i on i moj brat.

< Poruku je uredio minavb -- 19.7.2011 12:04:20 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 11:59:57   
Anoniman
I meni moj nedostajeuser posted image
Da je poziveo, mnoge stvari bi bile drugacije. No da ne masim temuuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 12:35:54   
Anoniman
Verolino, žao mi je što si ti jednina osoba koju poznajem, makar i ovako virtuelno, koja sluša Cecu, a istovremeno je i obrazovana osoba, širokih vidika i pristojnog ponašanja. user posted image
Da li bi ova tema mogla da se proširi uz odgovor na pitanje iz prvog posta - Kako od deteta ne napraviti džibera ili fensiku?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 12:37:05   
minavb
Magi, ja sam napisala recept moga tate.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 13:05:23   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

Magi, ja sam napisala recept moga tate.

I dopada mi se.
Ipak, ne znam kako naučiti dete da se brani od pritiska vršnjaka ako se većina okrenula primitivizmu.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 13:12:37   
minavb
Pa tako kako sam napisala. Ja sam isla na folklor citavog zivota, obozavala ga. Imala sam tamo puno drugara, a vecina je slusala Draganu Mirkovic i slicno. Jos je tad bio Fanki G, Dr Igi ... sa svih strana kic i sund, narodnjaci, a ja kod kuce slusam The Doors i citam "Slobodna deca Samerhila".

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 13:19:41   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image mina ISTO TAKO user posted image user posted image user posted image
20 godina igrala folklor, i još se zabavljala sa jednim momkom iz društva 5 godina. Oboje slušali samo rock, on voleo da svira gitaru, studira stomatologiju, ja po knjigama "udarala" ceo pubertet i kasnije user posted image
Ipak sve kreće od kuće, bitno je da stvoriš dete koje ima samopouzdanja dovoljno da ne podlegne uticaju društva- da se razumemo, i ja sam vrištala po kafanama na omiljenu pesmu i razbijala čaše, i vodila glupe i isprazne razgovore sa svojim drugaricama (cici mici, štikla, ruž user posted image ) ali uvek sam bila i ostala svoja i nikad se nisam stidela što držim Dostojevskog ispod jastuka, slušam Red hot chilli pepers, odlazim u muzej i pozorište, i gledam neke teške psiho filmove. Sa takvim muškarcima sam delila i emocije, a svi ostali su bili za druženje. Npr. moj kum i jedan od najboljih ljudi koje sam ikad upoznala redovno ide na audicije za Grand user posted image Pa šta?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 13:20:31   
Anoniman
Magi, ja sam za to da detetu treba izgraditi samopouzdanje i nauciti ga da razmislja, ukazati mu poverenje od malena. Mislim da u tim slucajevima nece prezati da odbije lose stvari iz sredine koja ga okruzuje, jer nece imati potrebu da bude deo stada. Mislim da su samo nesigurne osobe tako povodljive i zavisne od drugih.

Ja sam pisala kako mi radimo sa sestricem, a i ja cu tako sa svojim detetom. Naravno, sigurno da postoje neke karakterne predispozicije kada se dete rodi na koje se ne moze uticati previse. Ali sam sigurna da je znanje moc i da treba ici u pravcu razvijanja ljubavi za znanjem.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 13:39:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: verolino

Sa druge strane i sredina igra veliku ulogu. U kuci u kojoj roditelji citaju knjige i dete ce citati knjige.


hm....ne nuzno. moja sestra i ja smo odrasle u istoj sredini, sa gomilom knjiga i mamom koja dobija nagrade od biblioteke kao najverniji citalac. ja sam oduvek obozavala da citam (i gledam crtane filmove user posted image ), bilo da su to kao sto kazete sestre Bronte, Agata Kristi ili Stiven King ili nesto sasvim deseto npr. knjige o istoriji ili duhovima (jedino poeziju nikad nisam preterano volela), a moja sestra je osim obavezne skolske literature mozda procitala 2-3 knjige u zivotu (a crtane nije gledala ni kad je bila mala). nazalost, sad retko citam (osim onoga sto moram), mozda jednu-dve knjige godisnje (uglavnom knjige koje mi poklone na srpskom jer mi nekako nije isti osecaj citati na srpskom i na grckom).

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 14:16:53   
Anoniman
Magi, ja mislim da je najbitnije NE TERATI dete da čita, ili da sluša ono što ti smatraš kvalitetnom muzikom. Sve što se mora, teško je, bar u tom uzrastu.
Decu treba zainteresovati od malena, za slikovnice, kratke priče, bajke i basne, izmišljati i maštati sa njima.

Btw, slušam Cecu, slušam i Seku, Acu Pejovića i poneke još grandovce. Doduše, ne u poslednje 3-4 godine, ali sam ih svakako slušala kad sam upisala srpsku književnost i bila 6. na listiuser posted image Slušam ja i Tomu Zdravkovića, i EKV, i Haustor, Film, Smithse, Doorse, Ramonese, Madonnu, Davida Guettu, Prodigy... ma nema kraja. Muzika je jedno, knjiga drugo. I odlazila sam u kafane sa kariranim stolnjacima i limenim pepeljarama, i bila na stolu, i pod stolom. Književnost sam napustila samo zato što sam pomalo materijalista, a da čitam, obožavam i sad, da ne pričam koliko sam volela kad sam imala slobodnog vremena. I nisam ljubitelj vikend romana, letnjih ljubavnih priča, i Koelja. Nisam sanjar, ali to je već druga temauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 14:20:37   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image
Ja mom sinu još ne čitam (ne drži ga pažnja ni sekundu) ali on obožava one knjige sa mnogo slika, pa pokazuje prstićem a ja kažem kako se to zove, pa onda ja pitam njega, a on mi pokaže sličicu, i sad je već počeo da ponavlja neke kraće reči zamnom. I tako možemo i po pola sata da listamo slikovnicu, ali za priču nema trunku strpljenja user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 14:22:34   
minavb
Ja volim i poeziju. Bas volim, i to me tata nije naucio. To je nekako samo doslo.
Inace ne podnosim nove narodnjake, samo one stare dobre volim da slusa, kad se u pesmi cuje klarinet.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 14:25:00   
Anoniman
Ja nisam ništa forsirala, hvatala sam trenutke kad je baš raspoložen, čitala po malo, mnogo više izmišljala, mnogo gestikulacije i glume, promenjeni glasovi-drukčiji za vuka, drukčiji za jariće...mogu da kažem da n obožava knjige, a za sad i dobru muziku..ali nije imao gde da čuje grandovce i ostali shit. Videćemo kad dođe u kontakt sa njima da li će se javiti mamini i tatini geni ili ga je to zaobišlouser posted image

I ja poeziju obožavam, češće je čitam nego prozuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 14:28:30   
Anoniman
I dalje ne razumem komparaciju knjiga=muzika user posted image Jedino ako ne otpevamo Snežanu i sedam patuljaka user posted image

A Miša voli, to me mina podseti user posted image , pesmice Pačja škola i Strašan lav-mislim one se recituju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 14:36:59   
Anoniman
Mislim da ta komparacija ide uz koliko toliko opravdan stereotip da grand muzika=glupe plavušice sa trećinom mozga; ekv=kul ribe koje su intelektualne dušeuser posted image Karikiram malo, ali mislim da se zato "kvalitetna" muzika povezuje sa ljudima koji vole da čitaju.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 14:45:35   
*Alexx*
Moje dete voli da "čita", tj. da mu se čita. Glavno štivo su nam Pepa slikovnice user posted image
Ja sam svaštara, zavisi u kom sam periodu. Jedno vreme sa gutala orijentalne romanse, onda jedno vreme horori, pa SF, pa epska fantastika, pa ljubići... Vremenom se štivo iskristalisalo, pošto sad imam manje vremena, gledam da kupujem (= čitam) knjige za koje smatram da neću zaboraviti mesec dana nakon pročitanog.
Kad čujem da se može magistrirati i doktorirati u roku od godinu dana, shvatim koliko su vrednosti pomerene i konstatacija da je čitanje gubljenje vremena me toliko ne iznenađuje.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 14:53:13   
minavb
Vanji gknjige za sad sluze da njima treska o sto. Trci ko lud po kuci, a gluperda je. Bice fudbaler.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 14:58:12   
Anoniman
Videćeš mina, kako se za tri dana okrenu za 180, ili makar 90 stepeni. N je isto tako, jurcao, lonio, kršio, knjige bacao i gužvao...i onda odjednom, drugo deteuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 15:01:00   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Videćeš mina, kako se za tri dana okrenu za 180, ili makar 90 stepeni. N je isto tako, jurcao, lonio, kršio, knjige bacao i gužvao...i onda odjednom, drugo deteuser posted image


Da user posted image Sad izvuče Pepu, donese je i smesti se kod mene da mu čitam. A do pre par meseci je samo gužvao i cepao listove.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 15:01:59   
Anoniman
Rastu nam decauser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 15:09:56   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: minavb

Vanji gknjige za sad sluze da njima treska o sto. Trci ko lud po kuci, a gluperda je. Bice fudbaler.user posted image



ma stvarno strasno sto je tako nenacitano to tvoje dete ....daj breeeee.....bice vremena i za knjige..polako user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 15:14:56   
minavb
Ako za tri meseca ne recituje Miku Antica, roknucu se.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here