|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 17:26:17   
Verus
Jesu, meni bas omiljeni.
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: Verus RR

I jako sam volela grcku mitologiju.

Prosle godine sam na Sajmu knjiga uzela knjigu sa svim grckim mitovima....Divni su....user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 17:27:44   
magnetic
I ja sam u 7.-8. razredu pocela citati Mirjam.I onda sam na nekom pismenom dobila trojku i komentar u dnu:0seca se uticaj citanja ljubavnih romana.
Jako me tada bilo sramota.Kasnije mi je,naravno,bio smesno.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 17:28:51   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 17:34:03   
viking
Hahahaha, busted!!! user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: magnetic

I ja sam u 7.-8. razredu pocela citati Mirjam.I onda sam na nekom pismenom dobila trojku i komentar u dnu:0seca se uticaj citanja ljubavnih romana.
Jako me tada bilo sramota.Kasnije mi je,naravno,bio smesno.



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 17:36:10   
magnetic
Nastavnica mi izgleda bas nije bila ljubitelj Mirjamuser posted image
Uf,volela bih da je sretnem,pa da je pitam da li je gledala serijuuser posted image


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 18:00:19   
PoisonEve
A nikad necu zaboraviti leto negde oko 5. razreda cini mi se kada sam citala "Orlovi rano lete", bas sam bila tuzna kada sam zavrsila knjigu, bas sam uzivala u njoj!user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 18:07:19   
Anoniman
Ja sam imala neku 365 prica, u kojoj je bilo dosta grcke mitologije, bajki i prica i mitova drugih naroda, kako i knjigu Najlepse bajke sveta. Znala sam ih napamet. Eno su kod sestre pa bacim pogled po nekad. Potrazicu i za svoju biblioteku.

Secam se, u osnovnoj me je mama terala da izadjem iz kuce i igram se sa drugom decom, a ja sam samo htela da znam sve Bogove grcke mitologije user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 18:22:19   
Didy

IZVORNA PORUKA: verolino
I da se pohvalim-moja kolekcija knjiga se blizi 1000 broju...A tuzna vest je da stoje naslagane u ormaru u hodniku, jer nemam gde da ih stavim.user posted image  


Исто. Можда их имам и више, нисам бројала одавно. Кад сам се одселила од мојих, донела сам у стан само оно што ми је тад било неопходно, а онда сам, мало по мало, довукла скоро половину књига и купила за 4 године, колико смо тамо живели, још подоста. Сад смо се преселили у кућу и прво су стајале на тавану у кутијама, а сад смо их спустили у шпајз (пун је књига, зимница ми је код мамеuser posted image ) и чекају своје полице.

IZVORNA PORUKA: verolino
Daaauser posted image
Ma ja sam uvek sanjala o kuci sa malom bibliotekom. Sad ponajvise. Gomila polica sa mojim "blagom" i jedan radni sto gde bih istovremeno drzala i casove.
Bice, ne odustajem jauser posted image


Ускоро завршавамо поткровље и селимо спаваћу собу горе, а мени остаје радна.user posted image Цео један зид ће бити полица са књигама, замислила сам још један радни сто, сто за компјутер и сто на којем ћу моћи да држим приватне часове. Једном ћу купити и ону дивну фотељу у коју се завалиш и подигнеш ноге и неку огромну лампу и коначно ћу имати миран кутак за читање.user posted image
Док смо живели у стану, мм је схватио да је боље да имам радну собу, него да сваки пут излази из стана кад мени деца долазе на час или кад имам пуно да лекторишем.
Најсуровије ми је било кад смо показивали план куће и кад дођемо до радне собе, онда следи коментар - Радна соба? Мислиш даска за пеглање и вешерај.user posted image
Иначе, ја сам и као мала много читала. У пубертету и у средњој школи сам увек буљила у књиге, а никад нисам знала шта је популарно на ТВу, чак су ме помало и зезали у друштву. Ни данас не упалим ТВ данима. Пре неко вече је мм прокоменатрисао: "Овај ТВ нам је најлошија инвестиција. Нисмо га упалили већ 3 дана. Уопште ми није јасно ни зашто кабловску плаћамо".user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 20:17:27   
Anoniman
Didy, realno, na TV-u nema nista...Ali bukvalno nista...Bolje uzeti knjigu i citati ili se baviti nekim sportom...

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 20:31:50   
vukosava
Onda sam ja izgubila pola zivota. Odkad sam naucila da citam to mi je bila jedna od omiljenih aktivnosti. Svako leto kad me ostave kod babe i dede ja procitam sve lektire za sledecu godinu a u toku godine sta mi se svidi, citam dalje od tih pisaca. I tako uvek. Sve sam knjige u kuci sto imamo procitala (osim tatinih i maminih strucnih) a za vreme bombardovanja sam citala encikopedije, krenem od slova A pa pichim. Nismo imali u gradu ni telefon a kamoli internet. Danas ne mogu da citam iz pdf-ova, moram da drzim papir u ruci pa to ti je. Ovih dana kad uzmem knjigu na svom jeziku procitam je za dan, nakon ovih 5 godina citanja knjiga i radova na Engleskom.

Dakle oficijalno je: JA IMAM 18 GODINA, ne 36, jer eto ostalo vreme mi je izgubljeno ako je tako!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 20:35:01   
vukosava
Eh, da. Ne dodah ni jednu roditeljsku. Pitam ja svoju majku kako me je uopste naucila da volim toliko da citam. Ona ce na to: "Pa tad si bila najmirnija, tutnemo ti knjgu u ruke i milina!". Njena teorija je da posto su moji bili studenti i uvek ucili u mom najranijem detinjstvu da sam tako videla njih pa ih kopirala. Dakle zene, ako hocete da odgajate pismenu decu, knjige u ruke jer primerom se najbolje uci.

P.S. Jedina lektira koju nisam mogla da dovrsim do kraja je Gorski Vijenac, da li sto sam imala temperaturu kad sam pocela da je citam ili sta li, ne znam...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 20:38:48   
vukosava

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Ne znam da li ste čitale Ivanu Brlić Mažuranić: Šuma Striborova, pa Petrica Kerempuh... to su hrvatske bajke/basne, obožavala sam ih, sad ih se i ne sećam, a baš bih volela da ih nađem.


Ja sam u osnovnoj skoli jednom se nalozila na bajke, bukvalno odem iznajmim koliko smem, i sta procitam vratim sutradan. Ono bajke raznih naroda... I dodje meni zamena za profesorku Srpskog i zena se zabezekne da sam ja najbolji djak u razredu. Mislila je da sam zaostala jer citam bajke a to ne prilici mom uzrastu. A ja sam samo isla u krug po zanrovima, kad mi sta dosadi, ja predjem na sledeci...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
19.7.2011 20:43:36   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja sam negde do kraja srednje škole čitala sve što mi padne pod ruku, uopšte mi nije bilo bitno ko je pisao, šta je pisao, samo sam želela da čitam, da znam..


Mene je majka uvek jurila po kuci kad pocne sumrak: "Oslepeces dete, pali svetlo!".

Al najgore mi je bilo kad sam u selu i nestane mi knjiga pa kao dete u osnovnoj skoli procitam sve od Lajosa Zilahija sto je bili pri ruci.. Ko nije nista citao evo samo par naslova pa pretpostavite: Voda nesto nosi, Samrtno prolece...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
20.7.2011 20:27:53   
LillyT
Ja kao dete uopšte nisam volela da čitam, ja sam htela samo da se igram ili da trčim (odemo u prirodu, svi negde u hladovini, a ja tako trčim okolo). Mama mi je pričala da kada nam je čitala, moj brat je gutao očima, a ja huhćem, stenjem i pitam "hoćel to skoro" user posted image   (mama, inače prof književnosti, je dobijala ospice od moje nezainteresovanosti) Onda sam pročitala "Hajduk u Beogradu" (to mu dođe tamo negde... valjda 5 - 6. razred), pa Mi djeca s kolodvora ZOO i tako sam počela da uživam i da volim knjige. Dok sam studirala najviše sam čitala tokom ispitnog roka, to me je baš opuštalo. Sećam se da kada sam prvi put čitala Satanske stihove, da sam položila 4 ispita u junu.
Inače, nisam baš često odlazila u biblioteku, samo jedne godine baš redovno. Moji (tj. mama) su uvek kupovali knjige i nekako je logičnije da kupim knjigu nego da je uzmem iz biblioteke. Knjige su uvek bile dosta jeftine ovde. Nažalost, nemam gde da ih držim, pa su mi u ormaru, u sanduku od kreveta, u kutijama.... čekaju neka bolja vremena. U poslednje vreme slabo čitam i baš se loše osećam zbog toga...


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
20.7.2011 21:12:47   
vukosava
Ja imam posebnu prostoriju za knjige u kuci user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
20.7.2011 22:46:51   
Anoniman
Pročitah prvih 10 postova, dalje ne želim. Mrzi me, iskreno. user posted image

Mislim da dete ne može da se nauči da voli da čita. Ili će da voli, ili neće da voli.

Meni su kupovali knjige, čitali mi, vodili po bibliotekama, i ja nikada nisam volela da čitam, i realno ne volim ni sada. To ne znači da s vremena na vreme ne pročitam knjigu, i ne znači da ne uživam u njoj, ali ne volim da čitam baš toliko da bi mi stalno na noćnom ormariću stajala neka knjiga, kao što je recimo slučaj kod moje mame, brata. Da, moj brat voli da čita, a isto smo vaspitani. Čita na srpskom, mađarskom, engleskom, mislim da je u jednom momentu ambiciozno prionuo i na knjigu na nemačkom, ali ne znam šta bi sa tim. user posted image
Uglavnom, mislim da nam je to upisano negde u genetskom kodu, a vi možete čupati kosu sa glave da to promenite i verovatno nećete uspeti. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
23.7.2011 0:34:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja imam posebnu prostoriju za knjige u kuci user posted image

user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
23.7.2011 6:27:04   
vukosava

IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja imam posebnu prostoriju za knjige u kuci user posted image

user posted image


Ne zezam, ozbiljno. Zovem je "gepek". Nemam ni police vec mi knjige stoje naslonjene uza zid onako u nizu. Ako bude zemljotres necu moci da otvorim vrata. Prostorija nije bas dimenzija prave sobe, vise nesto 2 m sa 1.5 m al sluzi za stovatiste knjiga. Trudim se da ih poredjam po abecedi (vecina je na engleskom) al me kolje clan "the" - vecina bi bila na slovo T.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
11.8.2011 11:27:54   
lajla
Zelim samo da kazem ako imate vremena od silnog smisljanje gde ce vam knjige stajatiuser posted image uzmite i procitajte knjigu KOLIBA ako vec niste necete se pokajati.....knjiga je fantasticnauser posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
11.8.2011 13:12:47   
Anoniman
Nama već mesec dana "spora sezona" na poslu i ja tako "gubim" vreme uz Dostojevskog i baš mi lepo user posted image

(odgovor članu lajla)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
11.8.2011 13:43:14   
majathegreat
Ja kad knjigu pročitam poklonim gradskoj biblioteci. Ili komšiji kolekcionaru. Imam one neke drage koje čuvam. Inače u gradskoj biblioteci za celu porodicu 500 dindži godišnje. Džaba!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
11.8.2011 14:18:56   
Anoniman
A ja sve knjige skupljam kao hrčak user posted image To mi na dedu user posted image

(odgovor članu majathegreat)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
11.8.2011 16:56:41   
vukosava
Ja na poslu imam posebne police za knjige, sta cu kad sam profa po profesiji, citala Kolibu ili ne, meni knjige trebaju za posao.

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
11.8.2011 16:59:53   
Anoniman
Ja bih pre poklonila komplet garderobu i nameštaj nego jednu jedinu knjigu...ne samo što volim da ih imam, nego volim i da ih ponovo pročitam, prelistam, podsetim se nekih delova...svojih imam oko 200, a kad budem imala svoj stan i mesto za njih, dobiću od mame njenu kompletnu biblioteku od oko 1500 knjiga...ona ih više ne čita, od silnog lektorisanja i prevođenja preselo joj je čitanje.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Čitanje je gubljenje vremena
11.8.2011 20:17:51   
oxy7
Ja svoje knjige čuvam, sortiram, imam posebne police sa omiljenim, mrzim da ih pozajmljujem, naročito onima koji ih neće pročitati (ne znam što ih tražeuser posted image ). I kad sam najumornija, pročitam bar stranicu-dvije prije spavanja, navika... Kapiram da neki ljudi ne vole čitanje, ali mislim da je to samo iz razloga jer nisu otkrili ljepotu otkrivanja novih svjetova i različitih stvarnosti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here