|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Četvrta trudnoća i porođaj
13.7.2008 0:26:00   
Biba
Trudna sam 35 nedelja sa četvrtim detetom i obzirom da nemam puno sagovornika na ovu temu, pitam se ima li neke veze to što je "četvrti put" sa tim da li će porođaj biti pre ili posle termina.  Do sada sam se tri puta porodila posle termina, a sada mi se nešto žuri... valjda je kriva vrućina i moje godine...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
13.7.2008 10:18:24   
guppy RR
Nisam čula, da bi to uticalo na porođaj pre/posle roka, već samo na brzinu porođaja (sa svakim sledećim detetom brže se porodiš). Nemam iskustva na tu temu, pa možda još ko napiše šta.

(odgovor članu Biba)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
14.7.2008 8:22:22   
Anoniman
SVAKA TI ČAST, BIBA, (NA ČETVRTOJ TRUDNOĆI)!!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Biba)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
15.7.2008 18:27:43   
Biba
Da, svaki put je porođaj bivao sve kraći ali čini mi se i sve bolniji. Valjda bih zato da to što pre prođe ... Ako se niko ne javi sa ovakvim iskustvom, javiću se ja da vam ispričam kako je bilo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
30.7.2008 22:02:54   
guppy RR
Javi se, Javi se user posted image

(odgovor članu Biba)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
7.8.2008 18:34:47   
Ruza
cestitam ti na cetvrtoj bebici.eto ja sad nosim trecu.i nikad nisam prenela.uvek su dosli malo ranije.ma kako bilo vazno je da je sve u najboljem redu.pozdrav

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
17.9.2008 17:22:34   
Biba
Kako sam obecala da cu se javiti posle porodjaja, evo me. Prosao je i taj cetvrti, takodje posle termina kao i prethodna tri, i to 11 dana kasnije. Sve je bilo brze i mnogo manje traumaticno nego prethodna tri, rodio se moj mali bebac, sladak, presladak, 4 kg i 56 cm. Danas imamo tacno tri nedelje i uzivamo druzeci se. Ne daje nam mnogo prilike da ga mazimo jer stalno spava, a kad je budan - starija deca se utrkuju ko ce da ga pomazi i ko ce da mi pomogne oko presvlacenja. Ne stigne ni da se potpuno rasani i zaplace, a vec je opsluzen sa svih strana. Za sad je tako, oko bebe najmanje posla, sve je vec uhodano i poznato. Spavamo, rastemo i volimo se.

A, na temu cetvrtog porodjaja, jos jedna interesantna stvar. Par dana posle mene dosla je u nase porodiliste jos jedna zena sa cetvrtim detetom - porodila se u kuci. Legla uvece da spava, prespavala celu noc mirnim snom ne osetivsi apsolutno nista neobicno, ustala ujutru malo kasnije nego obicno jer je bila umorna od prethodnog dana kada je imala goste, krenula u kupatilo da obavi jutanju toaletu, i ... kako kaze, dobila jedan napon, pa drugi napon (sve bez ikakvih bolova), zavapila muzu da sto pre dodje s nekim carsavom i rodila dete na plocicama u kupatilu iz cista mira. Umotali bebu, pozvali hitnu pomoc, pa stigli do bolnice. Mi svi zacudjeni, a najzaprepascenija majka koja ne moze da veruje sta joj se dogodilo. Kaze, prva tri puta je normalno imala bolove - slabije, pa sve jace, nije ni sanjala da neko moze ovako da se porodi.

Sve vas puno pozdravljam, pa ako neko ima hrabrosti da se upusti u ovu pricu, mogu da kazem da je cetvrti put sve mnogo lakse i brze. I sam porodjaj, i oporavak posle njega, i cuvanje bebe, i organizacija u kuci. Nase cetvrto dete nam je donelo neku harmoniju i punocu zivota, mozda zato sto nam se na pragu cetrdesetih ostvario san da imamo dve cerke i dva sina. Sad smo nekako totalno u ravnotezi, zadovoljni i srecni.
A sada, idemo dalje - da rastemo, da se cuvamo i volimo.

(odgovor članu Ruza)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
17.9.2008 21:01:59   
Lu
user posted image user posted image user posted image Bravo Biba, čestitam ti od srca, ti si žana i majka u koju se trebamo sve ugledati,s kojom lakoćom pričaš o tome da nisam niti jednom primijetila da ti je nešto bilo teško,ma svaka ti čast a tvojim kćerima i sinovima puno zdravlja i sreće želim od user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image    user posted image

(odgovor članu Biba)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
18.9.2008 0:08:58   
Anoniman
ČESTITAM! user posted image

A ova priča o porođaju u kupatilu-neverovatno! user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
18.9.2008 13:30:01   
Biba
Hvala na cestitkama. POZDRAV!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
28.9.2008 13:03:03   
guppy RR
Ooooooooooooo BIBO moja, srećo moja!!!!!!!!!!!!
Javi mi datum rođenja, pol i ime bebice (ako želiš) da te stavim na spisak RR mama OVDE

(odgovor članu Biba)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
29.9.2008 9:36:42   
MERYEN
user posted image Svaka ti cast Biba,to je divno.user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
9.7.2012 10:48:12   
tijatija
Jest da je zastarela tema ali cu je ja malo oziviti user posted image Mi cekamo cetvrtu bebicu , znam da nema na forumu nas puno ( mozda sam jedina) ali eto da se upisem...

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
9.7.2012 10:57:49   
Anoniman
Tija, hajde lupi enter između tickera, ovako ti se ne vidi treći, a onako bi bili jedan ispod drugog. user posted image (kad te ne bude mrzelo)

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
9.7.2012 17:14:00   
vukosava

IZVORNA PORUKA: tijatija

Jest da je zastarela tema ali cu je ja malo oziviti user posted image Mi cekamo cetvrtu bebicu , znam da nema na forumu nas puno ( mozda sam jedina) ali eto da se upisem...


Ja vidim sve tickere. Svaka cast tijatija!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
9.7.2012 17:39:04   
Adriana83
Nisi jedina tijatija .I ja imam cetvoro dece(mozda se ne racunam jer su iz tri porodjaja) user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
9.7.2012 22:54:05   
tijatija
Racuna se user posted image , deca su na broju a br, porodjaja nije bitan user posted image

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
16.11.2012 8:13:02   
tijatija
Jos uvek sam sama na ovoj temi user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
16.11.2012 8:17:41   
World
ma svaka tebi cast... e sad, malo je teze postici nekome da te stigne u broju.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
16.11.2012 9:08:57   
Anck Su Nmaun
Svaka vam cas_t mame! I da ima vise koje cekaju cetvrtu bebicu user posted image
Tija ni ja ti ne vidim treci tiker, razdvoj ih da se vidi user posted image
kad stize cetvrta?
A ovaj porodjaj u kupatilu ...ja bih se izbezumila user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 16.11.2012 9:09:47 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
16.11.2012 9:31:05   
Anck Su Nmaun
Sad je super , sve se vidi..bas gledam razlike sve po godinu dana.... tebi treba medalju dati user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
16.11.2012 9:35:49   
tijatija
Popravila sam user posted image Bas sam rekla mm, bila neka porodica u nasim novinama sa cetvoro dece ( kao porast nataliteta) a za svako dete daju 100e kad se rodi,nepostoji ovde deciji dodatak i vrtic placa puna cena ( za sve tri) i ostalo ali nije ovo tema za to. Sve me strah da me neki novinare ne presetnu posle porodjaja user posted image Ja mislim da bi imala sta da ima kazem user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
16.11.2012 9:40:32   
Anoniman
tija, jesam dobro shvatila da je ovaj put dečak?

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
16.11.2012 9:52:14   
jance
tijatija mislim na tebe draga moja, nadam se da ces imati stvarno lak porodjaj. a i rekla sam ti vec da si moj idol sto se organizacije dece i vremena tice, i smirenosti oko toga svega.

jednostavno mi je drago kad vidim tako mame koje imaju puno dece sa malom razlikom, znam da je moguce preziveti user posted image

i? jesi kupila onda odelce za izlazak za decaka?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
16.11.2012 9:53:05   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Biba

Sve vas puno pozdravljam, pa ako neko ima hrabrosti da se upusti u ovu pricu, mogu da kazem da je cetvrti put sve mnogo lakse i brze. I sam porodjaj, i oporavak posle njega, i cuvanje bebe, i organizacija u kuci. Nase cetvrto dete nam je donelo neku harmoniju i punocu zivota, mozda zato sto nam se na pragu cetrdesetih ostvario san da imamo dve cerke i dva sina. Sad smo nekako totalno u ravnotezi, zadovoljni i srecni.
A sada, idemo dalje - da rastemo, da se cuvamo i volimo.



Kako je to lepo.. kada bi imala dobre uslove mozda bih i ja tako, ali i ovo drugo sto cekamo je hrabro od nas..
Cestitam!

(odgovor članu Biba)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here