|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
24.1.2021 13:41:53   
dunja RR
Jabude user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
25.1.2021 5:10:13   
Maruska16
Bravo Jabudic,sve u svemu super je proslo sve. Bitno je da ste obe okay. 🥰


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
25.1.2021 8:51:40   
Maraj
Jabudic user posted image
Divna si... i ti i tvoja porodica.
Opet cu reci da si zena zmaj!

(odgovor članu Maruska16)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
4.8.2021 21:31:41   
Azada
Mame, ima li vas ovde? Ima li vas čezvorostruke? Hajte jedan vetar u leđa za četvrto! 😀🌺


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
5.8.2021 21:14:39   
BubaBubica
Evo mene sa petim 🙈 samo napred! Jeste teško ali ko je rekao da će biti lako 😂 svakako je predivno i ne žalim ni trenutak 🥰

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Azada)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
5.8.2021 21:16:16   
BubaBubica
A mene neka neko ohrabri da ću preživeti i peti porođaj 🙈 ko neka klinka sam, plašim se ja mislim najviše do sad 🥴

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
5.8.2021 21:17:57   
Sanjica26 RR
Bubice i sama znas da ce biti sve ok😊



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
5.8.2021 21:18:46   
Azada
Čestitam! Da li je ogranizacija bila lakša sa trećim ili četvrtim u smislu sa svom decom odjednom? Razmišljam da li se može znati kad je mera? Razmišljam da ću i posle četvrtog poželeti pezo, kao i Vi. 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
5.8.2021 21:20:21   
Azada
Naravno da će biti sve u redu. Ne smete misliti drugačije. Biće brzo, najbrže. 🙂


(odgovor članu Azada)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
6.8.2021 11:36:12   
Nora332


IZVORNA PORUKA: BubaBubica

A mene neka neko ohrabri da ću preživeti i peti porođaj 🙈 ko neka klinka sam, plašim se ja mislim najviše do sad 🥴



Bubo,  znas da ne znam kakav je to osecaj ali verujem da ce sve biti ok i da ce proci i lakse nego ranije,  neces ni da oset_is ovaj porodjaj 😊 ova beba je dosla tako neplanirano, sigurna sam da problema nece biti ni najmanjih 😊 drzim palceve 😘

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
6.8.2021 12:09:19   
BubaBubica
Što se tiče mere, ja sam se oduvek vodila da ne želim da ostanem željna dece u budućnosti. Najgora je želja za detetom koja izjeda i ne dozvoljava da normalno živiš. Imam dosta žena u svojoj okolini koja sad u kasnim godinama jako žale što nisu rodile još, i ne želim da znam kako im je. Ova trudnoća jeste bila neplanirana, ali željena svakako jeste, pre nje sam imala intervenciju na grliću i od svih događaja sam se malo ohladila od petog deteta, no ono je rešilo samo da nam se ipak pridruži. Još nisam nikog upoznala a da je zažalio što je rodio dete više, ali što nije rodio jesam, i to podosta.   


Organizacija, meni je sve lakše sa svakim narednim detetom, jer smo već u tom tempu, najgore u roditeljstvu mi je kad su bolesni, ništa više, sve ostalo nije nikakav problem. Kako spremaš jelo za 3-je, tako ćeš spremiti i za 4-oro, sve obaveze zapravo ostaju iste. Plus je što oni imaju jedne druge, pa često me ne primećuju da sam tu 😂 potraže me samo kad je neka nevolja tipa svađa za igračke i tako. Da je lako roditi imala bih sigurno 10-oro, a i znas kad je dosta kad ti se više ne prolazi kroz trudničke i bebeće periode 🤗

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
6.8.2021 12:10:58   
BubaBubica
Nora hvala ti na ovim rečima, uglavnom se držim toga da ako pozitivno razmišljaš, sve će biti u redu ali se ipak otme poneki strah i panika na pomisao na porođaj 🙈 kukavica sam ja za bol 🙈🙈🙈

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
6.8.2021 12:14:06   
Nora332
Nema na cemu, Bubo, strah je normalan, prosla si kroz ovo 4 puta pa znas bolje od vecine i dobre i lose strane porodjaja.  Sve je to normalno, sve sto osecas. 🙂 Ja sam sigurna ne samo da ce sve biti ok nego da ce i broj 6 da se pojavi u narednih nekoliko godina 😄 Nadam se da cu poci tvojim stopama, za pocetak bar za jedno 😊 Sta kaze doktor,  koliko znam za sad je sve bilo ok, jel tako? 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
6.8.2021 16:54:42   
Azada
Buba, sad kad sam pročitala sve što si napisala jasno je da bih trrbala roditi, jasno je da želim, jasno je i da suprug želi. Nisam hrabra. To mi je samo problem. I strah me je da ne pukneno pod pritiskom. Suprug mi voza kamion po Evropi i kad dođe ne možemo ni misli svoje iskazati, a da nas nije neko prekinuo. On sam tamo, ja sama ovde. Meni su deca šest, četiri i dva. Uz mene su stalno. Stalno su sa nama. Babe da uskoče, retkost je. To bi bilo jop par godina da trpi naša veza i da dobija samo one ukradene trenutke. Ne znam da li me razumeš.

S druge strane, strah me je da nekad ne zažalim što nisam rodila još dece dok sam mogla. 

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
6.8.2021 20:11:30   
flamingos
BubaBubice,biće sve ok.Samo hrabro,rađajte dok možete,da se sutradan ne kajete.Divim vam se.Deca su naše najveće bogatstvo.Ali,ima nas sa po jednim detetom iako smo želeli više.Sudbina je takva...Buite zdravi i srećni sa svojim mališanima.Od mene imate punu podršku.Ljubim vas.❤


(odgovor članu Azada)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
7.8.2021 8:54:29   
Azada
Hvala, flamingos. Ma meni više nije opterećenje da či će mi popucato stomak i mišići, da li ću popicati na porođaju. Ja se samo pitam da li mi kao porodica i mi kao brak to možemo. Da znam da će organizacija dana, putovanja biti jednako moguća kao i sad sa troje, bez razmišljanja bih sutra rodila. 


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
7.8.2021 15:22:28   
BubaBubica
Flamingo jedno ili deset_oro, oni su naše blago ❤️ 


Azada tu svakako u početku ima onih ukradenih trenutaka kao i posle svakog deteta, to sad morate vi da odlučite šta vam je prioritet. Što se tiče putovanja, mi smo ove godine po prvi put kako smo uopšte u braku putovali, sa 4 dece i plus ja trudna. Sve je stvar volje 🥰



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Azada)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
9.8.2021 14:12:49   
Azada
Javiću, ako se stanje promeni. 😉 Buba, izvini da te pitam, koji ti jr porođaj bio najlakši. Jesi li se porađala prirodno? 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
9.8.2021 22:47:56   
BubaBubica
Sva 4 prirodno, drugi je bio najlakši, sva ostala ista 😂 mada ja sam kukavica, prva tri porođaja su krenula a da nisam ni znala, kontrakcije su bile kao lažne, došla na redovan pregled na pola otvorena i u roku od sat vremena se porodila, poslednji put došla 8 cm otvorena sa jakim kontrakcijama ali bezbolnim, porodila se za pola sata ali ja se uvek uspaničim kad krenu one poslednje kontrakcije i naponi i izbezumim se cela, nikad se nisam ni pocepala niti imala problema, ovako gledano stvarno sam imala lake porođaje ali sam po sebi porođaj nije lak i bezbolan. Ali da mi je da se svaki put porodim kao sa drugim rodila bih još 10-oro dece jer je baš kratko trajalo. A možda je i do indukcije koju daju svima, stim što drugi put su mi je samo zakačili i nisu pustili da kapa, tako da pre će biti da je do indukcije nego do težine porođaja.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Azada)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Četvrta trudnoća i porođaj
10.8.2021 0:11:19   
Azada
Hvala ti. Meni je isto drugi bio najlakši. Drugi i treći sam bez indukcije.Nije mi se ispunilo da dođem u zadnji čas kao ti, ali je relativno brzo teklo posle pripreme. Čini mi se da me je stomak na dojenje posle trećeg boleo više nego na samom porođaju, skupljanje materice. Videćemo šta će biti. Najstariji sin nije oduševljen idejom, ali ima nas koji jesmo. 🙂 Ne poznajem lično ni jednu majku četvoro dece. Moja komšinica ima šestoro. Deca nam se druže. Ja kad vidim njih, čini mi se jednostavno. Žive skromno, pobožno, u zajednici. Oslobođena je od kuvanja, ima vremena da bude s decom. Kod mene je solo slučaj. Deca i ja i tata u prolazu. Imam gorčonu od prve godine posle trrćeg porođaja. Ona kad se rodila, prvo još nije imalo četiri godine. Iskreno bih volela da se statije dvlje ne sećaju pojedinih mojih nastupa, a moglo bi i veći deo godine. 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 195
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:







Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here