|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.9.2009 15:33:59   
aleksandraz
Ovaka minatata nedela bev na vondreden pregled i na vaginalnoto eho mi e izmereno deka grloto na matericata mi e 6 cm a bev nekade okolu 12 nedela i doktorot mi rece deka e vo red.A po se izgleda so tekot na odminuvanjeto na bremenosta grloto na matericata se namaluva.Bas ke go prasam vo petok koga ke odam na redovna kontrola.

(odgovor članu Kupacica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Grlić materice u trudnoći
3.10.2009 16:40:31   
Makica83
Kad smo vec kod grlica moram i ja da iznesem moju muku hehehheeh, na poslednjem pregledu zabuljila mi se dole i onako u neverici pitala dal mi je ovo prva trudnoca (zato sto zna da jeste), kad sam potvrdno odgovorila samo se zamislila, e sad ja ne bi bila ja bez milion zasto i zato. A ona mi je samo rekla da se ne opterecujum, da nije nista, samo mi materica izgleda kao da sam vec radjala... Da li neka od vas moze da predpostavi sta joj to znaci, i kako bre da se ne opterecujem kad ne znam i nigde nisam uspela da procitam nesto o tome user posted image

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Grlić materice u trudnoći
3.10.2009 16:45:23   
Anoniman
kao kada te tip pita "kakav sam bio, a?"..pa mislim , da si bio dobar setila bih te se user posted image user posted image user posted image šalu na stranu. prvi put to čujem mada mislim da nije nešto oko čega bi trebalo da brineš.

(odgovor članu Makica83)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.10.2009 15:20:18   
lola78
Evo da se i ja javim sa izvjestajem o grlicu, toliko sam bila zabrinuta na pocetku, oko 4. mjeseca da ce mi se grlic skratiti, da cu se otvoriti, jos mi je beba nisko, a juce u 36.nedelji, cvrsto zatvorena, grlic 1.5 kao i prije 4 mjeseca, nimalo smeksan.

E sad mene zanima, da li je normalno da grlic nije smeksan, i znaci li to da se necu bas tako lako otvoriti, ako sam sad u 36.ned zatvorena? Sta mislite?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.10.2009 15:27:34   
Verus
lolo ne, smeksace on-prvo ce ti ispasti taj mukusni cep (bloody show kako ga ovde zovu), sto mozes videti u wc solji ili gacama a neke zene ga ne primete.  E sad, porodjaj moze da pocne 2 sata ili 2 nedelje kasnije kako kome-posle toga ce grlic poceti da omeksava, tako da nista ne brini.
Naravno, kod nekih zena ne dodje do toga pa ih indukuju, ali obicno sve to samo krene, ne sekiraj se!

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.10.2009 15:35:41   
lola78
Razmisljala sam, da li to moze da bude na primjer ako se ne otvorim uopste do kraja, indikacija za carski rez?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.10.2009 15:39:24   
Anoniman
Ne draga, prvo će da te indukuju, pa ako se nakon indukcije ne otvoriš, a beba počne da izlazi pa joj život bude u opasnosti, vodiće te na hitan CR.
Ali bez da probaju da te otvore indukcijom, neće te poslati na CR (koliko ja znam).

(odgovor članu lola78)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Grlić materice u trudnoći
1.11.2009 20:44:11   
Kupacica
Eto nisu mi uradili serklaz kad sam bila 14 nedelja odprilike,i rekli su mi da ce da mi izdrzi grlic.Juce na kontroli grlic popustio jos 7mm,ostalo mi je jos 18mm a ulazim tek sad u sedmi mesec.Rekli su mi da mirujem,uglavnom da lezim i da pijem lekove na svaka 4h protiv kontrakcija,posto sam ih imala..nadam se da cu izneti do kraja user posted image   Kazu da je sada kasno za serklaz...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.11.2009 17:19:20   
dora_dora80
Drage moje,
Ja sam trenutno u 28 oj nedelji trudnoce i do sada je sve bilo ok. na pocetku mi je dr. rekla da imam kraci grlic materice ali da mi je to tako prirodno i nista mi nije zabranila.
Juce na kontroli mi je rekla da se grlic skratio i da izbegavam duge setnje, odnose, savijanje,cucanje, istezanje...
Malo sam zabrinuta i ne znam da li ovo znaci da moze doci do prevremenog porodjaja.
Pregled je obavila manuelno pa ne znam ni da li je to merodavno . Icicu za 1o ak dana na 4D UZ - ne znam da li taj dr. moze da vidi duzinu grlica i da mi kaze da li je to normalno obzirom da mi nije vodio trudnocu?
Sad sam se bas zabrinula a inace sam se u drugom tomesecju ponasala totalno opusteno, radila po kuci , pesacila nekad i po 3-4 km, sada me brine da li sam ja ovim svojim ponasanjem dovela do toga da mi se skrati grlic.
Da li neka od vas ima slicna iskustva?
Inace nikakve lekove nisam pila sem Utrogestana jednom dnevno do 16 nedelje i to mi je objasnejno da se pije reventivno dok se ne formira posteljica.
Hvala vam puno na odgovorima , mnogo bi mi znacio vas savet.


(odgovor članu Kupacica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.11.2009 1:07:58   
Verus
dora, pregled nije dobar metod, grlic se meri vaginalnim UZ. Ja npr idem svake 3 nedelje na merenje grlica, jer je malo kraci od normalnog, pa ga prate, trenutno sam u 20oj nedelji, i bebu kada gledaju rade mi UZ preko stomaka, a onda urade vaginalni da izmere grlic.  ZAHTEVAJ da ti se to tako uradi, ne znam koliko 4D moze to da vidi ili ne, ali ja mislim da ti je bolje dati novac da uradis vaginalni UZ nego 4D, koliko znam, on sluzi samo 'razonode' i zabave radi da se bolje vidi beba, nema neko dijagnosticko znacenje.....obavi to sto pre jer meni je dr. objasnila da se na vaginalnom pregledu (rucnom), grlic vidi od spolja, i IAKO moze da izgleda zatvoreno, on obicno pocne da se otvara iznutra, gde se jedino moze videti UZ pregledom....

(odgovor članu dora_dora80)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.11.2009 1:09:14   
Verus
Kupacice, meni je grlic trenutno 2.6mm (i to su otprilike mere, kazu nije to tacno 100%), idem svake 3 nedelje na merenja, i kada sam pitala dr. rekla je da se o serklazu prica tek ako je grlic 1.5cm....tvoj je 1.8?  Mislim da ces biti OK, ali vodi racuna, bez odnosa, bez naprezanja, i obavezno nastavi da ides na kontrole, i gledaj da sto vise mirujes.  Bice sve u redu!
IZVORNA PORUKA: Kupacica

Eto nisu mi uradili serklaz kad sam bila 14 nedelja odprilike,i rekli su mi da ce da mi izdrzi grlic.Juce na kontroli grlic popustio jos 7mm,ostalo mi je jos 18mm a ulazim tek sad u sedmi mesec.Rekli su mi da mirujem,uglavnom da lezim i da pijem lekove na svaka 4h protiv kontrakcija,posto sam ih imala..nadam se da cu izneti do kraja user posted image   Kazu da je sada kasno za serklaz...

(odgovor članu Kupacica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Grlić materice u trudnoći
3.12.2009 18:01:47   
Verus
Juce mi merili grlic, i bio je 3.4cm!  Pitam ja dr. kako to da je skoro 1cm duzi nego pre 3 nedelje, a ona mene na to pita da li sam manje stajala?  Prosle nedelje nisam radila 4 dana, a ove nedelje sedim i radim, umesto da stojim. Tako da o tome jaaako treba voditi racuna i ipak se ne preforsirati, pogotovo kod nas koji smo imali neke procedure na grlicu i imamo sklonost da on bude slabiji u trudnoci.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2010 0:20:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Juce mi merili grlic, i bio je 3.4cm!  Pitam ja dr. kako to da je skoro 1cm duzi nego pre 3 nedelje, a ona mene na to pita da li sam manje stajala?  Prosle nedelje nisam radila 4 dana, a ove nedelje sedim i radim, umesto da stojim. Tako da o tome jaaako treba voditi racuna i ipak se ne preforsirati, pogotovo kod nas koji smo imali neke procedure na grlicu i imamo sklonost da on bude slabiji u trudnoci.


i sama si lepo rekla, draga...
ne znam, ok je da moraš da radiš ali možeš li nekako da iskombinuješ....? sad i ja lupam... da ohladiš malo.... ja sam do 31. nedelje bila aktivna, vesela, ludilo na sve strane.. jer sam se super osećala. nije postojala nikakva prepreka, bol .. možda te telo upozorava na vreme da usporiš... sedenje, stajanje.. sve je to isto... treba ti položaj u kojem ćeš što manje da opterećuješ stomak tj. donji deo stomaka........ a to je leškarenje i dizanje samo kašike....

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2010 0:23:13   
Verus
Uf kaliopi, dobro je da si me poslala ovde. Elem, kada sam odnela dr. rezultate sa UZ rekla je da je nemoguce da se grlic produzi-jer se on ipak malo po malo skracuje u trudnoci, ali je moguce da su me pogresno merili preuser posted image kako mogu 3 razlicita coveka da me pogresno mere, a onda 4 dobro?? Ja mislim da je ova 4 nesto zeznula...to sam i mm govorila.  On uvek misli da ja panicim, bez razloga, da sam negativna, sto ja smatram da nije tacno, ali sam jednostavo za predostroznost.  Nije mi ovo dete za zezati, to mi je zivot..  Moram pricati sa njom.  Isto me brine sto osecam ja nju da se mice, ali me uopste ne sutira na sve strane ko sto drugima bebe rade, isto, znam da ne treba bebe porediti, ali eto....stalno nesto brinuckam, pa kazem sebi "ako mi instinkt nesto govori, treba da ga slusam!"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2010 0:28:14   
Anoniman
user posted image nije mi jasno.. evo ako neko nešto zna, neka se javi... stvarno treba da ti se pomogne nekom korisnom informacijom ... kod tebe je slučaj specifičan zbog intervencije koju si imala.i baš zato treba da vode računa, da ga mere redovno kako i sama kažeš na svake 3 nedelje... možda sad kako gaziš dublje u trudnoću po meni i češće.. brine me taj pritisak koji osećaš, draga. Ne u nekom lošem više u dobroćudno upozoravajućem smislu....
pitanje, onako - jel te bole leđa?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2010 0:30:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR
Isto me brine sto osecam ja nju da se mice, ali me uopste ne sutira na sve strane ko sto drugima bebe rade, isto, znam da ne treba bebe porediti, ali eto....stalno nesto brinuckam, pa kazem sebi "ako mi instinkt nesto govori, treba da ga slusam!"

...joj negde sam čitala o tome kako se žene uplaše jer ne osećaju bebine udarce intenzivne kao ranije. Znam da je to ok, i da nije razlog za paniku, nego više ta navika da je stalno osetiš... vidi na google-u .

Osluškuj svoje telo....

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2010 0:35:08   
Verus
nemam bol u ledjima....jel mi verujes da sve mislim mislice da sam luda da panicim....malkice osecam kao da mi mravi idu unutra u vaginiuser posted image al ne onako seksualni osecaj da me pogresno ne shvatis...ne znam, zvacu ih u ponedeljak da im definitivno kazem da sam poslednji dana imala bolove...
IZVORNA PORUKA: kaliopi

user posted image nije mi jasno.. evo ako neko nešto zna, neka se javi... stvarno treba da ti se pomogne nekom korisnom informacijom ... kod tebe je slučaj specifičan zbog intervencije koju si imala.i baš zato treba da vode računa, da ga mere redovno kako i sama kažeš na svake 3 nedelje... možda sad kako gaziš dublje u trudnoću po meni i češće.. brine me taj pritisak koji osećaš, draga. Ne u nekom lošem više u dobroćudno upozoravajućem smislu....
pitanje, onako - jel te bole leđa?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2010 0:38:54   
Anoniman
..isto tako kontam , da kako beba raste ima manje prostora za akrobacije  user posted image .. znam da i ako si ti aktivna manje ćeš registrovati njene pokrete, najviše ih osetiš kada miruješ...
ne brini , draga... samo otiđi pre tog termina, slušaj svoje telo... i svoje instinkte , pa i ako grešiš još bolje... ! opet si na oprezu...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2010 0:40:59   
Verus
hvala sto si tu, puno mi to znaci, samo da znasuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2010 0:44:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

nemam bol u ledjima....jel mi verujes da sve mislim mislice da sam luda da panicim....malkice osecam kao da mi mravi idu unutra u vaginiuser posted image al ne onako seksualni osecaj da me pogresno ne shvatis...ne znam, zvacu ih u ponedeljak da im definitivno kazem da sam poslednji dana imala bolove...
IZVORNA PORUKA: kaliopi

user posted image nije mi jasno.. evo ako neko nešto zna, neka se javi... stvarno treba da ti se pomogne nekom korisnom informacijom ... kod tebe je slučaj specifičan zbog intervencije koju si imala.i baš zato treba da vode računa, da ga mere redovno kako i sama kažeš na svake 3 nedelje... možda sad kako gaziš dublje u trudnoću po meni i češće.. brine me taj pritisak koji osećaš, draga. Ne u nekom lošem više u dobroćudno upozoravajućem smislu....
pitanje, onako - jel te bole leđa?




.. naravno... imaš moju podršku a oni neka misle šta hoće.., tvoje dete je u pitanju! ljubim te draga ! i javi ovde šta je bilo... (gledaj što manje i da sediš...)user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2010 0:59:19   
Verus
javljam obavezno! vidis, danas sam ceo dan sedela...pa tako nekad ko da me sve preseca i od toga...sve ima smisla u pravu si.  Pricacu sa njiima u pon. nadam se da me shvatiti ozbiljno i poslati na UZ, redovan, jer onaj u hitnoj je jako los...tamo sam bila u 16 nedelji kad sam krvarila....ljubiim te i pisem!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2010 9:17:58   
Lisica
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Uf kaliopi, dobro je da si me poslala ovde. Elem, kada sam odnela dr. rezultate sa UZ rekla je da je nemoguce da se grlic produzi-jer se on ipak malo po malo skracuje u trudnoci, ali je moguce da su me pogresno merili preuser posted image kako mogu 3 razlicita coveka da me pogresno mere, a onda 4 dobro?? Ja mislim da je ova 4 nesto zeznula...to sam i mm govorila.  On uvek misli da ja panicim, bez razloga, da sam negativna, sto ja smatram da nije tacno, ali sam jednostavo za predostroznost.  Nije mi ovo dete za zezati, to mi je zivot..  Moram pricati sa njom.  Isto me brine sto osecam ja nju da se mice, ali me uopste ne sutira na sve strane ko sto drugima bebe rade, isto, znam da ne treba bebe porediti, ali eto....stalno nesto brinuckam, pa kazem sebi "ako mi instinkt nesto govori, treba da ga slusam!"


Verus ja imam neka iskustva koja mogu podeliti sa tobom
ja idem kod jednog istog ginekologa i skoro svaki put sondom meri grlic i skoro svaki put je razlicite duzine
ide od 3 cm do 4,7  user posted image
nije me zanimalo zasto je to tako, meni je bilo bitno da ga ima, a i tvojih 3,4 cm je super
ali primetila sam da kad sam mirovala sonda je pokazivalka duzi grlic, tako da opusti se, ne mora da znaci da je greska
a sto se tice skracivanja grlica to se desava pred porodjaj (ma kad on bio-zato se redovno i meri)
i ne brini sto beba ne mrda kao ranije, cekaj cekaj mrdace
bitno da ti osecas da se mrda a znaj da si u periodu kada te vise nece sutirati vec ce se samo meskoljiti zbog sve manje mesta user posted image


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2010 17:30:28   
Verus
user posted image lisice draga bas si me utesila.  Danas sam bolje, mislim stvarno je lakse kada ne radim, nemam te bolove.  Ali ako budem opet imala u ponedeljak, nazvacu dr. cisto da se konsultujem.  Jeste, beba mi se vise meskolji nego sto sutira. Sutira uvece, ali sve je to slabo, sva je nesto nezna, vise je osecam kako se okrece i "gura".. Hvala ti draga!!!

(odgovor članu Lisica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2010 18:01:05   
ana77
Verus. meni je grlic ako ja dobro razumem moju dr samo 1cm i jedino sto mi je preporuceno je da mirujem (sto ja cinim ali ne previse strogo jer mi je takav vec hvala Bogu oko 2-3 meseca i sto neko rece slusam svoje telo i intuiciju) i da pijem ginipral 3X dnevno. A prirodno je da beba miruje ako si ti aktivna, a cim se smiris, eto nje, takva je bar ova moja smizlauser posted image ...
Ali sa druge strane ako ti bilo sta osecas onda gnjavi lekare do iznemoglosti ipak je tvoje dete u pitanju... :D

Zamisli da smo u 18. veku i da nema svih tih sondi, samo bi lezala, to bi bio jedini lek i verovatno bi bio uspesan.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.1.2010 20:43:07   
anci 81
Da pitam ja za moju muku i na ovoj temi...user posted image  da li moze nekako grlic da se produzi,ili da se materica spusti...? Stavljam Utrogestan svako vece i sve je bilo ok,ali od sinoc lepo udarim u nesto kad stavljam i ne mogu da gurnem ni pola prsta...user posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here