|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.1.2010 20:59:07   
buhla
Verus user posted image
i sada strogo mirovanje! dok ti muz ne dodje mogu neke drugarice da ti donose iz prodavnice potrebne stvari pa i skuvaju nesto...a ako treba slacemo ti dhl-om! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.1.2010 21:01:08   
2002m
moram pogledati u rezultate, mislim da mi se grlic dosta skratio.U tom momentu nisam mislila na sebe i na svoje potrebe, samo mi je bilo u glavi da izguram i da rodim zivo i zdravo dete.Ustajala sam iz kreveta samo do wc,malo po soba i kada sam isla na kontrole.To mi je bilo sveuser posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.1.2010 21:02:13   
Anoniman
Draga, tek sada čitam. DRŽITE SE VAS DVE!!! Čuvaj tu ovčicu! user posted image

(odgovor članu tanya)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.1.2010 21:10:55   
Zoka81
Verus draga drzim ti pesnice i molim se za tebe, izguraces ti to, mi mislimo i molimo se za tebe. Budi jaka i pozitivna kako si ti meni isto rekla kad sam ja bila u soku. Pomoglo mi je stvarno tako sada i ti misli pozitivno i ne sekiraj se....bice sve ok. Ti si dobra osoba i Bog je na tvojoj strani. Ljubim te. Javljaj da znamo kako ti je.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.1.2010 21:14:37   
Anoniman
Verus user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zoka81)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.1.2010 23:12:03   
JULIE
joj ja tek sada procitala...Verrus dusice,nadam se da ce sve biti ok.Ljubim i tebe i majenu bubamajicuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.1.2010 23:27:34   
Dora
Ja sad tek pročitala...
Verus, ne misli sad o porođaju ni pod razno, koncentriši se na to kako je sve stabilno i tako će i ostati, a ti samo do wc-a i do frižidera! Sve ostalo može da čeka i mora da čeka. Lepo je što su predostrožni, ali budi i ti i ako išta čudno osetiš ilprimetiš, zovi bolnicu. Sve je bitno, a najbitnije da si odmorna i opuštena. I u krevetu. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.1.2010 23:45:42   
sneza24
Verus jako mi je zao sto ti se to desilo i znam kako ti je jer mm nije pored tebe.Ali budi jaka i misli na svoju bubicu.Bice sve u redu.Mislim na vas dve.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 11:32:18   
Tara
Verus mislimo na tebe i tvoje pile user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 11:33:59   
Shishica
A beba me tuce dole ko luda, evo i sada sve me lupa u grlic ( sigurno je to) a nekad ko da me udari u guzicu....ma sedela sam na wc solji i molila se Bogu da mi se ne desi nesto lose...


Verus, tako i mene drndne u grlic pa u guzu pravo user posted image , a kad god idem u vc imam osecaj da cu se poroditi.. Strasno.. smejem se, a nije nimalo smesno....

Cuvaj nam se.. a ja uzimam papiric i zapisujem sad odma sta da pitam doktora na euz....ako bude raspolozen da mi odgovori...kakvi su, mater im!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 11:35:29   
Dora
Ej, Shishice, gde si ti? Kako si mi?user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 12:21:20   
goda
Verus,gdje ti živiš??? Cini mi se procitah u Novom Sadu?! Bolovanje mozes da dibijes vec u 12-oj nedelji i da se vise ne vracas na posao zbog neodgovarajucih uslova na poslu bez obzira kakvog si ti zdravstvenog stanja i ako te pita doktorka kako ti je raditi kazi da ti je tesko,nemozes da sedis,ne mozes da stojis,nadji hiljhadu razloga da te vrati na bolovanje ako te bude poslala na posao. treba da znas da si ti sada na obicnom bolovanju kao da nisi trudna a trudnicko tj. porodiljsko bolovanje nastaje kada se porodis ili se otvori nesto ranije pre porođaja. Sve dok bebu dojis ne moras poceti da radis,nemoj da te izrabljuju iskoristi svoja prava maksimalno,niko ti nece reci hvala sto si pozurila na posao,ni meni niko nije rekao govorim ti iz iskustva. Ne vracaj se na posao,i samo lezi odmaraj,pij sokove prirodne jer beba tako dobija najvise vitamina da sto pre ojaca. Dobro je sto su ti dali inekciju za razvoj pluca. Hvala bogu,sto si se oporavila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 12:22:18   
Anoniman
Ne čitajući ceo post, već samo početak: Verus je iz NS ali već dugo živi u Americi. 

(odgovor članu goda)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 12:25:28   
Dora
Jel se javljala Verus? Sinoć kad sam pročitala baš sam se s**njala...ne mogu da verujem da mora da radi i da o tome mora da misli na takav način, jbmt Ameriku i sve...
Ako se sad porodi da počne da radi kako bi bila s bebicom kad beba izađe iz bolniceuser posted image Čoveče, ja mislila da toga nema ni na filmovima...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 12:30:06   
Shishica
Doro, nisam bas nesto.. Probala sam malo da sedim bez pojasa i ubrzo sam morala da legnem, jako me bolelo sve...pisala sam u dr. tromesecju sta mi je rekla dr..

A i tako.. nisam nesto ovih dana..sve nesto lose mislim..i nije mi ni do cega.. nikad nije moglo niti ce moci, da sa bracnim parom zivi neko od matorih, a nama je tu njegova baba..i odma nije nista kako treba..

Ali sad ce me neko opiciti po prstima nije tema za ovu pricu..


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 12:32:37   
goda
shvatila sam da nije u Novom Sadu po vremenskoj razlici koju je navela. Tamo neznam kakvi su zakoni i propisi sto se tice trudnica,ali ne bi bilo lose ako bi mogla da radi i na pola radnog vremena ako joj ne daju bolovanje. Jako mi je zao sto se ovako zakomplikuje. Mada ni ja jos neznam sta mene ceka,moja trudnoca je niska i pritiska mi mokracni mjehur tako da mi se stalno stvara infekcija pa pijem dnevno 2 l uvinog caja i pila sam neke tablete za odrzavanje ploda u slucaju rizika od spontanog pobacaja. sada sam prekinula malo mi se stanje stabilizovalo,a tako me bolio stomak i mokraca mi je bila puna bakterija. srecom ne radim od od pocetka trudnoce,tako da mogu da si ugađam kako mi odgovara. Necu prstom da mrdnem ako mi se ne radi nista.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 12:34:11   
Dora
user posted image gledaj da se ne nerviraš zbog gluposti...svi imaju probleme, ali ih u trudnoći moraš zanemariti...Ja stalno kažem, misliću o tome u maju mesecu, briga me sad!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 12:36:10   
lelic
drage moje samo da vam se javim posto nisam dugo ja vam ulazim u 9 mjesec za 2 dana ocekujem uskoro da se moj sincic rodi puno je nemiran u stomaku vise neznam ni gdje mi je zeldac ni gdje su bubrezi zbog njegovog guranja
jako mi je tesko sad ,tesko se hora sjedi a za spavanje da ne pisem dezurna sam po cjelu noc al jos malo i to je gotovo sta da vam napisem ugojila sam se 21.5 kg za ovih 8 punih mjeseci imala sam kritike al nemoze se ni gladovat eto javit cu vam se kad se olaksam drzite mi fige posto neznam sta me ceka pusa moje drage i zelim svim nasim zenama koje pokusavaju da osjete ovaj osjecaj da ga sto prije dozive caooo

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 12:39:34   
goda
Shishica
izvini sto pitam,majka ili baba? otkud da zivi sa vama sto nezivi sa roditeljima tvog muza?? Kako stari znaju zakomplikovati coveku zivot!Umesto da se staras samo o sebi ti moras voditi racuna o staroj babi,ma ne zelim da zivim ni sa svojim roditeljima a kamoli s anjegovim,i od mojih sam odselila sa 18. godina a udala se sa 22. Nije tema za ovo ali sam morala komentarisati.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 12:44:10   
Shishica
Poslacu ti pp

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 23:29:42   
Verus
evo i ja na kratko da se javim!  Hvala vam svima sto brinete....citala sam ali ne mogu se setiti svakome da odgovorim napitanje, drzim ovokucanje kratkim, pa nazad u krevet.  Pustili su me sinoc kuci.  Primila sam inekcije za sazrevanje njenih pluca, u slucaju da do poroda ipak dodje rano, sto se ja nadam da nece.  Trenutno sam stavljena na 2 nedelje mirovanja u kevetu, za to vreme ce me pratiti pregledima.  Vec sam pisala da ako sve bude ok, bicu odobrena da opet radim, ali samo sedeci.  Jbg takav je sistem, pricala sam sa mojom dr. i ona ne moze zakonski da zahteva produzenje tih jadnih 12 nedelja, ako za to nema zdravstvene osnove u tom trenutku, tj. ako su nalazi svi dobri i stabilni (to je ono sto u NS punot rudnica sada dozivljava, divota od zapadnog sistema a?).  Uglavnom, ako ne bude dobro, onda ostajem kuci do kraja.  AKO se ne daj boze rodi radno, cim se oporavim, odo nazad da radim, trebace me ona vise kada je puste kuci, jer u bolnici ima svu negu koja joj treba.  Ja sam 3 sprata gore, moci cu sat vremen na dan, podeljeno na 3 puta da budem sa njom, a mogu tu i da nocim.  To sve ja razmisljam ako NE DAJ Boze do toga dodje.  Ja se osecam bolje.  NOcas sam imala malo bolove, kada sam ustala da idem da piskim, pa sam tu ostala budna pa sati dok se nije sve smirilo, ali nisu to hvala bogu oni bolovi koje sam onda imala.  Ono su bili bas porodjajni, sve sa bolom i grcem u ledjima.  Ovo je onako, tiho tinjanje nekog menstrualnog bola. 

Bilo kakvi menstrualni bolovi i bolovi u ledjima nisu normalni!  Braxton Hicks kontrakcije, retko bole, i vise se manifestuju zatezanjem stomaka, koji traje od nekoliko minuta do mozda sat vremena.  BH posle toga popuste, mene ovi naleti i bolovi nisu popustali, i boleli su nisko, u preponama i u vagini, i u ledjima.  Znacni nista slicno BH kontrakcijama koje sam imala nekoliko puta u trudnoci. 

Toliko od mene! Pisemo se kasnije, poljubac od Verus!

Hvala vam svima na molitvama, i sto nas drzite u mislima, sva ta pozitivna energija nam obema treba!user posted image user posted image user posted image user posted image srce i zagrljaj od dve bubamarice.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 23:33:27   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 23:35:08   
Dora
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 23:35:33   
2002m
Verus draga user posted image bas sam puno puta u toku dana pomislila na tebe,ljubim vas i da se zakucas za krevet do daljnjeg.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 23:35:41   
JULIE
Verrususer posted image user posted image mazi trbu umesto mene,i kazi toj bubamari da bude dobrauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Spisak porodilišta u Srbiji - Beograd
U Srbiji trenutno postoji 76 zdravstvenih ustanova u kojima se naše buduće mame mogu poroditi. Pogledajte spisak za Beog...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here