|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.1.2010 21:37:24   
jovana13
imam jedno pitanje... da li grlic uvek smeksa posle ispadanja cepa i koliko pre porodjaja se to desi? poz za sve trudnice

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.1.2010 17:56:03   
goda
Verus,
jako mi je drago sto ćeš biti na bolovanju do kraja trudnoće. Nemoj se sekirati što ćeš posle kratko biti sa bebom,svakako nekad moraš početi da radiš tako da to nije toliko ni bitno koliko je bitno da miruješ da se bebče ne rodi ranije. 6 nedelja ja sasvim dovoljno da se oporaviš i privikneš,a ako dobiješ 10 to je super user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.1.2010 18:06:25   
Verus
godauser posted image volim kako razmisljas, bas mi godi tvoja pozitivna energija!  I ja kontam, sta mi vredi i da imam godinu dana sa detetom, ako ne daj boze bude stalno bolesna ili ima zdravstvene probleme jer je prerano rodjena....pa da, 6 nedelja treba telu da se oporavi, minimalno, pa posle je uglavnom to samo zbog bebe.  Volela bih 10 nedelja, cisto zbog dojenja, da se malo to sve uspostavi, pa onda i kada budem morala da izmlazam, bar cu imati sta da muzemuser posted image


Kako si ti? Jel mirujes?


Jovana, mislim da moze ici svakako: ili da grlic smeksa pre ili posle ispadanja cepica, ali nema pravila...mozes se poroditi taj dan ili 2 nedelje kasnije, sve zavisi od tela...

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.1.2010 19:59:32   
goda
klući sam odmaram ništa ne radim, nego osećam neki pritisak tj,kao da mi je stomak težak i visi,neznam sta bi to trebalo da znači??? Jos mi nije vreme za kontrolu tek za 15 dana. U suštini sam ok, veoma brzo se  umorim,danas ulazim u 19. nedelju.

Samo odmaraj i nemaj brige sve će to biti dobro. Ako ne budeš mogla da se izmuzaš mozes bebu navići da dojis kad si kući a ostatak neka jede bebi hranu kao moj sestrić,samo sto nije hteo da sisa prirodno nego je morala da koristi umjetne (silikonske)bradavice jer se naviakao na cuculu pa neće dojku. Za sve postoji rešenje. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.1.2010 0:04:20   
jovana13
meni je od pocetka trudnoce grlic 1.5cm, i niko od lekara to nije spomenuo kao problem. hvala bogu nije bilo nikakvih problema ni intervencija sto se toga tice. evo sad sam pri kraju trudnoce i sve je ok. pre dve nedelje se skratio na 1 cm i smeksao ali to je normalno. ovo sam napisala u slucaju da se neka uplasi ako joj kazu da joj je grlic te duzine,pa da vidi da to ne mora da bude problematicno i da se ne brine....

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.1.2010 9:42:41   
Snelle
Jovana, i meni je grlic 1.5 cm od samog početka, i rekli su mi da je prirodno kraći, ali pošto mi je bio zatvoren, niko mi nije ni spomenuo serklaž. Tako da kapiram da onda za njim nema potrebe , valjda user posted image

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.1.2010 10:14:02   
jovana13
pretpostavljam da nece ni da ti rade, znam da serklaz dosta rade i zbog starosti trudnice... ne znam koliko ti imas god...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.1.2010 10:36:17   
mejvis


imam jedno pitanje... da li grlic uvek smeksa posle ispadanja cepa i koliko pre porodjaja se to desi? poz za sve trudnice
[/quote]

Nama su juče u školici objasnili da sluzavi čep ispada 2h-48h pre početka porodjaja i da je to jedan od 3 sigurna znaka da je porodjaj počeo. (druga 2 su: pucanje vodenjaka i pojava kontrakcija).
Mislim da grlić omekša nakon ispadanja čepa, obzirom da ubrzo kreće porodjaj.

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.1.2010 10:48:41   
Snelle
Jovana, 29 godina imam, nije malo, ali nije ni puno user posted image Pošto mi do sada nisu stavili, ne verujem ni da hoće, mada otkud znam.....

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.1.2010 10:51:20   
jovana13
meni je grlic smeksao pre vise od dve nedelje a nisam primetila da mi je cep ispao tj tad nisam ni znala da treba da ispadne tako da mislim da nema pravila sto se tice cepa i toga kad grlic omeksa nego da sve zavisi od zene do zene....

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.1.2010 22:34:41   
Anoniman
Meni su juche ultrazvuchno izmerili grlic.... 39 mm znachi skoro 4 cm user posted image  user posted image

(odgovor članu jovana13)
  Direktna veza do poruke: 211
   RE: Grlić materice u trudnoći
3.2.2010 21:54:09   
Verus
Super smeshki to je normalno, tj. vecina zdravih zena koje nisu imale neke procedure imaju duze grlice MADA zdrava zena moze da ima i ono sto bi smatrali kracim, ispod granice, a da je to sasvim normalno za nju i njeno telo. 

Meni su juce merili grlic i gledali ga (kazem, uvek to rade vaginalnom sondom, NE preko stomaka), i drze sondu tu neko vreme i prate ga-tako se jedino moze i uociti da li naidje kontrakcija koja skracuje grlic (sto se meni desilo pre 3 nedelje kada je onda krenuo porodjaj).  Grlic je merio 2.4cm i stabilan je hvala Bogu.  Mirovanje je ipak ucinilo svoje.  NE uzimam nikakve lekove, samo odmaram, leskarim, skuvam nesto, stavim ves da se pere, a mm uradi sve ostalo. 

Snelle, serklaz obicno stave u prva tri meseca trudnoce, ako je zena ranije imala pobacaje u II trimestru ili ako misle da ce nekim razlogom do ranog otvaranja doci.....Meni se tokom kontrakcija grlic skratio sa 2.6cm na 1.5cm u roku od par minuta...ali tada sam bila 26 nedelja i od serklaza nista, samo mirovanje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Grlić materice u trudnoći
3.2.2010 22:07:55   
buhla
hmm, e sada meni nije jasno, meni je dr napisla da mi je grlic 2cm a gledala me je -rucno. da li je ona mogla tako da ga izmeri ili ipak to treba preko uz? oooo danas mi je bas dan!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Grlić materice u trudnoći
3.2.2010 22:09:53   
Verus
Pa mogu oni njega da uhvate prstima pri pregledu i da otprilike kazu duzinu...meni je rucnim pregledom onaj put osetila da se zadnji segment grlica smeksao (onaj segment odmah uz matericu), i odmah me poslala u bolnicu na precizniji UZ...meni uvek mere samo vaginalnom sondom, grlic je odmah tu i lepo se vidi i izmeri....pitaj je sledeci put?  ALI ako nisi nikada imala problema, i ona oseti da je tvrd i poduzi, nemas brige!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Grlić materice u trudnoći
3.2.2010 22:17:01   
buhla
pise da je zatvoren i tvrd i da je 2 cm.. znaci ok! user posted image sad mi malo lakse
iskreno bas sam istraumirana danas, jer sam mislila odem kod dr dam rezultate, zakazemi nov pregled pred 9 mesec i to je to kad cvrc...


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Grlić materice u trudnoći
3.2.2010 22:21:06   
Verus
joj buhla, zena misli sve je proslo kad bar proguramo te kriticne nedelje u pocetku, ali nekakvom strahu ipak nema kraja sve dok nisu u nasem narucju, a i onda, brige ali drugacije.  Proci ce sve, i sve cemo mi biti ok i nase drage bebeuser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Grlić materice u trudnoći
5.2.2010 16:18:55   
lothroniell
Meni na nalzu pise da mi je grlic skracen, zatvoren... S obzirom da mi nisu nista naglasili u vezi toga, ne treba da brinem sto je skracen? [Uh ko malo dete sam, ali moram da vas pitam manje cu brinuti user posted image ]

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Grlić materice u trudnoći
5.2.2010 17:48:23   
ana77
Meni je skracen od petog meseca (i to je samo 1cm), a sutra ulazim u deveti. Mislim da je sve OK ukoliko nemas kontrakcije. Ja sam od petog na bolovanju zbog toga ali nisam bas nesto bila mnogo mirna tj. radila sam onako kako sam osecala. Setala sam ali ne previse, cak vozim i dalje npr. kad mm nema vremena da me vozi, sedim, ma sve normalno. Kad osetim malo veci pritisak onda se odmaram i to je to. Ma samo polako. I da, pijem cuveni ginipral 3X dnevno ali i ti pijes partusisen koliko se secam. 

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Grlić materice u trudnoći
6.2.2010 11:36:12   
lothroniell
Vise ga ne pijem bila sam u bolnici, ceo dan i celu noc, juce sam se vratila... Ukinuli su mi partusisten jer nema vise kontrakcija a ja sam imala gusenje od pojacanog pulsa i zato sto je beba jako visoko pa mi pritiska dijafragmu... Vec pisah o ovome pa da se ne ponavljam.

U svakom slucaju hvala za informacije o grlicu! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Grlić materice u trudnoći
6.2.2010 12:17:52   
Shishica
E pa meni nista ne govore za grlic niti ga na uz-u proveravaju... user posted image
Gleda me doktorica, mislim pipa user posted image , ali ne kaze nista o tome da li je skracen ili ne..

Kako se to pipanjem vidi.. Jedan put je na pregledu rekla da je ukrivo i da se spustio (bio je dosta blizu izlaza, na nekih 3 cm od ulaza..), posle se vratio... kako to nemam pojma.. ima li neko? A i to kad je tako bio spusten moglo se uci jos dublje, sta je onda to dublje.. idemo pored grlica ili sta..

Bas smo nekako komplikovano skrojenje, muski imaju visuljak i gotovo...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Grlić materice u trudnoći
6.2.2010 12:42:21   
bebuska
Meni je prvi put dr. mjerila na proslom pregledu i bio je 2 cm, zatvoen, tvrd i rekla je da je super...user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Grlić materice u trudnoći
6.2.2010 12:44:05   
buhla
IZVORNA PORUKA: Shishica
Bas smo nekako komplikovano skrojenje, muski imaju visuljak i gotovo...


user posted image user posted image user posted image





_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Grlić materice u trudnoći
6.2.2010 12:50:44   
Nensi*
Meni su grlic merili kad sam otisla u bolnicu zbog bolova,na izvestaju pise da je 1,5-2 cm,zatvoren i cvrst...
To mi je bio i jedini vaginalni pregled od pocetka trudnoce...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Grlić materice u trudnoći
6.2.2010 13:15:54   
Shishica
A kako se to oseti??? Jel zna neko, pa da merimo same.. user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Grlić materice u trudnoći
6.2.2010 18:13:21   
Verus
Proverili su  mi grlic u utorak UZ (vaginalnim) i bio je 2.4cm stabilan, zatvoren.  Znaci mirovanje puno pomaze....sa tim da ja ipak skuvam rucak, stavim ves u masinu (mm ga izvadi i susi)...znaci nije da sam bas vezana za krevet non stop....

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here