|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 11:36:03   
Ana RR
Mislim da se o ovoj temi jednostavno ne može pisati, svako na svoj način doživljava veru i to se ne može nametnuti.
Jesam vernik ali ne verujem slepo u sve što je napisano, imam svoje mišljenje o nekim stvarima. Poštujem svačije mišljenje i o tome se ne raspravljam.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 11:48:21   
božana
Tasho, izvini ti reče da ova tema nije za tebe.Ne pokušavam ni tebe niti bilo koga da ubedjujem u postojanje Boga, jer na to nemam pravo.Takodje, ne pokušavam ni da opravdam Božji postupak.Ne upuštam se u ispitivanja da li je Bog pravedan ili ne, jer ni to ne smem da radim.Samo znam da se ljudima dešavaju loše stvari i da je svakom od nas teško da prihvati zlo koje nam se dogodi.Meni lično ova priča pomaže da prihvatim mnoge loše stvari iz svog života, jer bi drugačije pukla.Uvek kažem ma tako je moralo biti, i pri tome nikad ne kažem:Zašto Bože, ala si surov.A, imala sam  takvih dogadjaja kao što su bolesti, smrti, obijanje kuće i pokušaj ubistva moga oca, požar u stanu u Bg.itd.To je moj sistem preživljavanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   [Obrisana poruka]
5.6.2009 11:55:29   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 12:00:37   
bebać
ne znam....vjerujem u NEŠTO SVOJE...u nešto što postoji,sad da li je to Bog ili kako Tasha reče sudbina,nemam pojma...znam samo da se na ovom svetu ništa ne dešava slučajno!

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 12:38:04   
Anoniman
Ni ja ne bih analizirala božana, da ne mislim da je priča bzvz, odnosno, da apsolutno ne dokazuje ništa. Ništa u smislu da nit pokazuje da Bog postoji, niti da ne postoji. Ja sam u toj priči zapela još kod anđela...

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 12:49:09   
Anoniman
Žao mi je božana, jednostavno mi se ta priča nije dopala.

Apsolutno je nisam komentarisala zbog toga da bih nekoga ubeđivala da mu verovanje nije ispravno. Ne, ne. Svako veruje u šta voli.
Moj muž je vernik. I jednostavno... ne pričamo o tome. Nikada nisam rekla ni reč kada muž priča detetu o veri. Treba da mu priča. Treba da zna. Pa neka sam razluči kada poraste da li on u to veruje ili ne.

Ja... volim da odem u crkvu. Neobavezno, onda kada se meni ide. Ne molim se, u principu ne bih mogla reći da verujem u Boga, ali poštujem to.

A u ovoj temi je moj jedini problem ta pričica koja mi je mnogo gadna.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 13:00:21   
Ana RR
Tasha, draga, ne uzbuđuj se toliko oko toga... Potpuno te razumem, pa ja sam se krstila tek kada sam napunila 20 godina i kada sam sama odlučila da to želim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 13:10:12   
Modessty
I meni je priča gadna. Podseća me na Boga kakvim ga opisuje Stari zavet. Znam da mi je ta razlika izmedju Novog i Starog zaveta upala u oči.
U Starom zavetu je bog sila koja ume da bude surova i koja stvari rešava nekako više "prirodno" i "ljudski" nego "božanski". U Novom zavetu Bog je nekako dobar i pun razumevanja i ne ubija već spašava tako što žrtvuje spostvenog sina a ne tudju decu.

E sad treba uzeti u obzir da je Novi zavet uobličavan i prepravljan vekovima, pa je pitanje šta je od izvornika stiglo do nas.

Naravno to je kad je reč o HRIŠĆANSKOM bogu. A šta je sa drugim religijama? I one imaju neke svoje bogove i neka svoja vreovanja. Ne možemo im reći da greše, jer ne mogu ni oni nama reći da nismo upravu.

Istina je za sve nas sledeća: ČOVEKU JE POTREBNO DA VERUJE U NEŠTO...U NEKU VIŠU SILU. Za nekog je to Bog, Isus, Buda, Alah, prirodne sile.... ili šta god.

Ovo je naravno samo moje mišljenje.

Ja sam kao devojčica najviše volela da verujem u vile, čarobnjake i čudesne svetove. I to čak i onda kada sam već znala da Deda Mraz ne postoji user posted image U stvari, kad malo bolje razmislim i sada volim da verujem u čuda, vilenjake, patuljke, Hobite, Zvezdane staze, čarobjnake i ostalo user posted image Tako mi svet dodje lepši i uzbudljiviji. user posted image

U suštini ne verujem u Boga u pravoslavnom smislu. Ali volim lepe pravoslavne običaje kao što je slavljene slave, venčanje u crkvi ili recimo krštenje. Ne postim i mislim da nikada i neću.

Imam ja nekog svog "boga" user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 13:11:13   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Ana80

Tasha, draga, ne uzbuđuj se toliko oko toga... Potpuno te razumem, pa ja sam se krstila tek kada sam napunila 20 godina i kada sam sama odlučila da to želim.


ja sam se krstila sa 17 valjda user posted image
i ja sam za slobodu izbora! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 13:11:51   
Ana RR
čuda, vilenjake, patuljke, Hobite, Zvezdane staze, čarobjnake



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 13:13:07   
PlavoOka
Cekaj...zar Bog nije jedan user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 13:14:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

U suštini ne verujem u Boga u pravoslavnom smislu. Ali volim lepe pravoslavne običaje kao što je slavljene slave, venčanje u crkvi ili recimo krštenje. Ne postim i mislim da nikada i neću.



Ja sam se krstila sa 24.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 13:17:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

Naravno to je kad je reč o HRIŠĆANSKOM bogu. A šta je sa drugim religijama? I one imaju neke svoje bogove i neka svoja vreovanja. Ne možemo im reći da greše, jer ne mogu ni oni nama reći da nismo upravu.

Istina je za sve nas sledeća: ČOVEKU JE POTREBNO DA VERUJE U NEŠTO...U NEKU VIŠU SILU. Za nekog je to Bog, Isus, Buda, Alah, prirodne sile.... ili šta god.



Modessty... u svim vjerama je BOG jedan ... samo sto ga neko zove ovako ili onako..znaci nema vise Bogova...zavisno od podrucja i jezika

a svete knjige kao sto je Tora, Biblija, Kur"an su dolazile po poslanicima (Isus, Muhammed..itd)

i moje shvatanje je da je Bog jedan... vec sam rekla da vjerujem ....
a vjerovati po meni ne znaci da ako ja visim u nekom vjerskom objektu = vjernik
po meni vjera i bogomolje nemaju veze ... vjerujes ili ne vjerujes dushom i srcem .... mozes se moliti bilo gdje i bilo kada 


(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 13:50:30   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Modessty... u svim vjerama je BOG jedan ... samo sto ga neko zove ovako ili onako..znaci nema vise Bogova...zavisno od podrucja i jezika

a svete knjige kao sto je Tora, Biblija, Kur"an su dolazile po poslanicima (Isus, Muhammed..itd)

i moje shvatanje je da je Bog jedan... vec sam rekla da vjerujem ....


U monoteističkim verama bog je jedan. A ima i onih drugih... bog sunca, meseca......koječega. Recimo u Zen-u ne postoji bog kao biće. Japanci i ostali slični narodi veruju u prirodu, u univerzum....

Ma da se ne ubacujem u neku višu filosofiju!user posted image

A ovo:
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.
vjera i bogomolje nemaju veze ... vjerujes ili ne vjerujes dushom i srcem .... mozes se moliti bilo gdje i bilo kada


se slažem u potpunosti!

Sve "moderne" religije su nekako mnogo isključive. Po njima je svet ili crn ili beo. Po meni postoje izmedju i sive nijanse. Ali to je naravno opet samo moje mišljenje.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 13:55:02   
Modessty
Obišla sam mnogo manastira i crkava po Srbiji i po neki u Makedoniji.
Ima mesta na kojim se zaista osećaš lepo i spokojno, verovao ili ne. Na primer: Sopoćani ili Sv. Naum.

Videla sam i kako izgleda katolička katedrala iznutra (ona u NS).

Volela bi da vidim i džamiju i sinagogu.



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 13:56:00   
Anoniman
da...da zaboravila sam naglasiti MONOTEISTICKE religije

elem teska tema ... ne mogu da kontam majke mi

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 13:58:34   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

elem teska tema ... ne mogu da kontam majke mi



user posted image user posted image user posted image
i ja!
dovoljno sam se umorila oko "kontanja" ko je trandža!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 15:42:13   
Anoniman
UUUUUUUUU nisam dobro pročitala. Sorry

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 15:42:55   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 15:43:54   
Anoniman
Jesi pročitala šta sam napisala? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 15:44:44   
Anoniman
a jesam .....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 15:47:51   
Anoniman
user posted image

Pssssssst nemoj nikome da kažeš!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 15:48:29   
Anoniman
dusha moja user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 15:49:39   
Sneža
Muski\zensi rod/ima\nema.....sta je ovo?????user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 15:49:48   
dana198495

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image

Pssssssst nemoj nikome da kažeš!

user posted image user posted image user posted image user posted image pa ti si sama reklauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here