|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 15:53:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sneža

Muski\zensi rod/ima\nema.....sta je ovo?????user posted image user posted image user posted image user posted image


vučko/vučkica ... ma ja pobrkala loncice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 15:54:39   
Lu
Rekoh ja da ne ulazite u dublje istraživanje vjereuser posted image
Ili vjeruješ ili ne vjeruješ,...
a da postoje fizički dokazi kako Bog postoji onda nam ne bi tebala vjera, u tome je stvaruser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 15:56:22   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jesi pročitala šta sam napisala? user posted image

Jesam i ja pa sam povodom toga napisala svoj post koji sad možda nema smisla ili imauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 15:57:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jesi pročitala šta sam napisala? user posted image

Jesam i ja pa sam povodom toga napisala svoj post koji sad možda nema smisla ili imauser posted image


neidje veze Lu ...to nesto Tasha meni nasarala pa izbrisala

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 16:00:16   
Anoniman
Ma Tasha je loše pročitala, nije bilo uopšte na račun vere, već sam se ja istripovala da se Mod obratila Vučku u muškom rodu (a nije), pa sam pomislila, pošto dugo nije bila, da ne zna da je Lenka zeznula profil i da se sada zove Vučko. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 16:02:24   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ma Tasha je loše pročitala, nije bilo uopšte na račun vere, već sam se ja istripovala da se Mod obratila Vučku u muškom rodu (a nije), pa sam pomislila, pošto dugo nije bila, da ne zna da je Lenka zeznula profil i da se sada zove Vučko. user posted image

Onda sam ja prolupala jer sam stvarno pročitala drugačiji text,o ubijanju djece i sl.
ma nebitno...idem se igrati sa Rokomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 16:10:44   
afrodita
Vise verujem u sudbinu ali nisam ni nevernik.Detetu sam odabrala veronauku za birani predmet.



Potpisujem

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 20:36:35   
Dora
IZVORNA PORUKA: božana

Pošao jedan čovek kod velikog mudraca da ga pita da li Bog postoji, a ako postoji zašto dopušta da se ljudima dešavaju ružne stvari.Na tom putu pridruži mu se andjeo, te navratiše kod jednog domaćina koji ih lepo ugosti.Kad su odlazili andjeo uzme zlatni tanjir iz kuće domaćina i baci ga.Posle izvesnog vremena navratiše kod drugog domaćina, koji ih takodje ugosti, a kada su od njega odlazili andjeo mu udavi malo dete.Čovek koji je išao kod mudraca se razbesni i upita andjela:Kakav si ti to andjeo kada činiš takve stvari?.Andjeo mu reče:Vidiš, duše ovih ljudi koji su nas ugostili su čiste.Prvom domaćinu sam bacio zlatni tanjir jer je tanjir ukraden iz tudje kuće, a domaćin to ne zna.Drugom domaćinu sam udavio dete jer bi dete da je poraslo bilo ubica, a domaćin nije zaslužio tako nešto.Bog će mu dati čestito dete.I zato se ti lepo vrati svojoj kući i više nikad nemoj da se pitaš zašto se nešto desilo.ČUDNI SU PUTEVI BOŽJI.


po nekoj logici stvari, ubice bi trebalo da su iskorenjene onda, ili Bog stvarno ne postoji?

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 20:55:26   
Dora
IZVORNA PORUKA: božana

Tasho, tekst koji sam napisala nije moje pametovanje i pružanje dokaza da Bog postoji.Upravo si rekla da je odvratna priča koju je sv.Jovan Zlatoust ispričao nevernicima.Ona je odvratna upravo ateistima.A vera ti je kao i sve ostalo u životu stvar izbora, ili veruješ ili ne veruješ.Kada je reč o hrišćanstvu dosta sam literature pročitala, pa sam zato i napisala priču.


Sv. Jovan Zlatousti je biblijska ličnost, a biblija nije zasnovana na naučnim dokazanim činjenicama. Vera je nastala u vreme kad je nastajalo ropstvo i nju su izmislili bogati koji su bili u manjini da bi mogli upravljati većinom, siromašnim i neobrazovanim robovima. Osnovno načelo vere je da ako se budeš žrtvovao i mučio u ovom životu, zaslužićeš da odeš u raj. Pismeni su bili samo sveštenici i ostalom narodu nije bilo dozvoljeno da se školuje. Nauka je osuđivana a naučnici su ubijani.
Danas vera služi kao političko oružje i izazvala je mnoge ratove. U stvari, svi ratovi u prošlosti se zasnivaju na principu verske mržnje. Trebalo bi toga da se sećate, drage moje, bar vi što živite na Balkanu!
Crkve služe da se bogate na račun vernika, naplaćuju krštenja, naplaćuju venčanja...nebitno, pop vozi novog audija i ne plaća luxsuzni porezuser posted image ali to nije smisao moje priče...
Samo sam iznela svoj stav.
Ali, ja verujem. Verujem u nebesku pravdu. U silu koja svaki greh jednom naplati, svaku ljudskost jednom nagradi. Verujem da ono što danas poseješ nekad će tvoji potomci da žanju. I da ti se u životu vraća samo ono što drugima daješ.
Pa ako je to Bog, ok, ja verujem u Boga.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 21:05:25   
Natasajvc
Ja kao i Tasha.

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 21:55:14   
božana
Ali, ja verujem. Verujem u nebesku pravdu. U silu koja svaki greh jednom naplati, svaku ljudskost jednom nagradi. Verujem da ono što danas poseješ nekad će tvoji potomci da žanju. I da ti se u životu vraća samo ono što drugima daješ.
Pa ako je to Bog, ok, ja verujem u Boga.

Svidja mi se Dorina misao, osim rečenice:Verujem da ono što danas poseješ, nekad će tvoji potomci da žanju.Moj stav je da ću svoje grehe ispaštati samo ja, a ne moji potomci.Jer smatram da Bog neće dozvoliti da neko nevin ispašta tudje grehe.E, takav je MOJ BOG.


(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 22:02:52   
Dora
Da, ali u stvarnosti uvek nevini stradaju. Nekom je deda ubio čoveka. Nekom pradeda bio razbojnik...Pred mojim očima se odvijaju najneverovatnije priče, neću da grešim dušu, ali sam sigurna da pohlepa i bahatost, mržnja, zlo, sve to nađe nevinu žrtvu negde, kad sve jednom prođe i taj čovek pomisli kako je "napravio dobar posao". A ne shvata kakvo je zlo naneo svojim potomcima, kako je zatrovao njihov put u budućnost...I što je najgore, TAKVI ljudi ne veruju. Oni jesu kršteni i daju prilog crkvi da bi iskupili grehe, ali u sebi ne nalaze ni malo kajanja, ne shvataju ako čine zlo. Ne znaju da je pravda spora ali da uvek nađe svoj put.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 22:03:53   
božana
A kada je reč o popovima, uopšte njih ne poštujem.Crkva je po meni Božja kuća i imam pravo u nju da idem, boli me uvo za popove-lopove.Poštujem monahe u manastirima, jer zaista vode isposnički život.Uverila sam se u to jer sam bila u dosta manastira.A što se tiče nauke i naučno dokazanih činjenica, mogu reći samo to da nauka ništa nije dokazala.Da li je nauka dokazala ko je stvorio zemlju, nebo, ljude itd.Da li je naučno dokazano da Bog postoji ili da ne postoji.Nije.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 22:05:22   
Dora
Božana, ne podcenjujem ničiju veru, nemoj da me shvatiš pogrešno, ja samo mislim da bi svet bio mnogo lepše mesto za život kad bi bog za sve ljude bio jedan. I vera ista. Tad bi svi možda bili jednaki. Sve ostalo u meni stvara neku vrstu očajanja, a ne vere...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 22:09:09   
božana
Kako ti Doro možeš sa sigurnošću da znaš da li je neko nevin ili ne.Kako ti ili ja možemo da znamo kakve su nečije misli.Zar rdjava misao nije greh?Jeste.Veruj, uverila sam se da ima ljudi koji nisu počinili nikakva konkretna zla, ali su im duše pune otrova.Osim toga, pa ne znam ja šta neko radi u potaji.Nije moje da sudim ko je nevin, a ko nije.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 22:12:52   
božana
Ma polazim od sebe.Grešna sam brate.Nisam ubijala, krala itd.,ali sam grešna.Opsujem, razbesnim se, posvadjam se s mužem itd.Sve je to greh.Zaslužujem da budem kažnjena, jer takvi sitni gresi kaljaju moju dušu.Čak se nekada zbog toga ne kajem.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 22:37:25   
Dora
IZVORNA PORUKA: božana

Kako ti Doro možeš sa sigurnošću da znaš da li je neko nevin ili ne.Kako ti ili ja možemo da znamo kakve su nečije misli.Zar rdjava misao nije greh?Jeste.Veruj, uverila sam se da ima ljudi koji nisu počinili nikakva konkretna zla, ali su im duše pune otrova.Osim toga, pa ne znam ja šta neko radi u potaji.Nije moje da sudim ko je nevin, a ko nije.


Zna se da kad činiš ili misliš drugom zlo- to je greh. Postoje neka moralna načela, neke granice, a i nije svaki greh jednako težak! Nisam ja ta koja ikome sudi, ja se trudim da se ne ogrešim o druge, da svesno ne naudim drugima. Da mirno spavam. To što psujem, što se posvađam sa mužem ili što ne plaćam redovno kredit, to po mom mišljenju nije neko zlo. Ako ne platim kredit u banci ne vreme- platim kamatu za to kašnjenje. Ako se posvađam sa mužem, uvek mu mogu reći izvini. To je život. Ali, svako u sebi zna koliko je grešan. Svako od nas dobro zna koliko su teški njegovi gresi. I kakvim putem ide. Nema potrebe da mu neko sudi...
Neko to od gore vidi sve...- reče Balašević.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 23:04:22   
božana
Slažem se sa svakom tvojom rečenicom koju si napisala u poslednjoj poruci Doro.Ne znam, ja pokušavam da loše stvari iz svog života prihvatim tako što sebi kažem:Tako je moralo da se desi.Uvek sebe gledam kao grešnicu, što i jesam.Mislim da mnogo sitnih grehova postaju jednako teški kao i jedan krupan greh.Znaš za onu našu zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača.Tako mi je lakše da prihvatim zlo koje mi se desi, pa kažem sebi to si zaslužila.Jedino tako mogu da mislim da je Bog pravedan.A kada mi se desi nešto lepo, ja mu zahvalim.I ne smem da mislim o tome da su vrata raja uska i da će se mali broj ljudi spasiti.MOJ BOG je ipak milostiv i verujem u konačnu pobedu dobra nad zlom i da će Bog spasiti većinu ljudi.Pa ako bi većina ljudi završila u paklu, djavo bi dobio bitku protiv Boga.A to nema po meni smisla.

A, štucam.Spominje me Bog.Kaže:Hoće li već jednom ova Božana da me ostavi na miru.Ceo dan me spominje.Sad ću joj poslati muža da je spopadne da se seksaju da malo ućuti.

Bože, oprosti što sam ovo napisala, ali tako mi došlo.Eto napravila sam još jedan sitan greh.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 23:12:57   
Lu
IZVORNA PORUKA: božana


A, štucam.Spominje me Bog.Kaže:Hoće li već jednom ova Božana da me ostavi na miru.Ceo dan me spominje.Sad ću joj poslati muža da je spopadne da se seksaju da malo ućuti.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 23:25:24   
Dora
xaxaxaxaxaxaxa!!! Božana!!!
Evo ti jedan primer za ono što reče kamen po kamen pogača.
Recimo, neko ceo svoj život laže i krade, na sitno. Neko drugi je dobar đak, student, radi na odgovornom mestu, zarađuje puno para...i jednog dana mu padne mrak na oči, ubije svoju ženu.
Otići će u zatvor obojica. Ovaj lopov će dobiti 6 meseci, ovaj ubica 20 godina. To nije slučajno, nije svaki greh (zločin) iste težine. I ne treba da bude. To ne bi bilo pravedno. Zato, opusti se, živi normalno, ne misli drugima zlo, ne radi ono što ne treba ( i ono što je zakonom propisano da ne treba), i Bog će te voleti...user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 23:34:21   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Verujem u Boga. Vaspitavana sam da verujem i uvek sam se edukovala o veri, tako da ne verujem samo prosto "slepo" već i znam u šta verujem. Moji su oduvek slavili slavu i u vreme komunizma, krišom. U mojoj kući uvek gori kandilo, kada je crveno slovo, a za velike praznike odlazim u crkvu, kao i uvek kada me nesto muči. Odem, zapalim sveću, pomolim se. Vera u Boga mi daje smisao životu. Nisam verski "zaluđenik", jednostavno verujem i što ti kažeš. uverila sam se više puta da je moja vera osnovana. Bez vere u Boga, bez vete u nešto, život nema smisao.


Prepisujem.

< Poruku je uredio MERYEN -- 5.6.2009 23:35:19 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 23:45:42   
božana
Ma ne činim ja nikom zlo, veruj.A da me Bog voli, već bi mi poslao muža.Eno muž leži i hrče, a ja jadna čekam milostinju.Idem da spavam, jer počinjem da lupetam.Ljudi me vole kad sam u toj fazi, a ta faza nije korisna za mene.Šta ćeš popila dve čaše vina, pa šopetam.Lepo meni muž kaže:Ženo, nije alkohol za tebe.A baš mi bilo lepo.Pijuckam vino i ćaskam.Medjutim, bolje je da idem da spavam, jer tema je takva da nije lepo da šopetam, a ako nastavim da ćaskam popiću i treću, pa četvrtu čašu, pa litru.A onda posle popijene litre vina ja promenim svoja ubedjenja i naglo postanem satanista.Zato vas cure pozdravljam, a ja odoh da spavam jer mi je to jedini način da spasim dušu svoju.Ha,ha,ha.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Verujete li u Boga?
5.6.2009 23:57:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: božana

Svidja mi se Dorina misao, osim rečenice:Verujem da ono što danas poseješ, nekad će tvoji potomci da žanju.Moj stav je da ću svoje grehe ispaštati samo ja, a ne moji potomci.Jer smatram da Bog neće dozvoliti da neko nevin ispašta tudje grehe.E, takav je MOJ BOG.



Meni se sviđa kako Dora razmišlja. user posted image

Uglavnom, pokušaću da izvučem neke misli koje su mi se dopale iz vaše prepiske, i kojih se držim, iako i dalje tvrdim da nisam vernik u tom smislu u kom ste vi, ipak izgleda neke stvari vidim slično kao vi.

IZVORNA PORUKA: Dora
Verujem da ono što danas poseješ, nekad će tvoji potomci da žanju.


IZVORNA PORUKA: božana

A kada je reč o popovima, uopšte njih ne poštujem.
...
Da li je naučno dokazano da Bog postoji ili da ne postoji.Nije.


IZVORNA PORUKA: Dora

Božana, ne podcenjujem ničiju veru, nemoj da me shvatiš pogrešno, ja samo mislim da bi svet bio mnogo lepše mesto za život kad bi bog za sve ljude bio jedan. I vera ista. Tad bi svi možda bili jednaki. Sve ostalo u meni stvara neku vrstu očajanja, a ne vere...


user posted image


IZVORNA PORUKA: božana

Ma polazim od sebe.Grešna sam brate.Nisam ubijala, krala itd.,ali sam grešna.Opsujem, razbesnim se, posvadjam se s mužem itd.Sve je to greh.







(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Verujete li u Boga?
6.6.2009 21:26:36   
barbara
ja verujem u boga!od trece godine se molim bogu svako vece,mama me naucila!

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Verujete li u Boga?
6.6.2009 22:05:50   
vodolija 82
kad smo vec kod ove teme,prvo da kazem da jako verujem u Boga,jos od malena,uvek sam i postila i pricescivala se,slavili smo uvek i slavu i Bozic i Vaskrs,a sve ustvari zato sto je moja majka veliki vjernik.nego sad sam sjetila za vas koje ste iz BG,mozete posjetiti crkvu Lazaricu,ona je posvecena nerotkinjama,odnosno zenama koje imaju s'tim problema,tamo ima ikona MLEKOPITATELJICA,tako da vi koje ste u Bg i sve koje budete isle posjetite tu crkvicu i pomolite se pred tom ikonom..crkva se nalazi na Zvezdari.

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here