|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:08:50   
Anoniman
A vidi ti te tinejdžerke koja se bacila u analizu porodično - bračno - materinskog odnosa dvoje ljudi koji su joj slučajno osvanuli tog dana pred očima i bankom, a ona u PMS-u, XY dečko je nije nazvao posle vratolomnog sexa pa je samo tražila koga će da od rane zore mrzi do kraja dana.

Ja sam keva, i sasvim, potpuno, totalno mi je logično da idem preko reda sa detetom, kao i da pustim preko reda DETE. E sad, da li je to dete u rukama mame kobiletine, mame dobrice, u rukama komšinice Cane koja bi preko reda da podigne penziju ili užurbane domaćice koju kod kuće čeka nadrndani muž - sve jedno mi je. U banci (prodavnici, gde god se čekića) je tog momenta DETE i ko sam ja da analiziram zašto je to dete tu i da li je ta keva 'vaka ili 'naka što je to dete ponela. Dete je tu pa je tu, nije ono krivo što je tu gde jeste, i bitno mi je ono, da se skloni iz prostora koje nije za decu i da nastavi gde je pošlo sa svojom mamom, komšinicom Canom ili kim god.

Uostalom, ja ne znam šta se desilo pa se odjednom svi isčuđavamo na kurtoaziju i na lepe manire koji su se nekada podrazumevali. Znalo se: kažeš dobar dan na ulici starijem od sebe, ustaneš u autobusu starijem od sebe, trudnici, majci s' detetom... Poneseš korpu sa stvarima nekoj baki na 4-ti sprat bez lifta ili popuniš Loto tiket komšiji koji ne vidi dobro.
U poslednje vreme svi nešto vagaju, koliko će ih ugroziti dobro delo koje naprave, a 'oće li im se to vratiti svemirskom ravnotežom, a šta imaju od toga, a što bi oni to radili, a to nije njihovo da rade... Niko se nikom ne nasmeje uz "pomoz' Bog", niko nikog da obraduje bez razloga, svi nešto mrgudno analiziraju i mršte se na dobra dela.

Sutra ću da povedem Ninu u banku, kupiću svim penzionerima u redu po jedan sokić i kokice pa nek čekaju uz osveženje dok ja plaćam svih 10 računa. I zahvaliću se ljubazno, nasmejati se, reći da cenim pomoć jer zaista nema kome da ostavim dete. Prekustra ću u busu pomoći dedi od 80 godina da se smesti, a naksutra ću ga verovatno reanimirati na sred grada jer je izašao na + 40 u špacir. I gle čuda, ne mrzim ga zbog toga. Nek živi, ja od gunđanja nemam ništa, a od hejtovanja sitne dečice i krupnih penzosa imam preča posla.

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:10:40   
Ivanka 75
user posted image

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 30.8.2011 23:16:19 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:17:35   
Anoniman
Mislim da ovde niko nije rekao da je dete problem i da nece pustiti dete preko reda, ustati kome treba u busu ili tako nesto. Ne vezano za blog i za to ko ga je napisao, ne verujem da bi neka od vas stavila dete u takvu situaciju ako nije prinudjena ili ako okolnosti tako ne urede. Ni jedan od vas mi ne lici da bi povela dete u postu samo da bi dosla ranije na red i samo zato

Za mene je takvo koriscenje dece jednako bezobrazluku ljudi koji ne prorustaju decu i trudnice u redovim, koji ne ustaju autobusu i sve sto ste nabrojale gore. Ja cu ih jednako pustiti ispred sebe bez obzira na to, ali mislim da je to izuzetno ruzno i budite sigurne da takve osobe kad nisu sa decom ne skacu bas da izadju u susret drugima.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:18:48   
Anoniman
Tekst nije pisala tinejdzerka!


(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:20:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MaliMis


Za mene je takvo koriscenje dece jednako bezobrazluku ljudi koji ne prorustaju decu i trudnice u redovim, koji ne ustaju autobusu i sve sto ste nabrojale gore. Ja cu ih jednako pustiti ispred sebe bez obzira na to, ali mislim da je to izuzetno ruzno i budite sigurne da takve osobe kad nisu sa decom ne skacu bas da izadju u susret drugima.

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:20:15   
Ivanka 75
Mislim da je autor/ka posta i htela da naglasi da je tata ostao sa kolicima ispred a mama sa detetom ušla u tu zgradu, ili šta već.
O tome se i radi, decu i ne treba izlagati raznim uticajima, ipak su to mesta na koja dolazi veliki broj ljudi i velika je verovatnoća da nešto zakači.
Ali ako su okolnosti takve da se mora, onda se mora. Svi to radimo. Ali ne uvek, naravno.

Off topic, opetuser posted image

Pregone se dve babe danas u busu koja treba da sedi a koja da stoji.
1 baba: Men nema kuj da pomogne, bolesna sam, angina pektoris, 10 lekova pijem.
2 baba: Ja si imam jedan organ manje.
I sedoše obe.


< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 30.8.2011 23:24:47 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:20:23   
Anoniman
Iskreno, ja mrzim sebe ponekad što sam tako vaspitana da ćutim i trpim (iako mi to olakšava da spavam mirne savesti) i čekala sam i trudna i sa bebom, pa i sad sa malim detetom... I uvek se žale kako su mladi nevaspitani, a ja sam se lično češće sretala sa kretenskom babom nego sa nevaspitanim detetom. Meni je 9-godišnji komšija ponudio da nosi kolica (duša mala), a baba sa 3. sprata koja sama ima 4 dece i ne znam koliko unučića mi ne jednom zatvorila ulaz od zgrade pred nosom i punim rukama sa sve detetom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:20:47   
minavb
Stvarno sumnjam da postoje roditelji koji koriste decu da bi brze obavili poslice.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:26:58   
Anoniman
O radeuser posted image I to tako izvezbano...Vec im je postala rutina. Samo sto oni to ne posmatraju kao koriscenje dece. Mislim, ne posmatram ni ja, ukoliko se to dete ne kuva ili ne smrzava ili mrcvari na neki nacin. Inace, ako mama jednog lepog aprilskog dana povede dete da bi smandrljala red u posti, to nije zlostavljanje deteta, vec zlostavljanje ljudi poput mene, koji ce osedeti ustupajuci mestauser posted image
Nadam se skorijoj trudnociuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:28:01   
Anoniman
Ma ko god da je pisao, ja mislim da se ne može tek tako generalizovati i odmah napasti na ženu što je ušla sa bebom, a tata sedi ispred. Ok, moguće da su dva idiota koja trpaju dete svuda da bi imali prođu, ali kako mi, to jest, kako cura koja je pisala blog može biti sigurna u to?

Možda je dete nervozno, niču mu zubi i smiruje se samo uz mamu.
Možda je žena pokušala da ga ostavi ocu ali je on magarac u kojeg nema poverenja.
Možda joj je svega preko glave i samo čeka da se dovuče kući i zato ima mrgudnu facu žene koja ne haje za dete.

Mislim, ima hiljadu "možda", najlakše je odmah udariti po hejtu.

< Poruku je uredio BubaMira -- 30.8.2011 23:29:25 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:30:02   
Anoniman
Ja isto kao Buba Mira ustupam kad sam solo, zahvalim kad mene propuste... A ako ne želite da čekate u redu za račune, lepo zatražite u svojoj banci E-banking pa lepo od kuće plaćate račune i niko vas ne nervira user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:32:09   
PoisonEve
Nedjo, slazem se da je autorka teksta verovatno buntovni tinejdzer, ali taj tekst je podelio na fejsbuku prijatelj mm koji ima godina oho-ho, pa se prvi on iznervirao i reagovao.
Verolino, pa nama je svekar pricao o takvom paru u autobusu sa detetom...user posted image ..mozda su to ti istiuser posted image
Ja uvek propustam preko reda i ustajem (i ustajacu) svim ugrozenim ljudima koji imaju prednost. Iako ja tu prednost ne koristim ni sad kad sam trudna ne verujem ni da cu sa detetom. Ipak, mislim da treba davati detetu primer i ne koristiti situaciju (to mislim na neke bezobrazne postupke kao taj slucaj koji je verka opisala).


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:34:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: PoisonEve


Verolino, pa nama je svekar pricao o takvom paru u autobusu sa detetom...user posted image ..mozda su to ti istiuser posted image


Zezas????Hahahahahhaha.........mozda su se preselili iz Zemuna u centaruser posted image

P.S. Jeste malo off, ali ja sam se pre neki dan odusevila. Ide cale i vodi dva sincica. Blizanci su i imaju oko 5-6 godina. I uhvatili se oni za sipku u busu i stoje. Neka zena napade ove na prednjem sedistu da ustanu deci. I covek kaze nemojte, nece oni sedeti. Ali ova zapenila, da ustanu i da ustanu...I covek joj ponavlja, nemojte, nece oni sedeti. Hocu da ih naviknem da stoje u busu, vec su veliki. I ta ti zena nastavi da insistira, kako su oni ipak mali, dok joj covek nije odbrusio da on hoce da ih vaspita i usmeri da se snalaze.
Ja sam se odusevila. Pogotovo sto se od mene ocekuje da ustajem detetu koje ide u prvi-drugi razred. E to ne radim! I nikad necu uraditi, jer sam ja stajala sa 5 godina, u predskolskom.
Neka se celice!


< Poruku je uredio verolino -- 30.8.2011 23:40:22 >

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:36:21   
minavb
U trudnoci su me dva puta pustili preko reda u prodavnici i jednom u posti. U banci nikad. U veru sam se jednom na kasi onesvestila dok sam cekala u redu. DO skoro sam morala da vodam Vanju svuda jer nisam imaa kome da ga ostavim. Samo par puta su me starije gospodje pustile preko reda. Ja ne ocekujem da me puste preko reda, niti besnim kad me ne puste. Svako ima neku muku i brigu zbog koje ni ne primecuje sta se oko njega desava. Da mi je frka, verovatno bih zamolila da prodjem preko reda. STvarno ne mogu da zamislim da neko namerno vucara dete da se brze provuce. Isto tako ne mogu da zamisim da neko misili da sve mlade mame tako rade.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:36:49   
Anoniman
POdelila ga je i moja tridesetogodišnja drugarica, ali samo da nam pokaže kakvi debili imaju pristup internetu ovih danauser posted image Ne znam da li ste videle da je originalni naziv blog posta bio "DŽABE SI CEPALA MATERICU". Ej bre, pa nek ima i 40, mozak je ostao zaglavljen u petnaestoj...ma ni u petnaestoj, u nekoj drugoj dimenziji. Ima i odgovor na taj post, zove se "Džabe si cepala mozak", na istom mestu možete da ga pronađete.

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: dete kao "propusnica"
31.8.2011 0:09:17   
bojanica7
sta znam... ja stavim galu u kengur i dok se setamo po kraju, usput odem u postu da platim racune. ne kontam da je to neko zlostavljanje bebe. ne bih je vodila na plus 40 jer je tad ne vodim u setnjicu, ali volim s njom da odem u banku i postu kao sto volim u butik, prodavnicu, kafic... nezavisno od toga da li mi je muz u tom momentu slobodan da je cuva ili nije. ona voli i da stoji u redu sa mnom *zabavno joj je sto je svi nesto zagledaju i smeju joj se, a i na salteru se isprica sa chikom ili tetom. uglavnom me propuste, a nekad i cekakm, i ne bunim se. prosto ne razmisljam o tome da vodim dete samo zato da bih presla preko reda. a ako me propuste, hvala lepouser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: dete kao "propusnica"
31.8.2011 6:42:56   
Brand new mama
"Zemska" je dobila publicitetuser posted image Ma nemam pojma kako je riba dobila VIP status na blogu, skoro je tinejdžer i ono đto ona naziva istraživačkim novinarstvom mene baca u gromoglasan smijeh.Čitajte Jelicu Greganović- ona ima troje i imala je serklaž na živo,čime se po meni odmah kandidovala za narodnog heroja. Plavusicu preskocite-mogu nekad i bebe da dobiju prednost.I možda mladoj dami nije bilo jasno da postoje tate koje rade,a i babe koje rade...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: dete kao "propusnica"
31.8.2011 12:40:14   
lanajelena
UH toliko sam se iznervirala kad sam procitala text da sve kipti iz mene...to je sramota kakva stoka zivi na ovom svetu pa sve i da joj je dete bilo propusnica za prolazak ovakve reci vredjaju sve majke,sad ja treba da se osecam lose sto moram svuda da vucem decu gde god da krenem jer nemam kome da ih ostavim,da vodim ih i u postu i u banku ali ih ostavim ispred i blejim u njih ali se nikad niko ne smiluje da me pusti preko redauser posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: dete kao "propusnica"
31.8.2011 15:30:16   
kliklik
Dok nisam procitala tekst, osetila sam se malo krivom, jer mi cesto tokom setnje odemo i do prodavnice, i uglavnom ja ostanem s kolicima ispred, a tata i cera idu unutra. Ne da bi imali free pass za kasu, vec zato sto su nam tako rekli u razvojnom savetovalistu, da su to stimulativne sredine za bebe, Uglavnom cekaju red, mada ih neko nekad i propusti, jer obicno imaju samo po jedan proizvod u korpi, tipa cokolada za mamu ili mleko, za vecu nabavku idemo pojedinacno, a i u metrou svakako ne pustaju s kolicima. A kad sam procitala tekst, morala sam jos jedan, da ne sudim naglo, a bolje da nisam. Strasno, ko u ovoj zemlji moze da ima status VIP autora, sramota. Jos se usudjuje da upotrebljava termin zlostavljanje deteta. Umesto da je osnovna kultura propustiti nekog s malim detetom.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: dete kao "propusnica"
31.8.2011 15:45:10   
kliklik
Samo jos da dodam, ne vezano toliko za ovaj tekst, isla sam nekoliko puta tokom trudnoce i prvih par meseci posle porodjaja u Raiffeisen banku, tri ili cetiri puta, svaki put mi je lik iz obezbedjenja rekao da moram da cekam red, kao da sam gurnula jastuk ispod majce da prodjem na foru, a on me provalio, tim tonom. Dok sam bila trudna mi i nije toliko smetalo, al s malom bebom sam bas flipnula, 45 minuta sam cekala, mislim nije mi zbog cekanja nego sto svi stoje blizu, samo gledam ko se nakasljava, ko kija, ko trlja nos rukom, pa gde pipa posle po salteru.

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: dete kao "propusnica"
31.8.2011 15:49:37   
Anoniman
Ne zezaj da ti je lik iz obezbeđenja rekao da čekaš? user posted image user posted image

(odgovor članu kliklik)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: dete kao "propusnica"
31.8.2011 16:43:41   
kliklik
Da, htela sam da uputim protesno pismo u centralu, al kad me je prosao bes nisam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: dete kao "propusnica"
31.8.2011 16:55:40   
Anoniman
Mene su u Intesi uvek puštali, promeni banku user posted image

(odgovor članu kliklik)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: dete kao "propusnica"
31.8.2011 17:09:12   
vukosava
Pogledajte ovo klikni

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: dete kao "propusnica"
31.8.2011 17:44:48   
Lu
Ako neko koristi bebu tako da ju po vrućini nosi da bi brže obavio obaveze, to je zlostavljanje za mene.
Što se riče autorke teksta, sudi prema jednom slučaju, koji se "navodno" desio.
Cijeli njen tekst mi je degutantan, a ove rečenice su me jako pogodile!

-Da li ću zvučati monstruozno ako kažem da ne volim ljude koji imaju "sitnu" decu?
 
-Zapravo, prezirem određenu vrstu roditelja dece uzrasta do 6 godina.
 
-Džabe si cepala matericu. Ti si nikakva majka.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Nikola kao žensko ime
guppy RR

Šta mislite o tom imenu, Nikola (kao Nicola) kao žensko ime??

Sviđa mi se (27%)

Svašta ljudi izmisle (20%)

Nikako ne bi tako nazvala svoje dete (53%)


Ukupan broj glasova: 75

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here