|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bol u uhu, upala uha
16.11.2017 13:10:04   
emicaa
T je je 2015 za tu zimu 3 puta imala upale,posle tog nijednom.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Bol u uhu, upala uha
16.11.2017 15:37:31   
Rosita
D je sve prestalo. Dr mu je dala bisolvon za inhaliranje, jagorcevinu vec pije i operil za nos. Ako ga zaboli da dodjemo da ga salje kod orl, ali misli da nece.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 5:07:47   
dunja RR
Mame, noćas meni opet nije bilo spavanja. Uspavah ga večeras, sve ok, ja odradila po kući nešto, istuširala se, kad on kreće da cvili, cvili, mm sa njim u sobi, S neće ništa da mu kaže, kada mm pita da li ga boli nešto. Mislili smo da nešto sanja. Onda je krenuo da me zove, makana dođi, i tada mi je rekao da ga boli uvo. Dala sam mu brufen, i popustila bol, zaspao je oko 4. Nema T inače.

S nije nikada imao problema a sa ušima, ali svi u kući kašljemo već dugo, moguće da mu se zapušila eustahijeva tuba od sekretea iz grla, odvešću ga ujutru kod dr, nadam se da radi DZ. Čitala sam da se stavljaju kapi, Efedrin 0,5% ili drugi preparati (Olynth 0,05%, Operil P, Adrianol T, Nafazol...), ali nije radila apoteka preko puta nas, zbog praznika, koja inače radi 24h. A mm je pod T, nisam mogla da ga šaljem po noći do dežurne apoteke.

Sutra će obojica kod dr, ja sam sada bolje posle AB. Ali ne znam dokle ću moći ovako, sve je na meni, ne spavam ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.1.2019 5:12:59 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 5:19:00   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Rosita

Nemam iskustva sa ovom temom, D nikad nije imao problem. Danima kaslje, malo slini, ali je veseo i raspolozen. Sinoc kaze da je cackao uvo i zali se da ga boli. Boli ga kad jede, boli, sav kmezav. Legnemo, on se sve budi i vrti. Smirio se kad sam mu dala brufen. Jutros ga ne boli. Da li da ga vodim dr? Lek jos deluje.



Ovako i kod nas, samo S nije čačkao ništa, u snu ga zabolelo. Od brufena popustila bol, videću ujutru kako će biti ali bi ga odvela kod dr, samo da radi DZ, ne bi do Tiršove, dosta mi je boleštna, samo ih skupljam po doktorima, a svakako ćemo u petak u Tiršovu kod kardiologa, ja ću ga voditi jer je mm bolestan pod T i kašlje kao lud.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 6:45:25   
Maraj
Dunja a kada ga pipnes iz uha, jel ga zaboli

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 7:22:49   
vonavoj
Rosi,nemoj,sacekaj,tako je i moja J,od kaslja i slina imaju osecaj..dr je pregledala,kaze jeste mslo crveno,ali nije za antib,ako dobije temp dajte joj..prepisala mi ospamox. I kao dajte joj brufen. Medjutim vec sledecu noc je normalno spavala. Kapi i nos i neka duva.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 10:00:34   
emicaa
Jel vazi ova tema i za nas odrasle?Meni jos pisti u uhu od upale.Jel normalno to?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 10:04:43   
IvanaSK RR
Ovo bi i trebalo da je tema za odrasleuser posted image
Emi, a koliko te boli? Jel razmisljas opet kod dr?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 10:08:37   
Ana RR
Rosi, ja bih ga odvela kod dr. Nemam iskustva sa upalom ušiju kod deteta, hvala bogu, ali znam kako je meni bilo i nikome to ne bih poželela. Obavezno mu stavljaj kapi u nos (i ti Suzi, da bi se kanali čistili).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 10:11:31   
Sanidej
Obavezno dete kod orl čim se požali na bol u uhu. U slučaju ponovljenih upala, bilo bi poželjno uraditi i timpanometriju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 10:13:04   
IvanaSK RR
Suzi, kako ste vi?
Rosita je pisala ovde 2017. godine ili sam ja nesto previdela?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 10:26:55   
dunja RR
Von nije Rosi, ja sam pisala za nocas.On jos spava necu da ga budim, ali sve je kako Von kaze. Meni se cini da se on vise prepao tog bola jer ga nikad uvo nije bolelo. Nema T, ni nos mu nije nesto pun, kaslje ponekad, samo nocu, pa dok se smiri kasalj kada legne teeba mu ihahaj da zaspi. Znaci nije bio ne znam kako prehladjen, isao je u vrtic sve vreme. A mm i ja smo bas zaribali sa kasljem, mm je najgore prosao on danima ne ustaje iz kreveta a sve nece kod dr jer se zalomilo sada za praznike. Zvacu sad DZ fa vidim rade li, ja mislim da dezuraju,kao vikendom. 


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 10:31:36   
emicaa


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ovo bi i trebalo da je tema za odrasleuser posted image
Emi, a koliko te boli? Jel razmisljas opet kod dr?



Ivana prije nesto manje od dvije sedmice sam bila kod dr i dobila ab.Ne boli me visd ali od tad pistanje ne prestaje.Do ludila me dovodi

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 10:36:26   
dunja RR
Anci, ja sam kao mals imala ceste upale uha, ali sam citala ranije da to ima veze sa polozajem kanala kod dece, kod nekih su tako postavljeni da se iz nosa uvek sliva u usi. Kada porastu kanali zauzmu normalan polozaj. A mislim da S nema taj problem, vec da je dugo kasljao i natalozilo se pa mu se m alo zapusila eustahijeva tuba i stvara mz osecaj boli. To se i meni desilo prosle nedelje, i bas tog dana sam dobila antibiotik, zbpg crvenog grla i prestala je bol u uhu, ali nije bila jaka, vise neprijatna. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 10:38:08   
IvanaSK RR
Emi, znam da si bila kod dr, ali ako ti i dalje nije sve kako treba idi opet.
Suzi, javi sta kaze dr.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 10:44:53   
jess021
Dunja, u pravu si sto se tice polozaja eustahijeve tube. Kod svih, mislim kod male dece, je postavljena tako da im se sekret iz nos direktno sliva u usne kanale, zato mala deca imaju tako cesto upale usiju.
Videces kakav ce biti danas, ako se ne zali na bol verovatno nije upala. Nas dr za usi daje dexa neo kapi.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 10:52:12   
dunja RR
Jess te kapi su odlicne, meni ih je dr Julka prepisala prosle godine kada sam imala prehladu i konjuktivitis, stavljala sam ih u nos i oci, i proslo za cas. One sve ociste. Ne javljaju se u DZ pa ne znam da li dezuraju, a trebalo bi. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 10:54:29   
dunja RR
S jos spava pa bih rekla da ga ne boli, tj. Da nije upala. Videcu kad se probudi, neka odmori tek u 4 i malo kasnije je zaspao. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 11:01:47   
vonavoj
Ko ce vas pohvatati,ko je pisao..a ja onako bunovna,ali shvatila si.Kazem,nama je tako rekla dr,ako bude dobila temp da joj uvedem antib,ovako samo kapi i da duva,i proslo je bez antib.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 11:12:19   
Maraj
Dunja sigurno rade. Al nece da se jave...
Procitala sam na nasem dz da pise da je rafno vteme za praznike isto kao i vikendom. Znaci rade...pedijatrija mora da radi...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 11:50:16   
dunja RR

Ustao, ne boli ga nista, nasmejan veseo, nema t, sve kao juce. Da li da mu sama uvedem kapi ili da idem u dz, ali ss plasim da nesto novo ne navucemo? 


A mm cu svakako naterati kod dr. Kaze mi pn svi kukaju oko tebe a ti 8. Mesec i sve na nogama i jos radis i ne kukas, pa reko idi leci se. A S dusa moja otvorio oke i krenuo da me grli, sto sam mu pomogla nocas. Maraj da to sam i citala da dezuraju kao vikendom. 
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ko ce vas pohvatati,ko je pisao..a ja onako bunovna,ali shvatila si.Kazem,nama je tako rekla dr,ako bude dobila temp da joj uvedem antib,ovako samo kapi i da duva,i proslo je bez antib.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 12:10:45   
vonavoj
Ja ga ne bi vodila..sacekaj. nema temp,videces kako ce da jede..za 1 dan nece biti nista.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 12:20:01   
Ana RR
Kapi mu neće škoditi ako je slinav i kašlje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 12:21:57   
dunja RR
Hvala Von, a da mu dajem kapi na svoju ruku?
On je sada kao nov, a inače kod njega tako svaka bolest, bol itd, prođu za par sati, čudan je.
Možda se zato i plaši bola pa preuveličava (ne namerno), jer nije navikao da bude bolestan.

A opet nemam iskustva sa uhom, pa se plapim da se nešto ne pogorša ..
Sada sam mu rekla da ne uvlači slince, a počeo je to da radi poslednjih dana, iako lepo izduva nos kada ga nateram.

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.1.2019 12:23:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Bol u uhu, upala uha
2.1.2019 12:22:37   
dunja RR
A kapi u uho da stavljam, na njih sam mislila?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here