|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 14:56:36   
Misha i Ljisha
Od koga trazim hranarinske liste? Pedijatar kaze oni se visw time ne bakcu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2351
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 15:03:40   
Sanjica26 RR
Ja to ne znam, ali ajde da napisem koju da se ne zatrpa tema. :D



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2352
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 15:18:09   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ja to ne znam, ali ajde da napisem koju da se ne zatrpa tema. :D



Drz' te teme user posted image user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2353
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 15:20:33   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Od koga trazim hranarinske liste? Pedijatar kaze oni se visw time ne bakcu




Sa ocenom komisije odes kod svog izabranog dr i on ti popuni hranarinske liste. Bar je tako bilo pre 2 godine. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2354
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 17:03:47   
Misha i Ljisha
Dr kaze to visw nema veze sa njima. A sa kim sad ima veze?


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2355
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 17:58:41   
Sanidej
Ljiso, trebalo bi da pozovete Sekretarijat kako biste dobili pouzdane informacije. Mislim da Vam od papira treba (pored nalaza komisije) i resenje poslodavca da je saglasan sa produzetkom,zahtev koji imate i na netu (sajt grada Beograda- dokument je naknada plate za vreme posebne nege deteta) i fotokopija kartice tekuceg racuna. To se predaje u Sekretarijat u 27.  marta. Po starom zakonu je poslodavac sve to zavrsavao kada mu dostavite nalaz komisije, sada morate vi. Kada sam se ja bavila ovom temom, nisu bile potrebne nikakve lekarske doznake, a to je bilo u periodu 2015-2016.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2356
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 18:01:18   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Dr kaze to visw nema veze sa njima. A sa kim sad ima veze?





Tvoj dr ili pedijatar? Mozda je i ovako kako kaze Sanidej. Kada sam ja produzavala porodiljsko sa Masom isla sam kod mog dr opste prakse... 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2357
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 18:03:46   
Sanidej
Ja sam pretpostavila da ste iz Beograda, ako niste onda ne znam kako i kuda dalje :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2358
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 18:28:02   
Rosita
Ovako kako kaže sanidej. Ti odlaziš u sekretarijat sa karticom tekućeg rn. Popuniš nešto. Oni šalju rešenje poslodavcu. On dalje dtžavi, tj.selretarijatu šalje ono što mu je traženo, rešenje o plati, saglasnost, šta već. I država plaća. Nema hranarinske liste. Nema ništa kod pedijatra 

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2359
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 18:29:55   
Rosita
Btw, kako glup naziv "hranarinske". Sreća te odoše u zaborav 😁

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2360
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 20:41:23   
Misha i Ljisha
Aha super. Znaci treba mi resenje od firme da se prakticno oni slazu da ja produzim porodiljskl i onda to resenje i fotokopijj kartice nosim u Sremsku 9( sto bi kod vas bio sekreterijat)


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2361
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 20:44:53   
Sanidej
Proverite samo da li sekretarijat po sluzbenoj duznosti pribavlja resenje od poslodavca ili sami nosite. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2362
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 20:48:26   
mirana1
Ja za to prvi put cujem da treba poslodavac da se slaze?

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2363
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 20:52:30   
Sanidej
Treba, mada je to pro forme samo. Poslodavac izdaje slicno resenje i pri otvaranju porodiljskog.

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 2364
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 21:14:04   
Misha i Ljisha
Ok. Hvala Sanidej i Rosi. Nista mi nije bilo jasno. 😁 sredicu sve sutra


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2365
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.3.2019 22:22:24   
Rosita


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Proverite samo da li sekretarijat po sluzbenoj duznosti pribavlja resenje od poslodavca ili sami nosite. 



Po službenoj dužnosti.
Ljišo, samo ti idi sa karticom u Sekretarijat i sve će ti reći. Oni su već i poslali poslodavcu šta treba, verovatno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2366
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.3.2019 18:12:30   
Mariya
Napisaću koja je bila procedura da ja dobijem produženje.
Prvo - kontrola kod fizijatra koji daje predlog da se majci produži bolovanje (napiše na izveštaju)
Odlazim u opštinu kog žene koja se bavi poslovima tog tipa, daje mi Zahtev ( neki zahtev za veštačenje zdravlja deteta, ne sećam se tačnog naziva). Zahtev i sve prethodne izveštaje, nalaze i papirologiju je potrebno fotokopirati jer ih komisija zadržava i ne vraća. Uz izveštaje ja sam dodala i rešenje poslodavca o porodiljskom da bi komisija videla kada mi tačno ističe bolovanje jer sam papire predala 19.01. a bolovanje mi je isticalo 05.02. To predajem ženi u opštini a ona šalje za Suboticu. Ja sam iz Bačke topole a komisija je prebačena u Suboticu i tamo obavljaju preglede. Komisija me zvala 22.01. da dođem 23.01. sa detetom.
Komisija je bila fina, ljubazne doktorice, pitale su me šta dete radi, tražile da pokaže , od je podigao ruku, pokušao da pokaže dva prsta da ima 2 godine, i odmah su mi rekle da ću dobiti mišljenje komisije na kućnu adresu. Mišljenje je stiglo za 3 dana.
Mislila sam da je ovde kraj ali nijeuser posted image U opštini sam dobila spisak koji mi sve papiri trebaju da bih dobila rešenje.
- zahtev
- mišljenje komisije
- doznake pedijatra
- fotokopija kartice bankovnog računa
- potvrda od centra za soc. da ne dobijam pomoć za tuđu negu za dete
- rešenje poslodavca da koristim osustvo sa rada radi posebne nege deteta.
Kada sam sve ove papire skupila, predala sam ih u opštini i dobila to famozno Rešenje da mi se priznaje pravo na naknadu zarade za vreme odsustva sa rada.
Inače, dobila sam produženje 6 meseci, plata je 100% bar tako kažu, ne znam još jer mi platu više ne isplaćuje poslodavac već država oko 19-20.og u mesecu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2367
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.3.2019 19:12:29   
vonavoj
Plate je sigurno 100%,nema dileme..samo kako ce je obracunati to je mozda pitanje. Da li ce biti ista kao porodiljsko,do sada,ili ce po novom..uzeti 18 meseci proseka. Po starom je bilo 12. 

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2368
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.3.2019 16:25:39   
Mariya
Pa ja sam bila 24 meseca na porodiljskom posto je trece dete i dobijala sam u dinar iste 24 plate, pokazala mi je i zena u opstini da je trazila od Poreske moje izvode i izracunala prosek za poslednjih 18 meseci. Pokazala mi je kolika mi je bruto prosek plate a mene interesuje kolika je neto koju cu dobijati. Da dobijam bruto ja bih bila bogata zenauser posted image user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2369
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 8:58:29   
mirana1

IZVORNA PORUKA: Mariya

Napisaću koja je bila procedura da ja dobijem produženje.
Prvo - kontrola kod fizijatra koji daje predlog da se majci produži bolovanje (napiše na izveštaju)
Odlazim u opštinu kog žene koja se bavi poslovima tog tipa, daje mi Zahtev ( neki zahtev za veštačenje zdravlja deteta, ne sećam se tačnog naziva). Zahtev i sve prethodne izveštaje, nalaze i papirologiju je potrebno fotokopirati jer ih komisija zadržava i ne vraća. Uz izveštaje ja sam dodala i rešenje poslodavca o porodiljskom da bi komisija videla kada mi tačno ističe bolovanje jer sam papire predala 19.01. a bolovanje mi je isticalo 05.02. To predajem ženi u opštini a ona šalje za Suboticu. Ja sam iz Bačke topole a komisija je prebačena u Suboticu i tamo obavljaju preglede. Komisija me zvala 22.01. da dođem 23.01. sa detetom.
Komisija je bila fina, ljubazne doktorice, pitale su me šta dete radi, tražile da pokaže , od je podigao ruku, pokušao da pokaže dva prsta da ima 2 godine, i odmah su mi rekle da ću dobiti mišljenje komisije na kućnu adresu. Mišljenje je stiglo za 3 dana.
Mislila sam da je ovde kraj ali nijeuser posted image U opštini sam dobila spisak koji mi sve papiri trebaju da bih dobila rešenje.
- zahtev
- mišljenje komisije
- doznake pedijatra
- fotokopija kartice bankovnog računa
- potvrda od centra za soc. da ne dobijam pomoć za tuđu negu za dete
- rešenje poslodavca da koristim osustvo sa rada radi posebne nege deteta.
Kada sam sve ove papire skupila, predala sam ih u opštini i dobila to famozno Rešenje da mi se priznaje pravo na naknadu zarade za vreme odsustva sa rada.
Inače, dobila sam produženje 6 meseci, plata je 100% bar tako kažu, ne znam još jer mi platu više ne isplaćuje poslodavac već država oko 19-20.og u mesecu.



bas ovako. STo posto se prima i vodi se kao nega deteta.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2370
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 11:01:19   
Sanidej
Ko hoce da proba da produzi, teebalo bi da ima bar 3 izvestaja od fizijatra/decjeg neurologa, da se vidi da je dete praceno..

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 2371
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 13:56:39   
lesli
Nasa beba je hipertonicna i ima tortikolis. Poceli smo sa vezbama kada je imala 2 meseca, sada ima 6.5 i vezbamo jos uvek. Da li sa ovim dijagnozama vredi pokusati produziti bolovanje? Kada treba da predam papire za produzenje? Na posao treba da se vratim pocetkom septembra...

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2372
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 14:00:30   
Sanidej
Pokusajte obavezno, imate istoriju i osnova. Ne bi bilo lose proveriti sa Sekretarijatom gde se papiri i predaju, ali mislim da bi bilo idealno predati mesec do 40 dana pre isteka porodiljskog. Skupljajte izvestaje do tada.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2373
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 14:08:11   
Misha i Ljisha
lesli 45 dana pre isteka porodiljskog podnosis papire. Da sa tom dijagnozom mozete da dobijete produzenje ali poslednji nalaz fizijatra je najbitniji. Evo drugarica na poslednjem nalazu dobila da je bebac konacno postigao sve za svoj uzrast iako su isli na vezbe po Vojti i kojesta. Tako da ona nije dobila produzenje

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2374
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2019 14:17:35   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: lesli

Nasa beba je hipertonicna i ima tortikolis. Poceli smo sa vezbama kada je imala 2 meseca, sada ima 6.5 i vezbamo jos uvek. Da li sa ovim dijagnozama vredi pokusati produziti bolovanje? Kada treba da predam papire za produzenje? Na posao treba da se vratim pocetkom septembra...


Meni su na osnovu toga produžili ali ja sam imala vezu. Iskreno, on je tamo trčao i jurio kroz hodnik, da nisam imala vezu nema šanse da bi mi produžili user posted image

Lesli, ti si beše pila lekove za održavanje trudnoće i porodila se uz epidural? Markova dr, kod koje smo ga privatno vodili na vežbe, mi je rekla da je to uticalo na hipertonus.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here