|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pms
26.10.2011 9:27:18   
minavb
Moj je skoro kostatovao da sam dobar kandidat za budistu, mada ga brine taj moj mir, plaši se da se ne radi o zatišiju pred buru.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: pms
26.10.2011 9:35:37   
*Alexx*
Jai guru deva om user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: pms
26.10.2011 9:38:09   
minavb
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Jai guru deva om user posted image

Wtf?user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: pms
26.10.2011 9:39:06   
Lu
Ja više nemam pms nego msuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: pms
26.10.2011 9:49:33   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Jai guru deva om user posted image

Wtf?user posted image



The Beatles. Across the universe user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: pms
10.3.2012 6:37:46   
Lu

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Poštovani moderatori,
Tražila sam odgovarajuću temu ali je nisam našla. Ima tema Bolan ciklus ali mislim da to nije to (prebacite ako ima nešto slično).

Moj problem je sledeći.
Pre trudnoće sam imala izrazito bolne cikluse i to se sve sredilo nakon porođaja, nema bolova, nema čka ni PMS-a. Ono što se pojavilo su nesnosne glavobolje dan-dva pred početak ciklusa.
Dođe mi da lupam glavom u zid! Boli me bukvalno cela glava, ne mogu da mislim a kamoli da nešto radim. Popijem nešto protiv bolova i tako samo malo umanjim bol ali on je i dalje tu. Tišti ceo dan a nekad i noću. Budim se sa glavoboljom i ležem sa njom.
Juče me bolela ceo dan a danas evo ništa tako da očekujem da user posted image dođe danas ili sutra.
Zakazala sam posetu ginekologu za sledeću sedmicu da vidim šta će mi reći.

Pitanje: Da li neka od vas ima slične probleme i kako ih rešava?




IZVORNA PORUKA: Mama 78

Ja ih imam i znam kako ti je,a moje jedino resenje je bio brufen od 400,ali samo da ih ublazi.Ja sam povracala od bolova i moja porodica je naucila da sam ja taj dan nesposobna za bilo kakvu upotrbu.Ali sam bila resila da idem kod moje dr. pa sam ostala trudnauser posted image i nisam imala glavobolju 9 meseci,sada kad budemdobila sigurno cu otici,jer nema sanse to vise da trpim.Mozda da konsultujes tvoju dr. ili da se kljukas tabletama kao ja!



IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Kljukam se brufenom ali sam ga prošli put ispovraćalauser posted image
Juče mi nimalo nije pomogao...
Imala sam juvenilne migrene do 20 godine (i 15 godina me nije zabolela glava), otkako su krenuli ciklusi nakon porođaja užas, ali migrenozne glavobolje su ništa naspram ovih bolova. I porođaj mi deluje bezbolan u odnosu na ovo.



IZVORNA PORUKA: Mama 78

da,znam ja imam taj problem vec godinama,jedino resenje svrati do ginekologa,jer mi je neko bio pomenuo da neke pilule za koncatrepcija pomazu



IZVORNA PORUKA: MASHKA

Ivanka ovaj tvoj problem kao da sam ja pisala, ma sve mi se isto dešava!
Brufen nekad pomogne nekad ne...a meni idu suze od bola...user posted image



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ivanka, ja uvek imam glavobolje par dana pred ciklus, ne tako jake ali su prisutne. Ono što meni pomaže je povećan unos vitamina C pred ciklus i puuuuuno tečnosti.. Tada izbacim kafu i nalivam se vodom, limunadom, ceđenom narandžom..




IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Ja sve to imam sa sve glavoboljom. Danas me je toliko boleo stomak da je malo falilo da se na poslu onesvestim. user posted image



IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

IZVORNA PORUKA Mama78

da,znam ja imam taj problem vec godinama,jedino resenje svrati do ginekologa,jer mi je neko bio pomenuo da neke pilule za koncatrepcija pomazu



Pitala sam danas prijateljicu koja je ginekolog šta da radim sa ovim glavoboljama i ona reče da bi kontraceptivne pilule rešile problem ali pošto sam ja imala juvenilne migrene i već jednu trudnoću onda na mene ne bi delovale user posted image

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ivanka, ja uvek imam glavobolje par dana pred ciklus, ne tako jake ali su prisutne. Ono što meni pomaže je povećan unos vitamina C pred ciklus i puuuuuno tečnosti.. Tada izbacim kafu i nalivam se vodom, limunadom, ceđenom narandžom..



I ovo mi je rekla... Počinjme od sledećeg meseca da se nalivam tečnošću pa taman provela na wc šolji ceo dan.... user posted image



IZVORNA PORUKA: magnetic

Meni je jedino Rapten K pomagao kod grceva i glavobolja pred menst.



IZVORNA PORUKA: Meisje

Isti problem,mada ne svaki ciklus,meni jedino pomaze kad uspem da zaspim,ali i kad se probudim u sred noci i dalje boli...znaci samo spavanje...



IZVORNA PORUKA: ivannna

mene isto boli glava 2,3,dana pre nego sto treba da dobijem i to mi je na zalost jedan od najbitnijih pokazatelja da vestica stize,ulavnom je mogu izdrzati ali se desava da mi glava pulsira i da bude bas neprijatno...uglavnom nista ne pijem,prodje samo ili posle dobrog sna...

da li neko zna zasto se to desava? sta to moze da utice na takve glavobolje uoci ciklusa? hormoni?





IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ivannna, meni se ovo nije dešavalo pre trudnoće, glavobolja kao PMS se pojavila u prvim ciklusima nakon trudnoće a ostali simptomi PMS-a koje sam ranije imala više nemam. Pretpostavljam da je do hormona...



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: pms
13.5.2012 0:26:35   
vukosava
Meni zivac tanak tanji ne moze biti. Ovih dana uvek mrzim sto sam zensko...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: pms
9.10.2012 9:35:30   
Olga75
evo me u najgorem PMS u ikad user posted image
znaci stomak me boli , krsta me ukocila , imam podocnjake do poda , nervozna sam neverovatno i sve mi se gadi user posted image
a treba da dobijem tek za tri dana tako da user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: pms
9.10.2012 9:36:55   
Anoniman
Ne znam zašto, ali čim sam videla ovu temu, Olga mi pade na pamet user posted image Drži se ženo!!!

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: pms
9.10.2012 9:39:21   
Olga75
ma prosto isijavam pms user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: pms
9.10.2012 9:42:40   
NadaR
Mene je recimo ta nervoza popustila ali imam milion bubuljica . user posted image
Najvise po ledjima i po koja na licu . Izgleda da bas mora na neku stranu izaci user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: pms
9.10.2012 11:38:57   
mama kukunka
ustanovila sam neka pravila u mom pms ludilu:
- sve vreme mislim da sam ja sasvim normalna a da je ceo svet nenormalan
-prvo napravim incident ( a cesto i s.anje vecih razmera) pa onda shvatim da je to od pmsa, i da mozda nisu svi tako krivi
-od svih ljudi na svetu, u pms-u mi najteze pada moja majka. Ostale ponekad i mogu da iskuliram..a nju nema sanse.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: pms
9.10.2012 12:00:45   
Anoniman
Ej ovaj problem s krstima imam i ja! Uzas zivi! Juce sam bukvalno puzala da bih mogla da dodjem od tacke A do tacke B.I kako dobijem m, sve prodje, sto rece ona baba u reklami - k'o rukom odnetouser posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: pms
19.8.2013 11:01:25   
Ana RR
Moj pms je svaki mesec sve gori.. to najbolje oseti moj muž (kome će jednog dana pms verovatno biti razlog za razvod user posted image ). Juče sam ga napenalila čim sam se probudila, još se on meni izvinjava a ja mu kažem da od izvini nemam ništa. Sva sam naduvena, preznojavam se neverovatno (to nisam imala pre trudnoće), stomak, krsta i grudi me bole do nepodnošljivosti.. sve u svemu odlepiću!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: pms
22.10.2013 19:13:05   
Olga75
recicu samo :grrrrrrr user posted image
sve sam po kuci pojela

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: pms
22.10.2013 20:15:41   
Anoniman
meni su se simptomi malo smirili u odnosu na one iz prvih meseci nakon porodjaja, ali sad noc pred dobijanje ne mogu da spavam, imam neki cudan osecaj u stomaku (ne bol) koji me tera da se ponekad trzam i u budnom stanju user posted image
a o izjedanju - no comment, u stanju sam da kombinujem cips i nutelu.
pritom mi se ciklus smanjio na 25 dana, a traje i dalje 7 dana.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: pms
6.11.2013 18:12:10   
vikiveki
Ja sam sad u stanju da bih mogla zubima pregristi armaturuuser posted image tako me uhvatila nervoza da nemogu opisati.I svaki mesec isto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: pms
7.11.2013 6:47:49   
Misha i Ljisha
ja imam uzasan pms uzasan. I bas sam nedavno citala clanak gde doktori hoce da pms svrstaju u mentalnu bolest. Mene bi odmah svrstali majke mi, bas nisam normalna. Nervozna ko ker, cak i ne jedem svaki put pred ciklus ali se cesto desi da bih umrla za cokoladuuser posted image , bol u stomaku vec krece dan ranije ili bar vece ranije, ma uzas jedan. Kaze mi mm a ti idi da ti izvade matericu pa ces biti okuser posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: pms
7.11.2013 7:43:28   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ja imam uzasan pms uzasan. I bas sam nedavno citala clanak gde doktori hoce da pms svrstaju u mentalnu bolest. Mene bi odmah svrstali majke mi, bas nisam normalna. Nervozna ko ker, cak i ne jedem svaki put pred ciklus ali se cesto desi da bih umrla za cokoladuuser posted image , bol u stomaku vec krece dan ranije ili bar vece ranije, ma uzas jedan. Kaze mi mm a ti idi da ti izvade matericu pa ces biti okuser posted image

user posted image Moj muž zna pre mene kad će user posted image kaže mi ,,opet ona druga Vesna došlauser posted image ja pred user posted image ne ličim na sebeuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: pms
1.11.2014 11:39:21   
NadaR
PMS ocima muskarca user posted image

PMS je PMS je PMS, nema majci, to je tako kako je, drži gaće kada krene, i nema heroja koji tu može išta napraviti, osim da odmah potpiše kapitulaciju, izvjesi bijelu zastavu, skutri se u kutu stana i šutke podnese uragan.

Džabe ti sva muškost i čelična jaja, nema tog frajera koji se uspješno izborio protiv te nemani, kada mu bolja polovica uđe u te dane u mjesecu.
Možeš ti sto puta biti Vladimir Putin, urlikom postrojavati ergelu mračnih KGB-ovaca, dresirati sibirske tigrove, slati armije u Ukrajinu, možeš biti gvozdeni diktator, ali buraz moj dragi, baš me zanima kako to izgleda kada ti babuška Putin uplovi u PMS, baš me zanima jesi li i tada spodoba od čelika?

Muda labudova, vjerojatno si manji od makova zrna.

Možeš ti sto puta biti Chuck željezni Norris, možeš napraviti sve sklekove, popiti svu vodu iz pipe, možeš sam sagraditi kuću u kojoj si se rodio, možeš pobiti sve bandite i jednom rukom kidati telefonske imenike, ali brate mili, kada šinjorina Norris bude u PMS-u, bome radiš sve što ti se kaže, i nemoj sada petljati da nije tako, znamo i ti i ja da je, da bog da crkli ako nije.

PMS je PMS je PMS, nema majci, to je tako kako je, drži gaće kada krene, gledao sam sve to na svoje oči, i preostaje mi samo izaći s listom prijedloga kako pokušati preživjeti elementarnu nepogodu:

1. Vodi preciznu evidenciju, unaprijed u kalendaru obilježi periode uragana i nekoliko dana ranije se počni spremati za najgore.

2. Kada stvari počnu, odjeni neupadljivu odjeću, zagasitih boja i diskretno se šunjaj po stanu.
3. Ne izgovaraj pogubnu rečenicu – ljubavi, ali ti si u PMS-u – što god se događalo. Ti znaš da je ona u PMS-u, ona zna da je u PMS-u, njezine prije znaju da je u PMS-u, pas cvili u kutu stana i zna da je ona u PMS-u, ali nitko normalan to ne smije izgovoriti. Ako ti slučajno izleti ta pogubna rečenica, slobodno legni u kut pored psa i pokrij se šapama, jer znaš što slijedi.

4. U kulminaciji PMS-a ona leži na kauču s lap topom u krilu, visi na youtubeu i vrti tugaljive pjesme svih postojećih talent show-ova, ili kakve slične gluposti. Zove te da gledaš zajedno s njom. Gledaj, dobri čovječe, sjedi pored nje, napravi izraz lica kao da istinski uživaš u svemu i gledaj, za tvoje dobro. Ne komentiraj previše, jer je sumnjivo, ne komentiraj niti premalo, jer je opet sumnjivo, jednostavno – pokušaj se praviti kao da sudjeluješ u tome, pomogao ti dragi Bog.

5. Dok traje PMS, moraš znati da si uvijek nešto kriv. Uvijek si nešto zgriješio, zato što nisi iznio vreću sa smećem (ništa mi ne pomažeš), ili jesi iznio vreću sa smećem (rekla sam ti da ću ja), ili si kriv zato što ti često zvoni mobitel (znaju li oni da imaš curu?), ili ti telefon niti jednom nije zazvonio (tajiš li ti nešto od mene?), ili si kriv zato što si predložio da odete u kino (zar tebi nije lijepo doma sa mnom?), ili si kriv zato što nisi predložio da odete u kino (nikuda me ne izvodiš).
Uvijek si kriv i to je tako. Nemoj se pokušati pravdati, nemoj ulaziti u rasprave, nemoj raditi nagle pokrete. Nemoj, dobri čovječe, jer ćeš vjerojatno završiti u uglu, pored psa.

6. Urlanje ne možeš izbjeći. Možeš se nadati da će ga biti što manje, ali bit će ga sigurno, urlanja kroz suze, i tu ne možeš ništa napraviti. Ako te sram što susjed sve to čuje, ne brini previše, i susjedova je žena povremeno u PMS-u, urla i ona, brat će te razumjeti.

7. Budi spreman na noćne potrage za dežurnim ljekarnama koje drže sredstva protiv bolova. Lunjat ćeš noću mračnim ulicama.

8. Budi spreman na njen suzni pogled dok šutke sjediš u slastičarnici i gledaš kako jede već treću krišku torte od sira.

9. Budi spreman na njen suzni pogled dok sjedi na rubu kreveta, licem uronjena u dlanove, gleda otvoreni ormar i izgovara – pa ja nemam što za obući. Budi spreman, na to, iako je ormar pun kao šipak.

10. Budi spreman na njeno šaputanje u telefonsku slušalicu, dok zove frendice i jada im se kako si bezosjećajni kreten. Budi spreman na sve to.

PMS je PMS je PMS, nema majci, to je tako kako je, drži gaće kada krene. A ako ti je teško izdržati tih nekoliko dana u mjesecu, ako ti je teško izdržati to pakleno žensko breme, onda se sjeti da smo mi frajeri većinu života ili u pubertetu, ili na ego tripu, ili u krizi srednjih godina, ili u nekoj drugoj vrsti frustracije, sjeti se da valjda niti njima nije lako s nama.

Sjeti se toga, u trenu kada legneš pokraj psa i pokriješ se šapama.user posted image H.S.

< Poruku je uredio Nada RR -- 1.11.2014 11:40:32 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: pms
1.11.2014 12:02:22   
mali_mis
user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: pms
13.4.2016 10:05:11   
Sanjalicaaa
Koliko dana vam traje pms?
Čini mi se da mi je pms svaki mesec sve gori. Prvo na sredini ciklusa imam strašne bolove, prošlog meseca sam i prokrvarila malo, i nakon toga nekih desetak dana ja ne mogu samu sebe da podnesem. O mm i da ne pričam...bude mi žao kako se istresam na njega.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: pms
13.4.2016 14:07:26   
Ana RR
Sanjalice, ja mislim da ja ulazim u pms čim mi se završi ciklus user posted image evo već mesecima unazad pred svaki ciklus imam simptome prehlade, temperaturu, bol u grlu... i naravno pored toga i ono uobičajeno, bol u stomaku, grudima, glavobolja, nervoza, nervoza, nervoza... evo treba da dobijem 20.aprila a ja sam već dobrih nedelju dana u pms-u, od juče sam prehlađena. Odlepiću.

Pijem magnezijum pa me barem ne boli glava mnogo, samo što nisam redovna, zaboravljam stalno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: pms
13.4.2016 16:58:37   
NadaR
Meni su kontracepcijske pilule rijesile bolove ali zato raspolozenje user posted image
Sad sam gore , sve je sjajno a za pola sata bi ih podavila user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: pms
13.4.2016 17:50:13   
Ana RR
Joj užas... ponekad mi se čini da to nisam ja, majke mi. Kao da me nešto zaposedne (je l' se tako kaže?).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here