|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
19.1.2012 16:03:50   
vukosava
Meni se otac bavio privatnim biznisom od 1979 do 1992. Jedno sto sam naucila od njega - para nikad dosta za bilo sta, u Srbiji haosa i kulture naplacivanja dugova slabo, rad sa ljudima (ako imas zaposlene) nije uvek med i mleko bude stres ako se nema para a ti ljudi koji zavise od tebe hrane od plate svoje porodice. Pa ako si biznismen od etike, moze tvoja nekad da pati naustrib da su radnici mirni. Ako si privatnik bez savesti, onda ce deca da ti vode mercedese i letuju po svetu dok ce radnici da rade neprijavljeni bez zdravstvenog osiguranja... Ima svasta.

Moja malenkost se nikad ne bi upustila u privatni biznis jer bila sam svedok sta se sve u nasoj divnoj polupanoj zemlji moze desiti kad stvari krenu nizbrdo (gledala sam lude devedesete kad su nam se desile i kad je sve postalo jako jako haoticno).

Moja deviza - drzavne jasle ili neka prosveta, nesto sto mi daje stabilne prihode na duze staze...

A sto se ustede tice - ja imam polovan namestaj, mozda dva komada nova, tv mi je krs, odecu nosim istu kao prosle godine, ne izlazim, ne putujem, ne pusim, ne pijem, ne posedujem nekretnine... Mozda bi nekom moj zivot bio dosadan ovakav kakav je - pos'o kuca - po'so kuca na drugom kraju planete ali ja nikom nista ne dugujem i na vreme placam svoje racune. Jeste da imam 36 godina sad kad ovo mogu da kazem (trebalo je doci do ove faze).

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
19.1.2012 16:16:17   
snješka
IZVORNA PORUKA: vukosava



Moja malenkost se nikad ne bi upustila u privatni biznis jer bila sam svedok sta se sve u nasoj divnoj polupanoj zemlji moze desiti kad stvari krenu nizbrdo (gledala sam lude devedeset_e kad su nam se desile i kad je sve postalo jako jako haoticno).

Moja deviza - drzavne jasle ili neka prosveta, nesto sto mi daje stabilne prihode na duze staze...


A sto se ustede tice - ja imam polovan namestaj, mozda dva komada nova, tv mi je krs, odecu nosim istu kao prosle godine, ne izlazim, ne putujem, ne pusim, ne pijem, ne posedujem nekretnine... Mozda bi nekom moj zivot bio dosadan ovakav kakav je - pos''o kuca - po''so kuca na drugom kraju planete ali ja nikom nista ne dugujem i na vreme placam svoje racune. Jeste da imam 36 godina sad kad ovo mogu da kazem (trebalo je doci do ove faze).


Slažem se s većinom posebno sa prvim dijelom citiranog. A sto se tiče štednje, pa mi i ne štedimo nešto pretjerano, jer nemamo od čega da uštedimo. Ne pretjerujemo ni u čemu, hranimo se normalno, djeci ne kupujem ništa sem onoga što im treba, mislim na garderobu, ne kupujem markiran osim kvalitetne obuće, i trošim mnogo na knjige, jer moram biti informisana zbog posla.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
19.1.2012 17:17:27   
Anoniman
Mm i ja upravo razrađujemo ideju i pravimo prvu računicu za privatni biznis koji planiramo da pokrenemo od proleća. On će da proizvodi, ja ću da prodajem to što proizvede, a ostajemo u firmi gde radimo dok se posao ne razradi. Ulaganje nam je minimalno tako da i ako puknemo neće biti neke veće katastrofa. Nadam se da ćemo uspeti pa da može bar mm da da otkaz u ovoj propaloj firmi.

Meyo, ako ćeš uvoziti, moraš znati kome ćeš da prodaš. Lako ćeš da postigneš dogovor sa dobavljačem ako imaš kupce. Da bi počela da planiraš privatni posao, moraš prvo da ispitaš tržište i da vidiš šta ima prođu, za šta ima kupaca pa tek onda da ideš dalje. A ulaganej zavisi od posla koji pokrećeš. Alo ćeš da uvoziš žvake treba ti mnogo manje para za početak nego ako ćeš uvoziti kola, a nijansi između ima koliko ti volja.

Što se uštede tiče većinu nameštaja u našoj kući je napravio mm, kupujemo u hipermarketima sa spiskom od koga se trudimo da ne odstupimo, takođe vodim računa o ceni proizvoda koje kupujem (npr kupujem domaću umesto uvozne testenine i slično). Sve popravke po kući uglavnom obavljamo sami...

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
19.1.2012 17:39:31   
vukosava

IZVORNA PORUKA: snješka
Slažem se s većinom posebno sa prvim dijelom citiranog. A sto se tiče štednje, pa mi i ne štedimo nešto pretjerano, jer nemamo od čega da uštedimo. Ne pretjerujemo ni u čemu, hranimo se normalno, djeci ne kupujem ništa sem onoga što im treba, mislim na garderobu, ne kupujem markiran osim kvalitetne obuće, i trošim mnogo na knjige, jer moram biti informisana zbog posla.



Ma nemam ti snjeska ja nista ustedjevine, samo nemam dugova user posted image Na to mislim - trosi koliko imas... I kao sto gae-gr kaze - sam svoj majstor pare cuva. I planiranje unapred.

Ja sam zivela dok sam radila doktorat od jedne stvarno jadne stipendije i imala sam zacrtano koliko smem da potrosim svake nedelje. Svaki trosak sam pratila i zapisivala. Ponesem tacno toliko kad idem u kupovinu i kupujem jeftinije stvari da mi se uklopi u budzet. Masu proizvoda nisam ni koristila, meso prestupnim godinama. Nije bas najzdraviji nacin zivota, ali eto i taj mi se period zavrsio, sad imam para za vise zdravije hrane...

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
19.1.2012 17:50:31   
snješka
user posted image Ma svi smo mi prošli kroz relativno teške periode.
Ma kakav štek, o tome mogu samo da sanjam. Takođe, svi računi plaćeni na vrijeme, nemam dugova osim kredita i malog korištenja limita u banci. Ali me krediti "zaklaše". user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
19.1.2012 18:19:42   
Anoniman
Zaboravih da kažem da ne pampim kad smo nešto mm i ja kupili od garderobe. A u dozvoljeni minus ne zalazim, to je najskuplja vrsta pozajmice. Vodim računa da se uklopimo u stanje na računu, bankarske pozajmice ne koristimo. Planiram u nekom trennutku da uzmem kredit za stan ali da pri tom izdamo ovaj u kome sada živimo i od kirije otplaćujem ratu kredita...

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
19.1.2012 18:24:22   
bebać
Planiram u nekom trennutku da uzmem kredit za stan ali da pri tom izdamo ovaj u kome sada živimo i od kirije otplaćujem ratu kredita...



ovo mi je dobra ideja. Ova ja planiram čim na vidiku bude kakav ozbiljan posao, koji bi mi mogao omogućiti stambeni kredit, naravno uz žirante. Za ovaj naš stan možemo dobiti lijepu kiriju i taman plaćati ratu za novi stan u kom bi živjeli. Bože zdravljauser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
19.1.2012 22:22:30   
snješka
Otkad sam ja planirala stan, napravila ugovor, skoro sve bilo gotovo i nisam mogla i ne mogu ni sada da nađem dva žiranta. Boje se svi.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
20.1.2012 8:40:52   
*Alexx*
Kako su mene učili na fakultetu, a i u priči sa stručnijim od sebe, jako je dobro uraditi biznis analizu. Naravno, niko od nas ne može naručiti istraživanje tržišta, ali svako od nas, ako ima na umu neki posao i koliko toliko se razume u to, može da uradi SWAT analizu, gde se vide prednosti i mane tog poslovnog poduhvata. Sledeći korak je izrada biznis plana, to već mislim da ne može svako, ali to može da uradi neko od studenata sa FON-a (koji nema baš sve šestice u indeksu, ipak mora da ima nekog pojma). Treba razmišljati i o marketingu, pa makar to bili flajeri po sandučićima ili reklame na oglasnim tablama.
Ja nemam herca za svoj biznis. Da, ako je dopuna uz stalni posao. Ovako... ne usuđujem se.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
20.1.2012 8:57:23   
Jele
IZVORNA PORUKA: snješka

Jele, možda bi najbolje bilo kada bi mogla da staneš u firmi i da polako počinješ privatno. Pa ako se posao uhoda onda digneš sidro. To naravno pod uslovom da možeš i finansijski i psihički i fizički stići.


Znam Snješka, ali u principu ta otpremnina bi mi bila finansijska podloga za privatni biznis... Da ulećem u kredit, ne mogu da ga otplaćujem, mm je bez posla, ne znam

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
20.1.2012 9:00:15   
Jele
IZVORNA PORUKA: bebać

Planiram u nekom trennutku da uzmem kredit za stan ali da pri tom izdamo ovaj u kome sada živimo i od kirije otplaćujem ratu kredita...



ovo mi je dobra ideja. Ova ja planiram čim na vidiku bude kakav ozbiljan posao, koji bi mi mogao omogućiti stambeni kredit, naravno uz žirante. Za ovaj naš stan možemo dobiti lijepu kiriju i taman plaćati ratu za novi stan u kom bi živjeli. Bože zdravljauser posted image


To je bila i moja ideja, jelte kad krene taj zamišljeni privatni biznis... Da obezbedim klince, jer u ovoj državi ako se stvari radikalno ne promene, ne vidim da će oni moći sami sebi obezbediti zadovoljavajuću nekretninu - daj Bože da im posao ide i da mogu, ali bolje da im ja dam osnovu i olakšam

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Privatan biznis i nachin ushtede
24.1.2012 9:53:07   
Jele
Nataša Radić - KRALJICA MEDENOG MEDENJAKA


sreda, 16 februar 2011 16:38


  • Medenjaci su poznata poslastica iz vremena naših baka. To su kolači koji su obeležili svačije detinjstvo. Ukusni su i, što je najvažnije, zdravi su, te se mogu konzumirati bez ustručavanja. Ono što je jednostavno kod medenjaka je njihova priprema: brašno, maslac, med, jaja i začini, koji su od presudnog značaja za ukus.
    Mada se o ukusima ne raspravlja, medenjaci poseduju nenametljivu slast koja prija i onima koji slatko ne jedu. Onima koji pak u slatkišima uživaju, ispunjavaju potrebu za slatkim, u potpunosti. Medenjaci se isključivo prave od meda i od meda potiče sva njihova slast. Odsustvo šećera, kvasca, praškova za pecivo i sličnog, garantuje vam da uživate u slasnom i zaista zdravom zalogaju.
    Medenjaci su nastali negde u srednjem veku na Orijentu. Bili su prvobitno poznati pod nazivom „kolači sa biberom“, ali su kasnije, upotrebom drugih začina (cimeta, karanfilića...), postali fino pecivo. U Evropi, najpoznatiji su „Fajlerovi medenjaci“, iz fabrike, koju je osnovala porodica iz nemačkog grada Nirnberga, a omiljena su poslastica širom Češke, Slovačke...
    Kod nas, proizvodnjom medenjaka bavi se Nataša Radić, ekonomski tehničar. Pre godinu dana prvi put se pojavila sa svojim proizvodima na Festivalu meda u Novom Sadu, a godinu dana kasnije, proglašena je za Kraljicu meda. Intenzivno bavljenje ovim poslom bilo je dovoljno da od svog hobija i zadovoljstva izrade kolača napravi isplativ posao i postane nezaobilazan učesnik sajmova, fešti, seoskih slava i gradskih dešavanja. Ono što slučajnog prolaznika uvek natera da zastane ispred pune vitrine Natašinih medenjaka, koji vire iz bakinog kredenca ukrašenog firangama, heklanim tabletićima i miljeima, i mirom mirišu, je sećanje na vreme prošlo, na topao dom, na detinjstvo...
    Ipak, i medenjaci su doživeli transformaciju. Nekada su medenjaci bili okrugli i svetlo braon boje. Danas su i oni podlegli zakonima tržišta i postali šareniji, raznih oblika i egzotičnijih ukusa, ali je osnova za njihovu izradu ostala nepromenjena, a da bi medenjaci imali tako mamljivo neodoljiv ukus zaslužne su i ruke domaćica, koje ove kolače uvek mese ručno – jer drugačije ne može.

    Ovaj tekst me je baš nagnao na razmišljanje, super kako se žena snašla i kako zrači optimizmom.

    (odgovor članu Jele)
  • Direktna veza do poruke: 62
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    24.1.2012 9:55:33   
    Jele
    I ova devojka što je započela privatan biznis sa hand-made patofnicama, svaka joj čast!

    Dodala Nada RR : Molim vas linkove razmijenite preko pp-a. [sm=smiley1.gif]

    < Poruku je uredio Nada RR -- 4.2.2012 8:46:53 >

    (odgovor članu Jele)
    Direktna veza do poruke: 63
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    3.2.2012 23:30:05   
    lelaigor
    Evo i mene, posle 500 godina. Dođem jednom u 100 godina i uvek u različitoj temi. Ovaj put imam pitanje vezano za dodatnu zaradu. Ja sam nezaposlena, Daria ne ide u vrtić, i kad krene, pitam se koliko ću moći da se posvetim nekom poslu, ako će biti bolesna svake dve nedelje...Elem. Moj muž ima ok platu, ali smo podstanari i jedva izvlačimo kraj sa krajem. Ali JEDVA.
    Razmišljala sam šta bih mogla da radim od kuće, i ima gomila tih raznih internet prevara, ali mi je palo na pamet nešto u čemu sam dobra. Volim i umem da pravim kolače, torte, slaniše. Ne bih "otvarala" radnju ili poslastičarnicu, nego bih radila po porudžbinama. Šta vi mislite o tome? DA li neko ima neka iskustva vezana za to? Koliko bi to po vama bilo isplativo, itd.? Hvala unapred na svakom savetu. user posted image user posted image user posted image user posted image

    _____________________________

    Always look on the bright side of life...

    (odgovor članu Jele)
    Direktna veza do poruke: 64
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    3.2.2012 23:32:06   
    Olga75
    pa naravno , razglasi i pocni a cenu moras sama da formiras ali mislim da ces sigurno biti u dobitku

    _____________________________

    Marija je moj najveci uspeh

    JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

    (odgovor članu lelaigor)
    Direktna veza do poruke: 65
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    3.2.2012 23:40:17   
    lelaigor
    JAo, Olga user posted image user posted image user posted image user posted image baš si me obradovala tim optimizmom! Svi oko mene mi kažu da probam, ali sam ja iz nepoznatih razloga jako skeptična...bojim se odbijanja.user posted image

    _____________________________

    Always look on the bright side of life...

    (odgovor članu Olga75)
    Direktna veza do poruke: 66
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    3.2.2012 23:45:22   
    Anoniman
    IZVORNA PORUKA: Jele

    I ova devojka što je započela privatan biznis sa hand-made patofnicama, svaka joj čast!



    jao ovo je predivno! user posted image stvarno svaka joj cas_t!!!!


    < Poruku je uredio Nada RR -- 4.2.2012 8:47:48 >

    (odgovor članu Jele)
      Direktna veza do poruke: 67
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    3.2.2012 23:56:02   
    isidora88
    LI evo ja cu poruciti nestouser posted image
    pocni,napisi oglase po komsiluku,oglasi na fejsu...krenuce to ne brini,nista te ne kostauser posted image

    _____________________________

    Moja baka srce ima,
    ovoliko, ovoliko,
    znam da baka mene voli,
    kao niko, kao niko...

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 68
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    4.2.2012 1:04:40   
    lelaigor

    IZVORNA PORUKA: isidora88

    LI evo ja cu poruciti nestouser posted image
    pocni,napisi oglase po komsiluku,oglasi na fejsu...krenuce to ne brini,nista te ne kostauser posted image


    E, držim te za reč! :P user posted image user posted image user posted image user posted image
    Ma, hoću. Ko reskira, profitira! Držite mi palčeve...

    _____________________________

    Always look on the bright side of life...

    (odgovor članu isidora88)
    Direktna veza do poruke: 69
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    4.2.2012 8:33:17   
    Anoniman
    LI, samo napred. Najbolje je što tu nemaš nikakva ozbiljna ulaganja. Pa samim tim ni velik pritisak... Biće to ok!

    (odgovor članu lelaigor)
      Direktna veza do poruke: 70
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    4.2.2012 9:42:46   
    Anoniman
    LI, daću ti jedan savet - nemoj previše da gledaš kvalitet, u smislu da kupuješ, lupiću, sir koji košta 600 umesto 400 dinara, i nemoj da praviš previše izdašne slane torte i slično tome. Kad sračunaš materijal i dodaš nešto za ruke, to bude preskupo. Meni su neki poznanici tražili da im napravim za NG tortu od paprika i neki rolat, ja im rekla cenu, oni se frapirali. A izračunala sam im minimalnu cenu, bukvalno, samo da ne budem u minusu sa strujom i ostalom amortizacijom, zarada bi mi bila, na celo prepodne posla, možda 400 dinara.
    E sad, za sve postoje kupci, naravno, ima mnogo ljudi koji vole finu hranu i spremni su da za nju izdvoje para koliko je potrebno, ali iz mog iskustva, makar u NS, je mnogo više onih koji će ti reći "ma daj, za te pare mogu da kupim 2 kg forneta". Pogotovo klinci, proslave 18. rođendana, tu gledaju da što više uštede na hrani da im što više ostane za piće, pa najbolje prolaze kiflice, pitice, projice, i slično.
    A sa druge strane, za kvalitetne torte su svi spremni da izdvoje koliko je potrebno, samo da im ne uvališ neku margarinušu...možda zato što je torte, naravno, potrebno manje nego slanog, i slanog uvek praviš 2-3 vrste...Možda grešim, ali eto, pošto ja ponekad odradim neki poslić ovog tipa - moje iskustvouser posted image

    (odgovor članu Anoniman)
      Direktna veza do poruke: 71
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    4.2.2012 11:43:52   
    branki*
    LI,u mojoj zgradi zivi zena koja je razvedena,ima dvoje dece,srednjoskolci.ona ne radi nigde,nije nikad ni radila u firmi.zivi iskljucivo od pravljenja torti i kolaca po narudzbini.svi mi iz zgrade narucujemo kod nje,cak i jedan kafic.pritom,ona nema nista od nekih spec.aparata,koristi najobicniji mikser i stari sporet.bitno je da se procuje,onaj te preporuci nekom,ovaj opet nekom drugom i tako...sad kad mi treba torta,uopste se ne raspitujem za druge(da li je povoljnije,bolje...),pravac idem kod nje.SRECNO!

    _____________________________

    branki

    JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 72
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    4.2.2012 20:10:40   
    lelaigor
    Hvala vam, žene, puno! Konsultovala sam se i sa sestrom od tetke mog muža, pošto i ona to radi. Polako sam sklapala svoj asortiman. I kao to je Neđa rekla, uglavnom su to stvari koje idu, za koje nisu skupe namirnice, izdašne...itd. I naravno, uvela bih i kuglof, pošto ne znam nikog iz okoline da ga pravi, a mene je baka naučila još kad sam se pela na hoklicu da dohvatim radnu površinu. I obožavam i da jedem i da pravim kuglof. Za mene je to umetnost... :) Jedino još da utvrdim kilažu i cene za taj moj asortiman i da se razglasim na face-u. Hvala vam na podršci! user posted image user posted image user posted image user posted image

    _____________________________

    Always look on the bright side of life...

    (odgovor članu branki*)
    Direktna veza do poruke: 73
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    4.2.2012 20:14:46   
    Olga75
    ajde samo ti u posao a negde na prolece , kad budem isla u NS narucicu bar jedan kuglof user posted image
    samo hrabro user posted image

    _____________________________

    Marija je moj najveci uspeh

    JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

    (odgovor članu lelaigor)
    Direktna veza do poruke: 74
       RE: Privatan biznis i nachin ushtede
    4.2.2012 20:24:04   
    lelaigor
    Hehehehe, može! Polako se pripremam. I frka mi je! Ali, uskoro počinjem! user posted image user posted image user posted image

    _____________________________

    Always look on the bright side of life...

    (odgovor članu Olga75)
    Direktna veza do poruke: 75
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
    Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
    Jelena S.: Moja porođajna priča
    Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
    Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
    Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
    Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
    Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
    HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
    photo
    Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



    Anketa

    Да сазнате...
    пеперутка16

    ...да носите тројке, шта бисте радили?

    Click Here