|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ubod/ujed insekta?
16.6.2009 22:37:51   
Jeca*
Ja Luku prekjuce poprskala onom Zanzom (sto kao stiti bebu u krugu od metar) ali vidim da ga je ipak capnuo komarac. Mada, mozda ga je capnuo i pre nego sto sam ga poprskala. A setali smo pored reke....komarci ko rode user posted image  namazala sam mu hiper hama gel i vidim da se povuklo, ali kada sam videla mali ubod na nogici, dusa me zabolela. Nemoj ni da razmisljas kako bi ti bilo, ako smo iole slicne verovatno bi bila van sebe od sekiracije user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ubod/ujed insekta?
29.5.2010 18:38:50   
Anoniman
Mene je pre par dana nesto ujelo...Nisam ni osetila, dok nije pocelo da svrbi i boli...Pocela sam da mazem neku mast sto mi apotekarka preporucila, ali se nesto slabo povlaci...Imam dve tacke, kao dva ujeda...Nema plavila, samo je crveno i boli...Je l' imao neko nesto slicno...?user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ubod/ujed insekta?
29.5.2010 18:49:48   
afrodita
Pre dve nedelje izislo je Dakiju 3-4 bubuljice ne jednom mestu,
kod kolena.
Za 2 dana to je proslo, ali pojavile su se opet 3-4 bubuljice
iznad guze. Izgleda kao ujed komarca.
Za 2 dana i to je proslo ali su se ponovo pojavile iste bubuljice
izmedju ramena i vrata.
Nismo isli kod doktora sve do juce jer su se juce pojavile nove
na clanku.
Kako koja prodje tako se nova grupica bubuljica pojavi.
Dobio je Pressing tablete i Fenistil gel, kaze doktorica da mora
da bude na dijeti i da dva meseca zna da traje ova alergijauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ubod/ujed insekta?
29.5.2010 19:21:10   
Anoniman
Ja cu pokusati sa Stanicidom...Ako me ne prodje, odoh lekaru...

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 11:52:14   
SUPER MAMA
user posted image
Aj molim vas recite mi jel ovo lici na ujed od komaraca ili pauka, bili pre dva dana napolje i kako je nesto ujelo tako joj buknulo i svrbilo je i maza la sam sa hipe hama gelom i sada vako izgleda.Plasim se da nije nesto drugo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 11:53:49   
Jeca*
izvini sto te cimam ali hajde slikaj to malo iz daljine, da steknem utisak kolika je to povrsina, gde i sl...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 12:00:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

user posted image
Aj molim vas recite mi jel ovo lici na ujed od komaraca ili pauka, bili pre dva dana napolje i kako je nesto ujelo tako joj buknulo i svrbilo je i maza la sam sa hipe hama gelom i sada vako izgleda.Plasim se da nije nesto drugo.



Zeno, meni izgleda identicno kao ujed koji sam ja imala pre mesec i po..Ajd pogledaj jel se vidi ubod i ima li jedna ili vise tackica? Moras mi reci i jel ima oko tog uboda jos po neka crvena kvrzica, a ja cu ti reci sta da mazes?

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 13:29:00   
SUPER MAMA
Joj Jeco, nemogu sada slikati jer Monika lezi na tu stranu.Inace ujelo je na rame i ima kao tri tackica kao tri put na isto mesto da je ujeo komarac ili nesto drugo.Ali od Hiper hama gela smirilo se i povlacise.Inace bilo je nateceno pre dva dana crveno i ja non stop sam je mazala sa gelo.
Plasimse samo da nije neka buva ili krpelj, jer ne znam kako izgledaju pa zato sam postavila slika al sam je u medzuvremenu uspavala pa nemogu je slikati.A i da nezaboravim ima kao dve crvene linije pojma nemam staje to juce je bila jedna danas dve, ako ne idemo kod pedijatra.Mozda ja panicim puno ali da je meni ujelo ne bi brinula al posto njoj je ujelo plasim se.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 13:33:26   
Rivana
ovo mi ne lici na ujed krpelja, meni vise na ujed pauka

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 13:35:42   
SUPER MAMA
A joj majko mila, i ja sam to pomislila, Rivanauser posted image user posted image user posted image
Neznam sta da radim dal da je nosim kod lekara?
Mada se povlaci...

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 13:54:28   
Rivana

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

A joj majko mila, i ja sam to pomislila, Rivanauser posted image user posted image user posted image
Neznam sta da radim dal da je nosim kod lekara?
Mada se povlaci...


Pa ako se povlaci...ne znam da li da je vodis, mozda da eto pogleda cisto tebe da smiri.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 13:58:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Joj Jeco, nemogu sada slikati jer Monika lezi na tu stranu.Inace ujelo je na rame i ima kao tri tackica kao tri put na isto mesto da je ujeo komarac ili nesto drugo.Ali od Hiper hama gela smirilo se i povlacise.Inace bilo je nateceno pre dva dana crveno i ja non stop sam je mazala sa gelo.
Plasimse samo da nije neka buva ili krpelj, jer ne znam kako izgledaju pa zato sam postavila slika al sam je u medzuvremenu uspavala pa nemogu je slikati.A i da nezaboravim ima kao dve crvene linije pojma nemam staje to juce je bila jedna danas dve, ako ne idemo kod pedijatra.Mozda ja panicim puno ali da je meni ujelo ne bi brinula al posto njoj je ujelo plasim se.




To je ujed pauka...Isto kao i mene sto je prokletinja ujela...Samo pauk ujeda tackasto. Kupi u apoteci sinopen mast (to ti je fazon nekadasnjeg fenargana; nezamenljiv je). Mazi joj ujutro i uvece u tankom sloju. Proci ce tek za nedeljak dana. Nemoj da se brines, ujedi pauka duze traju.Bice sve ok

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 14:01:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Joj Jeco, nemogu sada slikati jer Monika lezi na tu stranu.Inace ujelo je na rame i ima kao tri tackica kao tri put na isto mesto da je ujeo komarac ili nesto drugo.Ali od Hiper hama gela smirilo se i povlacise.Inace bilo je nateceno pre dva dana crveno i ja non stop sam je mazala sa gelo.
Plasimse samo da nije neka buva ili krpelj, jer ne znam kako izgledaju pa zato sam postavila slika al sam je u medzuvremenu uspavala pa nemogu je slikati.A i da nezaboravim ima kao dve crvene linije pojma nemam staje to juce je bila jedna danas dve, ako ne idemo kod pedijatra.Mozda ja panicim puno ali da je meni ujelo ne bi brinula al posto njoj je ujelo plasim se.




Kapilari reaguju na ujed...Ja sam imala more jedno ispucalih kapilara po ujedu. Zaboravih da ti kazem- ispipaj joj vratic i rameni deo da vidis ima li nateknutih limfnih cvorica. Ujed pauka hoce da uzdrma limfu, pa u tom slucaju moras ici do lekara da joj da neki antibiotik. Ako nema cvorica, samo mazi sinopen i bice sve ok...

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 14:20:30   
SUPER MAMA
Hvalati verolinouser posted image user posted image user posted image
Pomogao je i ovaj hiper hama gel jer sad sam procitala u uputstvu da je on protiv ujeda od komaraca pcela paukova i meduza, zamisli.Inace zvala ja doktoricu nasu, stvarno je dusa rekla mi je da cim se povlacci da nije strasno da nastavim da mazem sa ovaj  gel i da vidim dali ima te cvorice bas kao sto si mi ti rekla.Mada na vratu nisma primetila nikakve promene ni juce ni prekjuce.

Cak mi je rekla da joj posaljem MMS sliku ako mogu i poslala samo joj da vidi i ona je potvrdila da jeste pauk u pitanju.
I u ponedeljak vidimo se jer tada nece biti ove vrucine.
Hvalati jos jednom verolino.Inace i ona mi je napomenula ova krema sinopen mada rekla mi je cim sam odma namazala sa hiper hama gelom da nemenjam.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 14:25:21   
Anoniman
Sce u cilju da dusici bude ok...user posted image user posted image user posted image Nema na cemu....

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 14:27:16   
SUPER MAMA
Kupice sad mm i sinopen mast da je mazem.Hvala jos jednom doktorice.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 14:39:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Kupice sad mm i sinopen mast da je mazem.Hvala jos jednom doktorice.user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ubod/ujed insekta?
23.7.2010 23:20:12   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Kupice sad mm i sinopen mast da je mazem.Hvala jos jednom doktorice.user posted image user posted image user posted image

koliko ti je stara bebuska ?ako joj prolazi od hiperhama gela, nemoj joj mazati synopen(synopen ne smije na veliku povrsinu, ne smije se na sunce sa njom i ne prepoucuje se djeci ispod druge godine zivota)


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ubod/ujed insekta?
28.7.2011 22:34:15   
Anoniman
Moju mamu je prošle nedelje ujelo nešto za nogu, imala je plik prečnika oko 2cm. Ne možete da verujete. Ona je čekala da plik pukne sam.
Juče, osetim da me svrbinoga, vidim ujelo me nešto, namazala, jutros ustajem, boli me noga - plik! Mali, prečnika 0,5cm. Ja sam ga probušila.
Nije mi jasno, kakve su to bre hibridne bube!?

(odgovor članu lidija 011)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ubod/ujed insekta?
29.7.2011 9:10:08   
Anck Su Nmaun
Tash, pre desetak dana sam bila umislila da je Taca dobila boginje...sva je bila u plihicima malim i velikim, uglavnom po nogicama i rukicama.
Taj dan trebali da putujemo na godisnji, ja vec sve otpisala, mislila boginje...kad Dr. rece odmah...."Gde je dete bilo u travi" user posted image user posted image ja se pogubila, kaze nesto je izujedalo....
Jos sam par slucajeva cula...boze cega sve danas nema u travi ....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ubod/ujed insekta?
29.7.2011 17:48:28   
Anoniman
Ja sam se noćas probudila, ubi me vrat kako svrbi. Povučem rukom, 3-4 ujeda. user posted image Sve sam sigurnija da je buva, ali ne kapiram odakle mi, kad ja kad vidim životinju iz usta mi izađe ili ŠIC ili MARŠ, zavisi koja gradska životinja je u pitanju.
Perem posteljinu, perem svu garderobu, sve perem... user posted image
Uveče ću i kosu. user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ubod/ujed insekta?
30.7.2011 10:47:25   
Olga75
Zvercicu je nocas ujelo nesto za kapak desnog oka user posted image , predpostavljam da je neki ogavni pauk , ima ih koliko hoces , nista ih ne ubija i ne isteruje  , odvratni su
namazala sam je , oteceno je , crveno ali se ne zali da je svrbi .Sto me skroz cudi uopste ne vidim mesto gde je ujeo , nema one tackice samo otok user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ubod/ujed insekta?
30.7.2011 10:51:23   
bokicans
IZVORNA PORUKA: Tash

Moju mamu je prošle nedelje ujelo nešto za nogu, imala je plik prečnika oko 2cm. Ne možete da verujete. Ona je čekala da plik pukne sam.
Juče, osetim da me svrbinoga, vidim ujelo me nešto, namazala, jutros ustajem, boli me noga - plik! Mali, prečnika 0,5cm. Ja sam ga probušila.
Nije mi jasno, kakve su to bre hibridne bube!?




Pisala sam ,prošle nedeklje u temi alergija pošto nisam znala sta je.Ognjen je imao prošle nedelje ,isto tako plik ,samo tvrdo(kao kada se opeceš),pa posle još tri pored.Ja sam bila ubeđenqa da su boginje,medjutim prošlo je,Nemam pojma kakve su to ,bubaljkeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ubod/ujed insekta?
30.7.2011 10:51:37   
Anoniman
Olgice, mozda je i komarac...deca tako reaguju...
Inace, mislim da pauk nije...oni u 99% slucajeva ostavljaju vidljiv ubod, a bicno ima vise tih ubodnih tacaka, a ne samo jedna...
A moze biti i cmicak?
Ma sta ti ja pricam, ti si druser posted image ....Nego, ja to iz visestrukog iskustva, posto sam mamac za bubeuser posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ubod/ujed insekta?
30.7.2011 11:08:32   
Olga75
cmicak nije sigurno , sad je poceo da se formira neki kao plik a nije plik , prosli put kad je ujeo pauk to je pomodrelo a sad je bas crveno user posted image
malo pre hocu da pogledam a ona mi kaze :
puti , gizi mene pauk user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here