|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste u Pancevu!!!!
12.7.2016 21:50:31   
vonavoj
Klizme ostaju i onaj buskopan..ali meni ga niko nije trazio ..
Mene je David spasio..tj.bebu..zaglavila se,krenula umesto celom,valjda potiljkom..ne znam kako treba..ali ima neka fora..i Petrovic i Mihajlo su probali i nista..i kao ajmo na stomak i vuci..i uleteo David za 1min je okrenuo i beba izasla!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Porodiliste u Pancevu!!!!
30.8.2016 7:28:34   
MishMash
Nadam se da ce nekom biti od koristiuser posted image

user posted image




< Poruku je uredio MishMash -- 30.8.2016 7:32:54 >


_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Porodiliste u Pancevu!!!!
30.5.2017 10:28:31   
Bunnyca
Za se one koje zele na vreme da se pripreme, u PA postoji Savetovaliste za trudnice-skolica, sa obilaskom porodilista.potrebno je doci licno u Dispanzer za zene i javiti se sestri, one ce vas uputiti u sve, i kojim danima je savetovaliste

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Porodiliste u Pancevu!!!!
14.4.2021 16:56:20   
BubaBubica
Po peti put ću se poroditi u ovom porodilištu, recite mi da li postoji način kako izbegnuti da daju indukciju bespotrebno? Ja stvarno ne znam šta im to znači, došla sam poslednji put skroz otvorena, probušili mi vodenjak i šibnuli indukciju i upropastili mo guranje, morala je dr da mi skače po stomaku jer sam imala nekontrolisane napone. I na kraju sam dobila komentar od babice da suviše dramim. 🤬 Jedino na drugom porođaju je nisu pojacali jer je bila gužva i porodih se sasvim normalno, sama, babica samo uzela bebu.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Porodiliste u Pancevu!!!!
14.4.2021 21:59:45   
vonavoj
Meni nisu dali indukciju..ko te poradjao?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Porodiliste u Pancevu!!!!
14.4.2021 22:03:20   
nata11
Bubice nisam imala pojima. 😘 Kada je termin?



_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Porodiliste u Pancevu!!!!
15.4.2021 10:15:45   
BubaBubica
Von, prvi i drugi put David, treći put onaj bez kose i obrva, ne mogu da se set_im prezime, a treći put doktorka takođe ne mogu da se set_im prezimena 🙄 ali što je najgore, poslednji put mi babica sama pojačala, još joj kažem nemoj, pa se nasmejala i rekla ne bih jaaa. Bila nedelja, njima se kafenisalo... Ja sam tražila da bude neko uz mene i eto, dobila ubrzanje. Sećam se imena jedne babice na koju sam tri puta naletela, Ivana i stalno sve kritikuje, ona mlada crne kose. I jedna je stalno sa njom dežurna, isto mlada, ona mi pojačala indukciju, ili kako oni zovu, stimulacija. Em dobijam nesvestice, em ne mogu da kontrolišem napone, umesto da imam osećaj da guram, mene tera na zadržavanje jer imam osećaj da ću pocepati matericu. I kad krenem da guram imam osećaj da se beba penje gore umesto dole. I kako ja njima to da objasnim a da me shvate ozbiljno? 🙄

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Porodilište u Pančevu
15.4.2021 10:47:29   
BubaBubica
Nato 🤗🤗🤗 termin mi je početak novembra.

< Poruku je uredio Ana RR -- 15.4.2021 10:53:37 >


_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Porodilište u Pančevu
15.4.2021 12:12:47   
vonavoj
Bubi,pa lepo kazi da ti to ne treba..ja sam treci put dosla 5 prstiju bez bolova...dosla na pregled.pa me ostavio Mihajlo...i onda su mi ukljucili skroz minimalno...i to mislim da je jedva i islo...nista nisam ni oset_ila...pa mi probusili vodenjak...dosla sam u pola 4,u pola 6 se porodila...


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Porodilište u Pančevu
7.5.2021 13:01:47   
BubaBubica
I treći i četrvti put sam im rekla al svejedno su mi je dali... Sad mislim, pošto sam završila samo osnovnu školu, plus toliko dece, pa valjda misle da sam budala il šta... A ja ne želim da protivrečim ni da se svađam pa verovatno delujem kao mutava, plus što mi srpski nije maternji jezik i kad pričam mozak mi bukvalno blokira, treba mi vreme da se set_im kako se nešto kaže, dok kad pišem nemam tog problema... Imala sam komentara od pedijatrijske sestre, pitala me je da li sam u nekoj sekti što rodih toliko dece 🙄 u tom momentu sam bukvalno ostala bez komentara, ne znam ni šta bih joj odgovorila na to. Prosto ne znam kako da se postavim niti ponašam. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Porodilište u Pančevu
7.5.2021 13:57:48   
Milena18
Ju Bubice, pa to je baš bez veze da ti medicinska sestra tako kaže, zaprepastih se kad sam pročitala. Usput, nikad ne bih rekla da ti srpski nije maternji.


Što se indukcije tiče, i ovde je daju valjda svima, i mene to baš nervira. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Porodilište u Pančevu
7.5.2021 14:11:35   
BubaBubica
Iskreno i ja sam ostala zatečena,pogotovo što je bila baš prijatna i ljubazna dok smo ja i treća ćerka boravile na dečijem zbog astme (ovde izgleda rade u porodilištu i na dečijem po potrebi, puno njih sam prepoznala u porodilištu a da su bile tada na dečijem). Stvarno nisam njanjava, niti očekujem da mi tepaju samo da se ponašaju kao prema čoveku. Da li je stvarno potrebno dignuti glas kako bi promenili ponašanje, za što nisam prosto što uvek biram prvo ljubaznost, ali ako drugačije ne može... 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Porodilište u Pančevu
8.5.2021 7:17:09   
Coconut
Bubice,mozda se i sretnemo 🙂 i ja cu tu da se porodim treci put a termin nam isti.

Inace drugi put mi nisu dali indukciju, ma nisu nista stigli da mi daju jer sam se skoro porodila ispred bolnice.Jedva dosla gore sa sve naponima.Jos muz kaze da se poradjam a dezurni sto su bili kao ajde ne pricajte gluposti.Otisla na onaj pregled a beba samo sto nije izasla.I trk sa njima,ali bas trceci isli do porodjajne sale i odmah je zavrseno, samo sto sam legla gotovo.Mene zanima sada da li su strogi za maske? Da li moze da se skine u toku porodjaja?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Porodilište u Pančevu
8.5.2021 11:03:10   
BubaBubica
Pa to bi bilo divno! 🤗 Ti si imala porođaj san snova, tako bih i ja želela 😄 poslednji put bih i ja tako da me mm nije panično spakovao u kola i odveo u porodilište. Što se tiče maski, videh slike dve mm rođake koje su se početkom ove godine porađale i imale su masku ali spuštenu ispod brade. Stvarno bi bilo nehumano da se tako porađamo.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Porodilište u Pančevu
8.5.2021 11:37:07   
Coconut
Pa da,porodjaj za pozeleti.Prijem u bolnicu mi upisan posle porodjaja 🤣 nista mi nisu radili, najprirodniji moguci porodjaj sam imala.Ali zato prvi put uzas,bas sam se namucila pod indukcijom a beba se nije spustala.Mislila sam da cu da mrem.Skakali mi po stomaku a posle su prvo pokusali usivanje na zivo,tad sam sutnula tu sto je to radila pa se nesto ljutila i tek onda mi dala anesteziju.A za maske ne znam ali imace problema samnom ako su obavezne tada. 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 40
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Click Here