|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
4.8.2012 5:30:48   
tanjicak79
IZVORNA PORUKA: tanjicak79
Ja idem danas na kontrolu, a imam još 7 dana do termina. Pa ću da vidim šta kaže doktor.
Sve stvari su spakovane i spremne. Čekam kao zapeta puška, ali još nikakvih naznaka da je porođaj blizu...

Samo da se javim i na ovom forumu, da sam se 30. jula u 23:45 porodila po drugi put u gradskoj bolnici. U četvrtak smo se Petra i ja vratile kući. Još uvek sam puna utisaka, a spremna sam da odgovaram na vaša pitanja.
Što se tiče porođaja, verovatno ću ovih dana napisati sve detaljno u mojoj porođajnoj priči, pa ćete čuti sve detalje tada.

Puno pozdrava od dvostruke mamice!

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
4.8.2012 9:54:13   
Djuradj
Tanjicak79 cestitam ti! Nas dve smo se verovatno i videle tamo, jer sam i ja izasla u cetvrtak.

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
4.8.2012 11:23:37   
tanjicak79
Djuradj, na kom si spratu bila?
Ja sam bila na prvom, u sobi broj 4.

(odgovor članu Djuradj)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
4.8.2012 18:15:43   
Linonina
Тањичак свака част! Прегрмила си то, честитам! А беба је мед..user posted image

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
4.8.2012 18:25:05   
tanjicak79
Hvala, Linonina!

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
5.8.2012 10:20:27   
Djuradj
Vrlo blizu...u sobi 3user posted image Upravo razmisljam koga sam zapazila na otpustuuser posted image user posted image

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
5.8.2012 18:40:30   
malanatica
Cestitke novim mamama!user posted image

(odgovor članu hocukusurnecuzvaku)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
6.8.2012 13:12:57   
na cekanju
user posted image user posted image Sve cestitke mamama,nadam se da ste dobro prosle i da cete podeliti uskoro utiske sa nama koje smo jos "na cekanju"...Ja sam jutros zakazala pregled za sredu,jel mi je termin,a nikakvih naznaka nema...Nisu hteli da mi kazu ko radi u sredu,kao ne znaju zbog odmora... user posted image Zna li neko ko bi mogao biti?Neka informacija,ko je na odmoru ko ne dobro bi dosla ... user posted image

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
6.8.2012 13:53:32   
Linonina
Ја била пре неки дан, оно што знам је да је радио др Кушљевић, и неки крупни др просед висок сестра га је зовнула једном чини ми се др Ђоле или тако некако, ма нека сигурно зна по изгледу који би то могао бити. Баш огроман човек.
И нека докторка ради али не знам која много ми је далеко била нисам успела кратковида дотле да добацим да је снимим, а не знам име.

Ако ти је од помоћи..

(odgovor članu na cekanju)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
6.8.2012 17:51:42   
na cekanju
Da,taj krupni je doktor Djokic,mislim da je ok,bila sam par puta na uz kod njega,pre dubl.testa..Ovog drugog nisam sigurna da znam ko je,a doktorka,ma samo da nije crvena user posted image ....

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
6.8.2012 23:02:08   
Djuradj
Hvala na cestitkama, a sto se tice utisaka, ako nekoga nesto konkretno zanima, neka pita slobodnouser posted image Na cekanju, u sredu od 7h do 13,30h radi Bojovic(ambulantu od 10-12h) i do prosle nedelje je bio tu Kusljevic(od 13,30h), a da li je i dalje, nemam pojma.

(odgovor članu na cekanju)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
6.8.2012 23:33:32   
vesnacaki
Evo imam i ja info...Ja sam na programu za cr u sredu ujutro i poradja me dr .Mitrovic. Mozda se i sretnemo tamouser posted image

(odgovor članu na cekanju)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.8.2012 13:14:32   
na cekanju
Moguce user posted image ...ja se samo plasim da mi ne izazivaju porodjaj ili kako to vec ide kad prodje termin...volela bih samo da ide sve prirodno..U prosloj trudnoci mi je termin prosao 4 dana,secam se da sam otisla kod Obradovicke na pregled ,ona mi je rekla da nece jos par dana,ma jedva sam stigla do kuce,krenule su kontrakcije na 2 minuta..Dok sam se ja smislila dal je to to ili ne,kad sam se vratila bila sam skoro 5prs.otvorena..Verovatno oni imaju neki fazon da pri pregledu nesto urade grlicu da krene da se povllaci...
Ps.Jel zna neko mozda,koja je cena i procedura oko apartmana sada?

(odgovor članu vesnacaki)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.8.2012 13:18:53   
tanjicak79
Drage trudnice i mamice iz gradske!

Koga interesuje može da pročita moju porođajnu priču KLIK.

(odgovor članu na cekanju)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.8.2012 13:46:23   
tanjicak79
IZVORNA PORUKA: Djuradj

Vrlo blizu...u sobi 3user posted image Upravo razmisljam koga sam zapazila na otpustuuser posted image user posted image

Djuradj, ja sam na kontrolnom pregledu za otpust u četvrtak imala rozu, dugačku spavaćicu. A inače imam kestenjastu kosu, i neku raščupanu, paž frizuru. Ni ja nisam baš obraćala pažnju na to ko je iz koje sobe. Redovno sam išla u trpezariju na obroke, pa smo se verovatno i tamo videle.
Ali nema veze, bitno je da smo sad kući sa našim bebicama. Čestitam ti i želim ti da uživaš sa svojom dečicom user posted image

(odgovor članu Djuradj)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.8.2012 15:20:40   
Linonina
IZVORNA PORUKA: vesnacaki
Evo imam i ja info...Ja sam na programu za cr u sredu ujutro i poradja me dr .Mitrovic. Mozda se i sretnemo tamouser posted image


Веснацаки, само да знаш држим ти палчеве и једва чекам твоју причу! user posted image

Тањичак, прочитала сам твоју причу, свака част, кад би тако све пролазиле било би савршено...

И да, имам једно питање, ту постељину коју носимо са собом је ли намештамо на кревет одмах кад дођемо, припремимо све па онда на порођај или како?

И оне подметаче што носимо због постељине, ако је природни порођај ајде де можеш можда да их ставиш и сама после порођаја, али након царског сигурно нико није способан о томе да мисли, тад нико није у стању да узме било шта из торбе и постави испод себе?
Можда је глупо питање али како то функционише?

< Poruku je uredio Linonina -- 7.8.2012 15:41:15 >

(odgovor članu vesnacaki)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.8.2012 17:02:03   
j o e
ako je carski, kad se probudis iz anestezije i opasuljis dovoljno da razmisljas o tome, zamolis sestru i ona ti doda/namesti sve sto treba. na intenzivnoj te bas maze i paze, bilo mi je tesko da se naviknem da sve sama radim kad sam presla na odeljenje, totalno sam se razmazila :)

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.8.2012 21:52:36   
tanjicak79
Linonina, nisi uopšte u obavezi da donosiš svoju posteljinu, ali možeš i ja ti preporučujem. Posteljina će ti trebati tek kad završiš sa porođajem i kad te odvezu u sobu na onom pokretnom krevetu.
Kad sam ja stigla iz porođajne sale bio mi je namešten krevet, ali nije bilo jastuka, pa sam ga ujutro tražila i dobila i stavila na njega svoju jastučnicu. Dovoljno je da poneseš jastučnicu, čaršav i jedan podmetač, za početak (ovo možeš da odvojiš u zasebnu kesu). Sve što ti kasnije bude trebalo doneće ti tvoji naknadno kad budu dolazili u posetu koja je od 14 do 15h. A mogu i da ti dostave stvari u bilo koje doba dana dole na prijemnom šalteru, pa će ti neko od sestrica doneti.

(odgovor članu j o e)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
21.8.2012 17:38:10   
Linonina
Где сте жене, што сте се ућутале?
Је л' има свежих информација, па која нам је задња била на Звездари, шта има ново? user posted image

Ја била јуче на прегледу горе и читам на шалтеру:
" При доласку у породилиште потребно понети само обавезну документацију и ствари за основну хигијену." user posted image
Ма важи.

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
22.8.2012 10:00:02   
malanatica
E to sam i ja procitala prosli put kad sam bila. Sve zavisi sta ko smatra da je osnovno. user posted image
Meni je termin u subotu, u petak idem na CTG pa cemo videti sta ce biti. Za sad se bebi svidja kod mame.user posted image

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1495
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
22.8.2012 13:16:28   
anci83
Cao svima. Mi smo novi na forumu ali vec neko vreme citamo ovu temu jer smo se odlucili za Zvezdaru. Cekamo decaka, i za koji dan ulazimo u 32 nedelju :). Danas smo se prvi put javili u KBC Zvezdara, otisli smo na blef pa ko nas primi, primio nas je doktor Mavric. Nama je delovao ok i pozitivno, lepo nas je pregledao i rekao da je sve uredu, bas smo zadovoljni sobzirom da smo otisli jer nam je beba veca za 2 nedelje i definisana je dijagnoza intolerancija na glukozu jer je ogtt test bio malo losiji ali nista specijalno. Inace sam se ugojila do sada, kako je danas doktor rekao, idealnih 10kg. Sto se tice same velicine bebe danas kod njega je sve bilo ok i rekao nam je da je ovo jedna normalna trudnoca. Sledeci pregled za 4 nedelje. Kakva su vasa iskustva sa pomenutim doktorom? Mi smo jos i culi da je doktorka Milica Kostic super.
Inace, skola za trudnice ne radi do septembra.

(odgovor članu malanatica)
Direktna veza do poruke: 1496
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
22.8.2012 16:27:31   
Linonina
И ја сам била пар пута код њега, и поред осталих који су ок, мени је он супер. Позитиван, духовит, никада ти не диже тензију и не улива страх, напротив увек те умири ако за нешто бринеш. Мени је ок. И при том није антипатичан ни надуван, не изиграва и не глуми лудило као већина доктора.

(odgovor članu anci83)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
22.8.2012 20:36:59   
mara2212
Pozdrav svim trudnicama...
Moze li neka da me posavetuje kakva je procedura za odlazak na pregled kod npr dr Mavrica?
Vodim trudnocu na VMA, 33. sam nedelja pa ne znam kada bi trebalo da se javim u porodiliste i kakve analize je tamo neophodno odraditi:::?
Hvala unapred user posted image

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
22.8.2012 21:44:40   
Linonina
Кад заказујеш једино да питаш кад је он, па да тад закажеш, мислим да нема друге. Али и ако одеш на блеф, већина је ок, уствари скоро сви осим једне риђе др не знам сад како се зове. Око ње смо се већином све сложиле - избегавати.

< Poruku je uredio Linonina -- 22.8.2012 21:45:51 >

(odgovor članu mara2212)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
23.8.2012 17:40:39   
na cekanju
Pozdrav devojke,evo,ja imam sveza iskustva,porodila sam se pre destak dana na Zvezdari...pa sta koga interesuje moze da pita...Sto se tice nosenja u bolnicu,to vam mogu reci da ponesete sve,mada,mogu vam najblizi doneti odmah posle porodjaja...Ja sam sve ponela i nisam pogresila..Nemaju bukvalno nista ali su zaista svi ok,a to je naj bitnije .Sve ostalo se moze doneti user posted image Mene je poradjao dr.Mitrovic,sasvim slucajno se on zadesio tu,tj hocu reci njegova je bila smena..Sto se njega tice,sasvim ok,zaista ali meni je tu bila definitivno najvaznija babica,koju sam tada videla prvi put,cini mi se da se Marija zove,mlada i izuzetno pozitivna osoba..ma super lik..e ona mi je znacila mnogo,mnogo...doktor je otprilike bacio pogled kad je porodjaj krenuo...Inace,hvala bogu,porodjaj je isao ekstra brzo i za dva sata od pocetka bolova sve je bilo gotovo...user posted image rodila se moja devojcica...Sto se tice dohrane beba,redovna je,dohranjuju ih u 12 uvece 5 ujutru i nekoliko puta u toku dana i svaki put pitaju da li zelite,ili je bebac sisao..tako da nije bas da morate da ih jurite za dohranu,inace b.frendly je sad svuda,izuzev ako ste na carskom i naravno u apartmanu...toliko ,sta koga interesuje,slobodno pitajte...

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here