|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
15.8.2016 22:20:16   
lukijano

IZVORNA PORUKA: BojanaSa

Lukijano,posto ja tek ulazim u 8, zamolila bih te da javis utiske.
Javicu obavezno. Meni je termin po poslednjem UZ 3.9, a po menstruaciji 13.9. Uglavnom ja sam spremna user posted image pa kad bude... Javljam utiske

(odgovor članu BojanaSa)
Direktna veza do poruke: 1876
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
15.8.2016 22:22:33   
BojanaSa
Hvalaaaa. Srecno!

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 1877
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.8.2016 14:24:03   
bebasss
Ovako, sto se tice kade, tu je porodilja do odrecenog prsta otvaranja, posle se prebacuje na porodjajni krevet.
Sto se tice epidurala, nije ga moguce dobiti nocu, zato sto bolnica trenutno nema dovoljno anesteziologa, potrebno je otici na razgovor s anesteziologom, svakog dana sem petka, od cini mi se dvanaest do pola dva, ne zakazuje se. Anesteziolog ce vam reci sta vam treba od rezultata, cini mi se vreme koagulacije. Epidural se ne placa.
Anesteziolozi su izuzetno fini i ljubazni.
Sto se tice samog porodjaja, ako imate vec vaseg doktora, koji vam vodi trudnocu, on ce vam reci kad ce vas odprilike poroditi.
U slucaju da cekate bolove, najbolje je da cekate kontrakcije na sto krace vreme.
I da videla sam negde da je neko napisao da maltene sve prikljucuju na indukciju, u vecini slucajeva da, ali to samo da bi porodjaj krace trajao, da bi se beba i mama manje mucile.
Ako sve prodje kako treba, beba i mama posle tri dana idu kuci.U
Ako imate babicu, ona se nece odvajati od vas, bice tu samo zbog vas, dok ce druge babice biti tu za ostale zene.
U svakom slucaju, moje misljenje je da su zaista svi tu zbog nas, tako se i ponasaju.
Brojimo sitno i cekamo bebu user posted image


(odgovor članu BojanaSa)
Direktna veza do poruke: 1878
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.8.2016 14:30:06   
BojanaSa
Hvala Vam. Ja necu moci epidural zbog kicme,zato sam mislila kadu,bar malo da necim da uticem na bolove. Neka devojka je rekla da izbegavaju kadu u poslednje vreme. Dr cu izabrati cim udjem u 9 a za babicu nisam ni znala da moze da se bira. U svakom slucaju volela bih da cujem Vase utiske na kraju.

(odgovor članu bebasss)
Direktna veza do poruke: 1879
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.8.2016 14:34:04   
bebasss
Mislila sam da ni ja ne mogu epidural, zato sto imam duplu skoliozu, medjutim anesteziolog mi je pogledao kicmu i rekao da ipak ima prostora. :D Mislim da ipak treba da porazgovaras sa anesteziologom. Kada ne moze bas da ublazi bol :(
Koje god pitanje da imas za kbc zvezdara, pitaj, prilicno sam upoznata :D

(odgovor članu BojanaSa)
Direktna veza do poruke: 1880
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.8.2016 14:43:23   
BojanaSa
Ma idem sad prirodno,pa ako bude bastako jaka bol sa drugim detetom cu eoidural. Ali bih volela kadu,voda opusta.

(odgovor članu bebasss)
Direktna veza do poruke: 1881
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.8.2016 14:46:06   
bebasss
Samo reci doktoru, kad ga izaberes da hoces kadu. :D
Sve preporuke za dr bojovica, mladenovicevu, djokica...

(odgovor članu BojanaSa)
Direktna veza do poruke: 1882
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.8.2016 14:50:43   
BojanaSa
Ooooo hvalaaaaa. Bar cu otprilike znati kog da izaberem.

(odgovor članu bebasss)
Direktna veza do poruke: 1883
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.8.2016 14:55:16   
bebasss
Bojovic je mladji, opusten, voli da prica, nisam cula da je neko rekao nesto lose za njega.

(odgovor članu BojanaSa)
Direktna veza do poruke: 1884
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.8.2016 17:03:01   
lukijano
Ja mislim da Mladenovicka vise ne radi u Gradskoj nego samo privatno, treba proveriti. Moja preporuka je dr.Pedja Mitrovic.

(odgovor članu bebasss)
Direktna veza do poruke: 1885
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.8.2016 17:15:43   
BojanaSa
Ok. Hvala, onda cu njega traziti,sve mi je jedno kad ne znam,ali posto Vi ocigledno znate,onda cu Vas poslusati.

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 1886
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
25.8.2016 19:23:49   
marijana22
evo da javim utiske po dogovoru.
Porodila sam se 13.08
To jutro sam imala zakazan ctg- gde je bilo nesto malo kontrakcija dr mi kaze da dodjem za 2 dana ako ne bude nista , pa ce me tada primiti u bolnicu jer sam prosla termin. Uvece oko 6 osecam nekoliko jakih kontrakcija ali su na 20 min- pola sata, i tako do 9 kad pored kontrakcija kao da osecam napone. Idemo do bolice, isti dr-Opet Vi?
Pregleda me otvorena 7 prstiju, kaze pravo u salu, bez pripreme. oko 22 sam legla na sto u 23 se porodila. Ja se jedina poradjala tada.
babica i dr su bili sjajni. Obilazili me. Kad sam se poradjala bodrili me- ajde napinji jos malo, super ti ide..... stvarno su bili ok, iako ja nisam bas sve vreme saradjivala....
Posle porodjaja trazila sam da odmah dojim bebu, cim su je izmerili i malo obrisali stavili su mi je na grudi-ali beba nije htela da saradjuje.. posle su je odneli da je preglerda dr i obukli je pa je vratili kod mene posle 20-ak min i tada je sikila 15-20min. I tu su bili sjajni.
Posle 2h lezanja u sali odveli me na odeljenje. Tamo mi je bilo ok, bio je lak porodjaj, sve sam mogla sama oko bebe. beba je lepo sikila tako da nemam nikakvih zamerki. hrana jeste losija, ali prezivi se. A i uvek vasi mogu da vam donesu nesto.. Bitna napomena ne pustaju decu mladju od 10god kad su posete.

E sto se tice stvari za porodiliste. Ja sam podelaila u dve kese. U prvu sam stavila samo stvari koje su mi potrebne za porodjaj-spavacica, papuce, peskir, neseser i uloske i dokumenta. A u drugu stvari za bebu, plazmu, vodu, jos ulozaka i sve drugo sto sam smatrala da ce mi trebati tokom boravka u bolnici. Kad se porodite kao sto rekoh lezi se 2h u sali, vi javite muzu da vam po isteku ta dva sata donese tu drugu kesu, pa vam neka od sestara dostavi. Kako sam se ja porodila nocu, mm je doneo kesu i 1 nocu pa se ta sestra na salteru bunila, sto donosi toliko stvari.....

(odgovor članu BojanaSa)
Direktna veza do poruke: 1887
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
26.8.2016 6:54:57   
bebasss
Evo, I ja se porodila.
Otisla na kontrolu 24. Dr me pregledao, otvorena nekih 4,5cm, pravac porodiliste.
Priprema laganica :) , tu sam bila oko sat vremena, usla u salu, prikljucili me na idukciju, bolovi podnosljivi... kasnije sam primila epidural, zbog diagnoze koju imam.
sve je super proslo, doktor I babica ne zna se ko je bolji.

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 1888
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
26.8.2016 7:20:17   
lukijano
Devojke hvala puno na informacijama... Interesuje me jos kakvo je stanje sa posteljinom i spavacicama i koliko je kreveta u sobi?

(odgovor članu bebasss)
Direktna veza do poruke: 1889
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
26.8.2016 7:34:07   
BojanaSa
Cestitam mame! Hvala na informacijama i uzivajte sa bebama.

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 1890
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
26.8.2016 7:35:09   
BojanaSa
Cestitam mame! Hvala na informacijama,uzivajte sa bebama.

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 1891
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
26.8.2016 12:31:57   
marijana22
Čestitamuser posted image

U sobi su po 3-4 kreveta. Spavaćice nam nisu uopšte nudili, sve smo bile u svojim spavaćicama. Meni su prvog dana zamenili krvavu posteljinu, a posle je opet bila nestašica, ali sam ja nosila one jednokratne podmetače za krevet, dobro dođu za prva 2 dana kad je najjače krvarenje.
Nije loše poeti neku tetra pelenu, jer je i toga jedan dan bilo malo

(odgovor članu BojanaSa)
Direktna veza do poruke: 1892
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
26.8.2016 13:12:28   
lukijano
Hvala puno!!! user posted image

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 1893
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.9.2016 18:16:52   
lukijano
Evo i ovde da napisem koji red. Porodila sam se u ponedeljak. Sto se tice osoblja nemam nista drugo da kazem osim reci hvale. Ali su uslovi nikakvi kao sto i znate. Posteljinu nisu imali da mi promene tako da bih lezala na krvavoj da nisam ponela one podmetace jednokratne za krevet. Ni jastucnicu nisam imala. WC i kupatilo nije radio dan i po, pa smo isle skroz na drugi kraj hodnika u drugo... Ja sam u sobi sa 3 kreveta. Sto se tice hrane meni licno se ne svidja ali kad si gladan pojedes... Bezukusna je totalno...ali prezivi se...uostalom poseta je svaki dan od 15-16h pa mogu da vam donesu. Ako je sve ok ostaje se 3 dana i 3 noci. Sto se tice garderobe za bebe tu su u deficitu, meni je rekla da mogu da donesem svoje ako hocu. Pelena i svedskih i tetra ima dovoljno. Ako vas jis nesto interesuje pitajte. Pozdrav!

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 1894
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.9.2016 18:27:05   
marijana22
Čestitamuser posted image

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 1895
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.9.2016 18:34:54   
IvanaSK RR
Lukijano, cestitam!

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 1896
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.9.2016 8:10:49   
lukijano
Marijana, Ivana hvala user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1897
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
15.9.2016 15:15:01   
bbbojanica
Da li moze neko da mi kaze sta se desava sa kupanjem beba,tj ko kupa bebe? Prvi put sam se porodila u Visegradskoj i nije bio bf program pa sam sad totalno zbunjena sta da nosim a sta ne za bebu. Inace svakog momenta ocekujem da krene porodjaj user posted image

(odgovor članu Flame)
Direktna veza do poruke: 1898
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
15.9.2016 15:37:30   
IvanaSK RR
Bebe se ne kupaju u porodilistu. U Gradskoj ne, za ostala porodilista ne znam.

(odgovor članu bbbojanica)
Direktna veza do poruke: 1899
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
15.9.2016 16:06:02   
BojanaSa
Nova moda,vise ne kupaju bebe nigde. Brisu ih VLAZNIM MARAMICAMA. Kupa ih tek patronozna kad dodje,ako je prva beba? Ako ne,onda mama kad dodje kuci.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here