|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Opekotine
7.8.2013 18:08:28   
Didy
Havala, Olga.user posted image
Svakako moram čekati sutra, pa ću sutra i odlučiti šta ću da radim.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Opekotine
7.8.2013 18:09:08   
Ana RR
Joj duša mala user posted image Didy, možda je bolje da je odvedeš, ne znam.. srećica user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Opekotine
7.8.2013 18:30:18   
Didy
Videću sutra ujutro. Maleni su plikovi i ona se stvarno ponaša kao da se ništa ne događa. Ako će joj sutra to bušiti kod dr, radije je ne bih vodila. Zvala sam i Halo bebu, nešto mi je spominjala da će joj možda i antibiotik dati.user posted image Nisam znala da oko plika ima toliko medicinskog angažovanja.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Opekotine
7.8.2013 19:01:22   
cockic
jao ja se cesto vrucom vodom opecem i to onom kljucalom.belance pomaze 100%,i onda namazem flogocid.pekisa se jednom opekao malo na prstic od ringlu a jednom i na vrelu sijalicu od stone lampe,i lena je ringlu imali su male plikove pukli i sve bilo ok.moj rodjeni brat kad je bio mali celu saku stavio na ringlu umotali mu saku.ali on sve skinuo,u to vreme je puzao i nista se nije inficiralo.

mislim da joj stavis gazicu i obujes carapicu namazes neku kremu za opekotine,i da ce sve biti ok.ali ko se seti belance cim se to desim,spasava stvar za 80%.u vecini slucajeva plikova i ne bude.ako se odmah odreaguje,tj.cim se desi opekotina.belance bukvalno nestane od tog izvlacenja.ali mora da se duze drzi.

ja sam kad mi je pekisa bio mali,otkuvavala flasicu i kljucalom vodom se polijem do skoro svim prstima jedne ruke.odmah razbila jaja tj.belanca,mazala flogocid i plikova nije bilo.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Opekotine
7.8.2013 19:12:42   
mati
Belanac sigurno pomaze, ali on se odma stavlja,da i ne dodje do pliha... Ja tako kad se desi, pa se spetljam u brzini, zaboravim sta bese,pa razbucam jaje, sve se pomesa i mazem i belancem i zumancem.
Didy,ako se ne zali neka je sad, mazi necim, cisto da joj hladi. A ne boli je zato sto je plih, bolece je ja mislim kad pukne...

< Poruku je uredio mati -- 7.8.2013 19:17:01 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Opekotine
8.8.2013 14:01:23   
Didy
Nisam je vodila kod lekara jer su joj se još sinoć plikovi nekako izduvali, nisu se probušili, ali se skoro ni ne vide. Šetala je juče po gradu u sandalicama i jutros isto, ništa se ne žali, sve normalno. Ne stavljam joj nikakav zavoj, u čistim je snadalicama, u bazenu se kupa dobar deo dana, po kući je bosa... Mislim da će biti ok. Mažem joj i dalje jekoderm nekoliko puta na dan.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Opekotine
8.8.2013 14:30:28   
Ana RR
Ja se ne bih usudila da stavim belance na ranu.. ja sam frik i kad lupam jaje odmah trčim i perem ruke i pazim da ništa ne pipnem user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Opekotine
8.8.2013 14:49:05   
Didy
Ja se sećam da je meni mama stavljala belance jednom, bila sam već velika, recimo tinejdžerka.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Opekotine
8.8.2013 14:50:33   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja se ne bih usudila da stavim belance na ranu.. ja sam frik i kad lupam jaje odmah trčim i perem ruke i pazim da ništa ne pipnem user posted image

Što?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Opekotine
8.8.2013 15:00:32   
Ana RR
Pa prvo zato što mi je gadno, a drugo što ne vidim poentu stavljanja živog jajeta na bilo šta. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Opekotine
8.8.2013 15:05:40   
Peace*
Ah, nisam dobro citirala. user posted image Deo zašto ne bi stavila na opekotinu se slažem. user posted image

Nego, ja kad lupam jaja, samo sperem vodom ruku ako sam je umazala, i ako stignem to da uradim, jer ne volim da hvatam viljušku takvom rukom, jer onda spustim viljušku, pa se umaže pult, pa prosto imam više posla.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Opekotine
8.8.2013 16:05:40   
Leax
Opekotine, bilo koje vrste , treba prvo rashladiti vodom ili fizioloskim rastvorom zatim u debljem sloju namazati kremu npr. sanaderm i zastiti gazom i zavojem. Ukoliko su opekotine vecih povrsina ide stanicid gaza pa sve ono malo pre navedeno. Najbolje je u svakom slucaju se obratiti lekaru . Po proceni lekara moguce je i ukljucenje antibiotika kako ne bi doslo do infekcije jer plikovi koji su popucali i ostecena koza su ulazna vrata za bakterije.


_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Opekotine
8.11.2014 18:56:16   
amelia
ja sam juce kljucalom vodom opekla 2 prsta ma toliko me je bolelo da su suze same tekle nista mi nije pomagalo stavila sam belance jos vise me peklo stavila sam med isto stavila sam posle jogurt malo je prestalo ali samo nekoliko minuta onda se opet pojavio bol nista mi nije pomagalo osim da cuvam u hladnoj vodi ili da stavljam ladne obloge..cuvala sam tako 3 h pa je malo proslo onda sam kasnije namazala penaten kremu za decu i bilo je malo bolje..evo danas je bolje ne boli me toliko jos je sve crveno i imam dosta plikova nadam se da ce sto pre prociuser posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Opekotine
8.11.2014 20:19:29   
choopa choops
amelia žao mi je...

Ja sam isto čula za ovo sa paradajz pireom, aali nisam probala. Nekako u trenutku kad se opečem, ja automatski idem pod vodu, ništa mi od ovih đakonija ne pada na pamet.

A ja sam prošle ili pretrpošle godine prosula uzavreo vosak za depilaciju po cijeloj šaci! user posted image Mislim da veću bol u životu nisam osjetila. Cijeli daan sam držala ruku u vodi sa ledom. Htjela sam da umrem. I ajde što se smirio bol naakon dan-dva, nego što mi je vosak ostao zaaljepljen, pa sam morala pomalo da skidam. Užas.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Opekotine
22.12.2022 1:26:06   
marketing RR

IZVORNA PORUKA: scepa92

Pozdrav
bebca od 9 meseci zadobila je opekotine od vrele kafe blizu zgloba na nozi.
Imala je crvenilo i koža se oljuštila u tom delu
Odvezli smo je odmah u tiršovu,previli su joj nogu očistili ranicu i danas smo ponovo bili na previjanju.
Doktor kaže da je rana OK ali je pitanje da li će ostati ožiljak tj da li će koža biti identična.

Da li je neko nažalost imao slično iskustvo?
Koji melem/kremu ste mazali za ožiljak? Šaljić?

Prvi put u Tiršovoj kao i danas, mazali su joj Tyrosur gel, mazaće ga na svakom previjanju (još nekih 7 dana), nakon toga i mi neki period.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Opekotine
22.12.2022 11:53:16   
Ivanka 75
Mi smo samo mazali Šaljićev melem na bebinu šaku kad se opekla na vrata od rerne. Nismo je vodili ni kod lekara a ni kožu nismo skinuli kad se napravio plik. 
Nije ostao ožiljak na dlanu. 

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 91
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here