|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   otapanje frizidera
4.4.2009 15:48:53   
afrodita
Nema mi nista gore nego kada ceo dan otapam frizider.
Jednom sam sipala vrelu vodu u serpu i stavila na led
pa mi se sve odlepila boja iz malog hladnjaka.
Da li ga drzite otvorenim ili zatvorenim?
Lomite li led? Kako to radite?
Pitanje za one koji nemaju samootapajuce frizidere.

Direktna veza do poruke: 1
   RE: otapanje frizidera
6.4.2009 22:50:15   
afrodita
Izgleda da svi imate samootapajuciuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 2
   [Obrisana poruka]
20.4.2009 19:59:12   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: otapanje frizidera
20.4.2009 20:05:20   
dunja RR
ja sam ga uvek otapala tako sto sve povadim, drzim otvorenim ceo dan , pa ocistim; u zadnje vreme to radi iskljucivo mm, on lomi led i skroz ga ocisti sa spaklom za pola sata sve zavrsi i samo prebrisemo;

inace videla sam kod jedne drugarice sredstvo za brzo otapanje leda, secam se da je mala narandzasta bocica, ali ne znam ko proizvodi, u spreju je sa prskalicom samo poprskas sacekas par minuta i prebrises....

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: otapanje frizidera
22.4.2009 20:55:05   
afrodita
IZVORNA PORUKA: gagi

ja ti to radim ovako izvadim sve stvari i odnesem kod komsinice iskljucim ga iz struje i drzim ga otvorenim preko noci.sutradan ga samo ocistimuser posted image


jao Gagi sto me zezas,
Zato sto sam se rasplakala jer svi imate
samootapajuci frizider
neka nekauser posted image user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: otapanje frizidera
30.4.2009 14:33:51   
Ana RR
Malo ću omašiti temu, ali pošto imam problem sa frižiderom napisaću ovde da ne otvaram novu teme.
Naime, imam Samsungov frižider, No frost sistem. Odličan je, ogroman, friz je u donjem delu a gore su police.
ALI, često se u njemu čuje neka bukauser posted image kao kad lomiš plastičnu flašu, recimo.. pa se čuje kao da kaplje voda, ali neki metalni zvuk... Moja drugarica ima isto No frost ali neka druga marka i kod nje se čuje to lupanje. Mene to užasno nervira, jel to kod svih No frost modela ili smo mi baksuzi user posted image ?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: otapanje frizidera
17.7.2009 8:55:19   
Anoniman
Juče sam prala frižider i odmrzavala zamrzivač. OTPALA SAM!!!!!!

Zamrzivač inače otapam tako što ubacim tepsiju vrele vode, i menjam je na svakih 5-10min (pošto se naravno brzo hladi).

Sve je bilo gotovo za nekih 2,5 sata.

INAČE, MRZIM OVO DA RADIM!!!

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: otapanje frizidera
17.7.2009 9:03:16   
prolece
to jeste delotvorno, ali ne preporučljivo,  jer štetite frižideru.
ustvari i nije loše, ako jedva čekate da se pokvari, pa da kupite samootapajućiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: otapanje frizidera
17.7.2009 9:04:48   
Anoniman
Ma ne stavljam u frižider, već u zamrzivač.

I moja mama i moja baka to rade svojim zamrzivačima od kada znam za sebe, a još uvek koriste iste zamrzivače.

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: otapanje frizidera
17.7.2009 9:10:54   
prolece
meni tako rekli.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: otapanje frizidera
17.7.2009 9:32:55   
Nella79
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Malo ću omašiti temu, ali pošto imam problem sa frižiderom napisaću ovde da ne otvaram novu teme.
Naime, imam Samsungov frižider, No frost sistem. Odličan je, ogroman, friz je u donjem delu a gore su police.
ALI, često se u njemu čuje neka bukauser posted image kao kad lomiš plastičnu flašu, recimo.. pa se čuje kao da kaplje voda, ali neki metalni zvuk... Moja drugarica ima isto No frost ali neka druga marka i kod nje se čuje to lupanje. Mene to užasno nervira, jel to kod svih No frost modela ili smo mi baksuzi user posted image ?


To baš i ne bi trebalo da se dešava!
koliko je star frižider? mi smo imali sličan problem, ali to je bilo zbog selidbe..
Inače, svaki frižider/zamrzivač nakon bilo kakvog pomeranja ili transporta mora da stoji 3-12h pre uključivanja u struju!
Ako vam nije stajao dovoljno, gasovi se nisu pravilno rasporedili i zbog toga ti pravi buku!
Ako je to u pitanju, isključi frižider (možeš iskoristiti priliku i da ga očistiš), isključivo mlakom vodom sa malo sode-bikarbone (ništa deterdženti!!!), ostavi ga preko noći pa ujutru uključi. Trebalo bi da bude ok!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: otapanje frizidera
18.7.2009 23:35:04   
Ana RR
Nella, friz je star 2 godine. Nismo ga odmah uključivali jer smo još uvek renovirali stan kad je stigao.

Nemam pojma koji mu je đavo user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: otapanje frizidera
24.7.2009 15:45:16   
Anoniman
sad iščitah ovo sve ...trebala bi nekad malo otopiti frižider kontala večeras 

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: otapanje frizidera
25.7.2009 16:28:39   
guppy RR
imam samootapajuči frižider, ali ne i zamrzivač (donji deo friza).

Ana, nama ne lupa tako, a imamo Gorenje.

Zamrzivač nam je pun leda i nikako da to odradim. Taman ga malo ispraznim, kad mi zatreba meso ili nešto što držim u zamrzivaču, pa jovo nanovo.
Moraću nekako.... joj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: otapanje frizidera
25.7.2009 16:46:14   
Ana RR
Naš je No frost, ne znam da li ima to neke veze.. nema leda u njemu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: otapanje frizidera
25.7.2009 16:46:52   
guppy RR
da, da... no frost znači da se ne pravi led u njemu.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: otapanje frizidera
25.7.2009 16:51:07   
Ana RR
Mislila sam, da li to ima veze sa bukom?

Kad smo kupovali frižider hteli smo isključivo no frost sistem, ne mogu se patiti sa ledom, ovo je zaista fantastično! Samo ga 2 ili 3 puta mesečno prebrišem i milina!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: otapanje frizidera
25.7.2009 16:52:46   
guppy RR
ahhh sorry user posted image
pa može biti da to ima.. nem' pojma... a da zoveš servis?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: otapanje frizidera
25.7.2009 16:57:39   
Ana RR
Nema svrhe jer je istekla garancija (pre 2 godine je kupljen a Samsung daje samo 1 godinu garancije). Mada bih mogla da nazovem i da pitam da li je to normalno.

Nije to stalno, ali ponekad me uplaši kad pukne user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: otapanje frizidera
5.8.2009 9:44:43   
Anoniman
juče kad sam došla s posla napokon sam se nakanila da otopim frižider i zamrzivač
majke mi koliko je bilo leda konforno je mogao i pingvin da živi unutra

elem to je cirkus bio s ona dva indijanca koji su mi "pomagali"...i sad je sjajan ...čist i pust kao antarktik ... danas valja na pijacu i u merkator

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: otapanje frizidera
2.9.2009 13:03:48   
Jelena81
To lupkanje se i nama dešava sa Beko- vim frižiderom...

Nije pod garancijom... ima 4 godine

Majstor nam je rekao : " Bolje kupite novi nego da popravljam...  Tehnika nove generacije je veoma loša..."

Zvali smo drugog, rekoa je da će popravka izaći oko 8000 din user posted image

Zainatila sam se i neću da ga popravljam... Samo što se preplašim noću kada me trgne iz sna... I onda sebi kažem da ću da kupim novi... Čim sakupimo novac...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: otapanje frizidera
7.9.2009 12:05:31   
mamanp
Nije bas o otapanju frizidera, ali je clanak o namirnicama u frizideruuser posted image user posted image

Šta sve nije za frižider

Bez obzira na činjenicu da je savremeno domaćinstvo nezamislivo bez frižidera, postoje namirnice koje ne bi trebalo čuvati na niskim temperaturama.

Peciva i hleb

Ako ih držite u frižideru, rizikujete da postanu previše suvi i krti. Bolja opcija je da hleb i peciva koja su vam preostala držite u kesi ili u posebnoj posudi sa poklopcem. Tako će ostati sveži, pa ćete moći da ih jedete i sutradan.

Pomorandže, limun i grejpfrut

U frižideru kora južnog voća može da postane smeđa, a meso gnjecavo. Grejpfrut se najlošije ponaša ako prenoći na niskoj temperaturi; pulpa počinje da se suši, a sok nestaje. Zato je pametnije držati agrume na sobnoj temperaturi, a pre upotrebe potopite ih na kratko u hladnu vodu.

Banane

I njih čuvajte na sobnoj temperaturi. Ako ih, kojim slučajem, držite u frižideru, potamneće i postati gnjecave.

Maslinovo ulje

Čuvajte ga na sobnoj temperaturi, ali na nekom mračnom mestu, jer tako ne rizikujete da ulje užegne. Ako nameravate da flašu maslinovog ulja potrošite u roku od nekoliko dana, onda ga možete čuvati u frižideru. „Pahuljice" koje će se stvoriti usled čuvanja ulja na niskoj temperaturi mogu da se razlože pre upotrebe, ali samo ako ulje nije predugo bilo u frižideru.

Paradajz i krompir

Prija im svežina, ali ne i hladnoća. Krompir će posle 24 sata stajanja u frižideru postati sladak, jer će se skrob pretvoriti u glukozu. Paradajz će, pak, izgubiti aromu ako samo nekoliko sati stoji u frižideru.

Čokolada

Ukoliko je čuvate u frižideru, čokolada neće izgubiti aromu, ali će pokvariti boju i izgled. Naime, na hladnoći maslac izbija na površinu čokolade, pa ona mestimično postaje svetlija.

Izvor

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Jelena81)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: otapanje frizidera
10.9.2009 11:14:30   
magnetic
Sa friziderom se jos i nekako izborim,ali zamrzivac stojeci kad topim to je horor za mene.Posle njega moram da spremam celu kuhinju.Tako da se moram i fizicki i psihicki pripremati za topljenje zamrzivaca.Isto ga topim sa serpama vrele vode.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: otapanje frizidera
10.9.2009 12:04:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Malo ću omašiti temu, ali pošto imam problem sa frižiderom napisaću ovde da ne otvaram novu teme.
Naime, imam Samsungov frižider, No frost sistem. Odličan je, ogroman, friz je u donjem delu a gore su police.
ALI, često se u njemu čuje neka bukauser posted image kao kad lomiš plastičnu flašu, recimo.. pa se čuje kao da kaplje voda, ali neki metalni zvuk... Moja drugarica ima isto No frost ali neka druga marka i kod nje se čuje to lupanje. Mene to užasno nervira, jel to kod svih No frost modela ili smo mi baksuzi user posted image ?




Mi imamo no frost frizider sa zamrzivacem (Daewoo) i to lupkanje se cuje samo kad pravi kockice leda. Da nije to u pitanju?

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: otapanje frizidera
5.11.2019 19:07:47   
mama ivane
Imam samo otapajuci frizider i nemam puno muke sa ciscenjem leda


(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here