|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.10.2019 19:36:56   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Draga dr Julka,
Prica o neredovnoj stolici se nastavlja. Beba sada ima tacno sest meseci i uz dojenje je uveden jedan nemlecni obrok ( proso, sljiva, sargarepa, krompir, jabuka, speltin griz, pirincana kasa, muskatna tikva). Stolica se javlja u proseku jednom nedeljno i jako sam zabrinuta gde zavrsavaju svi ti toksini od hrane koja se danima talozi u crevima. Stolica je tvrdja od kad je uveden cvrst obrok. Beba je inace vesela, lepo sisa, nema gasove/grceve osim kad treba da kaki. Od sutra cu da krenem sa kamilicom, samo ne znam koliko cesto smem da dajem. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Postovani, stolica je delimicno redovnija, prosli interval je bio dva dana, ali evo opet je proslo cetiri dana od poslednjeg puta. Bebi dajem Colief protiv grceva i stanje se delimicno popravilo. Meni je krenula uzasna opstipacija od porodjaja, a i ceo zivot je tako. Jedino mi je sad tokom ove trudnoce, iako sam uzimala gvozdje, stolica bila redovna. Moram da pojacam sa vlaknastom hranom definitivno. Hvala Vam na javljanju. 




Neko od vas roditelja ima taj problem , sigurno. Sve sto ste nabrojali da koristite u ishrani je uredu. Dete se lepo ponasa sto znaci da organizam to tolerise, koristite caj od kamilice sa secerom, 100 ml kamilice i 1kk secera ,neka pije hladnu kamilicu tokom dana. To je ,obzirom na uzrast bolje od sirupa protiv zatvora. Dozvoljeno je da nema stolicu do deset dana.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.10.2019 10:04:25   
Filadendronka

Draga dr Julka,Hvala Vam. Nazalost juce je beba jedva kakila, namucio se 20min. Bas mu je tvrda stolica. Mozda da ukljucim maslinovo ulje u ishranu? I da ga odvedem kod nekog specijaliste ili je to mozda nepotrebno? 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Draga dr Julka,
Prica o neredovnoj stolici se nastavlja. Beba sada ima tacno sest meseci i uz dojenje je uveden jedan nemlecni obrok ( proso, sljiva, sargarepa, krompir, jabuka, speltin griz, pirincana kasa, muskatna tikva). Stolica se javlja u proseku jednom nedeljno i jako sam zabrinuta gde zavrsavaju svi ti toksini od hrane koja se danima talozi u crevima. Stolica je tvrdja od kad je uveden cvrst obrok. Beba je inace vesela, lepo sisa, nema gasove/grceve osim kad treba da kaki. Od sutra cu da krenem sa kamilicom, samo ne znam koliko cesto smem da dajem. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Postovani, stolica je delimicno redovnija, prosli interval je bio dva dana, ali evo opet je proslo cetiri dana od poslednjeg puta. Bebi dajem Colief protiv grceva i stanje se delimicno popravilo. Meni je krenula uzasna opstipacija od porodjaja, a i ceo zivot je tako. Jedino mi je sad tokom ove trudnoce, iako sam uzimala gvozdje, stolica bila redovna. Moram da pojacam sa vlaknastom hranom definitivno. Hvala Vam na javljanju. 




Neko od vas roditelja ima taj problem , sigurno. Sve sto ste nabrojali da koristite u ishrani je uredu. Dete se lepo ponasa sto znaci da organizam to tolerise, koristite caj od kamilice sa secerom, 100 ml kamilice i 1kk secera ,neka pije hladnu kamilicu tokom dana. To je ,obzirom na uzrast bolje od sirupa protiv zatvora. Dozvoljeno je da nema stolicu do deset_ dana.



(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.10.2019 20:42:58   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Draga dr Julka,Hvala Vam. Nazalost juce je beba jedva kakila, namucio se 20min. Bas mu je tvrda stolica. Mozda da ukljucim maslinovo ulje u ishranu? I da ga odvedem kod nekog specijaliste ili je to mozda nepotrebno? 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Draga dr Julka,
Prica o neredovnoj stolici se nastavlja. Beba sada ima tacno sest meseci i uz dojenje je uveden jedan nemlecni obrok ( proso, sljiva, sargarepa, krompir, jabuka, speltin griz, pirincana kasa, muskatna tikva). Stolica se javlja u proseku jednom nedeljno i jako sam zabrinuta gde zavrsavaju svi ti toksini od hrane koja se danima talozi u crevima. Stolica je tvrdja od kad je uveden cvrst obrok. Beba je inace vesela, lepo sisa, nema gasove/grceve osim kad treba da kaki. Od sutra cu da krenem sa kamilicom, samo ne znam koliko cesto smem da dajem. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Postovani, stolica je delimicno redovnija, prosli interval je bio dva dana, ali evo opet je proslo cetiri dana od poslednjeg puta. Bebi dajem Colief protiv grceva i stanje se delimicno popravilo. Meni je krenula uzasna opstipacija od porodjaja, a i ceo zivot je tako. Jedino mi je sad tokom ove trudnoce, iako sam uzimala gvozdje, stolica bila redovna. Moram da pojacam sa vlaknastom hranom definitivno. Hvala Vam na javljanju. 




Neko od vas roditelja ima taj problem , sigurno. Sve sto ste nabrojali da koristite u ishrani je uredu. Dete se lepo ponasa sto znaci da organizam to tolerise, koristite caj od kamilice sa secerom, 100 ml kamilice i 1kk secera ,neka pije hladnu kamilicu tokom dana. To je ,obzirom na uzrast bolje od sirupa protiv zatvora. Dozvoljeno je da nema stolicu do deset_ dana.




Ishrana koju ste naveli je prema uzrastu odgovarajuca. Sacekajte jos neku stolicu ,da vidimo kako ce se ponasati, a onda bi bilo dobro, ako imate mogucnosti da se posavetujete sa decijim gastroenterologom. Javljajte mi se, ostanimo u kontaktu.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.10.2019 7:01:40   
nata11
Postovana dr,


Beba je od izlaska iz porodilista prepisan Bebytol d3+k1. (od pocetka je na ad mleku) 
Sada je 4m i 10 dana i dalje ima grceve. Da li moze vit d u ovom obliku uticati na stvaranje istih i mozemo li preci na drugu vrstu vit D? 
Napominjem da smo menjali kapi za grceve, probiotik, mleko i grcevi su i dalje prisutni. Pri tom stolicu ima svakog ili svakog drugog dana i ima dosta gasova. 
Hvala unapred. 

_____________________________





(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.10.2019 21:28:12   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Beba je od izlaska iz porodilista prepisan Bebytol d3+k1. (od pocetka je na ad mleku) 
Sada je 4m i 10 dana i dalje ima grceve. Da li moze vit d u ovom obliku uticati na stvaranje istih i mozemo li preci na drugu vrstu vit D? 
Napominjem da smo menjali kapi za grceve, probiotik, mleko i grcevi su i dalje prisutni. Pri tom stolicu ima svakog ili svakog drugog dana i ima dosta gasova. 
Hvala unapred. 

Vit D3K1 se daje kod rizicne dece iz rizicnih trudnoca do navrsena tri meseca odojceta pa se prelazi na vit D3, ali ako je odojce na adaptiranom mleku onda se kapi ne daju jer adaptirano mleko sadrzi dovoljnu kolicinu vit. D za prevenciju rahitisa. Bila bih vam zahvalna kada bi ste mi napisali nesto o porodjaju, trudnoci i bebi i njenom razvoju da bih sigurno dala savet. Nisam nasla u literaturi da vit D utice na grceve, jer oni su posledica nerazvijene crevne flore. Ocekujem da mi se javite, molim vas.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
30.10.2019 9:17:05   
nata11


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Beba je od izlaska iz porodilista prepisan Bebytol d3+k1. (od pocetka je na ad mleku) 
Sada je 4m i 10 dana i dalje ima grceve. Da li moze vit d u ovom obliku uticati na stvaranje istih i mozemo li preci na drugu vrstu vit D? 
Napominjem da smo menjali kapi za grceve, probiotik, mleko i grcevi su i dalje prisutni. Pri tom stolicu ima svakog ili svakog drugog dana i ima dosta gasova. 
Hvala unapred. 

Vit D3K1 se daje kod rizicne dece iz rizicnih trudnoca do navrsena tri meseca odojceta pa se prelazi na vit D3, ali ako je odojce na adaptiranom mleku onda se kapi ne daju jer adaptirano mleko sadrzi dovoljnu kolicinu vit. D za prevenciju rahitisa. Bila bih vam zahvalna kada bi ste mi napisali nesto o porodjaju, trudnoci i bebi i njenom razvoju da bih sigurno dala savet. Nisam nasla u literaturi da vit D utice na grceve, jer oni su posledica nerazvijene crevne flore. Ocekujem da mi se javite, molim vas.




Doktora sada sam uzela otpusnu listu. Ipak sam ja pogresila. Pise D3K prva tri meseca pa prelazak na d3+dha do kraja 1 godine a ako je beba na ad mleku D3+DHA . 
Ne znam kako sam mogla prevideti ovu stavku 😭😭 Nisu me ni u savetovalistu savetovali. 😩😩
Da li ima nekih posledica? Zaista se trudim sve ispratiti, ne znam kako mi je promaklo. 
Rec je o visokorizicnoj trudnoci, beba rodjena hitnim CR u 38+0 sa 2.800 gr. Iz bolnice izasla sa 2.720 gr. Trenutno je tezine 6.100/6.200. Beba je odlicnog zdravlja, na rodjenju ocene 10/10. Veoma je aktivna i napreduje na svim poljima. 
Dojila sam je mozda par dana do uključenja terapije za preeklampsiju i izliv na srcu. 
Sta savetujete da krenemo od danas? Pije Hipp Organic sa probiotikom i preb. Da li joj je dodatno potreban probiotik? 



_____________________________





(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.10.2019 17:21:52   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Beba je od izlaska iz porodilista prepisan Bebytol d3+k1. (od pocetka je na ad mleku) 
Sada je 4m i 10 dana i dalje ima grceve. Da li moze vit d u ovom obliku uticati na stvaranje istih i mozemo li preci na drugu vrstu vit D? 
Napominjem da smo menjali kapi za grceve, probiotik, mleko i grcevi su i dalje prisutni. Pri tom stolicu ima svakog ili svakog drugog dana i ima dosta gasova. 
Hvala unapred. 

Vit D3K1 se daje kod rizicne dece iz rizicnih trudnoca do navrsena tri meseca odojceta pa se prelazi na vit D3, ali ako je odojce na adaptiranom mleku onda se kapi ne daju jer adaptirano mleko sadrzi dovoljnu kolicinu vit. D za prevenciju rahitisa. Bila bih vam zahvalna kada bi ste mi napisali nesto o porodjaju, trudnoci i bebi i njenom razvoju da bih sigurno dala savet. Nisam nasla u literaturi da vit D utice na grceve, jer oni su posledica nerazvijene crevne flore. Ocekujem da mi se javite, molim vas.




Doktora sada sam uzela otpusnu listu. Ipak sam ja pogresila. Pise D3K prva tri meseca pa prelazak na d3+dha do kraja 1 godine a ako je beba na ad mleku D3+DHA . 
Ne znam kako sam mogla prevideti ovu stavku 😭😭 Nisu me ni u savetovalistu savetovali. 😩😩
Da li ima nekih posledica? Zaista se trudim sve ispratiti, ne znam kako mi je promaklo. 
Rec je o visokorizicnoj trudnoci, beba rodjena hitnim CR u 38+0 sa 2.800 gr. Iz bolnice izasla sa 2.720 gr. Trenutno je tezine 6.100/6.200. Beba je odlicnog zdravlja, na rodjenju ocene 10/10. Veoma je aktivna i napreduje na svim poljima. 
Dojila sam je mozda par dana do uključenja terapije za preeklampsiju i izliv na srcu. 
Sta savetujete da krenemo od danas? Pije Hipp Organic sa probiotikom i preb. Da li joj je dodatno potreban probiotik? 



Nemojte da se sekirate nista bebi nece biti od kapi D3K1, ali nastavite sa tim kapima D3+DHA do godinu dana starosti bebe zbog rizicnog porodjaja . D3 kapi su obogatili sa DHA kiselinom koja je vazna za razvoj CNS. Najvaznije je kako se dete razvija, kako prati ,a to ce vam reci vas pedijatar na redovnim kontrolama. Vasa formula sadrzi probiotik i prebiotik, i nema potrebe za dodavanjem bilo cega, osim da se dete nudi sa prokuvanom i ohladjenom vodom jer se odojce hrani sa formulom.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.11.2019 18:13:08   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,


Hvala vam!

Molim vas za još jedan odgovor, naima bratanica moga supruga ima bebu od 5,5 meseci. Malecka je bila prehlađena 10 dana, inhalirali su je i izvlačili sekret iz nosa sa pumpicom. Zbog T joj je davan i Paracetamol. Sada nema T, ali ne mogu da se reše šlajma iz pluća, i dalje se čuje.
Da li imate neki dobar savet?

Nije to sekret u plucima ,to je sekret iz nosa, pa morate obazeno da cistite nocic, stavljate po 2-3 kapi fizioloskog i izvlacite sekret. Neophodno je da cesce lekar koji leci bebu slusa pluca zbog razvoja bronhiolitisa koji je moguc u ovom uzrastu. Pre svakog hranjenja ocistite nosic i pratite kako beba jede i kako se ponasa. Obavezno je kontrolisati pluca, drugi savet nemam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.11.2019 22:04:23   
nata11


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: nata11



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Beba je od izlaska iz porodilista prepisan Bebytol d3+k1. (od pocetka je na ad mleku) 
Sada je 4m i 10 dana i dalje ima grceve. Da li moze vit d u ovom obliku uticati na stvaranje istih i mozemo li preci na drugu vrstu vit D? 
Napominjem da smo menjali kapi za grceve, probiotik, mleko i grcevi su i dalje prisutni. Pri tom stolicu ima svakog ili svakog drugog dana i ima dosta gasova. 
Hvala unapred. 

Vit D3K1 se daje kod rizicne dece iz rizicnih trudnoca do navrsena tri meseca odojceta pa se prelazi na vit D3, ali ako je odojce na adaptiranom mleku onda se kapi ne daju jer adaptirano mleko sadrzi dovoljnu kolicinu vit. D za prevenciju rahitisa. Bila bih vam zahvalna kada bi ste mi napisali nesto o porodjaju, trudnoci i bebi i njenom razvoju da bih sigurno dala savet. Nisam nasla u literaturi da vit D utice na grceve, jer oni su posledica nerazvijene crevne flore. Ocekujem da mi se javite, molim vas.




Doktora sada sam uzela otpusnu listu. Ipak sam ja pogresila. Pise D3K prva tri meseca pa prelazak na d3+dha do kraja 1 godine a ako je beba na ad mleku D3+DHA . 
Ne znam kako sam mogla prevideti ovu stavku 😭😭 Nisu me ni u savetovalistu savetovali. 😩😩
Da li ima nekih posledica? Zaista se trudim sve ispratiti, ne znam kako mi je promaklo. 
Rec je o visokorizicnoj trudnoci, beba rodjena hitnim CR u 38+0 sa 2.800 gr. Iz bolnice izasla sa 2.720 gr. Trenutno je tezine 6.100/6.200. Beba je odlicnog zdravlja, na rodjenju ocene 10/10. Veoma je aktivna i napreduje na svim poljima. 
Dojila sam je mozda par dana do uključenja terapije za preeklampsiju i izliv na srcu. 
Sta savetujete da krenemo od danas? Pije Hipp Organic sa probiotikom i preb. Da li joj je dodatno potreban probiotik? 



Nemojte da se sekirate nista bebi nece biti od kapi D3K1, ali nastavite sa tim kapima D3+DHA do godinu dana starosti bebe zbog rizicnog porodjaja . D3 kapi su obogatili sa DHA kiselinom koja je vazna za razvoj CNS. Najvaznije je kako se dete razvija, kako prati ,a to ce vam reci vas pedijatar na redovnim kontrolama. Vasa formula sadrzi probiotik i prebiotik, i nema potrebe za dodavanjem bilo cega, osim da se dete nudi sa prokuvanom i ohladjenom vodom jer se odojce hrani sa formulom.



Hvala dr. 

_____________________________





(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
3.11.2019 14:23:26   
branki*
pitanje za pedijatra-decak,8 godina,u autisticnom spektru,motoricki nemiran,poslednja dva meseca skoro pa konstantan proliv,redja stolica,vise puta na dan,nekad sluzava,penusava,boja varira,zuto zelena,nekad jako tamna,temperaturu nema,raspolozen,ali motoricni uznemireniji.sta da damo na analizu sve?pije enterofuril i probiotik.kad kazem vise puta stolica,znaci i do 7 puta ,pa makar i malo,gasovi prisutni.
hvala unapred.

< Poruku je uredio branki* -- 3.11.2019 14:25:32 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.11.2019 18:11:28   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: branki*

pitanje za pedijatra-decak,8 godina,u autisticnom spektru,motoricki nemiran,poslednja dva meseca skoro pa konstantan proliv,redja stolica,vise puta na dan,nekad sluzava,penusava,boja varira,zuto zelena,nekad jako tamna,temperaturu nema,raspolozen,ali motoricni uznemireniji.sta da damo na analizu sve?pije enterofuril i probiotik.kad kazem vise puta stolica,znaci i do 7 puta ,pa makar i malo,gasovi prisutni.
hvala unapred.

Obavezno dajite Enterofuril uredno i na vreme, ali ne i probiotik zajedno, prvo jedno pa kada se smanji broj stolica i formira stolica dajte probiotik. Uradite koprokulturu , kks, leukocitarnu formulu i crp od laboratorijskih analiza, ito sto pre, pa se javite vasem pedijatru ali mi posaljite nalaze .

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.11.2019 18:17:19   
branki*
hvala puno dr,odradicemo sto pre.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.11.2019 18:26:17   
nata11
Postovana dr,


Da li je moguce da beba od 4.5 meseci ima mucnine prilikom voznje? U kom periodu se to primecuje kod dece? 
Naime beba je suva, sita, ima oko sebe gomilu igracaka i nakon 10 min krece prvo sa vristanjem a onda i plac sa suzama. Cak i kada popustim i drzim je u krilu (cime se ne ponosim ali pokusavam na sve nacine da je smirim) ona nastavlja sa vristanjem. Pokusali smo i da promenimo polozaj sedista. Ne mogu proceniti da li joj je dosadno ili je zaista besto muci tokom voznje.  

_____________________________





(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
13.11.2019 19:02:15   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Da li je moguce da beba od 4.5 meseci ima mucnine prilikom voznje? U kom periodu se to primecuje kod dece? 
Naime beba je suva, sita, ima oko sebe gomilu igracaka i nakon 10 min krece prvo sa vristanjem a onda i plac sa suzama. Cak i kada popustim i drzim je u krilu (cime se ne ponosim ali pokusavam na sve nacine da je smirim) ona nastavlja sa vristanjem. Pokusali smo i da promenimo polozaj sedista. Ne mogu proceniti da li joj je dosadno ili je zaista besto muci tokom voznje.  

Za ovakve probleme, koje navodite ,znam kada se bebe i mala deca voze u avionu, zbog problema sa pritiskom u srednjem uhu, oni su uznemireni, razdrazljivi ,placu neutesno. Bebi od 4,5 meseca sigurno nije dosadno u kolima, pa place i uznemirana je, nesto joj smeta i nesto je muci. Ja ne znam sta je to, u literaturi nema nista napisano ili ja nisam pronasla.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
13.11.2019 19:03:38   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: branki*

pitanje za pedijatra-decak,8 godina,u autisticnom spektru,motoricki nemiran,poslednja dva meseca skoro pa konstantan proliv,redja stolica,vise puta na dan,nekad sluzava,penusava,boja varira,zuto zelena,nekad jako tamna,temperaturu nema,raspolozen,ali motoricni uznemireniji.sta da damo na analizu sve?pije enterofuril i probiotik.kad kazem vise puta stolica,znaci i do 7 puta ,pa makar i malo,gasovi prisutni.
hvala unapred.

Obavezno dajite Enterofuril uredno i na vreme, ali ne i probiotik zajedno, prvo jedno pa kada se smanji broj stolica i formira stolica dajte probiotik. Uradite koprokulturu , kks, leukocitarnu formulu i crp od laboratorijskih analiza, ito sto pre, pa se javite vasem pedijatru ali mi posaljite nalaze .

Da li su se vasi problemi sa stolicom sredili, niste mi nista napisali ,kako ste.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.12.2019 4:56:35   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Da li je ok dati bebi od 9meseci kiselo mleko (Zapis Tare), ako dobro vidim, sitna su slova, piše da ima 0,3g soli, ili se daju isključio mlečni proizvodi bez soli do 12 meseci?
Danas odnosno juče smo krenuli sa uvođenjem kiselog mleka.

Hvala unapred,
Lep pozdrav


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.12.2019 17:16:17   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Da li je ok dati bebi od 9meseci kiselo mleko (Zapis Tare), ako dobro vidim, sitna su slova, piše da ima 0,3g soli, ili se daju isključio mlečni proizvodi bez soli do 12 meseci?
Danas odnosno juče smo krenuli sa uvođenjem kiselog mleka.

Hvala unapred,
Lep pozdrav


Od svih mlecnih proizvoda najzdavije je davati kiselo mleko, bolje je od jogurta zbog prirodnog procesa vrenja . Ta kolicina soli koju navodite je mala , a njima i inace treba i posoliti hranu, mislim na slani obrok, jer je so neophodna i zbog potreba organizma i zbog ukusa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.1.2020 17:31:42   
lesica
Draga doktorka, molila bih vas za razašnjenje ove ks.Nadam se da ću već od ponedeljka doći do naše doktorke (a možda i ranije privatno) ali nekako mi ova ks ne da mira.
Sinak ima nepunih 5 godina, i već neko vreme unazad je gotovo neprekidno pod nekom infekcijom. Samim tim, prema rečima naše dr to je izazvalo pad imuniteta koji je rezultovao padom eritrocita i hemoglobina pa su mu je uveden ferro c i stanostol+Fe.
Međutim, sada je ponovo bio nešto bolešljiv, navodno virusno, imao je više dana povišenu temperaturu. I nakon 2 dana bez temperature, danas je ponovo skočila, te smo ga odveli na svoju ruku da odradi ks.
Unapred hvala.



user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.1.2020 17:14:56   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga doktorka, molila bih vas za razašnjenje ove ks.Nadam se da ću već od ponedeljka doći do naše doktorke (a možda i ranije privatno) ali nekako mi ova ks ne da mira.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Sinak ima nepunih 5 godina, i već neko vreme unazad je gotovo neprekidno pod nekom infekcijom. Samim tim, prema rečima naše dr to je izazvalo pad imuniteta koji je rezultovao padom eritrocita i hemoglobina pa su mu je uveden ferro c i stanostol+Fe.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Međutim, sada je ponovo bio nešto bolešljiv, navodno virusno, imao je više dana povišenu temperaturu. I nakon 2 dana bez temperature, danas je ponovo skočila, te smo ga odveli na svoju ruku da odradi ks.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Unapred hvala.



user posted image

Izvinite sto kasno odgovaram , bila sam odsutna. Ova KKS govori da se dete nalazi u virusnoj infekciji, potreban je pregled pedijatra zbog jako niskih leukocita. Niski su i ostali parametri, leukocitarna formula govori da je virus dominantan. Molim vas javite mi da li ste bili na pregledu jer je dete neophodno pregledati zbog super infekcije kod ovako niskih leukocita. Cekam vas odgovor.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.1.2020 0:41:25   
AleksSlobex
Draga dr. Jel moze pomoc ? Beba mi ima 3m. Na ad mleku je,brine me sto sam primetila da je oko usana svetlo plavo jel da je vodim u bolnicu hitno????

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.1.2020 18:54:41   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: AleksSlobex

Draga dr. Jel moze pomoc ? Beba mi ima 3m. Na ad mleku je,brine me sto sam primetila da je oko usana svetlo plavo jel da je vodim u bolnicu hitno????

Plava boja oko usana nema veze sa adaptiranim mlekom, ali neophodno i obavezno je odvedete na pregled. Da li ste to primetili i ranije ili tek sa tri meseca, molim vas vodite je doktoru radi auskultacije i pregleda strucnog lica. Javite se.

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.1.2020 19:11:38   
AleksSlobex
Zvala sam dr. Receno mi je da hoce od cucle posto sam bila u nemogucnosti da mu uzmem 3+. A sisao je na cucle za novorodjencad. Videla sam tek u polsednja tri dana. Kako sam zamenila cucle i nutkala mu vodu na kasicicu povukla se plava boja. Sad ima vrlo vrlo malo skoro neprimetno. Ali za svaki slucaj ga vodim ujutru u dz

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.1.2020 19:17:31   
AleksSlobex
Pritom zab sam da vam napomenem da je i bitno sto mi je dr rekla njemu je konstitucija kao kod bebe od 6 meseci jer ima 9 kg. Rodjen je sa 5kg. I da je on jadan vukao tu cuclu. 

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.1.2020 17:53:02   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: AleksSlobex

Zvala sam dr. Receno mi je da hoce od cucle posto sam bila u nemogucnosti da mu uzmem 3+. A sisao je na cucle za novorodjencad. Videla sam tek u polsednja tri dana. Kako sam zamenila cucle i nutkala mu vodu na kasicicu povukla se plava boja. Sad ima vrlo vrlo malo skoro neprimetno. Ali za svaki slucaj ga vodim ujutru u dz

Sve je to uredu , ako je nalaz posle auskultacije dobar. Meni je nezgodno da nest kazem bez pregleda ,ali ja bih u misljenje o pojavi plave boje oko usana ukljucila decijeg kardiologa. Javite se kada nesto saznate.

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.1.2020 17:55:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: AleksSlobex

Pritom zab sam da vam napomenem da je i bitno sto mi je dr rekla njemu je konstitucija kao kod bebe od 6 meseci jer ima 9 kg. Rodjen je sa 5kg. I da je on jadan vukao tu cuclu. 

Ne mogu da se pomirim sa tezinom i plavilom oko usana, beba je velika , ali vi proverite sve.

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here