|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.8.2019 14:17:25   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Već nekoliko dana sin se žali na konstantan bol u trbuhu, iznad pupka. Dobili smo uput da uradimo u ponedeljak krvnu sliku, biohemiju i urin. Mene već hvata panika, da nije šećer, jer inače je jako mršav ili da nije neko trovanje, npr pesticidima. Inače nema nikakve druge simptome, nema T, dijareju, povraćanje. Još jedna mogućnost je da privlači pažnju s obzirom da imamo i bebu od 5,5 meseci, ali pričali smo i on tvrdi da ga zaista boli. Non stop se žali. A ja danima ne spavam. Stomak mu inače nije tvrd i ima normalnu stolicu i normalno mokri. Takođe i jede normalno. Šta bi moglo biti iz vašeg iskustvaHvala unapred

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.8.2019 18:12:30   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Već nekoliko dana sin se žali na konstantan bol u trbuhu, iznad pupka. Dobili smo uput da uradimo u ponedeljak krvnu sliku, biohemiju i urin. Mene već hvata panika, da nije šećer, jer inače je jako mršav ili da nije neko trovanje, npr pesticidima. Inače nema nikakve druge simptome, nema T, dijareju, povraćanje. Još jedna mogućnost je da privlači pažnju s obzirom da imamo i bebu od 5,5 meseci, ali pričali smo i on tvrdi da ga zaista boli. Non stop se žali. A ja danima ne spavam. Stomak mu inače nije tvrd i ima normalnu stolicu i normalno mokri. Takođe i jede normalno. Šta bi moglo biti iz vašeg iskustvaHvala unapred

Molim vas izvinite sto se nisam pre javila bila sam odsutna. Vazno je da dete ima urednu stolicu, da uredno mokri i jede. Dijabetes i trovanje pesticidima nije sigutno. Bilo je dobro da ste mi napisali koloko je dete staro jer , oko pete godine se u literaturi navodi preko dvadeset vrsta bolova u stomaku deteta. Dobar pregled decijeg hirurga i laboratorijske analize ce mnogo pomoci i izdefinisati bol, molim vas javite mi , volela bih da znam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.8.2019 18:21:56   
pari
I mi smo imali isti problem sa sinom jedno 6 meseci posle rođenja bebe...sin je imao 4.5 godine...Izbacili smo jedno vreme mleko,slatkiše,beli hleb i tako neke stvari i prošlo ga je...Ja ipak mislim da je bilo psihosomatski...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.8.2019 20:40:25   
dunja RR

Draga Dr Julka, Sin ima 5 godina i 3 meseca. Krvna slika uredna kao i urin. Jedna transaminaza je malo povećana ali nam rekoše da to hoće jer je krv vađena iz prsta. Pokušali su da mu izvade iz vene, ja sam ga držal ali se jako drao i opirao i nisu uspeli. Slikaću vam nalaze samo da dođemo kući, u parku smo sad. Dobili smo uput za hirurga, prošle godine je sin operisao kilu pa ćemo kod te dr otići u Tiršovu, ona je abdominalni hirurg pa taman da uradi kontrolu godinu dana posle op i ako bude pristala da mu pogleda i stomak bilo ja mislim ok. Javljam sve. Hvala vam, puno vas pozdravljam! 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Već nekoliko dana sin se žali na konstantan bol u trbuhu, iznad pupka. Dobili smo uput da uradimo u ponedeljak krvnu sliku, biohemiju i urin. Mene već hvata panika, da nije šećer, jer inače je jako mršav ili da nije neko trovanje, npr pesticidima. Inače nema nikakve druge simptome, nema T, dijareju, povraćanje. Još jedna mogućnost je da privlači pažnju s obzirom da imamo i bebu od 5,5 meseci, ali pričali smo i on tvrdi da ga zaista boli. Non stop se žali. A ja danima ne spavam. Stomak mu inače nije tvrd i ima normalnu stolicu i normalno mokri. Takođe i jede normalno. Šta bi moglo biti iz vašeg iskustvaHvala unapred

Molim vas izvinite sto se nisam pre javila bila sam odsutna. Vazno je da dete ima urednu stolicu, da uredno mokri i jede. Dijabetes i trovanje pesticidima nije sigutno. Bilo je dobro da ste mi napisali koloko je dete staro jer , oko pete godine se u literaturi navodi preko dvadeset_ vrsta bolova u stomaku deteta. Dobar pregled decijeg hirurga i laboratorijske analize ce mnogo pomoci i izdefinisati bol, molim vas javite mi , volela bih da znam.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.8.2019 17:57:50   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Draga Dr Julka, Sin ima 5 godina i 3 meseca. Krvna slika uredna kao i urin. Jedna transaminaza je malo povećana ali nam rekoše da to hoće jer je krv vađena iz prsta. Pokušali su da mu izvade iz vene, ja sam ga držal ali se jako drao i opirao i nisu uspeli. Slikaću vam nalaze samo da dođemo kući, u parku smo sad. Dobili smo uput za hirurga, prošle godine je sin operisao kilu pa ćemo kod te dr otići u Tiršovu, ona je abdominalni hirurg pa taman da uradi kontrolu godinu dana posle op i ako bude pristala da mu pogleda i stomak bilo ja mislim ok. Javljam sve. Hvala vam, puno vas pozdravljam! 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Već nekoliko dana sin se žali na konstantan bol u trbuhu, iznad pupka. Dobili smo uput da uradimo u ponedeljak krvnu sliku, biohemiju i urin. Mene već hvata panika, da nije šećer, jer inače je jako mršav ili da nije neko trovanje, npr pesticidima. Inače nema nikakve druge simptome, nema T, dijareju, povraćanje. Još jedna mogućnost je da privlači pažnju s obzirom da imamo i bebu od 5,5 meseci, ali pričali smo i on tvrdi da ga zaista boli. Non stop se žali. A ja danima ne spavam. Stomak mu inače nije tvrd i ima normalnu stolicu i normalno mokri. Takođe i jede normalno. Šta bi moglo biti iz vašeg iskustvaHvala unapred

Molim vas izvinite sto se nisam pre javila bila sam odsutna. Vazno je da dete ima urednu stolicu, da uredno mokri i jede. Dijabetes i trovanje pesticidima nije sigutno. Bilo je dobro da ste mi napisali koloko je dete staro jer , oko pete godine se u literaturi navodi preko dvadeset_ vrsta bolova u stomaku deteta. Dobar pregled decijeg hirurga i laboratorijske analize ce mnogo pomoci i izdefinisati bol, molim vas javite mi , volela bih da znam.




Sto se tice te povecane transaminaze ona nema znacaj jer je krv vadjena iz prsta, mora krv iz vene. Jednu brigu smo prebrodili sa dobrim laboratorijskim analizama, sada nam treba , obavezno , deciji hirurg molim vas uredite to i javite mi se.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.8.2019 20:19:31   
dunja RR
Draga dr Julka, evo i rezultata krvne slike i urina, nadam da će se videti iole dobro, a za hirurga javljam kada obavimo. Hvala vam, puno pozdrava! 





user posted image user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 26.8.2019 20:22:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.8.2019 20:22:01   
dunja RR

Leukociti su 9, gore, slabo se vidi.

< Poruku je uredio dunja RR -- 26.8.2019 20:23:54 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.8.2019 19:09:17   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Leukociti su 9, gore, slabo se vidi.

Videla sam rezultate, nije mi jasna ova jedna transaminaza, sada nam je na redu deciji hirurg, javite mi se. Pozdrav i cekam vas.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.9.2019 22:23:14   
marketing RR

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ima li neka mama koja doji , a da sada ima provlema sa ambrozijom? Ja se uguših. Pocela sam loratadin da pijem. Ne mogu da izdrzim...al ne znam kolikilo je opasno za dete. S sisa 3-4 puta dnevno. Ona sada sisa tj trazi da sisa kad hoce da spava. Ima 13 tj skoro pa 14 meseci...i eto nikako da prekinemo sa dojenjem. Jako mi smeta ova ambrozija al ae plasim i kako lek deluje na S...


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.9.2019 17:47:55   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ima li neka mama koja doji , a da sada ima provlema sa ambrozijom? Ja se uguših. Pocela sam loratadin da pijem. Ne mogu da izdrzim...al ne znam kolikilo je opasno za dete. S sisa 3-4 puta dnevno. Ona sada sisa tj trazi da sisa kad hoce da spava. Ima 13 tj skoro pa 14 meseci...i eto nikako da prekinemo sa dojenjem. Jako mi smeta ova ambrozija al ae plasim i kako lek deluje na S...



Posto imate problema sa alergijom morate piti neki lek, bez obzira na dojenje. Uzmite neki lek za alergiju koji brze deluje. Beba je velika pa i ono malo leka sto prodje u mleko, a sisa samo tri do cetiri puta dnevno, nece nista smetati bebi.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.9.2019 18:40:45   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Prošle nedelje smo bili u bolnici u Tiršovoj, ali ništa novo saznali nismo, a on se i dalje žali.
Klinički trbuh u ravni grudnog koša, mekan, palpatorno bolno neosetljiv na površinu i duboku palpaciju, bez jasnog peritonelanog nadražaja. Jetra i slezina se ne palpiraju. Blumberg- Rowsing-, Peristaltika živa. Bubrežne lože neosteljive na sukusiju. Ingvinalni kanali i genitalni organi uredni. KKc i CRP radili ali mi ne dadoše da ponesem, valjda je sve ok čim nisu komentarisali.

Ovih dana se žali na bol pretežno uveče.

Prekosutra nam je sistematski pregled u DZ.

Hvala vam puno,
Lep pozdrav

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Draga Dr Julka, Sin ima 5 godina i 3 meseca. Krvna slika uredna kao i urin. Jedna transaminaza je malo povećana ali nam rekoše da to hoće jer je krv vađena iz prsta. Pokušali su da mu izvade iz vene, ja sam ga držal ali se jako drao i opirao i nisu uspeli. Slikaću vam nalaze samo da dođemo kući, u parku smo sad. Dobili smo uput za hirurga, prošle godine je sin operisao kilu pa ćemo kod te dr otići u Tiršovu, ona je abdominalni hirurg pa taman da uradi kontrolu godinu dana posle op i ako bude pristala da mu pogleda i stomak bilo ja mislim ok. Javljam sve. Hvala vam, puno vas pozdravljam! 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Već nekoliko dana sin se žali na konstantan bol u trbuhu, iznad pupka. Dobili smo uput da uradimo u ponedeljak krvnu sliku, biohemiju i urin. Mene već hvata panika, da nije šećer, jer inače je jako mršav ili da nije neko trovanje, npr pesticidima. Inače nema nikakve druge simptome, nema T, dijareju, povraćanje. Još jedna mogućnost je da privlači pažnju s obzirom da imamo i bebu od 5,5 meseci, ali pričali smo i on tvrdi da ga zaista boli. Non stop se žali. A ja danima ne spavam. Stomak mu inače nije tvrd i ima normalnu stolicu i normalno mokri. Takođe i jede normalno. Šta bi moglo biti iz vašeg iskustvaHvala unapred

Molim vas izvinite sto se nisam pre javila bila sam odsutna. Vazno je da dete ima urednu stolicu, da uredno mokri i jede. Dijabetes i trovanje pesticidima nije sigutno. Bilo je dobro da ste mi napisali koloko je dete staro jer , oko pete godine se u literaturi navodi preko dvadeset_ vrsta bolova u stomaku deteta. Dobar pregled decijeg hirurga i laboratorijske analize ce mnogo pomoci i izdefinisati bol, molim vas javite mi , volela bih da znam.




Sto se tice te povecane transaminaze ona nema znacaj jer je krv vadjena iz prsta, mora krv iz vene. Jednu brigu smo prebrodili sa dobrim laboratorijskim analizama, sada nam treba , obavezno , deciji hirurg molim vas uredite to i javite mi se.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.9.2019 17:30:28   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Prošle nedelje smo bili u bolnici u Tiršovoj, ali ništa novo saznali nismo, a on se i dalje žali.
Klinički trbuh u ravni grudnog koša, mekan, palpatorno bolno neosetljiv na površinu i duboku palpaciju, bez jasnog peritonelanog nadražaja. Jetra i slezina se ne palpiraju. Blumberg- Rowsing-, Peristaltika živa. Bubrežne lože neosteljive na sukusiju. Ingvinalni kanali i genitalni organi uredni. KKc i CRP radili ali mi ne dadoše da ponesem, valjda je sve ok čim nisu komentarisali.

Ovih dana se žali na bol pretežno uveče.

Prekosutra nam je sistematski pregled u DZ.

Hvala vam puno,
Lep pozdrav

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Draga Dr Julka, Sin ima 5 godina i 3 meseca. Krvna slika uredna kao i urin. Jedna transaminaza je malo povećana ali nam rekoše da to hoće jer je krv vađena iz prsta. Pokušali su da mu izvade iz vene, ja sam ga držal ali se jako drao i opirao i nisu uspeli. Slikaću vam nalaze samo da dođemo kući, u parku smo sad. Dobili smo uput za hirurga, prošle godine je sin operisao kilu pa ćemo kod te dr otići u Tiršovu, ona je abdominalni hirurg pa taman da uradi kontrolu godinu dana posle op i ako bude pristala da mu pogleda i stomak bilo ja mislim ok. Javljam sve. Hvala vam, puno vas pozdravljam! 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Već nekoliko dana sin se žali na konstantan bol u trbuhu, iznad pupka. Dobili smo uput da uradimo u ponedeljak krvnu sliku, biohemiju i urin. Mene već hvata panika, da nije šećer, jer inače je jako mršav ili da nije neko trovanje, npr pesticidima. Inače nema nikakve druge simptome, nema T, dijareju, povraćanje. Još jedna mogućnost je da privlači pažnju s obzirom da imamo i bebu od 5,5 meseci, ali pričali smo i on tvrdi da ga zaista boli. Non stop se žali. A ja danima ne spavam. Stomak mu inače nije tvrd i ima normalnu stolicu i normalno mokri. Takođe i jede normalno. Šta bi moglo biti iz vašeg iskustvaHvala unapred

Molim vas izvinite sto se nisam pre javila bila sam odsutna. Vazno je da dete ima urednu stolicu, da uredno mokri i jede. Dijabetes i trovanje pesticidima nije sigutno. Bilo je dobro da ste mi napisali koloko je dete staro jer , oko pete godine se u literaturi navodi preko dvadeset_ vrsta bolova u stomaku deteta. Dobar pregled decijeg hirurga i laboratorijske analize ce mnogo pomoci i izdefinisati bol, molim vas javite mi , volela bih da znam.




Sto se tice te povecane transaminaze ona nema znacaj jer je krv vadjena iz prsta, mora krv iz vene. Jednu brigu smo prebrodili sa dobrim laboratorijskim analizama, sada nam treba , obavezno , deciji hirurg molim vas uredite to i javite mi se.



Ja stvarno ne mogu da verujem da ne moze da se nadje i otkrije zasto se dete zali na bol. Nisam razumela da li je dete pregledao deciji hirurg. Ako je i on rekao da ne zna i da je sve uredu , ja bih da dete pogleda Prof Dr V Perisic. Deca retko lazu kada imaju problema. Molim vas javite mi sta je bilo na sistematskom i sta je pedijatar rekao, pa da je pogleda profesor, nekako mi se ne odustaje tako lako.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.9.2019 23:28:15   
dunja RR
Draga Dr Julka, da pregledao ga je hirurg, čitavih 30 sekundi, ako mi verujete, A čekali smo 4 sata, u Tiršovoj. On i ja, a meni beba kući gladna (sisa), bila sam kao na iglama. Sada je u Tiršovoj sve istumbano, čitav blok sa leve strane je zatvoren, i u prizemlju je samo hirug (i ortoped), hirurgu sve šalju, tako da mi nismo bili prioritet. Iako smo stigli rano, pre nas su puštali saobraćajne nesreće, padova sa bicikla, itd. Posle 4 sata stigli na red, hirurg ispipao stomak, napisao ovo što sam vam gore prepisala, ni krvnu sliku mi ne dade, iako sam je videla, ali ne uzeh. Sve je haotično tamo sada, jedva sam čekala da odemo :(

Do naše dr. hirurga , koja mu je operisala kilu, nisam uspela da dođemo. Jedino da opet pokušam, jednog utorka, jer je ona utorkom dežurna, samo ne znam gde su premestili te ordinacije, to više niko u stvari ne zna.

Na sistematskom u DZ dr reče da ona misli da je on pod stresom zbog rođenja sestre. Inače je usnu počeo da grize i jako promenio ponašanje (nemiran strašno). Pa da je otud i bol u stomaku, ali ja ne znam ..i dalje samo uveče spomene da ga boli, kada završimo sa čitanjem knjige, baš čudno.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.9.2019 17:08:53   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, da pregledao ga je hirurg, čitavih 30 sekundi, ako mi verujete, A čekali smo 4 sata, u Tiršovoj. On i ja, a meni beba kući gladna (sisa), bila sam kao na iglama. Sada je u Tiršovoj sve istumbano, čitav blok sa leve strane je zatvoren, i u prizemlju je samo hirug (i ortoped), hirurgu sve šalju, tako da mi nismo bili prioritet. Iako smo stigli rano, pre nas su puštali saobraćajne nesreće, padova sa bicikla, itd. Posle 4 sata stigli na red, hirurg ispipao stomak, napisao ovo što sam vam gore prepisala, ni krvnu sliku mi ne dade, iako sam je videla, ali ne uzeh. Sve je haotično tamo sada, jedva sam čekala da odemo :(

Do naše dr. hirurga , koja mu je operisala kilu, nisam uspela da dođemo. Jedino da opet pokušam, jednog utorka, jer je ona utorkom dežurna, samo ne znam gde su premestili te ordinacije, to više niko u stvari ne zna.

Na sistematskom u DZ dr reče da ona misli da je on pod stresom zbog rođenja sestre. Inače je usnu počeo da grize i jako promenio ponašanje (nemiran strašno). Pa da je otud i bol u stomaku, ali ja ne znam ..i dalje samo uveče spomene da ga boli, kada završimo sa čitanjem knjige, baš čudno.


Kako je dete da li se i dalje zali na bolove. Da li ste bili kod vaseg decijeg hirurga.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
30.9.2019 3:15:20   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Nismo stigli do našeg hirurga, dr. koja ga je operisala, ali planiram još jednom da pokušam, u Tiršovoj, naša dr radi utorkom. Sve su tamo ispremeštali, tako da nije niko od dr u svojim ordinacijama u kojima su bili. Sve je pomereno na sprat.


On se i dalje žali, sve više, počeo je gadan zadah iz usta da se oseća (nije od zuba, nego se oseća baš iz stomaka) unazad par dana, a večeras je dobio i T 39. Danima se budi noću svakih 15 minuta bukvalno, vrišti, bunca, ne može da spava. Malaksao, podočnjaci do poda. Kuka sve više da ga boli. Ja sam očejna i sigurna da on pati i muči se. Sutra idem oopet u DZ, da vidim šta će reći povodom T, i svega ukupno.

Razmišljam da možda uradim i analizu na helikobakteriju, ali ne znam kako se kod dece radi. Ja sam radila prošle godine (rez negativan, a na analizu me uputio dermatolog zbog rozacee) tako što sam pila neki napitak pa duvala u kesu u labu, ali ne znam kako bi to sa detetom izveli.

Da li bi mogla biti još neka bakterija, da i nju proverim kod sina?

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.9.2019 3:27:40 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
30.9.2019 3:17:54   
dunja RR
Draga Dr Julka, zanima me još nešto, vezano za bebu i vit D (beba ima 7 meseci).
Mi smo sa Vigantolom krenuli negde nakon 3. meseca, kada sam ga i nabavila, pre toga smo bili na Babytolu (mislim da je bio bez omege, više se i ne sećam, ali uzela sam taj neki koji su nam prepisali u porodilištu). Ali mi je naša pedijatrica na sistematskom pre 10 dana rekla da grešim, jer se Vigantol više ne preporučuje, zato što nema Omegu kao Babytol D3 + DHA Omega. To je OVAJ.
Šta vi kažete?

Da li su samo marketing i uslovi na tržištu u pitanju, ili je zaista Vigantol prevaziđen...
A sa starijim sinom sam ga koristila, tada preporučivali, pre 5 godina, isključivo Vigantol.

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.9.2019 3:29:14 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.10.2019 3:21:51   
dunja RR
Kaže dr teška upala grla, antibiotik minimum 10 dana, s tim što mu je dala Ospamox, ne sećam se da ga je ranije pio, ja jesam u trudnoći, za prehladu. I reče dr da kao od toga ga boli stomak, ali ja ne bih rekla, jer on kuka na stomak već 2 meseca. Za onaj zadah što spomenuh, može biti iz grla, prisutan je unazad par dana.
Pratim i dalje , sada prvo da ovo izlečimo. Ne spada mu T baš brzo nakon Brufena, vraća se, treba još koja doza antibiotika sigurno, da se se izbori, da padne T.
Sada ga presvukoh, bio je gola voda.

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.10.2019 3:22:11 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.10.2019 17:09:15   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Nismo stigli do našeg hirurga, dr. koja ga je operisala, ali planiram još jednom da pokušam, u Tiršovoj, naša dr radi utorkom. Sve su tamo ispremeštali, tako da nije niko od dr u svojim ordinacijama u kojima su bili. Sve je pomereno na sprat.


On se i dalje žali, sve više, počeo je gadan zadah iz usta da se oseća (nije od zuba, nego se oseća baš iz stomaka) unazad par dana, a večeras je dobio i T 39. Danima se budi noću svakih 15 minuta bukvalno, vrišti, bunca, ne može da spava. Malaksao, podočnjaci do poda. Kuka sve više da ga boli. Ja sam očejna i sigurna da on pati i muči se. Sutra idem oopet u DZ, da vidim šta će reći povodom T, i svega ukupno.

Razmišljam da možda uradim i analizu na helikobakteriju, ali ne znam kako se kod dece radi. Ja sam radila prošle godine (rez negativan, a na analizu me uputio dermatolog zbog rozacee) tako što sam pila neki napitak pa duvala u kesu u labu, ali ne znam kako bi to sa detetom izveli.

Da li bi mogla biti još neka bakterija, da i nju proverim kod sina?

Ja sam vas molila da vidite gde radi Prof Dr Vojislav Perisic i da ga odvedete kod njega. Nista ne radite bez kosuktacije sa njim.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.10.2019 17:18:11   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, zanima me još nešto, vezano za bebu i vit D (beba ima 7 meseci).
Mi smo sa Vigantolom krenuli negde nakon 3. meseca, kada sam ga i nabavila, pre toga smo bili na Babytolu (mislim da je bio bez omege, više se i ne sećam, ali uzela sam taj neki koji su nam prepisali u porodilištu). Ali mi je naša pedijatrica na sistematskom pre 10 dana rekla da grešim, jer se Vigantol više ne preporučuje, zato što nema Omegu kao Babytol D3 + DHA Omega. To je OVAJ.
Šta vi kažete?

Da li su samo marketing i uslovi na tržištu u pitanju, ili je zaista Vigantol prevaziđen...
A sa starijim sinom sam ga koristila, tada preporučivali, pre 5 godina, isključivo Vigantol.

Obzirom da odojce ima 7 meseci mozete slobodno da mu dajete Vigantol sol do godinu dana, a sto se tice ovih drugih kapi sa DHA omegom, vi ste lepo videli kakva je razlika, i posto je vase dete rodjeno bez komplikacija mozete slobodno nastaviti sa Vigantolom, jer se radi o prevenciji rahitisa ,a ne nekih neuroloskih posledica u razvoju posle teskog porodjaja. Molim vas izvinite sto se kasnije javljam bila sam odsutna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.10.2019 22:46:36   
smeško
[/quote]
Ja sam vas molila da vidite gde radi Prof Dr Vojislav Perisic i da ga odvedete kod njega. Nista ne radite bez kosuktacije sa njim.
[/quote]

Izvinite sto pisem ovde, mozda jos nekome zatreba informacija. Dr Perisic radi u ordinaciji Zdravlje na Vracaru. Molim moderatore da prebace post u drugu temu ako misle da je prikladnije.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.10.2019 13:23:52   
emicaa
Postovana dr.Julka,djevojcica od 6 godina ima povremeno bolove u nogama.Ne cesto,ali ipak me zabrinjava jer se javlja sa vremena na vrijeme.Zanima me vase misljenje



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.10.2019 19:29:47   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Postovana dr.Julka,djevojcica od 6 godina ima povremeno bolove u nogama.Ne cesto,ali ipak me zabrinjava jer se javlja sa vremena na vrijeme.Zanima me vase misljenje



U tom uzrastu bolovi u nogama su najcesce posledica brzog rasta. Medjutim da bih ovo potvrdila morala bih da znam koliko je devojcica porasla u poslednje vreme, mislim koliko je izrasla u visinu. Molim vas napisite mi, jer to najbolje moze da proceni onaj koji prati i leci dete. Javite mi.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.10.2019 21:06:12   
Filadendronka

Draga dr Julka,
Prica o neredovnoj stolici se nastavlja. Beba sada ima tacno sest meseci i uz dojenje je uveden jedan nemlecni obrok ( proso, sljiva, sargarepa, krompir, jabuka, speltin griz, pirincana kasa, muskatna tikva). Stolica se javlja u proseku jednom nedeljno i jako sam zabrinuta gde zavrsavaju svi ti toksini od hrane koja se danima talozi u crevima. Stolica je tvrdja od kad je uveden cvrst obrok. Beba je inace vesela, lepo sisa, nema gasove/grceve osim kad treba da kaki. Od sutra cu da krenem sa kamilicom, samo ne znam koliko cesto smem da dajem. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Postovani, stolica je delimicno redovnija, prosli interval je bio dva dana, ali evo opet je proslo cetiri dana od poslednjeg puta. Bebi dajem Colief protiv grceva i stanje se delimicno popravilo. Meni je krenula uzasna opstipacija od porodjaja, a i ceo zivot je tako. Jedino mi je sad tokom ove trudnoce, iako sam uzimala gvozdje, stolica bila redovna. Moram da pojacam sa vlaknastom hranom definitivno. Hvala Vam na javljanju. 



(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.10.2019 21:57:48   
emicaa


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Postovana dr.Julka,djevojcica od 6 godina ima povremeno bolove u nogama.Ne cesto,ali ipak me zabrinjava jer se javlja sa vremena na vrijeme.Zanima me vase misljenje



U tom uzrastu bolovi u nogama su najcesce posledica brzog rasta. Medjutim da bih ovo potvrdila morala bih da znam koliko je devojcica porasla u poslednje vreme, mislim koliko je izrasla u visinu. Molim vas napisite mi, jer to najbolje moze da proceni onaj koji prati i leci dete. Javite mi.


Za 11 mjeseci je porasla 6 cm,sad je visoka 116 cm.Nas pedijatar misli da ako se samo povremeno javlja bol da je zbog rasta.Da joj dajem narednih nekoliko sedmica vitamin d,i da pratimo stanje.Ako se bol pocne ceste javljati onda da je odvedem na pregled

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.10.2019 19:30:42   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Postovana dr.Julka,djevojcica od 6 godina ima povremeno bolove u nogama.Ne cesto,ali ipak me zabrinjava jer se javlja sa vremena na vrijeme.Zanima me vase misljenje



U tom uzrastu bolovi u nogama su najcesce posledica brzog rasta. Medjutim da bih ovo potvrdila morala bih da znam koliko je devojcica porasla u poslednje vreme, mislim koliko je izrasla u visinu. Molim vas napisite mi, jer to najbolje moze da proceni onaj koji prati i leci dete. Javite mi.


Za 11 mjeseci je porasla 6 cm,sad je visoka 116 cm.Nas pedijatar misli da ako se samo povremeno javlja bol da je zbog rasta.Da joj dajem narednih nekoliko sedmica vitamin d,i da pratimo stanje.Ako se bol pocne ceste javljati onda da je odvedem na pregled

Uh, bas je puno porasla u poslednje vreme i ti bolovi su verovatno zbog brzog rasta. Bolovi se obicno javljaju u vece kada se dete umiri i legne, ali obicno im predhodi fizicki zamor u toku dana. Moze se pojaviti i deformacija kicmenog stuba jer misici ne prate tako brz rast, ali to nije nista. Upisite je na plivanje.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here