|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   prosjaci ispred vrata
21.3.2009 7:42:43   
NadaR
Kako ih se rijesiti?
Znam da zvuci ruzno i grubo sa moje strane ali ja stvarno imam problem s njima...
Mm kaze da sam sama kriva jer sam im u dva tri navrata dala novac pa ocekuju opet...
Ima li toga kod vas?user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!
Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
21.3.2009 7:46:55   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: prosjaci ispred vrata
21.3.2009 8:03:06   
Natasajvc
U BG, je to stalna pojava po stanovima. Zaredjaju od vrata do vrata, raznorazni sa porukama da su gluvonemi, sa lekarskim nalazima da su smrtno bolesni, sa golom, jadnom decom... Moj otac ih je ignorisao, a ja sam davala sta god, hleb, jabuke... nesto garderobe... Jednom se desilo da je cigancica zamolila da ide u wc, kaze:  "Trudna sam, nece niko da me pusti". Ja je pustih i osta zena pola sata... Kada je izlazila zahvaljivala se, nudila da mi gleda u dlan i kojesta. Kada je mm cuo za to, poceo je da me zeza i dan danas kaze: Ma moja zena prosjacima kaze nemam nista staro, ali izvolite, mozete da se istusirate ako zelite...

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 3
   [Obrisana poruka]
21.3.2009 8:05:35   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Natasajvc)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: prosjaci ispred vrata
21.3.2009 8:08:19   
Natasajvc
Nemam pojma. Prvo sam razgledala da nije stogod maznula. Sve je bilo na svom mestu. Ma mozda je zena imala tvrdu stolicu. user posted image

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
21.3.2009 8:09:14   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Natasajvc)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: prosjaci ispred vrata
21.3.2009 16:22:29   
Anoniman
Meni uvek zvone nedeljom u 15h. E, kako reagujem zavisi od raspoloženja. Baš nedavno sam zvirnula kroz špijunku i kroz zatvorena vrata viknula "Ništa!", a ona se našla uvređena, pa krenula da komentariše. Jedva sam se iskontrolisala.
A jednom sam otvorila vrata i ona sva sa osmehom "Dobar daaaaaaaaaaaaaan"... moram da naglasim, kod nas nisu prosjaci nego ovi što skupljaju pare za operaciju babe, dede, komšije i sl, ili su crkvene organizacije... ja sam joj na to Dobar dan rekla "Imaš sat?"... nastavak ne želim ni da pišem.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: prosjaci ispred vrata
21.3.2009 21:19:42   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Natasajvc

Ma moja zena prosjacima kaze nemam nista staro, ali izvolite, mozete da se istusirate ako zelite...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





Neverovatno, ali ja se još nisam susrela sa Romima, niti su mi ikada bili na vratima....


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: prosjaci ispred vrata
21.3.2009 21:24:11   
sneza24
IZVORNA PORUKA: gagi

samo nikad nedaj da ti gleda u dlanuser posted image

A sto?

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 9
   [Obrisana poruka]
21.3.2009 21:26:10   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: prosjaci ispred vrata
21.3.2009 21:27:44   
sneza24
Prvi put cujem.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: prosjaci ispred vrata
22.3.2009 0:37:54   
Sneža
Mene je mama učila da nikada,ali nikada ne otvaram vrata nepoznatim ljudima,i ja se toga pridržavam i u svojoj trideset prvoj godiniuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: prosjaci ispred vrata
22.3.2009 16:44:04   
afrodita
Ja im samo zatvorim vrata i kazem deci
e zbog ovakvih vam mama govori da se
zakljucavate kad ste sami i ne otvarate
vrata.

nadam se da ce im to ostati u glavi barem
da tridesetprveuser posted image user posted image user posted image user posted image kao Snezi

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: prosjaci ispred vrata
22.3.2009 17:41:58   
Lu
Meni zvone na kapiji ali ja ne otvaram,prosto me strah pogotovo onih pravi zdravi a nosaju neke papire za operaciju.
A opet kad u gradu vidim stare bakice da sjede na trotoaru ili mlade mame koje iznesu bebe u po zime i prose s njima,na njih se prvo izgalamim i onda dam novac i kažem ako te nije strah Boga eto nemoj od ovoga kupit djetetu nešto nego sebi cigarete(naravno pušiuser posted image )

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: prosjaci ispred vrata
25.3.2009 8:31:54   
NadaR
Jednom prilikom , dosli kod svekrve na selo da traze za nekakvu operaciju i da traze hranu dve mladje zene ...
Ona radila u basti i fino im rekla da joj pomognu da zavrsi posao pa ce im dati hranu...
Zbrisale zene glavom bez obzira,nikad ih vise... user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: prosjaci ispred vrata
25.3.2009 9:00:34   
Anoniman
user posted image  E nek im je rekla! user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: prosjaci ispred vrata
26.4.2010 15:08:28   
Anoniman
Kod mene nema ispred vrata, ali kad setam gradom, dosta decica prodje i pita da li imas 5 dinara, 10... I koliko god para sakupili, potrose na gluposti... Jedan je kupio kasicu prasicu, i pita da li neko hoce da kupi... Par puta sam im davala pare, ali kad sam videla sta kupuju, prestala sam... Sad kad me pitaju, ja im kupim cips ili neki sok ili sendvic...user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: prosjaci ispred vrata
26.4.2010 15:21:47   
Lilly*
Kod mene ne dolaze na kapiju, ali zato kada sednemo u gradu u kafić, ne prođe minut da neki ne priđu, zgadi ti se i piće i sve user posted image sada su počeli da spopadaju ljude i po pijaci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: prosjaci ispred vrata
26.4.2010 15:26:16   
Anck Su Nmaun
hah  bas mi  jutros neko zvoni na vrata ja otvaram kad covek s pricom za ovo za ono......  zao mi je dovidjenja!!!

A ja pitam ko je ...a on kaze Jaa saaam!!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: prosjaci ispred vrata
5.5.2010 17:50:45   
New Mom
Upravo sam imala 2 posete te vrste, user posted image prvo neka žena za bolesno dete (uh, što to mrzim, sve igra na kartu, eto i vi čekate, ja sama odgajam, dete bolesno i sl.), a onda jedan za prilog "u ime vere" (taj je nastavio da priča i pošto sam zatvorila vrata). Baš se ježim od svega toga! Učine da se osećam loše ako odbijem. A iskreno, ne verujem ni reč.
A o prosjacima u gradu da ne pričam. Ima jedan koga leti možete videti i u NS i u Rumi, kao gluvonem. A jednom na pešačkom je jedan cigan pljunuo ženu koja nije htela da mu da pare. A posle sa "kolegom" broji da su tog dana dobili 2600 dinara (više nego ja tog momenta u novčaniku).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: prosjaci ispred vrata
5.5.2010 18:07:04   
inna
Ne dajem onda kada vidim da me očito zavlače.user posted image

Ali mi je ipak teško ne dati kada vidim starije ljude kako samo sjede uz cestu s ispruženom rukom. Sumnjam da su oni dio neke organizirane prosjačke skupine, a i zna se kakva je danas situacija za penzionere...
Njima mi nikad nije žao dati user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: prosjaci ispred vrata
7.7.2010 0:58:12   
Novosadjanka T.
kod mene su par puta dolazili i uvek sam po nesto davala. Pare, odecu i sl. Pa su se navadili samo tako. I onda sam ih otresla. Kad su dosli da potraze nesto, dala sam im teglu dzema! nikad vise nisu dosli

_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu inna)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: prosjaci ispred vrata
7.7.2010 1:17:19   
Anoniman
kod mog ujaka je redovno dolazio par da trazi pomoc za dete bolesno od srca,jer su culi da ima para i da mu je dete(moja sestra) nedavno imala operaciju na srcu..uvek je davao...

e pa onda su se posle par godina malo zaneli i zaboravili predjasnu pricu...sad je bilo nesto na slicnu foru ali ocigledna laz-da ne lupam kad vec ne mogu da se setim...istrcali su iz dvorista a jurio ih je doberman...toliko...

Ispred Ekon.fakulteta u Nisu te cigojleri redovno popljuju i prokunu ''Da Bog da pala kolokvijuR'' kad im ne das pare....user posted image user posted image user posted image

ma tuga....

(odgovor članu Novosadjanka T.)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: prosjaci ispred vrata
7.7.2010 1:20:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Kod mene ne dolaze na kapiju, ali zato kada sednemo u gradu u kafić, ne prođe minut da neki ne priđu, zgadi ti se i piće i sve user posted image sada su počeli da spopadaju ljude i po pijaci user posted image


jednom mi je jedna sva krastava i strokava uzela sa stola u kaficu,namazala i vratila na sto....tacno zna da nemam izbora posle toga sem da ga bacim ili da joj ga dam...stoji i ceka...ma nosi i gubi mi se sunce ti.....

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: prosjaci ispred vrata
7.7.2010 22:31:30   
Cvetana
Zivim na Novom Bogradu i svaki dan, bar 2x dnevno neko zvoni i trazi nesto. Imamo interfon i vrata se zakljucavaju, imamo i kameru na ulazu i stvarno mi nije jasno koji to mentol otvara. I uvek dolaze u popodnevnim casovima.
Ranije davala, poslednjih godina ne dam. Poznajem ljude koji su u teskoj materijalnoj situaciji i njima dajem svoje stare a boga mi i nove nikad obucene stvari, znam da ce im trebati i da im se raduju. dajem im i namestaj i posudje sve sto mi ne treba.

Prosjacima nikad vise nista, a gore je sve objasnjeno vec.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here