|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 08/21
13.8.2022 9:07:56   
IvanaSK RR
Dobro jutro. Kod nas pada kisica i zahladnelo je. Naravno, glavobolja zeza 🙄. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Razgovori mama 08/21
13.8.2022 11:10:16   
dddaca
Kod nas padalo nocas, a sad to isparava. Meni muka, a i dete se zali na cudan osecaj u stomaku. Samo mi jos fali da zakacimo neki stomacni virus. Popile smo po probiotik za svaki slucaj

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Razgovori mama 08/21
13.8.2022 11:14:41   
flamingos
I ovde je oblačno.Zato i požurismo sa roštiljanjem.Ivana,Daco,hajd da budete dobro.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 8:38:48   
flamingos
Dobro jutro.Ispratismo svekrvu za Italiju.Sad redom-doručak,ručak itd.Praviću i neke mafine i sladoled.Vreme je tmurno.Nadam se da ste dobro.Pozdrav svima.❤

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 12:49:59   
Didy
Dobro jutro!

Kod nas dan za dokolicu. 🙂 Svi se nešto razvlači o i kuliramo u pidžamama i dalje. Juče smo imali goste, pa je ostalo hrane i za danas, pica od večere ostala za doručak, potaž čorba i roštilj ostali za ručak, možda eventualno neki prilog na brzinu napravim. Vreme je neko bezveze, pa smo se dogovorili da nigde ne idemo, tako da je kuliranje zagarantovano. 🙂

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 14:08:01   
QueenJ
Dobar dan i od mene! 
I kod nas vreme promenilo, prija što nije vrućina, ali zato glavobolja... Još smo u renoviranju, odužilo se neplanirano, skoro 2 meseca. Ali uskoro se vraćamo kući svojoj, koja će sad biti prelepa. Onda pripreme za školu, pa onda i za bebu. Do pre neki dan je bio dečak, sad je na poslednjoj kontroli-devojčica. 🤣 Terapija za štitnu mi jako prija, super se osećam, trudnoća lepo napreduje, skinuta sa glukofaža i metildope, ali vodim računa i redovno se samokontrolišem. Daco, nadam se da će vas stomačni zaobići. Nadam se i da su svi ostali dobro, zdravo i pravo.


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 15:02:25   
Sanjica26 RR
Samo da mahnem.S je sinoc iz nepoznatih razloga dobila temp. Nema vise. Mm sprema rucak, ja ucim. T obnavlja za školu, S matematiku. Svi smo vredni. 😁

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 15:31:29   
Didy


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

T obnavlja za školu, S matematiku.



Zar postoje deca koja nešto rade na raspustu? 😁Stvarno, da li se vaša deca spremaju za septembar, obnavljaju gradivo i sl? Moji to nikad nisu radili (što ne znači da bi možda trebalo), ali nekako ja u svojoj glavi posložim da je raspust za uživanje i dokolicu.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 15:41:51   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Didy



IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

T obnavlja za školu, S matematiku.



Zar postoje deca koja nešto rade na raspustu? 😁Stvarno, da li se vaša deca spremaju za septembar, obnavljaju gradivo i sl? Moji to nikad nisu radili (što ne znači da bi možda trebalo), ali nekako ja u svojoj glavi posložim da je raspust za uživanje i dokolicu.
Spremamo se.Anđela je pročitala svu lektiru,vežbala,obnavljala gradivo.Imala je vremena i za uživanje,ali mora i svoje obaveze da završava.Raspust brzo prođe.❤


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 16:33:49   
Didy
Svaka čast! Izgleda da sam ja nemajka. 🤣 Ne sećam se ni ja da sam na raspustu učila, pa sam i to samo prenela na svoju decu. Moji inače čitaju knjige, ne čitaju lektire na raspustu, niti im sugeriše, bojim se da će zaboraviti dok je ne budu obrađivali. 🤔



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 16:45:32   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Didy

Svaka čast! Izgleda da sam ja nemajka. 🤣 Ne sećam se ni ja da sam na raspustu učila, pa sam i to samo prenela na svoju decu. Moji inače čitaju knjige, ne čitaju lektire na raspustu, niti im sugeriše, bojim se da će zaboraviti dok je ne budu obrađivali. 🤔


Daleko od toga da si nemajka.Svako zna kako će sa svojim detetom.A što se tiče lektire-papir i olovka,ključne stvari zapisuje.Nastavnica im najavi kada rade lektire,priset_i se i to je to.Sve je zapisalo dete i u dnevnik čitanja.Rekla im je da ponesu čim krenu u školu.Ma samo da su živi i zdravi.Ostalo dođe i prođe.Inače,i Anđela voli da čita,i to više voli da čita knjige koje kupi,nego lektiru.Ali,ono što se mora nije teško.🙄Njena obaveza je škola,za ostalo ima vremena.Eno je napolju uživa u dvorištu.


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 16:49:30   
Didy
Evo, pitala sam svoju decu šta imaju za lektiru, kažu - Nisu nam rekli. Doduše, Sofija će u 5. razred, pa je i logično da joj učiteljica nije rekla, a za Stefana me baš čudi. Koji je Anđela razred? 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 17:17:09   
IvanaSK RR
Mislim da je Andjela sesti. Sinu nisu govorili koje ce lektire imati za sledeću skolsku godinu. Inace, ni on nista ne uci tokom raspusta 😁

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 18:08:10   
flamingos
Anđela će u 6.razred.Telefon sam stavila na punjač,a mi smo napolju.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 18:42:49   
dddaca
Didy, i kod nas slicna situacija danas. Razvlacimo se po kuci, niko nista pametno ne radi. Za rucak sam kupila ribu, tako da nisam ni kuvala. Ima jedna radnja gde lepo spremaju ribu, peku na rostilju, i cesto tamo uzimam. Ne umirise mi se kuca, ne osecaju se ruke na ribu...
Queen, zaobislo nas je valjda. Ili je probiotik uzet na vreme.
Sto se lektire i ucenja tice, lektiru nismo ni pipnuli, ali bolje da jesmo, jer ne cita bas sjajno. Sa druge strane racunam raspust je, neka je jos malo.
Za ucenje je nisam pritiskala, nije padalo na pamet ni meni ni njoj. Ali posto nam je receno da ce imati inicijalni test na pocetku verovatno cemo od sutra ili prekosutra da pocnemo polako da prelistavamo sveske.
Ne planiram puno da je pritiskam, ali malo mora da se podset_i. Pola sata, sat dnevno

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 20:55:59   
Sanjica26 RR
Didy, pa iskreno nikog ja nista ne teram. S je posebna prica, ona je danima mm podsecala da joj nesto odstampa iz matematike da se podset_i.T je ceo raspust citala knjige sto lektiru, sto beletristiku. A sto se tice ucenja, sad je pocela da obnavlja jer ce iz svih predmeta da im daju inicijalne testove. Nista to nije specijalno. 





_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 20:58:53   
Sanjica26 RR
Ivana, set_ila sam se danas Stefanovog citanja "Autobiografija". 🤣 Secas se? 🤣

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 21:15:33   
IvanaSK RR
Sačuvaj Boze, Sanjice 🤣🤣.
Mislim, blago tebi i ostalima, moj sin verovatno misli da iz lektira iskacu zmije 🙄

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 21:17:56   
IvanaSK RR
Inace, dete koje je obozavalo knjige, Jezevu kucicu znao napamet a nije znao ni da prica kako treba,vukli knjige gde god da krenemo, citala mu i knjige za stariji uzrast.... Skola ga ubila u pojam 🤣

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 22:25:51   
Didy
Nisam ni rekla da neko nekog tera, nego sam mislila da sva deca na raspustu samo kuliraju. 😁 Iskreno. Nisam nikad pričala sa drugim ljudima o tome. Moji nikad nisu učili za inicijalne testove, stvarno nikad. Sofija je u 2. razredu došla u septembru iz škole i uspaničila se - Imaćemo test, gradivo celog 1. razreda. U momentu sam shvatila da je inicijalni i samo sam joj rekla - Za inicijalni se ne uči. Učiteljica hoće da vidi šta ste zapamtili od prošle godine, to nije za ocenu. I tako smo završili priču i paniku oko svih budućih inicijalnih testova. I svojim đacima sam govorila da ne uče za inicijalne testove. Ne znam, možda grešim. Nemojte me pogrešno shvatiti, nikog ne osuđujem, zanimljivo mi je da čujem drugačija mišljenja.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 22:31:54   
Sanjica26 RR
Ivana, ubila ga je uciteljica u pojam, nažalost. Znaš vec da znam iz licnog iskustva. Sve bi bilo drugacije da mi je uciteljica bila normalna. Ali dobro. Srecna sam sto su moja deca imala dobro iskustvo sa uciteljicama.Odoh da ucim 😁 ako se ne uspavam. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 22:35:15   
dunja RR
Moj S uopšte neće da uči za vreme raspusta, inače jako odgovorno dete, učiteljica ga hvali na sva usta, svaki domaći u prvom, sve do jednog, sve je sam odradio, uredno, na vreme. Nikada nisam ništa radila sa njim, niti jednu knjigu spakovala/proverila.

Ali za vreme raspusta - drugo dete. Da mi je neko pričao, ne bih verovala. A kukao je na kraju prvog, kako ću ja dva meseca bez škole user posted image

Jedva ga naterah da uradi jedan domaći/lektiru (danas je konačno završio ilustraciju, a danima razvlaćio prepisivanje 2 omiljene Ršumove pesme, uz koje ide i ilustracija), i imamo još jedan za uraditi, nadam se ovih dana.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Razgovori mama 08/21
14.8.2022 22:38:22   
Sanjica26 RR
Napisah post Didy i ode post. Elem, mislim da je dobro ako se deca podset_e prethodnog gradiva. Posebno ovi stariji. Ova mala nema nista specijalno. Ona je sama zapela da vežba matematiku, jer je bas voli. Citala je lektiru, jer je uciteljica dala.T samo iscitava. Lektiru je skoro zavrsila. Ali to zato sto ona obožava da čita. Verovatno bi bilo suprotno. I ok mi je ako neko ne čita. Nisu sva deca ista. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Razgovori mama 08/21
15.8.2022 0:02:18   
QueenJ
Što se tiče učenja na raspustu, nisam ni ja nikad, tako da ne teram ni Emu. Mada sam ja baš dosta čitala knjige, uvek, tokom raspusta posebno. Sa njom razgovaram o stvarima koje su učili, onako usput se podseća, kad odemo u selo, biljke, životinje, kako se kreće u saobraćaju, bonton, pravila pravopisa dok piše čestitke za rođendane, u prodavnici sabiranje, oduzimanje itd... Prilično je samostalna, tako da sam bezbrižna.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Razgovori mama 08/21
15.8.2022 6:55:10   
IvanaSK RR
Dobro jutro. Ja odoh na posao. Vikend prodje kao pola sata 😁

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here