|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li moje dete ima tik?
18.6.2020 7:30:44   
bikicaV
Skupo je , sve. Samo da su deca zdrava.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Da li moje dete ima tik?
27.6.2020 19:54:40   
dunja RR
Pa to, upravo sam se ovim vodila. Ja redovno zapaničim odmah i bzv plaćam privatnike. Recimo primetila sam kod S pre 3 godine spušten testis, ja odmah kod naše dr u DZ kaže ona, deluje joj ok, misli da nije za operaciju, ali ipak da uput za Tiršovu, tamo kažu vodena kila, mora operacija, ako se ne povuče do 3 ioo godine, a verovatno neće (i nije se povuklo), Ja odmah idi i kod privatnika, on samo rekao da vidim pišobacač, pogledao, kaže mora operacija, koju obavismo u Tiršovoj kodnjegove koleginice kod koje smo prvo i bili (divna divna dr), ali eto 3 minuta kod privatnika, koji je samo potvrdio ono što je njegova koleginica rekla, 6.000, tada.

I sada sam zakazala privtanika bila, ali otjazala, em nemam snimak, em sam procenila daje bolje slušati specijaliste neurologe iz Dr Subotića, i mislim da nisam bila pogrešila.

IZVORNA PORUKA: Maraj
a panicar odmah zakazala pregled. Naplatili nam pregled 5000 din u Medigroup-u, a pregled nisu mogli da obave jer on mali, nije hteo da saradjuje...i za par dana je prestao tako da trepce...
Verujem da ce i kod vas to sve biti ok



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Da li moje dete ima tik?
27.6.2020 20:00:06   
dunja RR
Ono grčenje sa vilicom se nije javljalo neko vreme, pa onda jedno 2 puta u poslednjih 7 dana. Inače smo poslednjih dana non stop bili po doktorima, po ceo dan bukvalno, jer su sada procedurepo klinikama, čekanje dugo, merenje temperature itd.
U domu zdravlja smo najpre odradili analizu krvi na sve i svašta, jako dugo su joj vadili, jer im je bilo žao da joj bodu venu (iako je naša dr rekla da mora iz vene), ali u labu u Domu zdravlja su nakon dugig većanja odlučili da ne mora, i hvala im, divne su, sve su iz prsta izvadile, nekoliko epruveta, M nije plakala.
I rezultati su dobri, samo je natrijum malo ispod donje granice, i jedan enzim jetre je za nijansu viši, kaže naša dr da je to zbog kapilarne krvi, jer je vađeno iz prsta, tako da je po njoj sve kako treba, videću šta će reći i neurolog sledeće nedelje na kontroli, a sretoh ge juče, samo na kratko, mada mu nisam pokazala rezultate jer ih nisam imala tada kod sebe.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Da li moje dete ima tik?
27.6.2020 20:01:38   
dunja RR
Jutros se M nešto nervira, i ja joj kažem, ne, nemoj, ne grči se i ona uradi onu facu, i gleda me, i prvi put sam pomislila da ona to namerno radi, jer je na moje - Ne grči se, sama napravila tu facu. Nisam naravno sigurna 100% ali počinjem da mislim da me zeza.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Da li moje dete ima tik?
27.6.2020 20:13:13   
dunja RR
Bili kod našeg fizijatra prekjuče (redovni pregled, pre svega zbog stopala i varusa koji je imala nakon rođenja), baš je detaljno pregledala M, posvetila se više nego inače, jer zbog korine primaju sada malo eksternih pacijenata na klinici, mi smo upali preko veze, jer nisam uspela da dobijem termin naravno, i nakon detaljnog pregleda kaže mi naša dr, koja važi za jednog od najboljih dečijih fizijatara na Balkanu, da je 100 % sigurna da nije epilepsija, ona radi sa tom decom, ima ih puno na klinici, i u stacionaru na klinici, i kaže da može da prepozna po samom izgledu deteta, pogledu, i da uvek kod napada ima još nešto, što definiše epilepsiju. Rekoh to juče i našem neurologu kada sam ga srela, i on kaže da ima poptpuno isto mišljenje kao naša fizijatrica.

Elem, kaže da je iz njenog dugogodišnjeg iskustva takve face neka deca prave kada kake ili piške, i to prođe nankon nekog vremena, prerastu to. Ja se posle set_____ih da je prekjuče (baš pre nego smo krenuli na kliniku) kada je sisala, imala grčenje, oset_____ila sam, je je ležala na meni, i posle sam pogledala, stvarno se tada bila ukakila, e sada, da li je slučajnost, ne znam ..

Po njoj kaže da je M super, i više od toga, lepo hoda, čuči, kaže da se vidi da je dete stalno napolju, po njenim pokretima, kaže da se lepo igra (pola sata je proučavala, tamo na klinici ima puno igračaka), da joj je pravilna mimika lica, i da je udnosu na S, u to vreme (ona je i njegov dr), M daleko ispred, ihahaj.I kaže da j ooogromna, visoka, jaka, da izgleda kao dete od preko 2 godine, a stvarno je tako user posted image

Stopala su joj skroz ok, i ne trebaju nikakve korektivne cipele, koje mi nismo ni uzeli na kraju,, uzeli smo obične sandalice.

I rekla mi je da proverim sve do kraja, u Dr Subotića, kaže da su tamo najbolji dečiji neurolozi u Srbiji, da smo na pravom mestu, da njih samo slušamo, ne lutamo po privatnicima. Čisto da budem mirna, ali ona kaže da je sigurna da je sve ok.

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.6.2020 20:29:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Da li moje dete ima tik?
27.6.2020 20:20:27   
dunja RR
Juče smo išli da snimamo očno dno u Dr Subotića, ali smo čekali sat vremena da nama dvema na ulazu izmere T, pa posle pola sata još unutra kod šaltera, da bi mi rekli idite malo napolje (plakala M) da ne budemo unutra jer još dugo nećemo doći na redi, ja je odvela ispred Hrama, i zaspala mi. I nazovem dr, sa očnog kažem joj da M spava, ako je probudimo, biće razdražljiva i nema šanse da joj odrade snimak, kaže ona da je neplanirano imala neke 2 ozbiljne intervencije i da smo zato čekali, i dogovorimo se da u utorak pre kontrole kod neurologa dođemo kod nje, i prve će nas odraditi, pre početka njenog radnog vremena. Tako da juče izgubismo pola dana bzv, i ništa ne uradismo po onoj vrućini ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Da li moje dete ima tik?
28.6.2020 6:46:50   
Misha i Ljisha
Dunja ja verujem da je uprabo tako kao sto ti rece dr. Moja D se stresala kad piski. Vec sam to napisala u temi. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Da li moje dete ima tik?
28.6.2020 13:23:32   
lesli
Dunja, drago mi je da se stvari ipak rasplicu i da cak i ti pocinjes da verujes da nije nista ozbiljno u pitanju.Ljubi drugaricu lepog imena 🤗

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Da li moje dete ima tik?
28.6.2020 23:19:26   
dunja RR
Hvala Les!
Ljišo sećam se da si pisala.

Iskreno, imam neke druge muke sa zdravljem roditelja, pa sam malo ovo sa M i potisnula u glavi, iako radimo sve analize prema planu, kako je zakano, po redu.
Ništa ne stižem van toga i posla, pa ni da razmišljam više, nadam se da će biti sve ok sa M, i da je zaista samo prolazna grimasa, koja se toliko retko i kratko javi, da sam od snimka odavno odusala, jer da držim kameru u pripravnosti par dana (grimasa se javlja jednom u 7 dana, i traje sekund-dva), ne mogu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Da li moje dete ima tik?
30.6.2020 13:17:09   
dunja RR
Stgli kući, bili na klinici od jutros, sve je ok, širili zenice, očno dno snimali, sve super, kaže dr, da nema neurološke osnove da postoji neki problem, i da se nadalje viđamo samo u parku sa decom :)
Ako se desi da grimase postanu kojim slučajem baš intenzivne, da mu se javim, ali kaže, smatra da su bihevioralne i da nema razloga za brigu.

Odahnuli, mada i imala sam osećaj u poseldnje 2 nedelje da je tako.

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.6.2020 13:44:00 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Da li moje dete ima tik?
30.6.2020 13:23:49   
Filadendronka
Dunja, hvala Bogu da je tako da malo odahnete makar po tom pitanju. Ali razumem, ipak kad su deca u pitanju nikad ne znamo na cemu smo. Ljubi M, bice to prava mala vragolanka. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Da li moje dete ima tik?
30.6.2020 13:29:46   
pari
Dobro je dunja! Biće to dobro



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Da li moje dete ima tik?
30.6.2020 13:32:58   
smeško
Kad bi ta nasa mala decurlija znala koliko nam skrati zivot...💖


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Da li moje dete ima tik?
30.6.2020 13:35:43   
dunja RR
Hvala vam! user posted image
Smeško, baš tako ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Da li moje dete ima tik?
30.6.2020 13:37:28   
lesli


IZVORNA PORUKA: smeško

Kad bi ta nasa mala decurlija znala koliko nam skrati zivot...💖





Isto onoliko koliko smo i mi nasim roditeljima 😉I njima ce valjda jednog dana neko da gricka dzigericu, onako polagano 😁

Dunja, drago mi je da je sve ok! 🤗

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Da li moje dete ima tik?
30.6.2020 13:40:59   
smeško
Ma, jok, Lesli. Gresis. Ja bas nisam.😂


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Da li moje dete ima tik?
30.6.2020 13:48:49   
lesli


IZVORNA PORUKA: smeško

Ma, jok, Lesli. Gresis. Ja bas nisam.😂





Da, da...Ni iz njihove perspektive za jedno 20godina, ne jedu ni oni nama sada 😂

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Da li moje dete ima tik?
30.6.2020 14:09:44   
smeško
To ti je usud roditeljski.☺️


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Da li moje dete ima tik?
1.7.2020 9:32:44   
bebilule
Dunja, bravo. Sve je to ok na kraju ispalo, ali neka ste provjerili.
Ja nisam svojima na nos skakala do jedno 17 i izlazaka. user posted image
Moji su inače bili opušteni, završite svoje obaveze sa školom i vani. Hvala im. user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Da li moje dete ima tik?
1.7.2020 9:38:21   
Milena18
Dunja, mnogo mi je drago da je sve što ste proveravali ok i da si se ti malo opustila. Iz tvog opisa bih rekla da je M prava mala šmizla vragolanka user posted image
Nadam se da će i sa roditeljima sve biti dobro.

< Poruku je uredio Milena18 -- 1.7.2020 9:41:02 >

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Da li moje dete ima tik?
2.7.2020 8:16:05   
jess021
Dunja, i meni je mnogo drago. Ljubimo vas punoooo



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Da li moje dete ima tik?
27.7.2020 12:59:25   
Mirko Svirko
Dunja,bas sam mislila na vas. Vratila sada unazad da citam. Ba smi je drago da je sve ok sa vama. Dobro je da ste sve proverili. Mirnija si sada. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Da li moje dete ima tik?
27.7.2020 13:58:26   
flamingos
Dunja,presrećna sam zbog vas.Drago mi je da je sve u redu.Tako je-nisu ni svesni koliko nam život skrate.Ljubim vas.Hajd da nazdravimo u baru.❤


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Da li moje dete ima tik?
19.10.2020 0:25:11   
anuska1313


IZVORNA PORUKA: milica642

Jovana je postavila post sa najverodostojnijim podacima. Sve su to vrhunski lekari i kod kojeg god odete necete pogresiti. Ja sam svoje dete lecila 7 godina i na kraju ga je izlecio isti profesor kao Jovanino dete mada sam i kod ovih drugih strucnjaka videla dosta dece koja su se izlecila. Jedina razlika je sto ovi strucnjaci daju lekove koji nisu imali efekta kod mog sina dok "nas" profesor leci bez lekova i to vezbama, relaksacijom itd. Sto kaze Jovana ne lutajte nego se obratite nekome od ove "velike cetvorke"user posted image
Pozdrav svima!




Draga Milice, koliko je lecenje trajalo kod profesora? 

(odgovor članu milica642)
Direktna veza do poruke: 149
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







5 stvari koje deca uvek pamte o roditeljima
Neki trenuci stvaraju uspomene. Njihove uspomene kojih će se verovatno sećati ceo život.
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here