|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
21.2.2020 18:01:59   
Mirko Svirko
Trudnice, kako ste danas?

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
22.2.2020 14:05:10   
blizanac2
Gde ste zenske? Mi danas isli na kontrolu, moja mikana naprednija dve nedelje u odnosu na termin, ima preko 2kg. 😁 Izgleda da je sva na tatu, dugacka i velika beba. Poprecno je i dalje i ne mrda, igra se sa prsticima na nogama. 🥰 Zbog tog polozaja imam ta zarezanja i rastezanja, i vrv ce biti carski, em sto je krupna, em zbog polozaja. Znacu na sledecoj kontroli sve. Kako ste vi? 


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
22.2.2020 14:26:04   
Malecka987
Neka ti je ziva i zdrava🙂Ja se prehladila, za 5 meseci vec 4 put, a slabo gde se krecem.🙄


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
22.2.2020 14:53:15   
Beca.t
Bravo Blizanac! Samo neka raste ❤❤❤
Ne brini ni za CR, vidis da sve prodje a za bebu bude bezbednije. 
Pozdrav za vas trudnice! 

(odgovor članu Malecka987)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
22.2.2020 15:21:48   
Tinalina
Neka je ziva i zdrava❤i samo nek tako lepo napreduje! Mi proset_ali do buduce tetke na kolac od visnje njami njami🤗Trebali smo i mi na kontrolu al nam doktor na odmoru pa idemo tek 5og😁

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
22.2.2020 18:54:58   
Despacito
Ćao žene..Evo i ja da kažem koju..:)) Blizanac lepo što bekana napreduje i što si je videla..Meni je baš preslatko kad ih vidim na uz ekranu..kako skakuću u svom bestežinskom stanju..Uživaju! Sigurno si sad mirnija kad znaš da je sve kako bi trebalo. To je najvažnije..Ne treba se bojati ishoda, bitno da samo svako radi svoj posao, a ti ćeš sigurna sam dati sve od sebe..Da li se ti i muž uveliko pripremate što se tiče potrebština za bebu i opreme..Kad uopšte sa tim treba početi, da ne okasniš? Za mene je to velika enigma, moraću da ispitam ali imam još vremena...Ja ovih dana malo istražujem šta sve treba za roditeljski dodatak pošto o tome nemam pojma a značiće mi pošto nažalost nisam bila u radnom odnosu dok me je sve ovo zadesilo, pa sad daj šta može!! Ali snaći ćemo se nekako teško, ali valjda, nadam se. Beco ponovljeni prenatalni je hvala bogu dao dobre rezultate, tako da sam sad mnogo mirnija!! Kako tvoja Anchi, jel idete pomalo u šetnju kad je lepo vreme? Jel rana zarasta lepo? Primenjujem tvoju tehniku copy-paste:))hvala. Bebana kako Saša jel hvatate noću malo sna, situacija malo bolja?
Vidim ima nas još sa terminom u julu..jupi..imaću društvo kad Blizanac postane mama! Dobrodošle Tinalina, Malecka. Da li je neka od vas iz NS? Treba mi neko sa svežim vojvođanskim informacijama..Kod vas Beograđanki je čini mi se sve mnogo bolje organizovanao...Ljubim vas sve, pratim vas :))

(odgovor članu Tinalina)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
22.2.2020 19:20:57   
Bebana17
Despacito, za roditeljski, kao i za sve ostalo (ime bebe, prijava na zdravstveno osiguranje, zahtev za roditeljski dodatak, prijava prebivalista, prijava za novcanu naknadu) se zahtev podnosi jos u porodilistu, muz ode sa svojom i kopijom tvoje licne karte (moj je imao sliku moje licne u viberu) i sve je obavio kod maticara u porodilistu. Sigurna sam da i Novi Sad ima tu opciju, pa ti ne trebaju nikakvi dodatni dokumenti za podnosenje zahteva. Sasa je kako kad, nekad se odmorim, a nekad sam zombi...

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
22.2.2020 20:18:28   
blizanac2
Uh Malecka, bas je zeznuto biti bolestan u trudnoci, sve duze traje jer ne smes mnogo toga sa pijes.

Pozdrav za sve, i hvala vam drage moje. Prodje sve Beco, kad se set_im gde sam bila prosle godine u ovo vreme, a gde smo sad, i sve se zaboravi.. Despacito, mi nista jos nismo spremili, danas se muz zezao sa dr, pita-jel ja da krecim, kaze ona-kreci! 😁 Tako da kad to obavimo, onda cemo lagano da krenemo sa spiskom, ja sam samo ovako informativno gledala po netu gde sta mogu da kupim, i ne znam kako cu imati mere kada su stvarcice u pitanju. 🙈🥰 Mirna sam skroz, beba je stalno aktivna pa nisam imala nekih razloga za brigu, videces i sama kad krenu da djuskaju, zaboravis na sve i samo te tera da se smejes i budes srecan! ❤️❤️❤️ 

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
22.2.2020 20:43:00   
Beca.t
Malecka, ako kasljes, probaj caj od lovorovog lista. Pisala sam o tome, meni je pomagalo, doduse nisam u trudnoci bila bolesna ni jednom...sto je bas cudno, obzirom da su mi i muz i dete bili bolesni 3 puta i to bas dobrano. Sano par puta grlo...prosla ok. 3-4 suva lista izmrvis, prelijes sa vrelom vodom da odstoji 10 minuta i posle pijes. Ukus skroz ok, moze 3 puta na dan.
Despacito, imao je nekada spisak u Aksi, verujem da ima i sada i meni je za prvu bebu pomogao, i sada sam se podsecala. Realno 8  mesec je po meni idealan za kupovinu, posle je sve vec tesko. Jos si ti blizanacka trudnoca, moze i da porani porodjaj zato spremi na vreme sve, makar je to moje misljenje.
Setamo, lepo je vreme, rastemo a ja malo neispavana. 
Bebana, ljubi bebicu i decicu!!! I Bojana isto! ❤❤❤


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
23.2.2020 14:45:53   
Bojana05
Super,Blizanac,bitno da je bebana zdravo pa kako ce napolje,manje je bitno,samo da se ne muciteni ti ni ona🥰🥰sto se tice papirologije kod nas u CG je sve drugacije mada brzo se to zavrsi sve...Slazem se s Becom za pripremu u 8 mesecu,ja sam iskreno jedva docekala da to radim☺️☺️Ja sam uzimala stvari uporedjujuci sa cerkicama ali on mi je manji od njih tako da smo jos uvek na broju 56 iako sam uzela najvise 62-68,ali dobro,zavrnemo,podvrnemo ahahhaha njemu je ionako svejedno...mi smo inace dobro sem sto su nam malo krenuli grcici pa place malo vise i slabije spava...ne znam sta ste vi radili alija sam mu vec ukljucila caj od kima,kazu jos je mali ali nekako ne mogu da ga gledam kako se muci,mrvica...Imate veliki zagrljaj od nas🤗🤗🤗😘😘

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
23.2.2020 15:22:25   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Bojana05

Super,Blizanac,bitno da je bebana zdravo pa kako ce napolje,manje je bitno,samo da se ne muciteni ti ni ona🥰🥰sto se tice papirologije kod nas u CG je sve drugacije mada brzo se to zavrsi sve...Slazem se s Becom za pripremu u 8 mesecu,ja sam iskreno jedva docekala da to radim☺️☺️Ja sam uzimala stvari uporedjujuci sa cerkicama ali on mi je manji od njih tako da smo jos uvek na broju 56 iako sam uzela najvise 62-68,ali dobro,zavrnemo,podvrnemo ahahhaha njemu je ionako svejedno...mi smo inace dobro sem sto su nam malo krenuli grcici pa place malo vise i slabije spava...ne znam sta ste vi radili alija sam mu vec ukljucila caj od kima,kazu jos je mali ali nekako ne mogu da ga gledam kako se muci,mrvica...Imate veliki zagrljaj od nas🤗🤗🤗😘😘



Bojana, ja sam za stariju ceru koristila sabsimpex, i bio je odlican. Za sada malecka nema grcice.
Ljubim vas! 

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
24.2.2020 13:52:15   
blizanac2
Hvala zene drage! Ja sam skroz opustena, dr ce ispratiti i odluciti sta je najpametnije i najbezbednije, a ona mora napolje kako god.🥰Nesto su mi teski ovi dani, vreme valjda, sva sam nikakva, umorna kao da sam kopala. Despasito, ima na sajtu akse spisak, ja sam ga pronasla i nije los, podset_i te na sve neke stvari na koje skroz zaboravis da ti trebaju. 😁 Ja sam krenula lagano da pravim spisak i da kupujem. Muz me danas vozi za NS kod moje seke, a on ostaje da kreci i da pozavrsava te stvari po stanu (ne znam kako ce to izgledati bez mene ali ajde 🙄😂), a ja da iskoristim dok jos mogu da odem tamo da malo uzivam. Bojana bebcu daj slobodno neke kapi protiv grceva, nije mali kad ga boli, dusa mila. Beca ti je napisala sabsimplex, ne znam jel ga ima kod vas, ti nadji sta god na bazi simetikona, samo da mu olaksa. Ja nesto razmisljam da preskocim velicinu 56 za garderobicu, ako beba ovako nastavi mi odmah uskacemo u 62 😂Kako ste vi? 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
24.2.2020 15:58:22   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Tinalina

Ubacite i menee,moj termin je 13.07.2020🤗🤗🤗😘

Na spisku si dragauser posted image

(odgovor članu Tinalina)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
25.2.2020 21:03:38   
Tinalina
Hvala Veselicee😘

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
26.2.2020 10:23:51   
Beca.t
Bebana, kaze mi drugarica iz porodilista da je leglo 20000 din od grada u postanskoj. Idem i ja da proverim.
Kako ste trudnice drage?
Mi bili na prvoj kontroli, Ana dobila 1400 gr, klopa li klopa mamino mleko 😀 

(odgovor članu Tinalina)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
26.2.2020 10:31:53   
blizanac2
Ooo bravo za bebu i za mamu! Neka je ziva i zdrava, ona je sad prava beba. 🥰 Ja uzivam u ns-u, malo me muci nocno ne spavanje, ali prezivecemo i to. Pocela sam da kupujem stvarcice za bebu i bas sam srecna, sve mi je lepo i maleno. 😊 Beco kako si ti? Uspevas li da odmoris? 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
26.2.2020 15:41:06   
Beca.t
Joj divno za stvarcice 😀 Kako je to sve lepo!!! Uzivaj!
Uspem malo da odmorim ali kada se pogledam na slikama, vidim da sam iscrpljenja...ali bekana je show, odmah zaboravim na sve.


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
29.2.2020 18:33:39   
Despacito
Gde ste žene? Jeste li mi dobro? Ja sam ovih dana u akciji prolećnog spremanja stana, ali onako radim polako, po malo da se ne preforsiram😊 Blizanac jesi li još u ns, šta si lepo pazarila ? Danas bilo lepo vreme za šetnju konačno, malo smo se sunčali i šetali.  Kako provodite trudničkom dane? Beco Anci nam napreduje, super. Poz vas

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
29.2.2020 19:02:08   
blizanac2

Gde si zenska? 🤗 Ja uzivam u ns-u, malo set_am, druzim se. Kupovala sam Avent, flasice, muzilicu, sterilizator, i tako neke sitnice. Tatu sam slala u Ikeu po komodicu, posteljinicu, neke dekoracije. 😁🙊 On kreci stan i te neke stvari koje moraju da se odrade. Manje vise sam ok, do duse od jednom nekako velika pa mi je teze da radim stvari koje sam do sad legano obavljala, ako duze set_am kao da se malo raspadam. 🙂 Noci su mi najgore, hvata me neka nesanica, svaku noc dva sata sam budna i moram ustati jer me uhvati nervoza. Ali valjda sve to tako mora. 🙂 Ja jos malo, sad sam 33 nedelja, ali s obzirom da je beba bila dve nedelje naprednija, ocekujem da ce i porodjaj biti ranije. Kako si ti? 
IZVORNA PORUKA: Despacito

Gde ste žene? Jeste li mi dobro? Ja sam ovih dana u akciji prolećnog spremanja stana, ali onako radim polako, po malo da se ne preforsiram😊 Blizanac jesi li još u ns, šta si lepo pazarila ? Danas bilo lepo vreme za šetnju konačno, malo smo se sunčali i šetali.  Kako provodite trudničkom dane? Beco Anci nam napreduje, super. Poz vas



(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/20[chat]
29.2.2020 20:50:55   
veselicaa
Nova tema KLIK

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 120
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here