|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
3.11.2014 15:46:53   
choopa choops
Nisam našla posebnu temu, ako postoji uputite me.

Kod ćerke u školi su se pojavile varičele. Ona ih nije preležala, ni sin. Ja jesam. Ali me brine sad kad sam trudna (21 nedelja), a oni ih dobiju, da li može biti opasno?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
3.11.2014 16:23:29   
Tiziana
I moj sin ih je imao kad sam bila trudna sa cerkom. Ja ih prelezala. Dr je samo pitao jeste prelezali, ja kazem da,on kaze onda nista. Sve je u redu.
Bez brihe CC!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
3.11.2014 16:35:13   
New Mom
Ti si ih prelezala, imas dozivotna antitela na njih i ne mozes ponovo biti bolesna. Ta antitela prosedjujes bebi.
Moji su oboje imali u januaru, bila sam 5/6 mesec trudnoce sa ovim trecim.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
3.11.2014 16:39:49   
choopa choops
Hvala Tiziana :)

Hvala NM :) (Ja tebe ustvari kopiram user posted image )


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
19.1.2015 21:09:56   
choopa choops
sad sam ukapirala da nisam ovdje napisala, nego u temi o TORCHU, pa ću da iskopiram.

IZVORNA PORUKA: choopa choops

U školi su se pojavile boginje (varicelle). Moji nisu preležali. Ja jesam kao mala. Trebam li sada da radim neki test da bih provjerila ili smo bezbjedni (beba i ja)? Šta ako oni zakače sad boginje? kako da se ponašam, normalno ili?

P.S. Tražila sam da li ima posebno tema, ali ne mogu da nađem...



IZVORNA PORUKA: choopa choops


IZVORNA PORUKA: New Mom

Ako si sigurna da si ih prelezala, ne treba ti test. Ako nisi, onda radis IgG za variccelu-zoster virus. Ako je pozitivno, prelezala si.


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Sigurna sam da sam ih preležala.




Sad više nisam sigurna. Uvijek kad je bila priča o tome, nekako je bilo da jesam. I danas pitam mamu, i mama kaže da se ne sjeća i da će pitat tatu. Ni on se ne sjeća. user posted image Ja zovnem dr, ona kaže da je kod nas taj test oko 150e. Sutra ću da se vidim sa njom pa ću vidjet...A prije toga ću da potražim svoj karton kad sam bila mala, možda bude tamo pisalo...



IZVORNA PORUKA: choopa choops


IZVORNA PORUKA: New Mom

To je cena verovatno za ceo TORCH. Mozes da radis samo IgG za herpes-zoster virus, prvo. To ce pokazati da li si prelezala varicelu.


Nemam pojma, doktorka mi tako reče. Vidjeću večeras, idem kod nje da mi pogleda nalaze, a sutra na OGTT, pa ću taman da svratim u privatan lab da pitam.

Hvala NM user posted image



IZVORNA PORUKA: choopa choops

Zvala danas lab, kaže 30e samo za varicellu. Idem sutra user posted image Nego, da li se ovaj test radi natašte?user posted image


IZVORNA PORUKA: New Mom

To su antitela, kad god hoces.


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Odradila test za varcelle juče, danas stigli rezultati. Laborantkinja kaže da su OK i da sam preležala user posted image

s-vz-v IgG 26,8
s-vz-v IgM 3,3



< Poruku je uredio choopa choops -- 19.1.2015 21:11:19 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
23.2.2015 8:58:56   
majcepajce
Molim vas za pomoc.
U 25.sam nedelji trudnoce. Juce sam bila na nekoj proslavi gde su mi roditelji jednog deteta na kraju rekli da je njihovo dete imalo ove boginje, odnodnosno, da ih je dobilo pre 12 dana. Takodje kazu da su pre proslave dete vodili kod lekara koji im je potvrdio da ga mogu voditi i da nije zarazan.
Ja nisam prelezala boginje kao ni moja cerkica koja je sve vreme bila u kontaktu sa ovim detetom. Jako sam zabrinuta jer mislim da je period od 12 fdana nakon dobijanja boginja kratak da bi se dete vodilo u goste.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
23.2.2015 9:08:38   
Modessty
ako dete više nema kraste nema problema, jer najduže traje to sušenje i otpadanje krastica. Zarazni su par dana pre izlaska boginja i u toku izbijanja. Mislim da ne treba da brineš jer ni jedan lekar ne bi dao dozvolu za izvođenje deteta van kuće da je ono zarazno.
Moj sin ih je imao kada sam bila u 5. mesecu trudnoće, ali ja sam ih već preležala pa nije bilo brige. Ginekolog mi je tada rekao da su opasne samo u prvom trimestru trudnoće.
Izbile su za svega tri dana a sve ukupno je bolest trajala nekih 10 dana, ne duže od 15 dana. Ima dece koja ih preleže i za kraće vreme i ne izbije im mnogo ospica. Verovatno zavisi od stanja organizma.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu majcepajce)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
23.2.2015 9:20:30   
majcepajce
Hvala ti puno.
Malo mi je sada lakse, mada nisam sigurna da li su njemu sve kraste opale.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
23.9.2015 11:48:00   
branki*

IZVORNA PORUKA: branaV

Molim vas za savet !!!
Trudna sam a nisam prelezala boginje, imam cerku koja ide u vrtic pa se bojim da ne dobije tamo boginje,a pisali su o epidemiji. Da li je neka od vas imala slican problem? Sta je pametno da radim? Posavetovacu se sa dr-om ali cula bih i vase misljenje. Hvala!!!



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu majcepajce)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
23.9.2015 11:49:41   
branki*
ja sam imala identicnu situaciju.na pocetku trudnoce,mesec dana nisam slala sina u obdaniste,posle jesam.nije dobio boginje,samim tim nisam ni ja.pitala sam dr.kaze da su opasne u prvom tromesecju i pred porodjaj.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
23.9.2015 15:10:06   
branaV
Pa i ja cu tako nekako da uradim, a videcu sta ce mi i dr reci. Hvala ti Branki na odgovoru!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
23.9.2015 15:24:06   
lesica
BranaV, ne znam odakle si, ali mozes da uradis analizu krvi i proveris da li si ih nekada prelezala. Pazi, moguce je da jesi a da se nisu manifestovale onako izrazeno.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
14.1.2016 19:33:16   
pngpme
Evo da se javim ovdje povodom mog najvećeg straha od kako sam ostala trudna. Ne volim o tome ni da pričam jer se previše sekiram, ali sad se malo promijenila situacija. Naime, nisam nikad preležala boginje. Za Božić smo otišli kod muževe rodbine (nikome još nismo razglašavali za trudnoću) i kada smo došli tamo saznali smo da je jedno dijete tek dobilo boginje. Brzo smo pobjegli i nisam bila u kontaktu sa djetetom. Čak su stanovi razdvojeni jer je velika kuća, ali ipak me jede crv sumnje i brige jer sam pila vodu i jela ponešto, male su šanse, ali ljudi su išli kod djeteta i vraćali se, možda je i ono prelazilo u taj stan...
Još 15 dana agonije mi je ostalo dok ne budem sigurna 100% da sam izbjegla metak. Inače, zamalo da odemo baš kod tih rođaka gdje su bile boginje, nego smo na vrijeme saznali. ZNAM da nisam preležala boginje, ali eto da budem 100% sigurna otišla bih da izvadim krv da znam 100% da nemam antitijela, a moja doktorica je do februara na odmoru pa razmišljam da odradim to privatno. Znate li od prilike koliko se čeka na rezultat, da li većina laboratorija radi te testove itd. Kod nas većina lab.radi samo osnovne pretrage iz krvi i urina...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
14.1.2016 20:04:50   
isidora88
Ja sam radilanu prvoj trudnoci da vidim jesam li prelezala boginje, oko 2000 je bilo, ujutru izvadila krv, popodne bili rezultati.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
14.1.2016 20:26:07   
pngpme
Onda ću sutra možda da pođem, ali znam da nemam antitijela, čisto da budem sigurna...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
15.1.2016 1:12:49   
choopa choops
Ne znam odakle si, ja sam prosće god platila 30€ testiranje za boginje, a radila ih je lab iz Pg.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
15.1.2016 14:54:20   
pngpme
Živim u Podgorici... Nije mi problem da platim, nego mi je smor da idem na kraj grada radi još jednog nalaza... Imam dvije lab.blizu, ali ne znam da li to rade. Iskrena da budem, nekako samo bježim od tog problema i mislim da ne smije ništa da se desi... Uhvati me panika s vremena na vrijeme, ali uglavnom pokušavam na sve načine da pobjegnem od tih misli jer ne mogu nikako bebi da pomognem ako dođe do zaraze. Tačno ne želim da vidim negativan nalaz na antitijela... user posted image Takva glupost a može veliki problem da napravi.
Evo vidjeću iza vikenda šta ću. Hvala ti.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
15.1.2016 15:52:18   
muzicarka
Moj sin upravo prelezao, ja u sedmom mesecu....Srecom prelezala sam...

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
15.1.2016 22:59:20   
choopa choops
Potraži na netu brojeve pa zovi. Ovi su u Bloku V da ne pišem sad ime....Nalazi su meni bili gotovi sutradan.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
16.1.2016 10:37:01   
pngpme
Znam koji su onda... :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
12.6.2022 12:15:02   
marketing RR

Stiglo nam je pitanje, hvala unapred na odgovoru i iskustvima:

Trudnica sam 14 nedelja. Cerkica je pre tri dana dobila boginje (varicele). Procitala sam da uticu lose na plod ukoliko se majka inficira. Zanima me koliko cesto se desava da se plod ne razvija kako treba? I da dodje do malfomacije?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
12.6.2022 13:04:52   
Tiziana
Ako si prelezala ovcije boginje onda nema razloga za brigu.Ja sam isto toliko nesto bila trudna sa cerkom kad je sin dobio boginje. Evo je ona zdrava i prava, uskoro puni 11g.



(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnoća i ovčje boginje (varicelle)
12.6.2022 14:35:10   
vonavoj
Ako je prelezala..ja znam devojku koja je imala u trudnoci,i dobila je jako bolesno dete..dr su je upozoravali,ali nije htela da skloni,jer je treca trudnoca bila,i jos sin,a ima dve devojcice...i sad se bas muci,mali ne vidi,ne hoda,ne prica..ne daj boze nikome..Nadam se da to ovde nije slucaj,i da neces dobiti,ako nisi imala.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here