|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Šta sve treba znati o nicanju zubića

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 1.1.2023
Proces nicanja i mlečnih, i stalnih zuba je često bolan i može biti frustrirajuće iskustvo i za decu i za roditelje.

image
Bebe stavljaju ručice u usta, traže razne predmete ili prste roditelja. Foto: Freepik.com
/11


Prvi zubići kod beba se pojavljuju u periodu od trećeg do petnaestog meseca života. Kod većine beba nicanje zubića počinje oko šestog meseca i završava se u trećoj godini kada se pojavi svih 20 mlečnih zuba. Koreni zuba formiraju se još u majčinom stomaku. Kad koren zuba krene da raste, dešava se prodiranje vrha zuba kroz desni što izaziva neprijatnost i nelagodu.


Za mali broj beba ovaj proces je bezbolan i završava se bez posebnih tegoba. Neke bebe mogu imati kratke periode razdražljivosti uz pojačano lučenje pljuvačke i otečene desni, dok je za druge bebe i njihove roditelje ovo vrlo stresan period. Desni su otečene, crvene i bolne na dodir. Bebe stavljaju ručice u usta, traže razne predmete ili prste roditelja. Obrazi beba mogu biti topli, crveni. Bebe su razdražljive, plačljive i često se bude noću. Neke bebe mogu dobiti i proliv i blago povišenu temperaturu. Ako ovi simptomi traju duže, posetite svog pedijatra kako biste eliminisali postojanje drugih bolesti.

 

PROČITAJ JOŠ: Prirodno rešenje za bolno nicanje zubića

 

Najčešći redosled nicanja zubića kod beba je sledeći: Prvo se pojavljuju donji, a zatim i gornji centralni sekutići. Kasnije izbijaju bočni sekutići, u periodu od šestog do jedanaestog meseca. Posle pauze od dva-tri meseca niču donji, a potom i gornji prvi kutnjaci, u uzrastu od jedanaest do osamnaest meseci. Oko prvog rođendana dete ima osam zubića. Između petnaestog i dvadesetdrugog meseca života, niču donji, a potom i gornji očnjaci. Poslednji mlečni zubići, drugi kutnjaci – petice, izbijaju u periodu između devetnaestog i tridesetog meseca bebinog života. Sa tri godine dete ima sve melečne zube.


Između pete i šeste godine počinje zamena mlečnih zuba sa stalnim zubima. Tada prvi put niču šestice na čijem mestu nisu postojali mlečni zubi pa i njihovo nicanje može biti bolno i neprijatno za dete.


Jedno od adekvatnih rešenja za ovaj period odrastanja vašeg deteta su i homeopatske tabletice Dentokind koje se rastvaraju u kašičici vode i daju bebi 3 puta na dan. U sastav ovog preprata ulaze samo prirodne i pažljivo odabrane komponente koje olakšavaju i smanjuju sve tegobe koje prate nicanje prvih zubića.  


 

 

www.facebook.com/AlpeKid Srbija



Promo objava

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
8
PODRŠKA MALIM DIVOVIMA VEĆA NEGO IKADA
17. novembar - Svetski dan prevremeno rođene dece
8
DOBITNICI u takmičenju NUTRINO JUNIOR IGRA...
Tokom prethodnih mesec dana puno vas je učestvovalo u NUTRINO JUNIOR NAGRADNOM KONKURSU, hvala vam na tako lepom odzivu!
8
Aprilska zvezda baby kalendara za 2020. go...
Razdragana aprilska zvezda baby kalendara za 2020. godinu zeleno proleće nam donosi!
6





MAME KAŽU: Beba ima grčeve, kako joj pomoći
Kako pomoći bebi sa grčevima? Pitali smo mame, šta je njima pomoglo kada su se javili grčevi, te vam ovom prilikom pren...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here