|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.3.2009 12:24:13   
Anoniman
Verus je u temi Vađenje krvi 3-ći dan ciklusa KLIK predložila da se sakupe iskustva, koje sve analize su rađene da bi se otkrio uzrok neplodnosti. Ovo je ta tema...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.3.2009 12:45:54   
Anoniman
NEPLODNOST

Većina doktora definiše neplodnost kao nesposobnost da se nakon godinu ili više dana održavanja seksualnih odnosa bez kontracepcije začne beba. Definicija uključuje žene koje zatrudne ali ne mogu da održe trudnoću dovoljno dugo da bi fetus bio sposoban da živi van tela majke. Primarna neplodnost je onda ako niste imali nijednu trudnoću a samim tim ni porođaj. Sekundarna neplodnost je ona koja usledi nakon rođenja jedne ili više beba. Neplodnost može da bude privremeno ili trajno stanje, zavisno od vašeg problema i dostupne terapije.

Neki od glavnih faktora koji prouzrokuju neplodnost su: polne bolesti, koje mogu da vode trajnom oštećenju reproduktivnog sistema, spirale koje nakon postavljanja ponekad izazovu upale organa male karlice; odluka žene da rađanje odloži posle tridesete, kada plodnost lagano opada; povećanje toksičnih materija na radnom mestu u životnoj sredini koji mogu da utiču na reproduktivni sistem muškaraca i žena. Loše urađen abortus, ili onaj koji nije adekvatno praćen može da izazove infekcije koje, ukoliko nisu lečene, mogu da utiču na plodnost.
Iako je donedavno vladala predrasuda da je neplodnost ženski problem, postalo je jasno da se i muškarac i žena moraju podvrgnuti pregledima i lečiti zajedno. Ukoliko muškarac ima problem, tada nije dovoljno lečiti samo ženu. Ispitivanje žene obično uključuje mnogo igala, bolnih i skupih testova. Neplodnost muškarca je lakše dijagnostikovati. Prvo treba obaviti ispitavanja sperme. Druga predrasuda je da je neplodnost neizlečiva. Ustvari, 50% ljudi lečenih od neplodnosti uspeva da ostvari trudnoću!
Kada tražite pomoć zbog neplodnosti, vrlo je bitno da imate dobar odnos sa svojim doktorom/kom. Nađite nekog ko je specijalista u toj oblasti. Ukoliko nemate poverenja u metode svog doktora/ke, idite na drugo mesto. Vaše je pravo da saslušate i mišljenje drugog lekara.
Važno je da vaš lekar/ka poštuje vaše telo, razum i osećanja; da je svestan/na vašeg bola i jakih emocija; i da vam je dostupan/na onda kada vam treba. Odgovornost je medicinske sestre/tehničara i vašeg lekara/ke da vam objasne izraze i procedure tako da ih u potpunosti razumete - možda će vam trebati vremena za to jer učite nov jezik i pod stresom ste. Biće vam od pomoći da napravite spisak pitanja koja ćete poneti na zakazani pregled, i da povedete partnera ili prijateljicu.
Izvor: bebano.com

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.3.2009 13:44:27   
Verus
Tasha user posted image  Hvala, meni ne ginu svi testovi, pa je lepo znati sta su druge zene prosle, cisto da znam sta da ocekujem, i da li je dr. uradio sve sto treba (bog zna da i oni nekada omanu).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.3.2009 13:46:46   
Anoniman
Odlučila sam da to ipak bude tema za sebe, da se lakše pronađe, a da ona druga tema (gore navedena) služi baš za informacije o tom specifičnom vađenju krvi. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.3.2009 14:05:34   
Modessty
Radila sam virusološke analize, gde se radi: Cytomegalovirus, Epstein Barr, Herpes simplex, Rubella, Toxoplasma Gondii. I utvrdismo da nema ništa od toga.
Onda sam radila Citogenetičku analizu ili kariotip, što u prevodu na srpski znači da broje hromozome i meni i mm. Utvrdili smo da smo genetički normalni. user posted image
Radila sam i hormone i valjda beše i tu sve ok.

Naravno da se pre toga radi pap-a, brisevi itd.

Sve sam to radila pre dve godine. E sad ću hormone i još po nešto ponovo da radim.

A da! Svaki doktor će vam tražiti i spermogram vešeg muža.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.3.2009 15:04:33   
boje
modessty, da li si samoinicijativno radila te virusoloske analize ili te je dr poslao/la da uradis?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.3.2009 15:07:02   
Modessty
poslao me dr
nije više znao šta će, pa kao ajde da i to proverimouser posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.3.2009 15:14:10   
boje
ja sam radila samo polne hormone i nisu uredu pa tako da cu od sledeceg meseca na klomifen

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.3.2009 15:27:59   
Modessty
imaš temu o klomifenu. tamo možeš da pročitaš različita iskustva

nadam se daće biti uspešan sledeći mesec user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.3.2009 15:33:12   
Jacaca
Boje koliko se secam ti imas inverzijuuser posted image Ne brini nista bolje je da se uzrok zna nego kada je sve kao ok, a bebe nema. Resice se tvoj problem stimulacijama, opusti se.

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.3.2009 15:46:25   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Modessty

Radila sam virusološke analize, gde se radi: Cytomegalovirus, Epstein Barr, Herpes simplex, Rubella, Toxoplasma Gondii. I utvrdismo da nema ništa od toga.
Onda sam radila Citogenetičku analizu ili kariotip, što u prevodu na srpski znači da broje hromozome i meni i mm. Utvrdili smo da smo genetički normalni. user posted image
Radila sam i hormone i valjda beše i tu sve ok.

Naravno da se pre toga radi pap-a, brisevi itd.

Sve sam to radila pre dve godine. E sad ću hormone i još po nešto ponovo da radim.

A da! Svaki doktor će vam tražiti i spermogram vešeg muža.


nisam imala pobacaj ali su mi sve ovo trazili i ok je, samo sto meni nisu trazili a i ne znam sta je epstein barr, ali sam radila hepatitis a i B i HIV, naravno i sve gore nabrojane, zatim briseve na micoplasmu, hlamidiju, i ureaplasmu, cervikalni i vaginalni bris, Colposkopiju i Papa test, mokracu i urinokulturu, Ogtt, ks sa puno pride dodataka, ako nekoga bas interesuje pogledacu tacno i histeroskopiju, snimanje materice unutra.


< Poruku je uredio Jacaca -- 9.3.2009 15:47:26 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
9.3.2009 18:30:44   
boje
hvala, cure.divno je znati da imam takvu podrsku kao sto ste vi.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 10:50:35   
bezimena
posle koliko vremena ste pocele sa deteljnijim pretragama, doktori kazu tek kad prodje godina, al mene brine sta ako gubimo vreme (dobro ja imam 27 god. tek, al ipak..), mm  smatra da ja ne pocinjem jos (sem briseva sto redovno kontrolisem) dok ne resimo njegovu aglutinaciju, pa onda vidimo gde smo
a sta vi cure mislite o tome

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 11:41:29   
Ana RR
Mod, kako se rade ti hromozomi, to je hromozomski status, jel tako?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 11:47:55   
Modessty
ja sam hormone radila na dečijoj klinici u Nišu. Oni imaju super laboratoriju.
Dali smo krvo i ja i mm
oni valjda broje hromozome
to oni zovu odredjivanje kariotipa

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 11:50:24   
Ana RR
Jesi morala u neko određeno vreme da daš krv? Da li se kroz to vidi da li si nosilac nekog od sindroma (Dauni, Tarner..)?



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 11:51:03   
Modessty

IZVORNA PORUKA: bezimena

posle koliko vremena ste pocele sa deteljnijim pretragama, doktori kazu tek kad prodje godina, al mene brine sta ako gubimo vreme (dobro ja imam 27 god. tek, al ipak..), mm  smatra da ja ne pocinjem jos (sem briseva sto redovno kontrolisem) dok ne resimo njegovu aglutinaciju, pa onda vidimo gde smo
a sta vi cure mislite o tome


mislim da je tvoj muž u pravu. rešite prvo problem.
Ti u svakom slučaju možeš da uradiš one osnovne stvari kao što su vaginalni i cervikalni bris, papa, hlamidija.....itd
Nema potrebe da se opterećuješ ako nisi imala probleme do sada.
Ali nemoj ni previše dugo da čekaš. Daj sebi vreme na primer do jeseni, pa ako se ništa ne desi onda se malo ozbiljnije pozabavi time.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu bezimena)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 11:53:47   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Ana80

Jesi morala u neko određeno vreme da daš krv? Da li se kroz to vidi da li si nosilac nekog od sindroma (Dauni, Tarner..)?




nema veze sa danom ciklusa ako me to pitaš.
Meni su odjednom uzeli i za virusološke analize i za kariotip.
Mada je taj kariotip radjen bezveze jer i onako nemamo neke genetski nasledne probleme u porodici. Al kao ajde kad već idem za jedno onda da urade i drugo

Nemam pojma šta se dešava kao br hromozoma nije dobar.... stvarno neznam!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 11:56:44   
Ana RR
Moja rođena sestra ima Tarnerov sindrom, zato te to pitam. A ja nikako da uradim taj hromozomski status.

Tarnerov sindrom nastaje kao posledica numeričke aberacije hromozoma, monozomije X hromozoma žene. Žene sa ovim sindromom imaju samo jedan H hromozom i kariotip 45,HO. Uzrok ovog oboljenja može da bude i obrazovanje izohromozoma koji sadrži duplirani dugi krak (q krak) X hromozoma (obeležava se se sa i(Xq) ). To je jedina monozomija hromozoma kod čoveka koju ćelija može da preživi.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 12:01:05   
Modessty
pitanje je da li to uopšte utiče na trudnoću?
Neznam stvarno ništa o tome. Što ne vidiš sa dr da ti da uput i da to odradiš. nije komplikovano. Kažem samo ti uzme krv. Jedino što se valjda oko 2 nedelje čeka na rezultate. Iskreno rečeno ne sećam se

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 12:06:40   
Ana RR
Ma još pre par godina sam pričala sa njom o tome i trebala da uradim i nekako sam ja na to zaboravila. Ti testovi se rade u trudnoći, ali ja bih volela da znam ipak i pre. Videću da li ću sad dobiti pa ću onda uraditi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 12:07:09   
Buba76
To se radi u trudnoci ako postoji indikacija,ili posle spontanog.To nema veze sa zatrudnjivanjem.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 12:08:46   
Ana RR
Da to znam da nema veze sa zatrudnjivanjem. Mene zanima da li može pre trudnoće da se sazna da li je neko nosilac tih hromozoma koji utiču na rađanje dece sa tim sindromima?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 12:10:14   
Modessty
mislim da ne možeš da saznaš da li će tvoje dete ne daj bože imati neki od tih sindroma.
Nemam pojma
Ali sebe radi bi mogla da odradiš kariotip

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
16.4.2009 12:14:35   
Ana RR
Mene brine jer je to nasledna bolest, ali opet ne znamo nikog iz familije da je rođen sa tim. Ko zna koje koleno unazad je imalo taj sindrom.
Moram to da uradim.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here