|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:30:47   
eugenija
U proseku, bebe posle rođenja uzimaju 6 flašica u toku dana i jednu u toku noći. Neke će odmah uzimati 5 obroka danju i jedan noću. Onima s malom težinom, možda će biti potrebno da jedu na svaka četiri časa, pa će tokom jedne, dve ili tri nedelje imati 8 obroka. Ipak, beba nije niti neki mehanizm, niti metronome. Ako se svaka dva ili dva i po čsa budi zbog toga što je gladna, dajte joj da jede. Ako spava, sačekajte sa buđenjem; možda će se trenutak kasnije sama probuditi. Međutim, teško je pomoću flašice tako dobro zadovoljiti zahteve bebe kao što se to postiže dojenjem; zato je dobro uočiti izvesnu pravilnost, uz mnogo elstičnosti.   Prirodan razvoj se odvija na sledeći način: U početku, beba se budi oko 2 ili 3 časa ujutru, zatim sve kasnije,a onda, jednog lepog dana, između 4 i 6 ujutru. Dakle, to će biti prva jutarnja flašica. Oko šeste nedelje, često kasnije, ona preskače noćnu flašicu, prelazi na 6 obroka, uzimajući poslednji oko 23 časa, i spava 5 do 6 časova. Ali da bi beba postepeno prestala da jede noću, treba da dobije flašicu oko 22 ili 23 časa, čak malo kasnije. Ona obično spontno teži da spava od 19 čsova do 2 časa ujutru: možete, zvisno od kvaliteta sna, pokušati da joj date obrok oko 23 časa, ili da je pustite da mirno spava. U prvo vreme, budiće se oko 2 ili 3 časa ujutru, mada je kasno jela. Kad počne da se budi oko 6,30 ili 7 časova, da spava duže između obroka, i kad bude sposobna da primi veće porcije, znači da može dapređe na 5 obroka, to jest da postne samostalnija. Sada ima između 8 I 10 nedelja i teška je oko 5-5,2 kg. Najzad, kad počne da se budi oko 7,30-8 čsova, zadovoljiće se sa 4 obroka: oko 8 časova, 12-13 časova, 17 časova, 21 čas (ili ranije). Tada ima između 3 i 5 meseci.
Sve ovo je samo prosek. Njen apetit, sposobnost spavanja, želja za manje ili više obilnim obrokom, određivaće ovo prilagođavanje. Neke će veoma brzo preći na 4 obroka i mlu flašicu pre nego što zaspe, dok će neke dugo ostati n 6,  ztim na 5 obroka; neke će brzo prestati da jedu noću, a druge ne. Mnoge majke, kad otkriju ritam svojih beba, kažu: „Zaustavio se na 5 obroka, zaustavio se na 4 obroka" Ko ste uspeli da uhvatite ritam jegovih potreba, videćete koliko to utiče na njegovu ravnotežu, dobro raspoloženje, normalan apetit i miran san.
user posted image

Izvor: Moja trudnoća, moja beba, Prof Fridman i dr Koen-Solal

Fotografisala tabelu iz knjige: Eugenija


< Poruku je uredio eugenija -- 19.8.2009 14:36:30 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:33:08   
eugenija
Možda ovaj post pomogne nekome od mladih majki, barem okvirno.

Ja nisam imala pojma o svemu ovome, ono što sam znala jeste sa natpisa kutije sa adaptiranim mlekom.

Kod mene još nema pravila, daleko smo od 4 obroka, nekada pojede 7, nekada 6..

I dalje imamo jedno noćno hranjenje, mada je evo sinoć zaspao u 21:30 i probudio se jutros u 7 časova.

Dete ima prirodne potrebe i kapacitete, a ovi okviri, možda mogu da usmere čisto da se PUUUNO ne odstupa, tipa 15 obroka, pa dođe do prejedanja, ili samo 3 pa se ne zna zašto plače.

Ipak, verujem da ovakvih ekstrema nemauser posted image


< Poruku je uredio eugenija -- 19.8.2009 14:35:29 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:37:49   
Anoniman
Meri je bila ekstremni slučaj user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:39:23   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Meri je bila ekstremni slučaj user posted image


Pa koliko je njapala? user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:40:15   
Anoniman
bolje pitaj koliko nije 

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:41:30   
eugenija
Ako joj nije smetalo za varenje i pražnjenje creva, onda su to bile prosto njene potrebe.

Ma zato ona danas gotivi dobru muziku!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:44:47   
Anoniman
evo ti primjer .... ne sjećam se dobro natpisa koliko obroka i koliko ml za određeni uzrast, al npr

recimo sa 2 mjeseca treba biti 5 obroka od 60 ml
ja napravim i više od tih 5 obroka , a ona popije 30 ml


ja sam plakala draga moja svaki dan ko kiša


znači rode se djeca koja jednostavno ne vole da jedu
ja sam kao beba živila na čaju jer sam a i dan danas , mrzila mlijeko ...bilo da je iz sise, ili adaptirano ili kravlje

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:46:38   
eugenija
user posted image user posted image user posted image user posted image

Jel gubila na kilaži, tj. gramaži?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:49:13   
Anoniman
nije gubila ali nije ni dobijala po njima dovoljno ... ma joj Eugi ja kad tada nisam dobila nervni slom mislim da neću nikada, sad mi se plače kad se toga sjetim

i zato sam ja rano i uvel nadohranu sa tri mjeseca sokiće cijeđene, malo krompirića, mrkve, breskvu pucala i to pravo, uglavnom sa 6 mjeseci je već jela i meso izmiksano a prvi zubić dobila u 9 mjesecu

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:50:36   
prase
Ja sam se trudila da obroci budu na 3 sata preko dana, a noću kada se probudi... Gledala sam ono što piše na pakovanju adaptiranog mleka da mu ne bih dala manje, ali čim prvi put spuca celu flašicu ja mu sledeći put pravim više. Uvek je nekako jeo više nego što tamo piše, ali u fiksnim dnevnim obrocima, a noćne je brzo izbacio. Na primer danas, trebalo bi da pije 210ml, a popije pred spavanje 300ml! Šta da radim, ne mogu da ga izgladnjavam jer negde piše da mu treba manje... i svu drugu hranu mi jede više nego druga deca. Za ono što ja spremim ne znam koja bi bila mera, ali onih kupovnih teglica redovno stuče dve za jedan obrok - mada na teglicama piše da ono što ostane može da se drži u frižideru pa da se da sutra. Uvek sam razmišljala: šta kada ostane? Ostatak od treće teglice? user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:52:53   
eugenija
@Vučko,

Zna dete šta valja!user posted image

Ima dece koja nikda ni posle ne vole mleko ili mlečne proizvode..

Važno da nije gubila... To je najbolji pokazatelj napretka. Jer dete raste i u dužinu. Kada bi recimo prva 3 meseca ostala na 50 cm, porođajne dužine, a gubila na gramaži, to bi bio razlog za brigu. Mada se sve da rešiti.
Bebe čuva Bog uvek...user posted image



< Poruku je uredio eugenija -- 19.8.2009 14:53:18 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:54:03   
eugenija
IZVORNA PORUKA: prase
Uvek sam razmišljala: šta kada ostane? Ostatak od treće teglice? user posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:57:07   
Anoniman
Prase baš me nasmija ovom zadnjom rečenicom user posted image user posted image user posted image

ono što je za Meri bilo specifično to je da je od rođenja mogla komforno spavati cijelu noć da ne jede ...ma beba za poželiti...al naravno kad vam dijete tako jede onda sam je ja do 6 mjeseca budila po par puta noću

Dino opet je skoro do 7 ili 8 mjeseca budio se sam po dva puta minimum da siki i on mashallah super jede da ga ne ureknem

Tako da je sve toliko individualno, da nema knjige koja će vam reći to treba tako...jedino možda neki okviri, a ostalo sve onako kako vi mislite da je najbolje i kako beba zahtjeva

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 14:57:18   
prase
IZVORNA PORUKA: eugenija

Bebe čuva Bog uvek...user posted image



Slažem se user posted image Ja često pomislim, ako nešto pogrešim, neće dragi Bog dozvoliti da se to obija Urošu o glavu. Ponekad (u polušali) kažem Urošu: "Eh, sine, valjda je Bog imao plan kada je odlučio da ti ja budem mama...".


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 15:01:53   
Anoniman
sad sam se sjetila rečenice jedne odvratne pedijatrice , nakon vaganja ...dobila 550 grama ....naravno valjda ako ne dobija minimum 1kg onda ne valja, kaže ona meni:

"morate je češće hraniti, jako jako često na svakih sat vremena, da joj razvalite želudac"

to je ista ta pametnica koja mi je rekla da mi sigurno mlijeko ne valja i da prestanem dojiti....oooooo Bože dragi
imam želju sad da je udavim golim rukama

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 15:07:53   
prase
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

sad sam se sjetila rečenice jedne odvratne pedijatrice , nakon vaganja ...dobila 550 grama ....naravno valjda ako ne dobija minimum 1kg onda ne valja, kaže ona meni:

"morate je češće hraniti, jako jako često na svakih sat vremena, da joj razvalite želudac"

to je ista ta pametnica koja mi je rekla da mi sigurno mlijeko ne valja i da prestanem dojiti....oooooo Bože dragi
imam želju sad da je udavim golim rukama



Gladna beba plače i zahteva da jede. Da je tvoja devojčica bila gladna, ona bi se drala dok ne dođe socijalna služba na poziv komšija. Ako je ćutala, jela je koliko joj odgovara. Mrzim to fitovanje u šablone, svaka beba se razvija na svoj način. Meni je pedijatar prvog meseca rekao da je Uroš dobio previše od 0 do 1 mesec (negde oko 1,5kg - ne sećam se stvarno) i da treba da mu ukinemo dohranu. Ja sam rekla da ćemo pokušati i pokušali smo, ali nije išlo. Plakao je kao da ga derem. Odmah sam odustala. Drugog meseca je pedijatar konstatovao da on dobija značajno i u dužinu pa nije više pominjao ukidanje dohrane... Niko i ništa nije jače od majčinskog instinkta. Svaka majka zna šta je najbolje za njeno dete i treba da sluša sebe i dete a ne okolinu.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 15:12:00   
Anoniman
Ovo sam se Prase sad sjetila...eto prošlo je skoro 4 godine od toga, ali čovjeku se na neku riječ počne odmotavati film

ti si svom dala previše...ja sam svoje izgladnjivala...ma nosi ih đavo, čast izuzecima

joj sjetih se još nečega
Meri je jako rano prohodala, progovorila, a sa nekih 15-tak mjeseci, ako ne i ranije znala je ispuhati nos na šta mi je pedijatrica u domu zdravlja rekla da lažem user posted image user posted image user posted image user posted image i od tad samo privatno kod pedijatra a na vakcinu u DZ

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 15:13:14   
eugenija
IZVORNA PORUKA: prase
Niko i ništa nije jače od majčinskog instinkta. Svaka majka zna šta je najbolje za njeno dete i treba da sluša sebe i dete a ne okolinu.



Ove reči ću ugravirati na vidno mesto, ne tako da ih ja samo vidim, već da ih vidi svako ko dođe kod mene!!!user posted image



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 15:20:11   
Anoniman
prase, po pitanju prevelike kolicine hrane, niste jedini. Ja uvek imam utisak da sam premalo napravila, i svaki put napravim vise, i Nesa to uvek pojede. DOsla sam do tacke kad sam mu davala oko 400 grama kojekakvog barenog povrca i mesa, i svega zivog, da bi on nastavio da zija na kasicicu (to je bilo sa 8 meseci). Sad se malo stabilizovao, valjda i zbog ove vrucine ne jede previse.
A kad je pio samo mleko, posto je pio adaptirano, dr mi je rekla da je bolje da mu dajem cesce a onoliko koliko je napisano na kutiji, nego da mu dam vise nego sto je propisano. Objasnnjenje je bilo da sva adaptirana mleka sadrze odredjenu kolicinu vitamina i minerala sa kojima se, ne bas lako, ali moze preterati. Posto kod Nese nije bilo govora o smanjivanju kolicine, ja sam mu jednostavno razblazila, sipala malo vise vode da mu se napuni stomak, i tako sam to resila.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 16:33:25   
prase
IZVORNA PORUKA: Nedja

prase, po pitanju prevelike kolicine hrane, niste jedini. Ja uvek imam utisak da sam premalo napravila, i svaki put napravim vise, i Nesa to uvek pojede. DOsla sam do tacke kad sam mu davala oko 400 grama kojekakvog barenog povrca i mesa, i svega zivog, da bi on nastavio da zija na kasicicu (to je bilo sa 8 meseci). Sad se malo stabilizovao, valjda i zbog ove vrucine ne jede previse.
A kad je pio samo mleko, posto je pio adaptirano, dr mi je rekla da je bolje da mu dajem cesce a onoliko koliko je napisano na kutiji, nego da mu dam vise nego sto je propisano. Objasnnjenje je bilo da sva adaptirana mleka sadrze odredjenu kolicinu vitamina i minerala sa kojima se, ne bas lako, ali moze preterati. Posto kod Nese nije bilo govora o smanjivanju kolicine, ja sam mu jednostavno razblazila, sipala malo vise vode da mu se napuni stomak, i tako sam to resila.



Eh da, zaboravih tu važnu činjenicu da napišem, razblažavali smo i mi... Uvek je išao 30ml ispred svog uzrasta, a kako je jedna merica 30ml, mi smo tu poslednju mericu malo prikraćivali ili sipali malo više vode... Nikada nije izgledao podbulo kao beba koja jede previše, šta više svi su pitali da li samo doji zato što je tako izgledao user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 16:59:15   
Anoniman

Uvek je išao 30ml ispred svog uzrasta, a kako je jedna merica 30ml, mi smo tu poslednju mericu malo prikraćivali ili sipali malo više vode... Nikada nije izgledao podbulo kao beba koja jede previše, šta više svi su pitali da li samo doji zato što je tako izgledao user posted image



user posted image Isto, sve istouser posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.8.2009 18:11:39   
Anoniman
Eu, koliko ti dajes Viktoru? Ja uglavnom 120ml na 3 sata, ali pred spavanje i prvi jutarnji obrok 150ml. Mislim da bi mogao i 150 ml, ali bi razmak izmedju obroka bio 4 sata.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.8.2009 12:55:31   
eugenija
Joj Vik sad krka po 150 na tri sata, a nekada drmne i 180user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.8.2009 17:28:24   
Anoniman
Ju masala user posted image user posted image user posted image Mislim da cu i ja povecati na 150, jer vidim da mu je malo 120. Jedva cekam da pocnu kasice.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
29.8.2009 12:51:09   
mrvica
ja strahinji koji ima 2 meseca dajem 120 ml na tri,tri ipo sata a nocu pojede samo 90,a starija cerka mi jepila po 90 ml do 5 meseca kada je odjednom izbacila mleko tako da je sa 5 meseci preslasamo na cvrstu hranu,sada ima 4 god i pre jedno 3-4 meseca je pocela da pije mleko

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here