|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Deca sve češće obolevaju od kamena u bubregu
9.6.2009 8:38:52   
Anoniman
Kamenje u bubregu se sve češće javlja kod dece, što se može pripisati i nezdravoj ishrani, fizičkoj neaktivnosti i sve većem procentu gojaznih mališana, zaključili su stručnjaci sa Mičigenskog univerziteta u SAD.
 
"Najbolji način da se spreči stvaranje kamena u bubregu je da se deca podstiču da piju što više vode", kaže dr Gari Ferber, urolog sa tog univerziteta. Dr Ferber ističe da treba piti toliko vode da urin bude bezbojan.

Klik na članak
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Deca sve češće obolevaju od kamena u bubregu
2.4.2012 17:12:45   
Danijela1
e ja se nebi slozila sa ovom tvrdnjom jer u vecini slucajevadjeca dobiju kamen ili pijesak od vode sto je i bilo u konkretnomom slucaju...
Ja senesjecam , mada nekih scenapomalo,al mama mi je pricala da mi je 2 godine prokuvavala 2 litra dnevno vode i litar uvinog caja ...
Danas nemam nikakve probleme sabubrezima user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Deca sve češće obolevaju od kamena u bubregu
2.4.2012 19:26:26   
Sanchy
greska

< Poruku je uredio Sanchy -- 2.4.2012 19:29:06 >

(odgovor članu Danijela1)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Deca sve češće obolevaju od kamena u bubregu
2.4.2012 19:28:50   
Sanchy
ja bih se slozila sa delom koji se odnosi na nedostatak vode ,ceo zivot se hranim zdravo ,moja ishrana je bazirana na vocu i povrcu...fizicki sam vrlo aktivna svaki dan ali sam jako malo vode pila ,jako malo...dobila sam kamen u bubregu i pesak sa trideset__ godina ,nisam dete ali mislim da i kod nih na nastanak kamena deluju isti mehanizmi...dakle piti sto vise vode..

< Poruku je uredio Sanchy -- 2.4.2012 19:30:03 >

(odgovor članu Danijela1)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Deca sve češće obolevaju od kamena u bubregu
2.4.2012 19:39:47   
minavb
Eh da je samo uuser posted image vodi problem...

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Deca sve češće obolevaju od kamena u bubregu
2.4.2012 22:06:20   
vukosava
Meni je jedan lekar u NS rekao da je kamen u bubregu cesci kod ljudi koji su rodjeni u gradu sa boljom vodom pa se presele u grad sa losijom vodom jer se organizam nije navikao da preradjuje takvu vodu. E sad koliko mu je teorija tacna ja nemam pojma.

Zivim na 10 min od Micigena i reci cu vam da im je voda gora od Novosadske, puna je nekog mulja. Ko zna kakvih naslaga.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Deca sve češće obolevaju od kamena u bubregu
3.4.2012 7:03:59   
minavb
Ja sam porasla u Vrnjackoj banji. Tamo je cesmovaca fenomenalna, a da ne pricam o mineralnim vodama, i to jos onim koje bas i sluze da se prociste bubrezi. Sa 15 godina sam imala prvu bubreznu koliku. Ishrana igra veliku ulogu u naatanlu kamenca, a ja sam oduvek preferirala namirnice bogate oksalnom kiselinom. Evo bas i ovih dana izbacujem oksalate, samo ne narocito bolno jer unosim bas mnogo tecnosti. Ni jedan zdtavstveni problem ne nastaje samo iz jednog razloga, mnogo faktora utice, a sto bi rekao Hipokrat- ko god da je otac neke bolesti, ishrana joj je majka.h

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here