|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Država pravi registar svih silovatelja i pedo...
10.3.2012 19:16:16   
vukosava
Država pravi registar svih silovatelja i pedofila u Srbiji

Tanjug| 10. 03. 2012. klikni

U Srbiji će ubuduće izvršioci krivičnih dela silovanja ili pedofilije nakon odsluženja zatvorske kazne biti pod nadzorom policije i Centra za socijalni rad kako bi se sprečilo da ponovo čine ta krivična rela, poručio je danas državni sekretar Slobodan Homen.

- Radna grupa Ministarstva pravde već je počela rad na izmenama Krivičnog zakona koje bi omogućile vođenje registra silovatelja i pedofila. Takve osobe moraju da budu evidentirane jer je poznato da su izvršioci krivičnih dela silovanja i pedofilje najčešće povratnici - rekao je Homen Tanjugu.

Vođenje registra pomoćiće nadležnim organima i sredini u kojoj žive da vode računa o njihovom ponašanju, napomenuo je državni sekretar.

user posted image

Plan je da u aktivnosti kretanja i ponašanja osuđenih posle izlaska na slobodu prati ne samo policija, već i Centar za socijalni rad. Tim stručnjaka različitih profila , bi prema rečima Homena, imao zadatak da utvrdi potencijalnu opasnost i preduzme mere na sprečavanju da takva osoba ponovo izvrši krivično delo.

On je objasnio da silovatelji pedofili duži niz godina nisu adekvatno kažanjvani jer u Srbiji do 2010. nije postojala odgovarajuća kaznena politika.

Izmenama zakona 2010. za ta krivična dela drastično su povećane kazne. Za silovanje deteta predviđena je kazna od minimum 10 godina zatvora uz zabranu ublažavanja ispod tog zakonskog minimuma.

On je podset_o da je jedan od prvih primera nove kaznene politike presuda izrečena Saši Megi, koji je pred Višim sudom u Beogradu osuđen na 20 godina zatvora zbog više silovanja.

Pre izmena zakona, čak 57 izrečenih kazni bilo je ispod ili na granici zakonskog minimuma, a svega 53 odsto u okviru zakonom zaprećenih kazni.

Tokom 2011. godine kaznena politika je pooštrena, pa je 98 odsto kazni u skladu sa zakonskim okvirom. Najveći broj kazni za silovatelje izrečen je pred sudovima u Beogradu, Pančevu, Sremskoj Mitrovici i Šapcu.

Kazna za osnovni oblik silovanja je minimum tri, umesto ranije dve godine zatvora, a maksimum 12 godina.

Ako je žrtvi naneta teška povreda, ako je delo izvršilo više osoba ili ako silovanje ima za posledicu trudnoću, predviđena je kazna od pet do 15 godina zatvora.

Ukoliko je obljubljena žrtva preminula silovatelju preti i do 40 godina zatvora.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
10.3.2012 19:59:50   
vukosava
Ako hocete da vidite kako izgleda takav neki sistem u SAD kliknite ovde

A izaberite recimo drzavu Illinois i grad Chicago. Kliknite na jednu tackicu pa cete videti sliku i podatke o odredjenom kriminalcu.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
11.3.2012 0:42:59   
anuksunamun
Koristila bih taj registar kao listu za odstrel..dakle pustila bi ih u jednu ogradjenu sumu gole i onda ih lovila lukom i strelom..i ponekim vatrenim oruzjem..onda neki padnu na odstrelu,a ostali na trg na vezivanje da narod vrsi nuzdu po njima...na kraju bi ih bacila u samice i silovala ostrim predmetima do kraja zivota jihovog ..i da naravno gvozdena maska na glavuuser posted image user posted image ...verujem i da ih cekaju gore stvari od ovih ,nadam se da tako kazem,na pravom mestu..verujem da Bog sve vidi....ne mogu da izrazim zaljene za decom i silovanim zenama ,naravno...to je nemoguce iskaxati,ja verujem,svakoj zdravoj osobi...u Kanadi ih ima toliko rehabilitovanih..a u Srbiji nazalost i neosudjenih..da je to strasno,elektricna stolica je blaga kazna za te bolesnike...teska tema....

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
11.3.2012 0:47:00   
anuksunamun
I naravno secenje polnih organa bi bilo izvrseno odmah po hapsenju...user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
11.3.2012 15:40:32   
jovicaa
vuko ovo znaci da cemo svi moci da znamo ko su silovatelji, mislim to ce biti javne informacije?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
11.3.2012 15:52:14   
vukosava
IZVORNA PORUKA: jovicaa

vuko ovo znaci da cemo svi moci da znamo ko su silovatelji, mislim to ce biti javne informacije?


Nadam se da da. Tako je u SAD od 1996. To su javne, svima dostupne informacije. Zovu to Megan zakon. Svaki taj zakon nazovu po nekoj zrtvi pedofila da se svi set__e nekih zlocina. A obicno promene u zakonima izazovu udruzenja koje ogorceni roditelji pokrenu. klikni

Plus ovde oni imaju obavezu da ne zive blizu skola, obdanista, biblioteka, mesta gde se deca i mladi skupljaju. U drzavi Kalifornija su u obavezi da nose GPS narukvicu na clanku. I da mogu da ih prate. I to je ovde skoro uvedeno. Mozes da vidis gde zive i gde rade. Sajt je prilicno azuran. I za svako obdaniste i skolu izbaci ti koliko pedofila zivi ako zivi u okolini, koje su im adrese. Imas i sliku, visinu, tezinu, datum rodjenja.

Ovde se ljudi vise sele, ali recimo po tome gde su oni obicno locirani mozes da vidis gde je sigurnija oblast pa da se tamo doselis. I ako se oni dosele u ulicu, moraju da idu od vrata do vrata da se upoznaju sa komsijama i da kazu ko su i sta su. To ih prati do kraja zivota jer ovde na svaki ozbiljan posao moras da dajes potvrdu iz policije uz prijavu. Ovde su kazne za ubistva drakonske, u dosta drzava moze smrtna za jedno ubistvo npr. Silovanja isto imaju mnogo vece kazne nego kod nas. A za pedofiliju da ne pricam. Pedofil koji je silovao i ubio dete - to je skoro sigurna smrtna ili dozivotna... Osude ih na dozivotnu i ako se ne javljaju na vreme svojim "parole officer-ima" tj milicajcima zaduzenih da ih prate. Ako se desi nekav takav zlocin, oni krenu od jednog do jednog koji zive u oblasti, moraju da im daju DNK i da saradjuju sa istragama.

Pogledaj kako je u ostalim drzavama klikni

< Poruku je uredio vukosava -- 11.3.2012 16:00:06 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
11.3.2012 15:57:04   
vukosava
Inace par zanimljivosti vezano za temu.
- zenski predatori: U Americi svako ispod 21 je maloletan tako da ako npr devojka od 25 se seksa sa mladicem od 20 - i nju mogu da obeleze kao seksulanog predatora. Ok im je maloletni sa maloletnima, punoletni sa punoletnima.
- "date rape": svaki muskarac koji se seksa sa pijanom zenom, devojkom moze da bude optuzen za "date rape". Ako je zensko pijano ili drogirano, muskarac mora to da zna inace moze da odgovara pred sudom zasto je zloupotrebio. I to vode pod silovanje. Isto vazi i za to ako te decko ili muz prisili na seks.
- Ljudi koji tuku svoju decu isto tako mogu da se nadju na ovim listama - ne pise pedofil, pise drugacije - zlostavljao decu i sl. Ali ne sme da se tuku ni zena ni deca.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
11.3.2012 16:35:52   
liliana
Ssečate se kada je, nedavno, otkrivena i "pohvatana" grupa pedofila u Srbiji? Zgranula sam se-među njima je bio i jedan moj komšija. Znam ga celi život. Porodičan čovek, iz divne porodice, otac troje dece (od toga je jedno žensko dete!), čovek na rukovodećoj poziciji jedne ugledne i velike srpske firme... Par godina stariji od mene,nekada uzoran i uspešan sportista... Uvek mi je delovao tako normalno, ček i previše normalno... Bila sam šokirana, kao i čitavo moje okruženje, kao i čitav naš mali grad...

Dakle, pedofil, možda, vreba iza najbližeg ćoška!!!

Čuvajmo našu decu-ona su naše najveće bogatstvo!!!


< Poruku je uredio liliana -- 11.3.2012 16:40:12 >


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 13:34:14   
vukosava
Liliana, takvi su najgori.

Mene je kad sam bila u osnovnoj skoli spopao bio neki deda koji je tvrdio da je neka daleka rodbina. Pobegla sam po najvecoj kisi bosa, noseci patike u ruci. Plakala sam ceo dan. Srecom sam bila po prirodi takva pa sam pobegla. Mnogi se ukipe.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 13:45:23   
anuksunamun
Uh bre ,ja bi im oma na adresu sa kljestima da kastriram majmune,a kriminal u USA je ogroman...cudi me kada je takva organizacija...mada tu si u pravu,u pitanju su odredjene oblasti grada i drzava...u svakom slucaju ja ove ljude ne poznajem...ne plasim ih se, ali su mi neprijatni..pogotovo odredjene rase ljudi...nazalost

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 13:49:38   
vukosava

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

Uh bre ,ja bi im oma na adresu sa kljestima da kastriram majmune,a kriminal u USA je ogroman...cudi me kada je takva organizacija...mada tu si u pravu,u pitanju su odredjene oblasti grada i drzava...u svakom slucaju ja ove ljude ne poznajem...ne plasim ih se, ali su mi neprijatni..pogotovo odredjene rase ljudi...nazalost


Ma bar znas gde su monstrumi. Odkad su uveli taj sistem na itnernetu svi voze decu u skolu (i oni koji nisu pre) i retko gde pustaju uopste decu samu. Bas me zanima da li ce kod nas ista da se promeni kad se sazna da je cika Marko Janko monstrum. Kod nas su kazne za to smesne.

U dosta drzava ima zakon "tri prekrsaja" (Three strikes law). Ako neko uradi tri puta nesto sto odrobija - neki zlocin bas bas - smrtna automatski kad ga uhvate za cetvrtu.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 13:50:04   
minavb
anuk pretera ga sa tim kastracijama i lovom user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 13:50:46   
vukosava
Ne znam zasto mi je dodao sad ovo u razlicite poruke... Htela sam da editujem.

< Poruku je uredio vukosava -- 14.3.2012 13:53:49 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 13:52:41   
vukosava
Uveli su to nakon sto je jedan komsija silovao i ubio jednu devojcicu. Roditelji nisu imali pojma da je pedofil koji je odrobijao prethodni zlocin. Zato sad moraju da idu od vrata do vrata da se upoznaju sa komsijama gde god se dosele. I obicno zive u nekim jadnim delovima grada.

< Poruku je uredio vukosava -- 14.3.2012 13:53:10 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 13:53:55   
mamamikka
Uf mene i sestru je neki čiča na putu iz škole zvao da nam nešto lepo pokaže i pitao gde ima žbunja. Male smo bile, možda prvi- drugi razred i nismo ništa znale, al pošto mi je tata bio policajac i stalno nas je upozoravao na nepoznate ljude, pobegle smo u dvorište kuće pred kojom nas je zatekao (komšiluk, par kuća od moje o.š.) i vrištale kao koze. Dobro da komšija nije dobio srčku. Ali je ovaj pobegao.Nikada ga nismo tamo više videli.
Drugi put sam bila prisutna kad se manijak pokazivao pred nas par u dvorištu Lazara (srednje škole), ja sam odmah pobegla iz dvorišta i otišla u zbornicu, izvukla tehničara (moš mislit višlja od njega za glavu i teža bar 10kg al eto bio je najbliži) pa su zvali policiju ovo ono ali on pobeže. E da, dok sam ja pobegla on je njih dve saterao u dvorište pa ga je Miki gađala ciglama. Šta da vam kažem kad su posle toga počela i ona silovanja od kojih jedno baš tamo u dvorištu naše škole? Možda znate za to, monstrum je unesrećio dosta njih, bilo u Dosijeu na Prvoj. user posted image

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 13:54:55   
vukosava

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

Uh bre ,ja bi im oma na adresu sa kljestima da kastriram majmune,a kriminal u USA je ogroman...cudi me kada je takva organizacija...mada tu si u pravu,u pitanju su odredjene oblasti grada i drzava...u svakom slucaju ja ove ljude ne poznajem...ne plasim ih se, ali su mi neprijatni..pogotovo odredjene rase ljudi...nazalost


Cula sam da ih u Rusiji hemijski kastriraju. Ne bas kljestima ali ih stvarno kastriraju.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 13:59:50   
anuksunamun
E to je drzava i odgovarajuca kazna,obzirom da su vecina njih,kako si navela ,povratnici,lepo ih tretirati velikim dozama broma i onemoguciti erekciju,a ovo sto kaze liliana,za one likove sa maskom normalnih ljudi,za njih ne mogu ni da smislim adwkvatan tretman

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 14:04:02   
minavb
Ja mislim da je dovoljno staviti ih na spisak i te spiskove objaviti. Sigurna sam da bi Grobari, Delije , Obraz i 1389 rado prevaspitali takve prestupnike kada bi znali ko su i gde žive. Isto tako, kada se nađu u zatvoru, dovoljno je ostalim zatvorenicima reći zašto su tu i neće se dobro provesti.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 14:17:19   
anuksunamun
A i to vozikanje dece i zivot u nekoj kao sigurnosti iz cistog straha mi ide na zivce...ajd sad sta je pametno...moj muz zamolio nekog klinca komsiju da pocisti i da se pobrine za smece ispred svoje kuce jer je napravio deponiju ispred jos tri kuce...i on nista,ao sklonice,ja juce odlepim ,i pokupim svo smece i ubacim u njegov kamion...pre toga sam mu zvonila na vrata ,on nece da otvori...sad se mislim ko zna ko je ta budala ,a ja ko manijak se ponasam...ja bih rado nosila mac pravde..uh...ali znam da mi ne pripada pa ovako na sitno pokusavam da doprem do debila

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 14:20:52   
Olga75
bez da pokrecem ili ulazim u neku raspravu
ali pitanje je da li se pedofili mogu rehabilitovati
i pitanje je u stvari ( meni se cini ) da li je to psihijatrijska bolest
ako je bolest , pitanje je da li se moze izleciti i zasto do nje dolazi
ne znam , teska i ruzna tema

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 14:30:34   
anuksunamun
Ma juser posted image user posted image Mater olga,nisam sigurna da li je bolest ili poremecaj sexualnog nagona,u svakom slucaju ,nisu bolesni dok su u stanju da napadaju zdravu i neduznu decu,ja bih ih kastrirala pa neka se lece,ne bi im smrtnu kaznu uvodila,al seuser posted image em se u liberalni sistem koji rehabilituje takve idiote,gde uma serijata kriminala nema,tu odajem visoko postovanje muslimanskoj zajednici,osim naravno odnos zakona prema zeni....strah je jaci nagon od sexualnog ,ili su tu negde,pa ko voli da pstane bez m**a nek izvoli..a sta sa zenama ciniti?uf ufuser posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 16:48:19   
liliana

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

E to je drzava i odgovarajuca kazna,obzirom da su vecina njih,kako si navela ,povratnici,lepo ih tretirati velikim dozama broma i onemoguciti erekciju,a ovo sto kaze liliana,za one likove sa maskom normalnih ljudi,za njih ne mogu ni da smislim adwkvatan tretman

user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 16:51:46   
liliana

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja mislim da je dovoljno staviti ih na spisak i te spiskove objaviti. Sigurna sam da bi Grobari, Delije , Obraz i 1389 rado prevaspitali takve prestupnike kada bi znali ko su i gde žive. Isto tako, kada se nađu u zatvoru, dovoljno je ostalim zatvorenicima reći zašto su tu i neće se dobro provesti.

I ja verujem u Grobare i Delije i njihove "vaspitne2 mwetode"!!!user posted image

Znate šta je najtragičnije? Čovek, o kom sam pisala, bio je u pritvoru 24h. Pušten. Vratio se na radno mensto. Nastavio normalan život. Ponaša se kao da se ništa nije desilo. A ja, kad vozim Tinu u kolicima ili kad se šetkamo, pa ga slučajno spazim, iz ušiju mi para prošišti i najradije bi mu otkinula *****!!!!!!!!!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 16:54:29   
Verus
bravouser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Država pravi registar svih silovatelja i ...
14.3.2012 17:16:42   
indy_25
Zamislite ovdje u Holandiji su pedofili imali svoju stranku. Uhapsili su im glavnog predstavnika nedavno. Ovdje ih ima bas puno. Neku noc smo gledali emisiju u kojoj su uzivo uhapsili jednog. Ali napravili su mu takvu namjestaljku. Nasli su ga preko neta i jedan od policajaca je glumio pedofila i pisao mu da ima jednu 12 godisnjakinju kod sebe za njega. Nasli su se kasnije i pravi pedofil se otvorio ovom drugom. Poceo je da mu prica kako je silovao svog rodjenog sina i kcerku kad su imali 7 i 8 g. Rekao je da ne voli.djecu od 12 godina jer im vec sise rastu a djecacima dlacice. Navise voli od 2 do 12 g djecu. i to voli da ima sado mazo sex s njima i da ih veze. O boze nisam,mogla da spavam cijelu noc. A cijelu emisiju sam proplakala i toliko sam bila bjesna na sve te ljude koji neduznu djecu iskoristavaju. Posebno mi vrati sjecanje jer sam i ja bila jedna od te djece. Mrzim ih sve.i da su ne znam koliko bolesni dabogda svi pocrkali na najgori moguci nacin i gorjeli u paklu poslije smrti. zao mi je sto u nekim zemljama ne postoji vise.smrtna kazna posebno za slucajeve pedofili.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here