|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Erythema multiforme (Steven Johnson syndrome)
18.9.2014 21:34:53   
little_one
Moja starija cura, sa nepune dvije godine, je prosli petak dosla kuci iz vrtica sa nekoliko crvenih pecata na tijelu, dva na licu i nekoliko na stomaku, na pisi i 2-3 na nogama. Ubrzo sam ustanovila da se nekako sire i da svrbe. Spakujem dijete i kod pedijatra. Zakljucak ujed insekta, prepisani fenistil gel i kapi. Prije toga nazovem vrtic da provjerim da nije bio neki rodjendan i da nije odreagovarla na nesto novo. Vratimo se kuci, namazemo gel i damo kapi i odvedemo dijete na spavanje. Sutradan dijete i dalje veselo raspolozeno ali se pecati ne povlace i samo se pojavljuju novi. Mi prekidamo na svoju ruku 8mi dan amoksicilina koji je dobila zbog upale grla. Nakon spavanja zakljucujemo muz i ja da su joj otekli zglobovi i muz je odvede dezurnom pedijatru. Tamo dobije injekciju Nyparina, nakon kks i povisenih eozonofila i zakljucka da se ipak radi o nekoj alergijskoj reakciji a ne o ujedu insekta. Dodju kuci i cekamo da se pocne osip povlaciti. Nakon dva sata ponovo nazovem pedijatriju i pitam koliko bi trebalo vremema injekciji da odradi posao...tamo mi kazu da je trebalo vec al da je dr sve objasnila ocu i da se ne brinemo a ako se brinemo mozemo u bolnicu. Naravno, nikom se ne ide u bolnicu i zakljucujemo da ce proci jer je ona prilicno vesela. U nedjelju ujutro dijete je opet raspolozeno, ali dobija jos vise pecata na licu i naravno, muz je vodi u hitnu iz koje ga direktno salju na pregled u bolnicu. Tamo ponovo rade kks i zakljucuju da je ipak ozbiljna stvar, jer je dijete pocelo da otice u predjelu zglobova, u licu i dobila temperaturu. U ponedjeljak da se jave u bolnicu. Vrate se kuci i po prvi put sam vidjela svoje dijete sa temperaturom od 38 kako se trese. Pretrazivanje po internetu samo donosi jos veci strah, simptomi ukazuju cak i na reumatsku groznicu i na jos milion stvari. Pecati dobijaju prstenast izgled, crn, zglobovi postaju crni, a dijete dobija izgled pretucene osobe, sa oteklinama na sve strane. Trci muz ponovo sa njom u bolnicu, tamo ga smiruju i kazu da nista u toku noci nece raditi od pretraga, tako da je isto pratili situaciju kuci ili u bolnici i on se odluci vratiti kuci. U noci s nedjelje na ponedjeljak dezuramo sto zbog temperature, sto zbog oticanja, iz straha da se ne ugusi, jer je i lice pocelo da otice. Ujutro dijete ne vidi na oci, muz je vodi u bolnicu, tamo joj oticu usne al srecom nista se ne prenosi na sluzokozu. Dobija jos jednu injekciju Nyparina i tu se iskljucuje Lajmska bolest, i nas strah od reumatske groznice i dobijamo ovu dijagnozu. Kako ni ova injekcija ne djeluje, njih zadrzavaju u bolnici, i zakljucuju da se "upala grla" ponovo vratila i dobija novi antibiotik hemomicin i infuziju i dugoocekivano objasnjenje da se radi o autoimunoj reakciji na postojecu infekciju ili antibiotik, i da se radi o alergijskoj reakciji i da pripazimo na sledece upale grla i amoksicilin kao antibiotik jer se moze ponoviti reakcija. Ona je danas zvanicno otpustena iz bolnice. Osip se pomalo povlaci i blijedi a ona jos uvijek malo kasljuca. Srecom ovo je najblazi oblik tog sindroma, za ostale ne zelite ni da znate, zive rane.
Evo i slike, nisam nazalost slikala izgled zglobova ali su postajali bukvalno crni i oticali, zalila se na bolove u prsticima i bila jako nervozna od svega toga.

Pocetak
user posted image

Razvoj osipa
user posted image

user posted image

Lice uslikano 3 dan osipa dok su cekali nalaze kks

user posted image

Bolnica drugi dan, vidljivo se povlaci osip sa lica

user posted image



VISE INFO

< Poruku je uredio little_one -- 18.9.2014 21:39:42 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
18.9.2014 21:41:20   
doktorkakristal
LO dobro ste prosli obzirom na dijagnozu

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
18.9.2014 21:44:34   
little_one

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

LO dobro ste prosli obzirom na dijagnozu


Znam, srecom! Kad pocnes da gledas slike dodje ti zlo. Kod nje je bio taj minoran osip sta je kod pravog Steven Johnson sindroma. Rekli su da postoji mogucnost da ponovo reaguje na penicilinske antibiotike al valjda nece....to joj je tek treci antibiotik, prva dva puta je pila augmentin, a ovaj put amoksiklav.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
18.9.2014 21:46:14   
dijana1*
Jao bre LO sta vas snadjeuser posted image
Dusa moja lepa, pa vi ste se bas namuciliuser posted image
Da li sam dobro shvatila njoj smeta amoksicilin? Citam sa tel pa mi je malo nepregledno izvini ako lupam gluposti.
Kako je ona sada? Ljubac veliki za Andreu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
18.9.2014 21:48:25   
milicicak
Uh, LO, dobro da je sve proslo user posted image
Ljubi lepoticu

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
18.9.2014 21:50:59   
little_one
Ne mora da znaci da ce joj smetati amoksicilin, vec da postoji mogucnost da je i od toga. Rekli su nam da je najvjerovatnije autoimuna reakcija na bakterijsku infekciju. Ni meni jos uvijek dosta toga nije jasno oko ovoga.

Ona je sada dobra, raspolozena, dobrog apetita (citavo vrijeme je fino jela i unosila tecnost na nase iznenadjenje al je ipak morala da pregura infuziju). Eno je spava, dobrica je strasna, dva vadjenja krvi iz vene, dve bocke u guzu, i lekici koje je sve fino uzimala bez problema, tako mi je bila velika citavo vrijeme, ponosna sam na svoju veliku curu...muz je bio sa njom u bolnici i jako sam ponosna i na njega kako je sve pregurao zajedno sa njom.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
18.9.2014 21:52:09   
Olga75
jao srce milo
dobro ste prosli kako je moglo biti

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
18.9.2014 21:56:40   
serpica
LO poljubac za hrabricu user posted image
da li to znaci da vise ne sme da pije lekove na bazi penicilina?user posted image ja sam ovo prvi put videla i cula,drago mi je da je bolje sada.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
18.9.2014 21:56:53   
doktorkakristal
najcesce je kod antibiotika,amoksiklav i augmentin je jedno te isto samo drugi proizvodjac,vec si citala da ne drobim o samoj autoimunoj reakciji,retko ali se desava

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
18.9.2014 21:58:39   
big mum
Milo moje djete al se napatiuser posted image



_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
18.9.2014 22:01:10   
little_one

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

najcesce je kod antibiotika,amoksiklav i augmentin je jedno te isto samo drugi proizvodjac,vec si citala da ne drobim o samoj autoimunoj reakciji,retko ali se desava

da, da isti su antibiotici, amoksicilin koji je u stvari penicilinski antibiotik kako shvatih...a ovaj hemomicin nije?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
18.9.2014 22:03:05   
doktorkakristal
nije Hemomicin je makrolid druga vrsta nesto poput eritromicina

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 8:50:34   
little_one

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

nije Hemomicin je makrolid druga vrsta nesto poput eritromicina


Da, i ja sam malo pretrazivala. Sad ne znam da li ce joj ubuduce izbjegavati penicilinske antibiotike i davati joj nesto ovog tipa....da li ce to biti problem za nju da prima takve antibiotike za sledece upale? Ipak je ona jos uvijek mala.

Ona je danas dobra, sve se skoro povuklo, samo malo tragova ukazuje da se nesto desavalo sa kozom. Jos danas jedna doza antibiotika i gotovo. Nadam se da se nece ovako nesto ponoviti, pola zivota su mi uzeli zadnjih 7 dana....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 9:15:41   
Modessty
LO i moj Danilo je pre dve godine imao jaku alergijsku reakciju na amoksicilin, tačnije na amoksiklav. Dobijao je urbazone na 6 sati i jedva se počela alergija povlačiti nakon 5 dana ležanja u bolnici! Nakon toga tri različita dr su nam rekla da nepreporučuju da ikada više dobije bilo šta od penicilina. Kažu svi da možda neće više tako reagovati ali da je velika mogućnost da odreaguje burnije nego predhodnog puta. Takođe su mi rekli da se alergijska reakcija na peniciln kod male dece najčešće javlja tokom ili nakon treće upotrebe antibiotika na bazi penicilina. Danilo je prio sinacilin tokom decembra. Pa krajem janura opet nešto od penicilina ne sećam se sad tačno šta, pa u martu akosiklav i poslednjeg dana terapije dobio osip po koži koji se lagano širio. Isto nas kao i vas uhvatio vikend, dete bilo samo na Presingu, u nedelju na ponedeljak noću dobio temperaturu 39, pojačao se osip. Ja u hitnu sa njim i oni odmah na dečiju kliniku. Jedva su ga oporavili.

Ono što je čudno kod vas jeste da dr nisu odmah pomislili da amoksicilin jer je dete bilo pod terapijom?! Da su odmah odreagovali bolje bi ste prošli.
Ja bi ti rekla da ne eksperimentišeš sa svojim detetom i da mu bar sledećih godinu dana ne daješ peniciline.

Može da se uradi specifični IgE na penicilin, ali je analiza skupa pa naše bolnice to ne rade. Lakše im je da okrive roditelje, bakterije i viruse nego da odrade testiranje na penicilin. Znam da je malo dete u pitanju i da se takve pretrage njima uglavnom ne rade, ali imam pravo što sam ljuta na naš zdravstveni sistem! Nama je jesenas umalo druga dr (naša bila na odmoru) dala penicilin! Tek kad sam joj rekla da je preporučeno da ne prima penicilin nikako, ona pogledala u karton i rekla jao jeste sad vidim! user posted image user posted image U knjižici naravno nigde nije upisano da je alergičan. Zato samo pametno i stvar uzmi u svoje ruke.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 9:18:59   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 9:23:41   
Modessty
već sam pisala o tome u temi Alergije

evo kako je izgledalo
user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 10:39:27   
little_one
joj pa sve isto...jos ja trazila pod ovom dijagnozom i nista nisam nasla...tako je i nama, tek se 5ti da krenulo povlaciti...poslusacu te za antibiotik, i mi smo bili na amoksiklavu. Hvala sto si podijelila iskustvo. user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 10:46:37   
Modessty
lo ma nema na čemu da se zahvaljuješ! zato smo tu da se podržimo! Ja mnogo toga ne bi saznala o tim alergijama na antibiotike da nije RR! A da izgleda strašno, izgleda!
Koliko sam provalila doktori u stvari pojma nemaju šta tačno izaziva takvu reakciju organizma. Jedna stara dr mi je rekla da je najverovatnije kombinacija svega što se desilo - virusa/bakterije koji napadne i oslabi organizam, pa jak penicilin koji umesto da pomogne on napravi još gore stanje, a možda uz sve to i alergija na tu klavulansku kiselinu koja je u sastavu amoksiklava
zato je najbolje sprečiti a ne lečiti! Ja mom detetu ne dam penicilin, a sa tim se skoro složila i dr pulmolog kod koje ga vodim zbog alergije. Ona mi reče da je on tada imao nenormalno povećan IgE i da se po tome vidi da je bila baš burna reakcija organizma

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 11:20:31   
little_one
Sad sam citala kako je kod vas teklo sve i mogu reci isto sem sto su kod nas u jednom momentu ovi otoci dobijali crnu boju i zglobovi oticali i crnili. I nama je dat hemomicin jer su zakljucili da grlo ipak nije do kraja izlijeceno i da se infekcija vratila.

< Poruku je uredio little_one -- 19.9.2014 11:21:30 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 11:36:04   
Modessty
LO kod nas je imalo uticaja i to što mu je imunitet bio uništen jer mesecima u vrtiću ništa nije jeo a to se krilo od mene! Bukvalno je bio na hlebu od 8 ujutru do 14.30h! Od kako smo se rešili vrtića nemamo probleme sa zdravljem!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 12:13:55   
Zemunka85
LO, jako mi je zao user posted image . Ne mogu da zamislim koliko ste se napatili :(.
Naravno, najbitnije je da je sve OK. Saljem vam svu pozitivnu energiju i snagu koju imam user posted image .

PS. I mi smo imala osip po celom telu i licu, kada smo bili u Bolnici tj kada se on pojavio to je i prevagnulo da nas zadrze. Nije bio ovoliko strasan (iako kazes da ej ovo najblazi oblik), niti su mu prodali i malo znacaja, niti pomenuli mi sta je i od cega.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 13:31:55   
doktorkakristal
LO za ubuduce uvek naglasi sta se desilo pedijatru,znaju da budu zaboravni,izbegavanje ab maksimalno osim u dokazanoj bakterijskoj infekciji

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 13:44:05   
Maslacak15
LO veliki user posted image za malu hrabricu i za tebe. Najvaznije je da je najgore iza vas. I sto kaze doktorka kristal vodite strogo racuna kod upotrebe antibiotika, tj stalno im naglasavaj sta se dogodilo. Deluje stvarno da je alergijska reakcija na amoksiklav. Drzite se!. zelim vam brz oporavak.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 13:51:57   
little_one
Najgore mi je sto u ovom citavom haosu nismo mogli doci do nase pedijtrice, prvo nismo bili u njenoj smjeni u petak, u subotu nije bila dezurna a u ponedjeljak smo vec bili u bolnici. Ja vjerujem da ce ona paziti ubuduce, jer i inace sve provjerava, ne daje antibiotik za svaku glupost, tj kod nje nema "preventivnog" davanja antibiotika. Vodicemo je na kontrolu iduce sedmice kod nje pa cemo dogovarati sve....hvala vam jos jednom zenice na utjesnim rijecima.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Erythema multiforme (Steven Johnson syndr...
19.9.2014 13:54:28   
Modessty
zašto ne šalju decu na testiranje da se potvrdi alergija na amoksiklav recimo?
Iskreno, strah me da se ne desi recimo da pustimo decu negde sa nekim, sa školom npr i da se desi da im se da penicilin, jer na knjižicama ne piše da su možda alergični.
Čini mi se da mi je Tash pisala (možda je i neko drugi) da sama napišem cave penicillin na papirić i stavim u knjižicu. Da li smem to?

mislim da je malo bezveze napamet i neprovereno uskratiti detetu ili bilo kome lečenje penicilinom. zato i pitam da li je moguće testiranje? Na jednoj prvatnoj klinici su mi rekli da testiraju samo na određenu vrstu penicilina a ne na sve, npr samo na amoksiklav. I mogu vam reći da jeprilično skupo. A državna bolnica definitvno to ne radi

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here