|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Folikul nije pukao ili problem sa prolaktinom?
8.2.2009 0:34:31   
Anoniman
Laura iz teme Čekamo dve crtice:
 
Evo me, poludecu.
Citav dan nisam mogla izaci sa posla da izvadim betu, malopre se zavrsilo sastancenje u firmi, nervozna sam da sve puca u meni.
Posto sam oko 3 h videla da ni danas necu uspeti izaci sa posla, nazvala sam privatnog ginekolga, da ga pitam za savet,rekao mi je da moze biti da folekul nije pukao , a moze imati i problema sa prolaktinom?!
Ima li neko ko moze da mi prevede ovo na srpski, nista ga nisam shvatila, ma ni reci,
samo me je jos veca panika sad uhvatila user posted image


Jacaca:

Prolaktin je hormon koji se izmedju ostalog radi ako trudnoce prirodnim putem nema vise od 6meseci i ako kasni ciklus. Taj hormon naredjuje melecnim zlezdama da proizvode mleko. Pritisni bradavicu pojavice se oskudam iscedak to je znak da je hormon visok, Mada ne mora da znaci da ima iscetka a da je on takodje visok. Zato sta god da radis i gde god da radis, razumece te ako kazes da ces zakasniti 10min, jer moras da vadis krv!!!!!user posted image user posted image user posted image Drugo taj folikul koji nije pukao -rezistentni, je folikularna cista na jajniku, to jeste vodena cista, ali moze takodje biti opasna. Meni je znala da raste do 9cm kao pepeljara, e pa kada takva pukne to su nesnosni bolovi, neces moci na posaouser posted image user posted image user posted image . Sto je najgore da si to ovih dana uradila vec bi istog dana imala rezultate, a ako izvadis sutra, rezultati su u ponedeljak. Zakazi hitno kod ginekologa i proveri kolika je i kakava cista.user posted image user posted image Draga Lora hormon se uz kutiju lekova moze vratiti u normalu, ali moras prvo da izvadis krv, da bi mogla da lecis. Nije panika ali pokusavam da ti kazem da je zdravlje na prvom mestu i da zato moras da imas vremena.user posted image user posted image user posted image

Laura:
 
Jacaca hvala ti na odgovoru, u pravu si, i za posao si u pravu, radim na odgovornom mestu i onda te gledaju pod lupom a ovih dana je bas ludnica,reci mi u vezi ciste, zar ne bi trebala nesto da osetim bar neko probadanje u jajniku, mene su pocele grudi boleti ko da cu dobiti, ali nema iscetka,pazi to moze biti samo njegovo nagadjanje,ali opet sam pogresila sto nisam otisla,sad me tek hvata frka ...

Jacaca:

Ne poznajem vas dovoljno, pa ne znam kako ko od vas reaguje na iskrenost, meni je to prioritet zivota! Reagujem potpuno razumno na kritiku, ako mislim da neko nije u pravu sto me kritikuje pokusam da objasnim ali se ne ljutim nikada. Glupo je da ti ja sada kazem da mislim da si trudna, verovatno nije to u pitanju, predlozila sam ti betu jer ona i neke druge stvari moze da pokaze, hormone moras da uradis zato sto zelis bebu, ali od 2dc do 5dc sada ne vredi, medjutim prolaktan i UZ moras hitno da proveris, to sto ti je doktor rekao jeste vrlo moguci razlog za kasnjenje, ali ne probada cista dok stagnira ili raste nego kada puca, tako da je cekati bol poslednja solucija. Ne ljuti se na mene zelim da pomognem, necu da te zamaram sa tim sta sam sve prosla za ovih dvanaest godina pokusaja, toliko da vise ne pitam lekare kakvi su mi rezultati, nego im samo javim sta nestima. Moras kod lekarauser posted image user posted image user posted image moras da pronadjes vremena za to, ma koliko ozbiljan posao bio i domacice imaju nekada odgovoran posao, gajenje dece je takodje ozbiljan posao, ali ako nisi zdrava, ni na poslu nisi dobra. Prvo sebe i sebi da bi drugima mogla da budes dobra. Necu vise da ti filozofiram, ali veruj mi znam iz iskustva. navijam za tebe da ako ne sada sledeceg meseca sigurno budu user posted image user posted image user posted image user posted image




  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Folikul nije pukao ili problem sa prolakt...
8.2.2009 0:37:27   
lucia
tasha zavodi red!!!!!!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Folikul nije pukao ili problem sa prolakt...
16.2.2009 23:30:25   
Jacaca
Nisam ni znala za ovu temu, mene su citirali, izvinjavam se nisam znala pravila, pa nisam sama to uradila od sada hocu. Imam jos jednu informaciju vezano za folikule, dnevno rastu od 1,4mm do 1,8mm. Mozda nekome znaci.user posted image

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Folikul nije pukao ili problem sa prolakt...
17.2.2009 0:36:11   
Anoniman
Jacaca... user posted image

Mene zanima cela ona priča o folikulima o kojoj ste pričale u Dve crtice. Klometol, pa rastu folikuli, pa folikulometrija (valjda se tako kaže), pa pregnil, pa mućenje šlaga... user posted image   Treba mi predlog kako otvoriti temu, kako je nazvati, i da li bi neko od vas to nekako sumirao?

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Folikul nije pukao ili problem sa prolakt...
17.2.2009 0:48:36   
kumara
Pita Buba u Znaci ovulacije:

IZVORNA PORUKA: Buba76
Nije mi jasno da li dr zna kojom brzinom rastu folikuli.Da li je to kod svakoga isto.Meni je prosli poned. radio folikulometriju i rekao da cu u sredu imati ovulaciju.Po cemu je on to mogao znati? Mozda mi i ne prsne folikul. Bio je 15mm .


Jel moze neka da joj pomogne???

Hvala!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Folikul nije pukao ili problem sa prolakt...
17.2.2009 0:57:20   
Jacaca
MB ce ti pokazati kada poraste hormon LH, to je jedan dan pred ovulaciju, ako ti je folikul danas 15mm, sutra je oko 16,6 recimo, aprekosutra 17,9 e tada raste LH i sutradan mozda folikul puca kada je izmedju 18mm i 23mm

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Folikul nije pukao ili problem sa prolakt...
17.2.2009 1:01:23   
Jacaca
Vidi Taso klomifen, dobrastan, estradiol, pregnil=bhcg( dobija se iz mokrace trudnica) to su sve hormoni. Ja sam ih sve primila ovoga meseca. Mozda hormoni koji pomazu ztrudnjivanju, ne znam ali su hormoni sve.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Folikul nije pukao ili problem sa prolakt...
17.2.2009 1:03:26   
Anoniman
Jacaco imaš pp

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Folikul nije pukao ili problem sa prolakt...
17.2.2009 1:09:51   
Jacaca
Taso pa evo iznad sam ti odgovorila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Folikul nije pukao ili problem sa prolakt...
17.2.2009 1:10:56   
Anoniman
Soryyyyyyyyyyyyyy user posted image

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Folikul nije pukao ili problem sa prolakt...
17.2.2009 1:11:35   
Jacaca
Laku noc, mozda mi je ovo cetvrta poruka ali zabrojala sam se malo.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Folikul nije pukao ili problem sa prolakt...
17.2.2009 22:37:41   
Buba76
IZVORNA PORUKA: Jacaca

MB ce ti pokazati kada poraste hormon LH, to je jedan dan pred ovulaciju, ako ti je folikul danas 15mm, sutra je oko 16,6 recimo, aprekosutra 17,9 e tada raste LH i sutradan mozda folikul puca kada je izmedju 18mm i 23mm

Hvala trudnice(dok se ne dokaze suprotno) 

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image
Click Here