|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Horiocenteza
5.3.2009 12:14:11   
Anoniman
Kaže mihi u temi amniocinteza:
Postoji i rana dijagnostika a to je choriocenteza koja se radi do 10. nedelje iz horionskih čupica po meni je to najbolje ali sam ja zakasnila za to.

Ovo je tema koja mene baš zanima, jer znam da se na zapadu ovakve stvari rade do 10te nedelje, i da ako nešto nije ok, može da se radi obična kiretaža, a ne da se u 20oj nedelji izaziva porođaj jer nešto nije ok. Mislila sam da je i to amniocinteza, a eto nije, zove se choriocenteza. mihi... daj napiši malo više o tome, molim te.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 10.3.2009 12:51:12 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Choriocenteza
5.3.2009 12:35:26   
Anoniman
Ukucala sam u google ovaj pojam, izbacuje mi Da li ste mislili horiocenteza? user posted image I nema stranica na srpskom... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Choriocenteza
5.3.2009 16:36:10   
oliveradj
I mene interesuje sta je to i zasto se o tome ne prica vise kod nas nego aminocinteza? Kakav je to postupak mihi javi nam.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Choriocenteza
5.3.2009 19:28:57   
Maya21
to se kod nas zove biopsija horionskih cupica,invazivna intervencija tokom koje se uzima delić posteljice i šalje na laboratorijsku analizu.
Toliko ja znam...
Pokusacu da nadjem na netu jos pa pisem

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Choriocenteza
5.3.2009 19:31:59   
Maya21

BIOPSIJA HORIONSKIH CUPICA (CHORIONIC VILLI SAMPLING )

Razlog za ovu dijagnosticku metodu je najcesce da se eventualni poremecaji otkriju znatno ranije ( nego sto je to slucaj sa AC) brze i jednostavnije uz gotovo isti rizik za dalji tok trudnoce.

Biopsija horiona se izvodi u periodu od 8-12 nedelje gestacije .pre intervencije ultrasonografski se proveri velicina embriona , srcana akcija i pokreti.
Indikacije su- kariotipizacija , metabolicki p[oremecaji , fetalne infekcije( rubella) , analize fetalne DNK
Detekcija pola mozebiti medicinski znacajna znacajna radi otkrivanja bolesti vezanih za pol (hemofilije , distrofije , poremecaji imuniteta i metabolicka oboljenja. 

Intervencija se moze izvesti transcervikalno ili transabdominalno .
Rizik je 0.5-3.2 % za spontani pobacaj nakon intervencije 
Incidenca pobacaja u prvih 10 nedelja 1-2 % ( nevezano za intervenciju)


< Poruku je uredio Tasha RR -- 5.3.2009 21:18:42 >

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Choriocenteza
5.3.2009 21:19:29   
Anoniman
A jel to može žena da traži da joj se uradi bez indikacija? 

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Choriocenteza
5.3.2009 22:18:39   
Jacaca
Da li je nekome od vas to radjeno?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Choriocenteza
5.3.2009 23:08:10   
Anoniman
Ja sam tek saznala da se to radi u našoj zemlji. user posted image

Jel ti zvuči strašno? Meni baš zvuči strašno i kao da boli... po ovome što piše. No, meni i amnicenteza zvuči kao da boli, pa ipak kažu da ne boli. user posted image


< Poruku je uredio Tasha RR -- 5.3.2009 23:09:08 >

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Choriocenteza
6.3.2009 19:12:15   
Maya21
Za biopsiju horionskih cupica ne znam, ali definitivno amniocenteza me nije bolela nista. Dok kordo boli, mene je pogotovo bolelo jer imam nezgodan polozaj materica a i posteljica mi je na najgorem mogucem mestu... Za samostalno zakazivanje, proveravanje, nisam proverila ali sam cula da se radi u BG, kod nas, koliko ja znam ne... 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Choriocenteza
6.3.2009 22:23:26   
mihi
Sory tTasha tek sam sada videla pitanje, Maya 21 je uglavnom sve napisala. Moja drugarica je to radila sa 10 nedelja. Rade privatno i košta 200 evra rezultat stiže dan nakon  intervencije. I choricenteza spada u invazivne dijagnostičke metode kao i amnio (uzimanje amnionske tečnosti) i cordo (uzimanje krvi bebe iz pupčanog krvnog suda) centeza. Prednost je što se eventualni poemećaji rasta i razvoja ploda  rano uoče i tada je moguće uraditi kiretažu.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Choriocenteza
6.3.2009 23:34:30   
Anoniman
E to meni nije jasno... Zašto onda žene koje će lekari svakako poslati na amnio zbog godina, ne pošalju odmah na ovu analizu, i ne skrate svima muke?!

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Choriocenteza
7.3.2009 9:02:41   
mihi
Sad pročitah ne znam da li se svuda radi. Neko reče da se radi samo u Beogradu?. Znam da je to kod nas radio dr Željko Mitrović  u privatnoj ordinaciji a da li rade i u nekoj klinici ne znam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Choriocenteza
7.3.2009 12:54:23   
Anoniman
A gde je to "kod nas"? user posted image Ne piše ti mesto boravka, verovatno si negde napisala, ali se ne sećam.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Choriocenteza
7.3.2009 13:02:13   
mihi
Da u Beogradu a dr Mikovićje iz GAK Narodni front.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Choriocenteza
7.3.2009 15:01:28   
kumara

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

E to meni nije jasno... Zašto onda žene koje će lekari svakako poslati na amnio zbog godina, ne pošalju odmah na ovu analizu, i ne skrate svima muke?!


Zato sto je amniocinteza najmanje rizicna. Sve ostale invazivne analize imaju veci procenat rizika tipa spontani pobacaj i drugi problemi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Choriocenteza
10.3.2009 10:30:26   
carmen
evo ja sam radila ovo u 10. nedelji (sada sam u 16.)... nisam morala da radim zbog godina ni zbog porodične anamneze... jednostavno sam želela da budem sigurna da je genetski sve u redu sa bebom - nisam imala živaca da čekam dabl i tripl testove...
i ja sam radila kod dr mikovića, u njegovoj privatnoj ordinaciji. košta 300 evra, za 48 sati dobijete rezultate. da boli - boli:(
ali vredi... nekako sam baš bila mirna nakon što sam to odradila:)

ko želi dodatne informacije - slobodno neka pita,
pozz.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Choriocenteza
10.3.2009 11:03:24   
Anoniman
Moja prvo pitanje je da li je Choriocenteza ili Horiocenteza (na google kada ukucam Choriocenteza, on mi kaže Jeste mislili Horiocenteza? user posted image

Ajde nam opiši postupak. Šta je tačno ono što boli? Koliko traje? Da li treba mirovati posle postupka? Sve što ti padne na pamet.

(odgovor članu carmen)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Choriocenteza
10.3.2009 11:27:38   
carmen
ovako: legnete prvo da uradite ultrazvuk, da bi doktor mogao da oceni gde vam se tačno nalazi beba. to traje jedno 5 minuta, da bi on bio siguran u koje mesto će da ubode iglu. onda vas namaže nečim i gurne iglu u deo stomaka koji je odredio. sam bol traje samo 2-3 sekunde, koliko je potrebno da igla dođe do odredišta. iglu potom drže jedno 6-7 sekundi, da bi uzeli uzorak. dok je igla u stomaku i dok je vade - ništa ne boli. tako da jedini bol koji zapravo osećate je dok se igla spušta, što zaista prekratko traje.
posle toga osećate minimalnu nelagodu u donjem delu stomaka, mada mi se čini da je to samo psihološki (pošto znate da je igla prošla tuda:)). preporuka je doktora da narednih 48 sati ležite i odmarate. naime, najveća opasnost od pobačaja je u narednih 48 sati.
e, sad - rizici i opasnost od pobačaja: kao i kod svih invazivnih metoda, postoji opasnost od pobačaja, oko 1%. ja sam zato odlučila da idem kod dr mikovića, kod njega je najmanja: 0.7%.

šta ja znam. nije mala odluka da li ćete otići. jeste stresno dok ne odlučite i dok čekate - ali posle toga je uživanje: nema dabl, tripl, kvadripl testa, nema više nikakvih testiranja sem UZ... a koga zanima - sazna i pol tako rano.

najvažniji razlog zbog koga sam se ja odlučila za biopsiju horiona (ili kako je sve zovu: horiocenteza, placentocenteza (ako se radi do 12. nedelje), biopsija čupica...) je što, ako nešto nije u redu, žena može da ode na normalan abortus, a ne da joj, daleko bilo, izazivaju porođaj.

eto, mislim da sam iscrpno objasnila. slobodno pitajte ako sam nešto zaboravila:)

< Poruku je uredio carmen -- 10.3.2009 11:29:31 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 12:50:50   
Anoniman
Hvala. A sada si trudna ili si se već porodila? user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 10.3.2009 12:51:52 >

(odgovor članu carmen)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 13:26:37   
carmen
ne, tek sam 16. nedelja:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 13:33:02   
Anoniman
Hoćeš se prijaviti na spisak trudnica? user posted image

Vidi: Spisak RR trudnica KLIK

(odgovor članu carmen)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 13:40:39   
carmen
prijavila se:) dobrodošla ja:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 13:52:28   
mihi
Na latinskom i engleskom je chorion, amnion i alantois (plodove ovojnice) a odatle Choriocenteza i amnioncenteza. Inače meni su kod amniocenteze dali liokalnu anesteziju u kožu ni ubod nije boleo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 13:58:31   
Modessty
pa šta je bolje? Horiocenteza ili amniocenteza?!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:00:36   
mihi
Po meni Choriocenteza u slučaju da nešto nije u redu uradi se kiretaža!!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here