|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.7.2013 10:46:17   
Ana RR
Nova temica user posted image

user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.7.2013 10:50:28   
Ana RR
Da nam se ne izgubi zanimljiv recept, evo ga i ovde

IZVORNA PORUKA: Torbica

Zemunka, sto se dorucka tice ja vrtim sledece: projice sa sirom/kajmakom (5 minuta u mikrotalasnoj), gibanica, hleb sa pavlakom/sirom, ponekad griz u koji dodam kakao ili med, neka od zitarica u slatkoj varijanti npr proso, ovas, kinoa sa medom i/ili kakaom, ako se setim jos napisacu, trudim se da bude raznovrsno. trudim se da i nama bude raznovrsno, volim kuhinju jakoooo, a ko bi rekao, sa mojih 50tak kg, sreca pa se ne vidi. user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.7.2013 11:00:18   
lesica
I da vam ja malo pripomognem sa nalaženjem ideja za BEBIN DORUČAK tu se svojevremeno svašta pisalo i ima puno interesantnih predloga.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
16.7.2013 18:10:48   
little_one

IZVORNA PORUKA: lesica RR

I da vam ja malo pripomognem sa nalaženjem ideja za BEBIN DORUČAK tu se svojevremeno svašta pisalo i ima puno interesantnih predloga.



Super! Hvala! user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.7.2013 9:12:56   
Zemunka85
Kada mogu dati pecurke i kako?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.7.2013 9:36:59   
Ana RR
Zemunka, rano je za pečurke a u njima i nema ništa korisno za bebu. Moj Marko ima 2 godine i još uvek mu nisam dala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.7.2013 9:41:17   
Ivanka 75
Nisam ni ja davala pečurke, a i teške su za varenje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.7.2013 9:48:00   
Ana RR
Mada, evo čitam u mojoj knjizi piše:

Gljive - bogat su izvor vitamina c, folacina, vitamina b grupe,kalijuma, selena, bakra, kalcijuma, magnezijuma i vlakana.

Ne znam, ja bih sačekala još malo sa njima.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.7.2013 10:05:15   
Bebilina
Sinu sam pecurke dala nesto pre punih 11 meseci. Igrom slucaja se posluzio sirovom pecurkom (ne dajem mu vise tako) pa sam konsultovala nutricionistu i dobila zeleno svetlo za 10+ meseci. Neko cak savetuje i ranije, sa 7-8.
One nisu "beskorisne" kako se kod nas smatra, na dalekom istoku im mnogo bolje poznaju znacaj. Pune su vitamina B, C, D, potasijuma, gvozdja, proteina, selena, antioksidanata i korisne i za odrasle i decu.
Spremam ih u sosevima, bolognese npr, a dala sam mu i punjene povrcem i sirom, pa zapecene. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.7.2013 10:30:52   
lesica
Ne znam, nisam pametna.
Ja znam da je nama svojevremeno Lenkina lekarka (sjajan lekar i čovek inače) napomenula da pečurke odložimo za što kasnije iz jednostavnog razloga što njihov hemijski sastav kao takav nije pogodan za bebe i malu decu zbog velikog sadržaja minerala odnosno imaju jako puno makro, mikro, i elemenata u tragovima, a neuporedivo manje proteina nego u mesu, i da kao takve njihova česta upotreba može da predstavlja veliko opterećenje za bubrege.

Uglavnom, mislim da je L prvi put jela pečurke tek posle navršenih godinu i po dana, i to kroz čorbicu. A tako nam je ostalo i do dana današnjeg, prosto smatram da postoji mnogo kvalitetnijih stvari, daleko od toga da su "beskorisne" samo trenutno za nju nisu neophodne.

< Poruku je uredio lesica RR -- 18.7.2013 10:32:27 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.7.2013 10:35:00   
bea83
IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Kada mogu dati pecurke i kako?


Mi smo ih jeli prvi put sa 11 meseci kroz rižoto, a sad ih jedemo i kroz čorbicu,nekad pečene sa jajima

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.7.2013 14:41:09   
Moiraina
Ja sam pečurke (šampinjone) dala nešto posle prvog rođendana. Ni sada ih ne jede nešto često, 2-3 puta mesečno maksimum.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.7.2013 15:39:39   
Moiraina
Nego, sad nešto čitam po netu o pečurkama, ispada da su šampinjoni najgora opcija, jer su najviše tretirani kojekakvom hemijiom. user posted image Navodno, vrganj i bukovača su mnogo bolji izbor...

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.7.2013 15:43:49   
Ana RR
Pa to je tačno, a svi mi najčešće kupujemo šampinjone, ovde kod mene retko bude nešto drugo. Zato ih i ne dajem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.7.2013 15:49:36   
Moiraina
U mom Maxiju baš često imaju bukovaču, ali ja nekako uvek kupim šampinjone, navika a i volEm ih... A spremala sam par puta i bukovaču i baš je super ukusna, moraću češće nju da uzimam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
21.7.2013 1:29:54   
sanja 92
da vam dam jednu ideju za bebin dorucak.
kajgana od zumanca:na puteru proprziti malo belog i malo crnog luka,dodati paradajz i zumance.umesto paradajza moze i sir zamucen sa zumancom.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2013 21:37:36   
nina26
i mi smo vec zreli za ovu temu, a bogami rekla bih i za lukacuser posted image

kako spremate hranu sa lukom? da li ga ubacite da se bari sa otalim povrcem, ili ga malo prodinstate na ulju ili cemu vec? i koji je bolji, onaj obican ili crveni luk? a praziluk?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu sanja 92)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2013 21:41:18   
Sanchy
Ja sam pocela sa prazilukom,kuvala sa ostalim povrcem,zatim crni luk i sada vec beliuser posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2013 21:43:20   
Moiraina
Ja sam za sada davala samo mladi luk, 2-3 kolutića sam barila sa ostalim povrćem. A čini mi se da sam pročitala da je praziluk lakši za varenje od običnog luka, to ću dati među sledećim namirnicama (nikako da dođe na red).
Inače, ja sam juče i danas dala grašak, mnogo mu se sviđa i nije mu smetalo.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2013 21:56:50   
nina26
hvala devojke, ako nadjem praziluk krenucu sa njim....predpostavljam malo se da, a ne tipa pola glavice user posted image user posted image

a sta mislite o patlidzanu?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2013 21:58:50   
Sanchy
Ja sam stavlja tri cetiri kolutica ..patlidzan odavno jedemo ,ali ne secam se tacno kad sam krenula..isto ga kuvam ..

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2013 22:10:31   
nina26
pa sta mislis da li je rano za nas? mada ne vidim razlog, zasto bi bilo? ja bih ga pekla, jer mi je kuvan bezukusan .

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2013 22:31:32   
Bebilina
Nina nije rano za praziluk.
Inace on je najbogatiji najraznovrsnijim hranljivim materijama od svih alijuma. Ja sam ga dinstala kao bilo koji luk na kokosovom ulju, pa dodavala ostalo povrce. I ostale lukove jede, tacnije od njegovih 10m jede isto sto i mi, samo mu odvojim pre dodavanja nase kocke i njemu dodam domacu "supu" koju imam u frizu. user posted image
Patlidzan takodje jede u djuvecima, ili punjen povrcem pa pecen. user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 22.7.2013 22:33:26 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.7.2013 23:09:25   
Sanchy
Nina polako sve uvodi osim onog sto se striktno preporucuje posle prve godine tipa belance,med,itd...tako da nije ranouser posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
23.7.2013 1:21:10   
pocahontas
mi uveli praziluk, pre nedelju, dve, kuvam ga sa ostalim povrcem, ali u samu kasicu stavim samo malo, a u petak uveli cveklu i to je, cini mi se, prvo sto joj se nije bas svidelo jer je sve vreme dok je jela pravila neke cudne face...mogli bi i mi patlidzan ovih dana, na njega sam skroz zaboravila jer ga ja nesto i ne volim pa mi ne padne na pamet.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here