|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako vaša beba spava?
23.2.2009 14:00:25   
Anoniman
sonja999:
kako stavljate vase bebe da spavaju?
da li na stranu ili na stomak?

lenka sarajevo:
na stranu, dok se ne pocno sami okretati

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako vaša beba spava?
23.2.2009 14:03:23   
Anoniman
Ja sam Luku stavljala jedno vreme na bok sa narolanom pelenom iza leđa, koja ništa nije pomagala jer se stalno izvrtao na leđa. Onda sam počela da ga stavljam da spava na stomaku, i tako je spavao najslađe. Kada beba spava na stomaku bitno je da je podloga tvrda (bez jastuka, ćebadi i sl ispod glave) da se ne bi beba udavila.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako vaša beba spava?
23.2.2009 14:26:53   
Jeca*
Meni je Luka na početku spavao na boku. Tako sam ga stavljala. Pa naizmenično levi-desni. Kupili smo i ono što ih drži u tom položaju, kao trougao. Super stvarčica. Onda je on počeo da spava na leđima i sad isključivo na leđima. Mada poslednjih nedelju dana se sam okrene na bok, a pošto još uvek ne ume da se zadrži u tom položaju, on zaglavi nogicu u ogradici kreveca i tako spava na boku user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako vaša beba spava?
23.2.2009 14:56:04   
Lu
Uh ja sam imala problema s Rokom,on je spavao samo na leđima i tako uležao glavicu počela je da se spljoštava,to je primijetila pedijatrica sa tri mjeseca otprilike i rekla mi da mora spavati ili na boku ili potrbuške.
Ali on nikada nije znao spavati potrbuške,nezna okrenti glavicu nego pravo na nos,onda sam ga stavljala na bok i podupirala leđa i tako ga mjenjala po noći dok nije počeo sam da se okreće.
Znači trebalo je da spava ili na boku(što je malo teže kod skroz malih beba)
ili potrbuške.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako vaša beba spava?
23.2.2009 15:33:13   
mihi
Moj sin je od rođenja do 3. meseca spavao na strano sa urolanom pelenom iza leđa, sad se okreće
sam. Lekari ne preporučuju spavanje na stomaku. Pozzdrav


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako vaša beba spava?
23.2.2009 15:33:34   
Jeca*
Mi imamo ovo

user posted image

i koristili smo prva 3 meseca. na ovom manjem prednjem delu ima čak i džepić za termofor, da bebi greje stomačić. Premda sam ja mom Luki stavljala samo ovaj deo pozadi da ga podupire (pošto je ovaj prednji povezan čičak trakom i može se skidati), nisam ga "uglavljivala" ovako. Ali je super stvarčica! Toplo preporučujem. I koštala je nešto tipa 10-15 evra, ako se dobro sećam.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako vaša beba spava?
23.2.2009 16:25:11   
sonja999s
jao pa ja cu poludeti!!!
nase mame su nas vecinom stavljale na stomak, zar ne?
ovo su neke nove metode, nisam pametna!
babica mi je rekla da ne stavljam cesto Alexa na stomak, razlog - zbog kukova??!!!
a u pocetku je spavao na boku i nije se bunio, e onda sam pocela da ga stavljam na stomak i to mu bas prija zbog stomacica a i cucla ne moze da mu ispada napolje osim kad je sam izbaci i pomeri rucicu (jer mu ja priblizim rucicu da pridrzava cuclu) kao sto je to slucaj kada spava na boku jer cim nema cucle u ustima, odmah nastaje haos.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako vaša beba spava?
23.2.2009 20:45:28   
NadaR
    Milosh nikad nije htio da spava nikako drugacije osim na ledjima, sto je mene brinulouser posted image
Sad se sam okrece na bok i izgleda da mu to prija posto odmah zaspi a potrbuske jedno 3do 5min i onda vriska...user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako vaša beba spava?
23.2.2009 21:04:30   
dejan27
KAd je bio mali najvise je voleo spavati na stomaku alisad kad je vec 9 meseci ima ga svugde po krevetuuser posted image

_____________________________

Dejan27

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako vaša beba spava?
24.2.2009 11:59:16   
Anoniman
Sa spavanjem na stomaku nije problem sa kukovima nego sa stopalima - tako je meni ortoped objasnio. Naime, kada staviš dete na stomak, obrati pažnju da će da uvija stopala prema unutra. Tako se krive nogice. Meni su rekli da mu izvrćem nogice na spolja kada spava na stomaku, da stoje onako "patkasto". Ne znam dal me razumeš. Znaš kako izgledaju stopala nekome ko hoda kao patka? user posted image  Uglavnom, to je jedino što su mi naglasili za spavanje na stomaku.

(odgovor članu dejan27)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako vaša beba spava?
24.2.2009 13:06:54   
Jeca*
Da. I mojoj sestri su to pricali jer je moj sestric iskljucivo spavao tako pa mu je ona podmetala urolan peškirić ispod stopala da ih ne bi krivio.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako vaša beba spava?
24.2.2009 14:28:24   
MERYEN
U pocetku je spavao na boku,naizmenicno levi -desni,sada spava na stomaku i ponekad ali je bas retkost na ledjima.user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako vaša beba spava?
25.2.2009 18:18:33   
sonja999s
k, obrati pažnju da će da uvija stopala prema unutra. Tako s
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sa spavanjem na stomaku nije problem sa kukovima nego sa stopalima - tako je meni ortoped objasnio. Naime, kada staviš dete na stomak, obrati pažnju da će da uvija stopala prema unutra. Tako se krive nogice. Meni su rekli da mu izvrćem nogice na spolja kada spava na stomaku, da stoje onako "patkasto". Ne znam dal me razumeš. Znaš kako izgledaju stopala nekome ko hoda kao patka? user posted image  Uglavnom, to je jedino što su mi naglasili za spavanje na stomaku.


joj ne razumem kako da mu izvrcem nogice ka spoljauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako vaša beba spava?
25.2.2009 18:38:52   
Jeca*
Uradi kao što je radila moja sestra. Urolaj neki mali peškir ili pelenicu, da recimo bude prečnik 5-6cm i podmetni mu ispod zglobova. Onda će mu praktično stopala stajati pravo, jer ćeš ih odvojiti od kreveta. Ne znam da li me razumeš? Njoj je pedijatar to svojevremeno preporučio da tako uradi.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako vaša beba spava?
25.2.2009 20:33:00   
sonja999s
da, noge ce stojati ravno ali kao u vazduhu jer ih peskir odvaja od kreveta, jel?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako vaša beba spava?
25.2.2009 21:03:55   
Anoniman
DA!

A ovo na šta sam ja mislila je da mu se ne dodiruju prstići leve i desne noge nego pete leve i desne noge. Ne doslovce da se dodiruju, nego kada bi se dodirivale, onda bi se dodirivale pete.

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako vaša beba spava?
27.3.2009 20:10:39   
Lilly*
prvo je spavao na stomacicu, nekako mu je prijalo zbog grceva, i stavljala sam mu urolan peskiric ispod nogu, posle kada se poceo okretati, najradje je spavao na ledjima, cak je imao i onako malo celavo od nazad user posted image , sada kako kad zaspi, na ledjima i stomaku, i okrece se, ali nikada nije spavao na boku

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako vaša beba spava?
28.3.2009 10:12:36   
NadaR

IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

    Milosh nikad nije htio da spava nikako drugacije osim na ledjima, sto je mene brinulouser posted image
Sad se sam okrece na bok i izgleda da mu to prija posto odmah zaspi a potrbuske jedno 3do 5min i onda vriska...user posted image


Sad mu se pocelo da svidja spavanje na stomaku ,pa se sam okrene i tako zaspi...
user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako vaša beba spava?
13.10.2009 21:05:18   
gagana83
Meni Una uglavnom spava na boku,ustvari ja je ostavim na bok a ona se izvrne na ledja. U pocetku sam se plasila da je stavljam na stomacic a onada mi je pedijatar rekao da je slobodno stavljam ali kad sam ja pored nje. Ja ga poslusala i sad preko dana cesto tako spava i cini mi se da joj je tako najprijatnije. Mislim da su joj grcevi slabiji kad tako spava.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako vaša beba spava?
13.10.2009 21:12:29   
Buba76
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Mi imamo ovo

user posted image

i koristili smo prva 3 meseca. na ovom manjem prednjem delu ima čak i džepić za termofor, da bebi greje stomačić. Premda sam ja mom Luki stavljala samo ovaj deo pozadi da ga podupire (pošto je ovaj prednji povezan čičak trakom i može se skidati), nisam ga "uglavljivala" ovako. Ali je super stvarčica! Toplo preporučujem. I koštala je nešto tipa 10-15 evra, ako se dobro sećam.


Mi imamo ovo i bas tako smo ga "uglavljivali". Super stvar.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako vaša beba spava?
13.10.2009 21:15:59   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Buba76

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Mi imamo ovo

user posted image

i koristili smo prva 3 meseca. na ovom manjem prednjem delu ima čak i džepić za termofor, da bebi greje stomačić. Premda sam ja mom Luki stavljala samo ovaj deo pozadi da ga podupire (pošto je ovaj prednji povezan čičak trakom i može se skidati), nisam ga "uglavljivala" ovako. Ali je super stvarčica! Toplo preporučujem. I koštala je nešto tipa 10-15 evra, ako se dobro sećam.


Mi imamo ovo i bas tako smo ga "uglavljivali". Super stvar.

Hm,izgleda da cemo i mi ovo morati da nabavimo. Nije mi jasno da tako mala beba tako nemirno spava. Par puta ode skroz do kraja kreveca.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako vaša beba spava?
15.10.2009 15:14:34   
Anoniman
Ih, Gagana i ova moja je nemirma ko djavolak... ali mi normalno spava na boku u krevetcu, a nekada kad je na meni na stomaku je, jer je odavno vec pocela imati grcice, pa joj tako grejem stomak i ona lepse zaspi... hm, lepse zaspi, sto je redak slucaj! user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako vaša beba spava?
15.10.2009 16:54:51   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Trinny

Ih, Gagana i ova moja je nemirma ko djavolak... ali mi normalno spava na boku u krevetcu, a nekada kad je na meni na stomaku je, jer je odavno vec pocela imati grcice, pa joj tako grejem stomak i ona lepse zaspi... hm, lepse zaspi, sto je redak slucaj! user posted image

I mi to radimo,malo spava kod mame,malo kod tate na grudimauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako vaša beba spava?
16.10.2009 11:44:47   
Greja
Uh, samo vas citam i mislim se blago vama. Kada spava preko dana sve je ok. Ali nocu... toliko je nemiran dok spava da ja ustajem po 5 puta da ga pomeram. On spava na ledjima ali se u toku noci pomeri skroz u cosak, u ugao krevetca i zabije glavu u posteljinu-ogradicu i jos zabaci glavu da mu lice dodje tacno u cosak. Ne znam da li ste razumele opis, ali ovo je po meni prilicno opasno jer se bojim da se ne udavi tako. Prosto ne znam sta da uradim da bi on spavao mirnije. Ima 4,5 meseca.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako vaša beba spava?
16.10.2009 11:50:16   
sephora
moj mali preko dana ne sastavi pola sata da spava, muka prava jer treba poraditi po kući...
ali noću nije loše, budi se ali čim malo ga podojim opet zakunta...probudi se 2 eventualno 3 puta tokom noći...ujutro pošteno produži do 9 ili 10...
kao malu bebu sam ga stavljala isključivo na stranu (pa menjam strane redovno) ali oko petog meseca sve je palo u vodu pošto se vrti kako on hoće bez obzira čime ga poduprem i uglavnom voli da spava na leđima ili levom boku!!!

(odgovor članu Greja)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here