|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Namazi za (na) hleb
3.11.2011 10:51:10   
Ognjenka
Nisam nasla odgovarajucu temu, pa sam otvorila novu.

Evo jednog univezalnog recepta, jako zdravog i ukusnog.

Na kasiki (mozda malkice vise) proprziti kasiku susama. Pazite, susam ako je svez hoce da se ponasa kao kokice, tj. leti po celoj kuhinji ako ne poklopite serpicu. U to, kad susam malo potamni, stavite ceo Ella sir, i mesajte dok se sir lepo ne istopi, to je svega minut. Posolite, ohladite i voala...prijiatno.

Lepo je kad umesto obicnog ulja koristite maslinovo, ali najlepse kad se koristi bundevino. Samo ono je uzassssno skupo. Moj doktor kaze da je ovaj namaz jako, jako zdrav, i moze se jesti uz svaku dijetu.

Evo jos nekoliko ideja za doradu ovako napravljenog namaza:
-dodati malo mirodjije (najlepse je sveze, sitno seckane) i malo mlevenog kikirikija (pecenog, ne przenog)
-dodati malo belog luka i kasiku ajvara, ili jos bolje pecene paprike (dijetanlnija varijanta)

ipak,najbolji je leti namazan na krisku integralnog hleba, sa svezim paradajzom...mljac! user posted image

Probajte, dopasce vam se, a ne goji!

Pisite da li vam se dopada, ili jos bolje ako imate jos neku dobru kombinaciju!


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:15:57   
minavb
Fenomenalno Ognjenka!Ja inače Ella sir mešam sa svežom paprikom ili maslinama i belim lukom, ali ovo sa susamom je jeoš bolje ideja.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:19:31   
Vika
Ja ovu varijantu sira i susama često pravim gostima  i uvek oližemo činiju. Dodam i seckanu  barenu šargarepu i prašku šunku i baš je ukusno!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:32:02   
Ognjenka
Nisam napisala da se na kasiki ulja przi susam...napisala sam samo kasika, a ne i cega user posted image

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:33:54   
Ognjenka
Mina,  drago mi je sto ti mislis da je dobro user posted image .
Dr. je ovakav namaz sugerisao mm-u kad je imao povisen onaj los holesterol. Kaze da je susam odlican za te stvari, a da malo ulja ne smeta.

< Poruku je uredio Ognjenka -- 3.11.2011 11:35:53 >


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:34:43   
Ognjenka
Vika, odlicna ideja, moracu da probam!user posted image

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:41:31   
minavb
 Do skoro sam koristila susamovo ulje za tako neke stvarčice, a uskoro ću preći na kokosovo. Skupo ali ne koristim ga puno.Susam je super, volim da ga dodajem u salate od povrća. Moja mama ga meša sa sirom, lukom i žumancetm kad pravi punjena jaja.



_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:44:31   
Lu
Super idejeuser posted image
Ko proizvodi taj Ela sir?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:45:33   
Jeca*
hajde da dodam moj omiljeni namaz: skuvana cvekla, pa izmiksana sa mladim sirom i malo belog luka

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:47:46   
minavb
Mlekara Subotica valjda.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:48:56   
Jeca*
ja vise volim president ili balans user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:51:34   
Lu
E president imam, može president-sitno sjeckani crveni luk-crvena paprikauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:53:04   
Ognjenka
Lu, proizvodi ga mlekara Subotica, ima 0% mlecne masti. To je sir za mazanje.
Izgleda, ovako http://www.oceni.rs/restorani-i-hrana/hrana/mlekara-subotica-ella-svezi-sir/
ne mozes da promasis tu ljubicas_tu boju. Ima ga u svakom Maxiju.




< Poruku je uredio Ognjenka -- 3.11.2011 11:55:06 >


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:53:12   
minavb
Naravno, Ella je bljutava dok se nešto u nju ne umeša. Ne zovem je ja džabe karbofiks.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Namazi za (na) hleb
3.11.2011 11:53:21   
Jeca*
probaj ovo moje sa cveklom...pa namazi na neki integralni kreker ili keks ili WASA hlebic...mmmm njam

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Namazi za (na) hleb
30.12.2011 7:57:36   
Anoniman
U Ella sir dodam 2-3 seckane pečene paprike i nekoliko kašičica ajvara i sve dobro izmešam.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Namazi za (na) hleb
30.12.2011 8:40:11   
minavb
Opet ja sa patlidžanomuser posted image Ispečem patlidžan u rerni, oljuštim, sameljem, dooobro zakiselim i dodam belog luka pa mažem na tost.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Namazi za (na) hleb
30.12.2011 8:43:00   
MakiJ
Nista bez Suboticke mlekareuser posted image
Treba da dodje u prodaju neki novi namaz, bas je finuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Namazi za (na) hleb
30.12.2011 8:46:33   
Anoniman
Ja pravim te namaze kao ognjenka samo susan przim bez ulja i stavljam u sremacki (svapski) krem sir sa pijace. Cesto pravim i urnebes, on ne mora obavezno sa ljutom paprikom. Kombibnacije su neogranicene. Sa vise vrsta tih namaza napreve se mali kanapei od francuskog hleba

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Namazi za (na) hleb
30.12.2011 8:55:31   
minavb
Ja mackam i na ovsi user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Namazi za (na) hleb
30.12.2011 8:58:44   
Anoniman
Ja umesim ražani bez kvasca, isečem na kriške (bude kao za kanapepe jer pravim male veknice da se kalše peku) stavim u zamrzivač i po potrebi izvadim, ubacim u mikrotalasnu i mažem...

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Namazi za (na) hleb
30.1.2012 13:53:41   
lesica
E pa da dam doprinos user posted image Pola ovih recepata moze da se da i klincima za doručak/večeru.


Namaz od šampinjona

250 gr šampinjona
so,biber po ukusu i malo peršuna
1 glavica crnog luka,
1 češanj belog luka (ili 2 ko kako voli)
malo maslaca za dinstanje
1-2 kašike pavlake ili sitnog sira

Sitno iseckati crni i beli luk (ja to u secku odradim) i staviti da se malo na maslacu proprži,zatim dodati sitno iseckane šampinjone(isto u secku) i to se dinsta dok ne ispari sva tečnost. Posoliti,pobiberiti,dodati pavlaku i eventualno malo pirea od paradajza-stvar ukusa. Super ide uz integralne,crne hlebove i dvopek.


Pašteta od bukovače

200gr bukovače
1 kašika maslinovog ulja
1-2 kuvana jajeta
1-2 kašike senfa
1 mala glavica crnog luka
so,biber peršun po ukusu

Bukovače prodinstati sa lukom na ulju.Skuvati jaja,i onda sve(bukovače,jaja,senf i začine ) miksati u blenderu dok se ne dobije kremasta struktura,ako bude mnogo gusto dodati malo pavlake.


Pašteta od graška

200gr kuvanog graška
kašika maslaca
kašičica senfa
100 gr krem sira
so,biber po ukusu

Skuvati i procediti grašak,pa staviti sve ostalo i u blenderu,secku usistniti da se dobije pasteta.


Mesna pašteta

200gr kuvanog mesa(bilo koje)
2 kuvane pileće džigerice (može i ne mora)
2 kuvane šargarepe,komad celera
1 kašičica senfa
4-5 kašičica krem sira ili pavlake
malo peršuna,so biber po ukusu
1-2 čena belog luka
kašičica maslaca

Skuvati,meso,džigericu,šargarepu,celer. To sve umiksati pa dodati ostale sastojke i napraviti u blenderu paštetu.


Pileća pašteta

1 pileće belo meso
1 šargarepa,
1/4 celera
1 manji paradajz
1 manja glavica crnog luka
1 manja keleraba
na kraju so i biber i usitnjrni peršun po ukusu

Ovo sve skuvati kao supu,zatim sve usitniti u blenderu uz dodatak supe. I na maslacu kratko propržiti uz dodatak začina.


Paštete od povrća

Bareno povrće( samo ili mešano-to je već stvar izbora) se lepo ocedi,izblenda i pomeša sa krem sirom ili pavlakom.
Npr. brokoli,karfiol i šargarepa + krem sir
   

Humus (namaz od leblebija)

300 g    sirovih leblebija
3 kašike tahini/taan paste(susam pasta)
   sok od 1 limuna
   so
   crni biber
   maslinovo ulje

Potopiti uveče sirovu leblebiju, a sutradan je kuvati u svežoj vodi, dok ne omekša. Kad je skuvana procediti je, ali sačuvati vodu od kuvanja. Skuvanu leblebiju staviti u mikser i dodati sok od jednog limuna, oko 3 kašike maslinovog ulja, i tri kašike tahinija. Vodu od kuvanja dolivati malo po malo, tako da mikser može da radi, ali da ne bude suviše retka masa. Treba da bude gustine kao krompir pire.


Baba ganuš(namaz od plavog patlidžana)

2 patlidžana
2 kašike taana
sok od ½ limuna
čen belog luka
kašičica soli
½ kašičice bibera
5 kašika pečenog susama

U rerni zagrejanoj na 200° ispeći patlidžan uz povremeno okretanje (oko 1 sat)
U blenderu samleti pečen i očišćen patlidžan od kore uz dodatak tana, limunovog soka, belog luka, soli, bibera i pečenog susama. Blendirati svega par sekundi da se dobije kremasta masa.Može se za služenje umešati u masu i kašika-dve jogurta. Količina začina zavisi od ukusa.


Pašteta od tunjevine (ili neke druge ribe)

1 glavica crnog luka
2 tvrdo kuvana jajeta
250 gr tunjevine u komadu (konzervirana) ili pecena ociscena riba ili barena riba
100 gr maslaca
malo senfa,so,biber,malo limunovog soka.

Sitno iseckati luk,jaja i tunjevinu pa pomešati sa maslacom i izmikasti u blendeeru dodati senf,so,biber i limunov sok i jos jednom izmiksati.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Namazi za (na) hleb
31.1.2012 13:37:28   
Anoniman
Super lesice user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Namazi za (na) hleb
31.1.2012 13:45:34   
viking
Kuvana jaja (naročito posle Uskrsa user posted image ) mogu da budu odlična osnova za namaz. Izmiksajte kuvano jaje sa malo putera, može i malo mladog sira, posolite i eto ga.
Mislim da nije problem da se doda i majonez, senf, kiseli krastavac, šta imate....

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Namazi za (na) hleb
2.2.2012 15:19:27   
jovicaa
meni se dopada ova varijanta koju je navela viking, dosta mi je sto kuvam dva rucka i ponekad spremam veceru.. nemam  vremena da bas svaki obrok skuvam...nazalost
ajao ja omasila temu, mislila sam da je bebin dorucak.. sorry


< Poruku je uredio jovicaa -- 2.2.2012 15:20:20 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Zašto volite Ringeraju?
guppy RR

Šta najviše volite na Ringeraji?

članke (7%)

forume / zajednicu (40%)

kalendar trudnoće (7%)

ankete (0%)

sve!!! (47%)


Ukupan broj glasova: 15

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here