|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nedeljni meni
28.1.2022 12:55:29   
nata11
Kako je ova nedelja pri kraju vec pravim spisak ruckova za sledecu jer se sutra mora u nabavku.

Losos (izvadim vece pre i ubacim u rernu kada dodjem sa posla)
Rezanci Milanes (rezance skuvam uvece pa skuvam gotov sos, ubacim rezance u vruc sos i promesam)
Peceni bataci sa mesavinom od povrca (vece pre sve usolim poredjam u krcka i ukljucim ujutru)
Pljeskavice + salata (napravim ih ranije, zamrzen pa izvadim pre pecenja)
Pilece rolovano (izrolujem i zamrznem)
Cevapi od mle mesa (napravim ranije i zamrznem)
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nedeljni meni
31.1.2022 11:09:25   
Peace*
Ja kuvam dan pre za naredni dan jer zbog škole često nije izvodljivo da ručak dovršavam posle posla. Zbog toga su ručkovi uglavnom sosasti kako bi se lakše grejali u mikrotalasnoj.
ponedeljak - špagete bolenjeze
utorak - musaka od krompira, barenih jaja, kobaje, preliveno pavlakom
sreda - svinjski medaljoni u pavlaci i pirinač
četvrtak - ćufte u par.sosu i pire
petak - pasulj

Ove nedelje za sada ovako (podložno promenama user posted image ):
ponedeljak - šnicle u par.sosu, testo
ut - pohovano, pire
sre - svinjski medaljoni u pavlaci sa šampinjonima, pirinač
četv - musaka sa tikvicama
pet - gulaš


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nedeljni meni
31.1.2022 14:04:12   
nata11
Naravno uvek I''ma izmene. Evo danas ce biti riba jer sam videla da rok istice 😄

_____________________________





(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nedeljni meni
31.1.2022 22:29:42   
Didy
Imam "sreću" da radim popodne, pa obično ručak pravim pre podne, najčešće za dva dana. Npr. supe i čorbe pravim za dva, čak nekad i 3 dana. Meso za dva, priloge sveže dodajem. Planiram samo dan-dva unapred, jer nekad pojedu nešto što sam napravila za 2 dana prvog dana ili mm jede na poslu, pa nešto što sam za jedan dan planirala, ostane za dva... I tako... Kad ne stignem, poručim, ali to je baš retko. Vikendom često odemo na ručak u restoran da se malo opustimo ili kod roditelja nedeljom bar jednom mesečno, pa nekad mama ili svekrva spakuju... Htedoh reći - Ne mogu baš da planiram, svaki plan bi se izvitoperio. 😉

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nedeljni meni
7.2.2022 8:34:01   
nata11
Za ovu nedelju pripremila:

cufte u par sosu
nasekla piletine i stavili ua marindadi za giros
punjene paprike
slani pica rolat - zamrzla nepecen
nasekla mesa za pasulj pa ce to sve u krcka
-imam za rezervu i milanese sos


_____________________________





(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nedeljni meni
7.2.2022 13:47:16   
Ivanka 75
Danas tzv zbrka iz krčka (valjda ce ostati i za sutra).

Spremno suvo meso za pasulj za sutra ili prekosutra, ako zatreba. Sreda, spagjetti day kao i obicno. 😊 Cetvrtak = nepoznato... (da probrčkam po zamrzivaču ako ima još punjenih paprika) Petak = opet ću kupiti ribu 😊

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nedeljni meni
11.2.2022 10:26:36   
nata11
Za sledecu nedelju:

makarone sa sirom (mm stavi da ispece )
giros
boranioja sa piletinom
pljeskavoce
krem corba pileca
cevapi na kajmaku


Ostalo mi i kora u zamrzivacu pa cu za vikend i pitu sa lesnikom i tortu od keksa i pudinga

_____________________________





(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nedeljni meni
11.2.2022 19:37:48   
Ana RR
Ja ne planiram unapred, mada ne bi bilo loše, ali evo šta je bilo kod mene prethodne nedelje, možda nekome dobro dođu ideje

Ponedeljak i utorak sarma (koju sam kuvala u nedelju)
Sreda losos pastrmka sa pirinčem i pečenim brokolijem.
Četvrtak domaća goveđa supa, grilovano belo meso (koje sam uveče pripremila, uvaljala u začine za suvlaki i maslinovo ulje) sa mešavinom povrća.
Mešavina povrća je iz lidla (sa leblebijama, bulgurom, tikvicama, cherry paradajzom, spanaćem, začinima i mnooogo je fino). Uvek imam u zamrzivaču neku od tih mešavina koje su već začinjene.

user posted image

Danas opet supica, i špagete sa morskim plodovima u sosu. Marko ne voli morske plodove, za njega makarone sa sirom.

Morski plodovi u paradajz sosu su takođe smrznuti. Nekad kupim samo račiće pa ih bacim na maslinovo ulje sa belim lukom i dodam špagete ili taljatele.







_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nedeljni meni
11.2.2022 23:10:22   
Didy
Kod nas je bilo ovako:

Ponedeljak: sarma (svekrva poslala)Utorak:  domaća ćureća supa, sos, meso, pečeni ćureći batak i pireSreda: opet ta ćureća supa, opet pečeni ćureći batak i boranija kao prilogČetvrtak: prženi oslić, Stefanu kobasica jer ne jede ribu i đuveč kao prilogPetak: potaž čorba od bundeve i ostalog povrća, bataci i krompir iz rerne, ostalo i za sutra 😀

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nedeljni meni
12.2.2022 10:33:00   
nata11
Ana nisam probala ovu mesavinu ali moracu.

Sve mesavine iz lidla su mi super pogotove one u kutijama koje imaju u sebi i maslac.

_____________________________





(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nedeljni meni
12.2.2022 11:01:51   
bubulence
Anci kako pravis spagete sa morskim plodovima? Detaljno 😁?Kod nas je u ponedeljak bilo testo sa 4 vrste sira i supa od nedelje. Utorak riba i rizoto, sredu i cetvrtak smo bili u bolnici, juče skuvala sarmu za 2 dana...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nedeljni meni
15.2.2022 14:55:05   
Ana RR
E bubi, bolje da si mi pustila poruku haha

Često kupim plodove koji su već u sosu tako da samo začinim po potrebi. Ako spremam sama onda propržim glavicu luka, beli luk, dodam konzervu ili dve paradajz pelata (iseckanog), morske plodove, prokrčkam, dodam malo belog vina, prokrčkam, začinim i ubacim skuvane špagete. Nemam recept, to je sve onako otprilike (znam, ja mrzim tu reč haha). Umesto pelata možeš i mleveni sok od paradajza, kako voliš.

Naš ovonedeljni meni se svodi na brzinske ručkove jer nam dete nije tu haha

Juče rižoto sa povrćem i lignje iz rerne. Danas opet rižoto uz karabatake sa grila. Ali to je za temu Šta smo danas kuvale



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nedeljni meni
16.2.2022 17:57:08   
bubulence
Ancice , te od prilike recepte najvise volim 😁. 3x sam nesto pravila po receptu i svaki put bacila. Kod mene sve ide ''od oka'' i tako ispadne najlepse. Pa u torte, kolaci, peciva... Kazi mi samo koliko treba da se krckaju plodovi mora? Od prilike 😁?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nedeljni meni
16.2.2022 19:08:07   
Ana RR
Hahaha, tako i ja sve od oka user posted image

Pa nekih 15ak minuta, zavisi šta je u pitanju. Obično piše na pakovanju koliko im treba.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nedeljni meni
19.2.2022 9:29:10   
nata11
Za naredni vikend planirano user posted image

Pravila bih cufte od junetine pa stavila samo na pirinac ujutru.
Gulas (opet moram uvece za sutra ne znam kakav bi bio podgrevanjem)
pileca krem corbica (odmrznuti) + cevapi na kajmaku
Lazanje (uprzim ya vikend mesa pa poredjam uvece ) i ujutru ispecem samo


Za veceru imama zamrznute kupus kifle sa sirom i pica rolat.

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nedeljni meni
11.5.2022 10:48:18   
nata11
Ove nedelje kuvam danas za sutra i ipak je ovaj prethodni nedeljni sistem laksi.

Ponedeljak - ostao rostilj od nedelje
Utorak - pasulj sa kobasicom (kuvala prethodni dan)
Sreda- cezar salatu (sve spremim dan unapred samo izmesam i ispecem bruskete)
Cetvrtak- cufte na pirincu
Petak -podvarak sa suvim mesom

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nedeljni meni
12.5.2022 9:07:04   
Peace*
pon: pileći paprikaš sa njokama
ut: pilaf
sre: pohovano i pire
četvr: ćuretina sa mlincima
pet: pasulj

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nedeljni meni
19.5.2022 8:02:46   
nata11
Apsolutno bez ideja za danas.
user posted image

Nesto bi sa mlev mesom kada stignem kuci.

_____________________________





(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nedeljni meni
19.5.2022 8:29:13   
IvanaSK RR
Nato, napravis pljeskavice od mesa i krompir pire :). Pljeskavice ispeces u rerni. A ako imas vise vremena, musaka. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nedeljni meni
19.5.2022 10:22:22   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: nata11

Apsolutno bez ideja za danas.
user posted image

Nesto bi sa mlev mesom kada stignem kuci.



Ili bolonjeze. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nedeljni meni
24.5.2022 11:52:45   
nata11
Pon -bio pasuljUtorak - przenija Sa paprikomSreda - pljeske , vec spremne I zamrznuteCetvrtak- mafijaska piletina (uvece spremna samo da SE ispece)Petak - przeni oslic 

_____________________________





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nedeljni meni
1.8.2022 8:02:39   
nata11
Pon- napravila juce bolonjeze samo danas skuvati spagete i podgrejati sos
Utorak- kobasice nasekla i spremila za rostilj
Sreda - Punjene paprike imam u zamrzivacu izvadim uvece pa sutra ispecem u rerni
Cetvrtak- zapecene makarone sa sirom- sve izmesam ujutru u plehu pa stavimo u sporet
Petak- Pljeske , spremne zamrznute

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nedeljni meni
2.10.2022 13:57:44   
nata11
E danas padoh ali isplatice se sledece nedelje.
Za danas- pohovane pilece snicle sa prelivom, krem supa, pire

Od juce i gibanica i pica


Onda naspremala:Punjene paprikeZamrzl punjene pljeskaviceNasekla meso za gulas i blago ga izdinstalaCufte u par sosu se krckajuI jos za sutra da stavim kupus sa suvim mesom



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nedeljni meni
2.10.2022 14:13:23   
Tiziana
Bravo Nato. Ja bih trebala ovako da se organizujem za radnu nedelju, ali mi ne polazi za rukom.Kad dodje vikend volim duze da spavam, pa onda razvlacim jutarnju kafu i tu mi ode znacajan deo dana i posle ne znam sta cu pre. Super ti je ova organizacija! 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nedeljni meni
2.10.2022 19:21:45   
milicicak
Mislim da bih se samoubila da ne skuvam sve za vikend (i da nemam zalihe zamrznutog u zamrzivaču). Preko nedelje ne znam da li sam pošla ili došla kući...Elem, ova nedelja:
Pasulj sa rebrima
Kinezi na moj način sa ćurećim belim mesom
Milaneze sa njokama
Sarma (iz zamrzivača)
Piletina sa tikvicama
Supa se podrazumeva za večeru
Napravila sam i cimet rolnice za večeru i užinu sutra i moram pitu sa sirom sutra da napravim 

< Poruku je uredio milicicak -- 2.10.2022 19:24:49 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Picoline
Ringerajin kuvar: Maraj
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here