|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nedostatak gvozdja kod dece-anemija
30.10.2008 8:50:25   
oliveradj
Da li je neko imao problem sa nedostatkom gvozdja u bebinoj krvi. Kod moje malene je nadjen nedostatak u petom mesecu i dobila je Ferum lek sirup po pola kasikice ujutru pre jela. Bojim se kako ce podnositi gvozdje s obzirom da sam ja u trudnoci batalila te tablete i presla na Heferol koje mi nisu izazivale smetnje. Da li je neko imao iskustva sa tim i kako mu je dete podnosilo lek??user posted image

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 24.11.2016 18:37:40 >


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
30.10.2008 10:34:01   
guppy RR
Moje bebice su obe pile Legofer sirup zbog manjka gvožđa. Devojčica ga nikako nije htela piti, pa smo išli do te mere, da smo joj injekcijom davali lek u usta i skoro je terali da ga popije. Nisam popuštala, jer dete sa nedostatkom gvožđa može da se razvija sa mnogo poteškoća (i na mozgu!) i lečenje ima prioritet pred komfortom.

Pokušaj i vidi - ne zavisi od tebe... beba ima svoju krvnu sliku.
Primetićeš da kaki crno-sivo, to je normalno.

Cmokić i javi kako ide.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
30.10.2008 14:20:25   
gracija
I moja bebica je pila Legofer sirup i to jako,jako dugo.Nisam nikakve promjene vidjela na njoj,dobro je podnosila.Jedina promjena je bila tamnija stolica....

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
31.10.2008 9:08:28   
oliveradj
Hvala vam puno u slucaju da ne bude podnosila Ferum lek sirup, i ja cu preci na Legofer i nadam se da ce biti ok. 

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
5.11.2008 11:17:28   
oliveradj
Gupy odlicnu si mi ideju dala za spric, sada joj dajem na spric manje pljuje popije dozu nemam ispljuvane majce kao prvih dana user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
6.11.2008 19:59:03   
guppy RR
Eeeeeeeeeee
bar nešto dobro da uradim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nama je samo tako išlo ... lek je lek!!!!
Plašila sam se kad su dobili upalu ušiju da neće popiti antibiotik, ali njima se toliko svideo, da stalno kad vide flašicu rade NJAM NJAM NJAM user posted image

A Calpol.. sa tim imamo ozbiljne probleme. To je paracetamol u obliku sirupa, i nikako devojčica da ga podnese. Uvek povraća posle njega... Kupila sam u apoteci paracetamol svećice i to je ZAKON!!!!! Trebala bi da se otvori jedna nova tema (Tašo, imaš li snage?), da se ženama kaže da u apotekama imaju paracetamol čepići za bebe...


(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.11.2008 8:26:28   
Anoniman
Može, čim stignem.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.11.2008 8:35:25   
oliveradj
Adrijana ne podnosi Ferbricet sirup. Kasnije mi je ujna rekla posle njega obavezno daj detetu da pije vodu gori grlo koliko je jak. 

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.11.2008 10:00:34   
guppy RR
Au user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
19.6.2009 12:25:02   
mamanp
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Da li je neko imao problem sa nedostatkom gvozdja u bebinoj krvi. Kod moje malene je nadjen nedostatak u petom mesecu i dobila je Ferum lek sirup po pola kasikice ujutru pre jela. Bojim se kako ce podnositi gvozdje s obzirom da sam ja u trudnoci batalila te tablete i presla na Heferol koje mi nisu izazivale smetnje. Da li je neko imao iskustva sa tim i kako mu je dete podnosilo lek??user posted image



Jesil koristila Ferum lek? Moja mala je pila Tothemu ampule i sad treba 2 meseca da pije Ferrum. Kako ga je tvoja devojcica podnosila?

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
23.6.2009 13:36:04   
oliveradj
Koristila sam Ferum sirup i to dosta dugo. Na početku joj je malo zatvorilo stolicu i povećalo joj je apetit. Kasnije zbog stolice sam se zabrinula pa je pila Legofer i ponovo je doktor posle analize vratio na Ferum. Na početku bljak špricem sam joj davala užas međutim posle se navikla i cokćala kad sam joj davala na kašikicu. Kakila je tamnije i popravila je krvnu sliku i rezerve gvoždja i sad smo prestal. Posle navikavanja je bilo ok.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
23.6.2009 13:39:47   
mamanp
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Kasnije zbog stolice sam se zabrinula pa je pila Legofer i ponovo je doktor posle analize vratio na Ferum.


Zbog boje???
Poslala sam ti pp.


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
23.6.2009 13:50:41   
Lu
I moj sin je pio Ferum lek sirup i super ga je podnosio i dobio je bolji apetit,stolica jeste bila tamnija i vrlo malo tvrđa ali kaže ped. da je to normalno.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
15.9.2010 23:06:17   
Anoniman
Hm...nama je dr preventivno prepisala Ferum lek... 0,5 ml na dan... vidim da je vashoj deci povecao apetit....to mi super dodje za Petru, ali ona ima i tvrdu stolicu...ako bude josh tvrdja...nece biti dobro user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: nedostatak gvozdja kod dece- anemija
18.9.2010 16:32:52   
goda
Anastasija nije mogla da pije ni legofer ni Ferum lek. Ona popije ali se toliko izpovraća nakon 2 min da je to nenormalno. Od tada je počela da se prejeda i da povraća user posted image user posted image na kraju odem i uradim joj krvniu sliku i hgb 117 i na preporuku pedijatrice počnem piti ja ferum lek da popravljam svoju krvnu sliku a ona svakako uzima gvožđe kroz moje mleko. 20 dana nakon toga hgb je bio 123,a juče je bio 126 tako da nemam brige sve dok doji.

< Poruku je uredio Lu RR -- 24.1.2011 8:51:21 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: nedostatak gvozdja kod dece- anemija
24.1.2011 8:57:39   
Lu
IZVORNA PORUKA: New Mom

Ovih par dana vidim da nekoliko roditelja ima problem da su im deca anemična. Nisam našla temu o tome, a mislim da bi bila korisna (ako ima neka moderatori, molim, ovu obrišu).

Evo šta sam našla:

Anemija kod dece - kako steći i sačuvati zalihe gvožđa
 
Anemija (malokrvnost) je stanje smanjene sposobnosti krvi da prenosi kiseonik. Malokrvnost najčešće nastaje zbog smanjenja količine crvenih krvnih zrnaca (eritrocita) i hemoglobina u eritrocitima. Hemoglobin, koji čini 90 odsto suve materije eritrocita, gradi kombinaciju belančevina i gvožđa koje vezuje kiseonik. U anemiji zato dolazi i do nedostatka gvožđa u krvi.
Anemija je lako lečiva, a podloga je drugim bolestima, najčešće infekcijama.
Veoma je raširena u našoj populaciji zbog: loših prehrambenih navika (velikim delom prouzrokovanih siromaštvom), nedovoljne edukovanosti o prehrani beba i male dece i neadekvatne preventivne terapije u rizičnim grupama beba.

Koji su uzroci anemije?

Uzroci anemije mogu biti nedovoljna proizvodnja ili prekomerna razgradnja eritrocita i gubitak krvi. Kod novorođenčeta i male bebe anemija je fiziološka pojava koja nastaje zbog pojačane razgradnje «viška» eritrocita s kojim se dete rađa. Najčešća je u drugom ili trećem mesecu života jer eritrociti koji su nastali u fetalnom dobu žive svega 60-70 dana, količina krvi se brzo povećava jer dete brzo raste, a novi eritrociti se ne proizvode dovoljno brzo. Kod prevremeno rođene dece, nedonoščadi, ukupni broj eritrocita i koncentracija hemoglobina brže se smanjuju nego kod na vreme rođenih beba. U prvoj godini života trošenje gvožđa za stvaranje hemoglobina je najveće jer je i povećanje ukupne količine krvi najveće u tom dobu.
Posle prve godine života deteta, anemija nastaje najčešće zbog nedovoljnog unosa gvožđa hranom, njegove nedovoljne apsorpcije (slabog iskorišćavanja) i prekomernih nefizioloških gubitaka. Jedan od uzroka mogu biti akutne i hronične bolesti kod deteta. Kod akutnih bolesnih stanja koncentracija gvožđa se vraća u granice normale posle ozdravljenja, ali kod hroničnih bolesnika (hronične bubrežne, srčane, plućne i druge bolesti) zavisi od faze bolesti.
Najčešće se anemija javlja u kasnu zimu ili rano proleće posle dugog perioda, kada u ishrani nedostaju sveže voće i povrće bogato gvožđem. I inače praktično najraširenija bolest dečjeg doba u našoj populaciji, anemija zbog nedostatka gvožđa je zbog siromaštva i raširene prehrane beba (ishrane bez majčinog mleka) sve češća i u „vansezoni”.
Treba razlikovati sideropeniju (manjak gvožđa u organizmu, koji uključuje i zalihe gvožđa u mišićima i jetri) od anemije koja se odnosi na manjak gvožđa isključivo u hemoglobinu.

Kako prepoznati malokrvnost?

Malokrvna deca su relativno dobro raspoložena, ali se brže umaraju pri naporu, a može se javiti i otežano disanje. Kod veće dece mogu se primetiti i teži znaci poremećaja snabdevanja kiseonikom, posebno od strane mozga i srca jer su ova dva organa u tom smislu najosjetljivija (vrtoglavica, zujanje u ušima, titranje pred očima, glavobolja, ubrzan rad i lupanje srca ili neodređeni bolovi u grudima oko srca). Simptomi koje roditelj najčešće prepoznaje kao moguće znakove malokrvnosti kod svoje bebe i malog deteta su jače ili slabije izraženo bledilo kože i sluznica (posebnu pažnju treba obratiti na slab crvenkasti refleks ušnih školjki pri prosvetljavanju). Bledilo kože nije pouzdan znak anemije jer boja kože zavisi od njene debljine, prokrvljenosti i pigmentacije. Nezainteresovanost za igru, slabiji apetit (što još više smanjuje koncentraciju gvožđa u krvi) i pojačano znojenje takođe navode roditelja da zatraži pregled lekara. Kod dece s jačom anemijom javlja se (ne obavezno) i šum na srcu, lomljivost noktiju i kose. Manjak apetita (anoreksija) koji se retko povezuje s malokrvnošću može biti jedan od prvih znakova bolesti: dete često odbija čvrstu hranu, naročito povrće (traži sokove). Kod neke dece može se primetiti «perverzni» apetit, kada u usta trpaju stvari koje nisu za jelo (zemlja, pesak, malter sa zida, papir i slično). Iako se ova pojava može pripisati manjku gvožđa u organizmu, ona može biti i posledica nedostatka kalcijuma.
Kod školske dece i adolescenata često dolazi i do prave apatije, nezainteresovanosti za učenje, poremećaja pažnje, nemogućnosti koncentracije. Kod adolescenata prekomerna dijeta takođe dovodi do anemije, pa češće devojke nego mladići dolaze u fazu ekstremne mršavosti.

Potreba za gvožđem u organizmu
 
Tokom života potrebe za gvožđem se menjaju, u zavisnosti od brzine rasta, odnosno od posebnih stanja. Tako periodi odojčadi i pubertetskog rasta kod zdrave dece zahtevaju najveći unos gvožđa, a povećane potrebe imaju devojke i žene u generativnom periodu, naročito u stanjima trudnoće i dojenja. Dečaci posle završetka rasta i muškarci kasnije u životu nemaju povećanu potrebu za gvožđem ako su zdravi, jer su gubici iz organizma minimalni, tako da normalna ishrana potpuno zadovoljava sve potrebe.
U majčinom mleku sadržaj gvožđa je oskudan, ali je njegova iskoristivost maksimalna. Kravlje mleko, razređeno ili ne, nije dobar izvor mleka za bebu  do 1. godine života. Dokazano je da deca koja piju kravlje mleko u prvih 12 meseci života redovno imaju oskudno, ali trajno krvarenje iz probavnog trakta koje polako dovodi do gubitka gvožđa. Tako izbor mleka za odojče svakako ostaje ili majčino mleko ili adaptirano kravlje mleko koje je u drugoj polovini prve godine obogaćeno gvožđem.
Gvožđe se iz svih vrsta mesa znatno bolje resorbuje od gvožđa koje se nalazi u voću i povrću. Kasnije u detinjstvu, kao i u životu odraslog čoveka, izvori gvožđa ostaju meso, naročito iznutrice, zeleno i crveno, a pogotovo crno bobičasto voće i povrće. Najčešći uzrok sideropenije je nedovoljan unos gvožđa hranom.

Kako obezbediti i obnavljati zalihe gvožđa?
 
Dete koje "jede sve", prethodno je dojeno, a rođeno je terminski, može imati anemiju zbog nedostatka gvožđa iz više razloga. Prvi je ako je majka kada je zatrudnela imala smanjenu zalihu gvožđa u organizmu (boluje od anemije ili je imala česte trudnoće u kratkom razmaku). Tada neće moći da udovolji  potrebama deteta koje nosi za gvožđem i ono će se roditi sa smanjenim zalihama, tako da ni dalji prirodni unos gvožđa hranom prema preporukama neće moći da nadoknadi već stečeni manjak. Drugi razlog je u izboru namirnica i njihovoj kombinaciji. Neke namirnice iako imaju visok sadržaj gvožđa (na primer spanać), imaju nisku iskoristivost gvožđa jer sadrže i materije koje smanjuju njegovu apsorpciju. Dalje, hrana bogata biljnim vlaknima takođe smanjuje apsorpciju gvožđa (na primer žitarice). C vitamin iz hrane ili napitaka pomaže apsorpciju gvožđa, dok je na primer mleko smanjuje. Treba uzeti u obzir i količinu hrane bogate gvožđem koju dete može uzeti dnevno.
Zeleno lisnato povrće ima visok sadržaj gvožđa, ali količina povrća koja bi zadovoljila dnevnu potrebu za gvožđem znatno premašuje mogućnost koju odojče ili malo dete može pojesti, za razliku od mesa ili ribe koji potrebnu količinu gvožđa sadrže u znatno manjoj ukupnoj količini. Znači, mora se voditi računa o izboru hrane (preporučuje se meso) i kombinaciji s namirnicama koje potpomažu apsorpciju gvožđa (na primer uz obrok meso-povrće piti voćni sok), a treba izbegavati kombinacije mesa ili povrća sa žitaricama ili mlekom.

Rizične grupe
 
- Deca rođena od majki koje boluju od anemije;
- Deca rođena iz blizanačke ili višeplodne trudnoće;
- Deca rođena pre termina (plod najviše gvožđa od majke uzima u poslednjem mesecu trudnoće, a iz dobijenih zaliha odojče crpi gvožđe za izgradnju hemoglobina u prvih 4-6 meseci života);
- Bolesna novorođenčad i odojčad (koja razvijaju anemiju zbog infekcija, eventualnih krvarenja i vađenja krvi radi dijagnostičkih potreba);
- U periodu pubertetskog rasta i dečacima i devojčicama je potrebno više gvožđa, pa često, i uz dobre prehrambene navike, hrana nije dovoljan izvor gvožđa, naročito za devojke.

Rezime: Kako sprečiti i lečiti anemiju?
 
Potrebno je jesti raznoliku hranu i u svoju ishranu uvrstiti namirnice bogate gvožđem i one koje pomažu njegovu apsorpciju.
- Glavni prirodni izvori gvožđa u hrani su meso, riba, džigerica (jetra), jaja, zeleno lisnato povrće (naročito je bogat list peršuna), mahunarke, sveže voće. Gvožđe iz mesa i ribe se u organizmu 4-5 puta bolje iskorišćava od gvožđa iz drugih namirnica.
- Dnevni obroci treba da sadrže dovoljne količine svežeg voća i povrća jer te namirnice sadrže vitamin C koji potpomaže apsorpciju gvožđa.
- Kafu, čaj, kakao, kole i druge napitke koji sadrže kofein, teobromin i tanin treba piti 1-2 sata pre ili posle obroka jer te materije otežavaju apsorpciju gvožđa!
- Ako nije moguće osigurati dovoljne količine biološki kvalitetnih namirnica, potrebno je koristiti preparate gvožđa u cilju prevencije i terapije anemija.
- Preparate za oralnu primenu davati pre obroka kako bi bila osigurana neometana apsorpcija (crna boja stolice može se pojaviti kod uzimanja većih doza preparata gvožđa i ta pojava nije štetna).
- Apsorpciju gvožđa potpomaže vitamin C, pa se preporučuje za vreme uzimanja preparata gvožđa unošenje i vitamina C.

Sprečavanje anemije doprinosi boljem zdravlju, boljoj fizičkoj kondiciji, sposobnosti učenja i pamćenja.
 
(Izvor)


IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: Verus RR
Da, posle 6 meseci zivota zalihe gvozdja u telu beba nestaju i zato se mora uvesti i druga dohrana...tvoj pije kravlje ali ga naravno hranis i drugim namirnicama (mesom  sto ima gvozdja)..ja sam mislila na one cija deca uglavnom jedu samo mlleko, a takvih, verovali ili ne ima svuda (imali smo devojcicu u bolnici od 2.5 godine, koja je pila samo kravlje mleko!!!  Toliko anemicna da je jedva ziva ostala.  Naravno, ko i uvek ovde, ovi u bolnici odmah zvali socijalno jer su kontali da roditelji ne hrane dete: kad ono, njihov pedijatar, im je sve vreme govorio da je to ok-a mala odbijala da jede, roditelji pokusavali, pokusavali....jbg trebao im je bar reci da joj daju ad mleko a ne samo kravlje..., kreteni svuda)...


IZVORNA PORUKA: IVA 11

Verus, ja mislim da postoje bebe koje su dojene, a anemicne(kako koja naravno). Moj sestric je anemican, jer je samo pio majcino mlijeko vise od pola godine, a sad samo uvece i ujutro, ostali obroci su meso, povrce, voce. Ipak se zalihe gvozdja i jos cega jos prazne, pa je potrebna cvrsta hrana, a ne samo mlijeko. Ne mora da znaci, moj je na kravljem mlijeku i hemoglobin mu je 127.




IZVORNA PORUKA: gagana83


IZVORNA PORUKA: IVA 11

Verus, ja mislim da postoje bebe koje su dojene, a anemicne(kako koja naravno). Moj sestric je anemican, jer je samo pio majcino mlijeko vise od pola godine, a sad samo uvece i ujutro, ostali obroci su meso, povrce, voce. Ipak se zalihe gvozdja i jos cega jos prazne, pa je potrebna cvrsta hrana, a ne samo mlijeko. Ne mora da znaci, moj je na kravljem mlijeku i hemoglobin mu je 127.





Uni je sa 6 meseci dijagnostikovana anemija a dojila sam je,s tim sto smo sa cvrstom hranom poceli sa 4.5 meseca.Mleko mi je nestalo sa 7 meseci i od tad sam joj davala adaptirano.Sa kravljim smo poceli sa nekih 10 meseci ali vrlo postepeno tako da smo adaptirano izbacili sa godinu dana.Tako da kod nas razlog anemije nije bilo ranije uvodjenje kravljeg mleka.

I sad muku mucimo sa krvnom slikom a od pedijatra sam dobila savet da dnevna kolicina mlecnih proizvoda koju unese ne sme da predje 500ml.


IZVORNA PORUKA: Verus RR
gagana, ima li nekih prirodnih dodataka koje mozes kupiti da pije?  Znam da aloa vera pomaze kod odraslih, ne znam jel imaju neke proizvode za decu?  Naravno, crveno meso, borovnice...ali tesko je dati dovoljno toga kroz hranu malom detetu....


IZVORNA PORUKA: IVA 11
Joooooj Verus, kako su tu djevojcicu nagrdili, straaaasno! Mislim stvarno toliki period samo jedno te isto, to nije normalno. user posted image

 
IZVORNA PORUKA: Verus RR
zamisli....mora da su neki ljudi iz neke zabiti gde nemaju pristup nicemu i nista nisu znali...mislim, konsultovali pedijatra, a opet, verovatno mu verovali da je ona ok samo sa tim???

Uglavnom, nisu izgubili dete...dali smo joj dosta krvi preko transfuzije (a krvna slika joj je bila takva daNIKO nije razumeo kako to dete jos uvek zivi i koraca), "naucili" su je u bolnici da jede, malo po malo, i tek onda je pustili kuci.  Nadam se da je dobro, nisam vise nista cula kasnije za nju....



IZVORNA PORUKA: IVA 11

Joooooj Verus, kako su tu djevojcicu nagrdili, straaaasno! Mislim stvarno toliki period samo jedno te isto, to nije normalno. user posted image





IZVORNA PORUKA: GAGANA83


IZVORNA PORUKA: Verus RR

gagana, ima li nekih prirodnih dodataka koje mozes kupiti da pije?  Znam da aloa vera pomaze kod odraslih, ne znam jel imaju neke proizvode za decu?  Naravno, crveno meso, borovnice...ali tesko je dati dovoljno toga kroz hranu malom detetu....




Veruj mi da nista ne pomazeuser posted image
Kljukam je cveklom,borovnicom,sokom od kupine,susamom....svakog dana jede meso i to najcesce crveno i svakog dana popije neki sokic sa vitaminom C ali nista ne pomaze.Ma sve sto sam cula da moze da pomogne sam probala.Krvna slika joj se malo popravila nakon sto smo isli na more ali je sad ponovo pala tako da smo opet krenuli sa dodatkom u vidu gvozdja i vitamina C.


IZVORNA PORUKA: Verus RR
Hm, da li je lekar postavio dijagnozu anemije?  I da li je zbog gvozdja?  Ne znam imamo li temu o anemiji dece?


IZVORNA PORUKA: Pretty78
gagana, kad sam moju milu devojcicu user posted image spremala za operaciju, posto je bila malokrvna , popravila sam joj krvnu sliku za dve nedelje sa nekim sokom koji  se pravi ali sad da me ubijes ne znam kako ide receot......ajde sutra obecavam da cu ti nabaviti, ok?


IZVORNA PORUKA: IVA 11
Verus, ja ne razumijem takve roditelje, nisu znali za to najosnovnije-ishranu. Stvarno su imali ludu srecu sto je mala uopste ostala ziva! Gagana, ja znam da moja sestra daje neku biljku, a ne mogu se sjetiti sad k''o za bakzuz koja je. Od nje se pravi neka smjesa i pije se svaki dan. Mogu da je pitam, znam da je malome od toga odmah bio znatno uvecan hemoglobin!


IZVORNA PORUKA: Verus RR
Iva, jel aloa vera?  To je izlecilo moju drugaricu..pila je jednu casicu od rakije svaki dan


IZVORNA PORUKA: IVA 11


IZVORNA PORUKA: Verus RR

Iva, jel aloa vera?  To je izlecilo moju drugaricu..pila je jednu casicu od rakije svaki dan






Nije draga...





_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 17:48:17   
majkamajka
EFERALGAN ,tako se zaovu cepici  za temperaturi i su jako delotvorni.
I moja bi beba uvek povratila posle paracetamola, pa sam presla na Eferalgan ( paracetamol),po preporuke lekara. Posle kraceg vremena temperatura padne na normalu!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 21:47:20   
choopa choops
Jao ja nisam Lari vadila krv da provjerim hemoglobin odavno, a neki dan mi je djelovala taaaaaaaako blijedo pa sam se sva usprpila user posted image
gagana jeste li probali caj od koprive? Ili recimo pite od koprive i sl?

M je za sada Ok hgb, iako je nizak dosta, doktorica kaze da to nije problem jer je do sada samo dojio, ali da cemo na sledecoj kontroli za 3mj da obratimo paznju, jer uvodimo dohranu pa bi se trebale poboljsati stvari user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu majkamajka)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 22:00:54   
gagana83
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Jao ja nisam Lari vadila krv da provjerim hemoglobin odavno, a neki dan mi je djelovala taaaaaaaako blijedo pa sam se sva usprpila user posted image
gagana jeste li probali caj od koprive? Ili recimo pite od koprive i sl?

M je za sada Ok hgb, iako je nizak dosta, doktorica kaze da to nije problem jer je do sada samo dojio, ali da cemo na sledecoj kontroli za 3mj da obratimo paznju, jer uvodimo dohranu pa bi se trebale poboljsati stvari user posted image


Koprivu joj nisam davala,zapravo jesam davno par puta u nekim corbama i to je to.
Uskoro cemo opet vaditi krv pa cemo videti.
Pretty,sad tek vidim ovaj tvoj post gore.Da nije sok od cvekle,sargarepe,jabuke i narandze? To joj dajem,ne bas svakodnevno ali cesto.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 22:05:30   
indy_25
Gagana znam kako ti je ja sam muku mucila sa Denijalom i njegovom malokrvnoscu uvijek je bio blijed a oci mu uvucene. Jednom kad sam ga odvela na kontrolu doktorica mi je rekla da je za transfuzije tada je imao oko godinu dana ali je rekla da ipak ga nece staviti na transfuziju nego mi je dala neki sirup ne sjecam se kako se zove nesto sa F i samo da jede supice od crvenog mesa, crveno meso, da jede jaja i kakao pravi. Pa da ponovo dodjem na kontrolu a ako jos uvijek bude bas malokrvan puno onda na transfuziju. Onda sam mu jos i kupovala prepelicina jaja pa bi svako jutro popio sa malo secera po dva prepelicina jaja znam da mu je i to pomagalo. Uglavnom poboljsala se krv ali nikad dovoljno. Sada mu dugo nisam vadila krv ali mislim  da sada nije vise malokrvan rumen je u licu nije blijed i dobro se osjeca. 

< Poruku je uredio indy_25 -- 25.2.2011 22:07:46 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 22:09:57   
IVA 11
Gagana, moja sestra koristi koprivu, pravi sok, salatu i pitu od koprive , i jaja od prepelice, svako jutro daje(davala je, sad vise nema potrebe), pa eto ako ti je od pomoci da znas. user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 22:11:08   
gagana83
Una pije Ferum sirup,pretpostavljam da je to to,svakodnevno jede meso,najcesce crveno,jede jaja,dzigericu...
Za kakao sam cula da je dobar,ali ona slabo mleko pije,a sumnjam da bi ga popila sa vodom.
Ne znam da li bi pomogla mozda neka crna cokolada sa velikim procentom kakaa?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 22:20:15   
choopa choops
ne znam gagana, meni je u trudnoci pao hgb i pila sam Tothemu user posted image i nije mi pomogla, a onda mi je neko preporucio koprivu i od nje mi se poboljsala user posted image Sad ne znam sta je u pitanju, mozda svaki organizam razlicito prihvata lijekove. Ja cu sada L da uvedem opet (jer ona nece Ferum user posted image ).

Kako god user posted image da se princezi sto prije popravi KS user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 22:25:02   
indy_25
IZVORNA PORUKA: gagana83

Una pije Ferum sirup,pretpostavljam da je to to,svakodnevno jede meso,najcesce crveno,jede jaja,dzigericu...
Za kakao sam cula da je dobar,ali ona slabo mleko pije,a sumnjam da bi ga popila sa vodom.
Ne znam da li bi pomogla mozda neka crna cokolada sa velikim procentom kakaa?



jeste Ferum e taj sirup je pio user posted image  pa mozes i cokoladu kao one za kuhanje sto su pa uzmi sa najvecim procentom kakaa.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 23:30:34   
gagana83
Probacu sa crnom cokoladom,i inace je voli.

Kad spomenuste koprivu,zna li neko smeju li deca da piju kapi koprive?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here